Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

hancas
12. kvě 2010

ahojky maminky,
tak dnes jsem po zdárném bojí odchytla moč do dvou zkumavek ☹ přišli jsme k dr.a ta malou zkontrolovala a v poho akorát jí nad pipinou a v tříslech mokvá nějakej ekzém tak nám dala 2 mastičky a a říkala že je možné že tam něco bude ale to se dozvíme v pátek.Holky já mám strach at je to jen banalita amáme třeba větší dávku sumetrolinu a nebo antibiotika ale hlavně néééé špitál ☹
A aby toho nebylo málo tak si jdeme zítra pro rozhodnutí do školky takže super když se to se.e tak všechno .Tak držte pěsti štěstí at moč je ok a školka taky

ralelo
13. kvě 2010

hancas já myslím že kdyby to bylo na špitál, tak by měla malá i vysoké horečky(vlastní zkušenost). Jednou měl Maty nález bez horeček a na to stačily ATB v sirupu, pokud měl horečky tak už na bakterii v moči žádný sirup nezabral a musel mít ATB v kapačkách.Držím palce aby to bylo OK 😉

sisip
13. kvě 2010

Ahojky, hancas: mi to měli uplně stejně jak ralelo, taky když malá měla nález bez horeček stačil sirup, s horečkama musela do nemocnice.

hancas
13. kvě 2010

ahojky děkuji za rady,teploty nemá zatím tuky tuk.tak uvidíme zítra a jinak nás nevzali do školky,aby toho nebylo málo ☹

ralelo
13. kvě 2010

S tou školkou je to blbé. A proč vás nevzali? máte moc plno? Ty máš mateřskou na 3? Maty už je přijatý, ale začít chodit může až od 16.5.2011(to bude mít 3).U nás je naštěstí malá školka, a málo dětí, berou všechny.

hancas
13. kvě 2010

ralelo-jj je hodně předškoláků co má odklad,takže bohužel,jj jen 3 roky,

andelina
14. kvě 2010

Sedím tu jak blázen už půl hodiny a hledím na pimplu svého syna, chytáme močku. Měl 10/5 zas nějakých jiných bakterií než minule :( omývání hypermanganem nepomohlo (ani to prý není dobré, že se pak nemusí poznat opravdový zánět, když tu dezinfekci do té zkumavečky ta moč spláchne, říkala dr no :( ). Tak držte pěsti, at se brzy vyčůrá - mám stáhnout předkožku u toho, ae jak když tam má mini dírečku? 😀

hancas
14. kvě 2010

ahojky holky,
tak moč máme dobrej takže tam nic není,prej mám dávat nahřátej babán každej den že prej to pomáhá,brusinky rej ne protože bereme sumetrolin a to se nemůže,pač brusinky jsou kyselé

lucisa
15. kvě 2010

Tak mi včera volala naše nefroložka, že i nejmladší chce Fléglová v Olmíku vidět. Naštěstí jen ambulantně, budou dělat opět sono a scinti (ale proč to neudělají u nás, netuším). Jedeme už 27.5.

Takže tam s nejstarší jedeme teď 18. a za týden s nejmladší, spojit to bohužel nešlo, i když se dr. snažila, protože Nela jde na urologii a Ami na dětské.... 😖

ralelo
15. kvě 2010

Hancas co to máte dávat? Nahřátý banán? A to pomáhá čemu?

Luciso to je fakt blbé že to nešlo spojit. My jedeme ke Šmakalovi 1.6.

hancas
16. kvě 2010

ralelo....ano nahřátej panán nevím čemu to oomáhá ale mi nemůžem brusinky takže banán prej to má taky vliv tak nevím no

ralelo
16. kvě 2010

a to se má nahřát v troubě? Nebo třeba v páře? Maty banány miluje.

hancas
17. kvě 2010

prej normálně na půotně tak to asi udělám takže to jak kdyby oprančím na pánvičce

andelina
18. kvě 2010

Tak holky moč máme negativní - z 10/5 na negativní - super, že by to bylo fakt tou předkožkou???? Takže zítra v 7 v Poubě mikční cystografie... uf... jááá se nebooojim 🙂
K těm brusinkám - myslíte, že něco z toho malý dostane, když je jím já a kojím?

lucisa
18. kvě 2010

Ahojík, tak máme za sebou Olmík.
Dopadli jsme dobře, Nelka už tam nemusí, stačí sledovat u naší spádové nefroložky, jen kdyby byl nějaký akuťák, který by si vyžádal spešl zákrok, jinak je vše ok, tak , jak má být.. Tak jsem ráda. Ještě mě čeká stejná cesta (jen k jiné dr.) příští týden se Sofinkou, tak snad to taky bude oká....

andelina
19. kvě 2010

luciso to se máš gratuluji 🙂 My byli dnes na té mikční... a je to zlé :( Reflux 5. stupně... v pondělí nás čeká izotopové, ať víme, jak je na tom ledvinka a čekáme na termín v OL. Jak to tam probíhá?

sisip
19. kvě 2010

Ahojky, Andelin, tak to je mi líto ☹ Ty izotopy máte ambulantně nebo tam budete muset ležet? Já už začínám být taky docela nervozní, kdy nám příjde termín té operace 😒

ralelo
19. kvě 2010

Holky co máte dobré výsledky tak gratuluji.

Andelino čekáš na termín operace, nebo ještě nějakou ko v Olomouci? Je mi líto že máte 5° ale neboj, zvládnete to 😉

Sisip já si po dlouhém čekání na termín do Olomouce zavolala přímo Šmakalovi.

lucisa
19. kvě 2010

My máme izotopy se Sofinkou ten příští týden a ambulantně. Jen nechápu, proč mi to neudělají u nás....

andelina
19. kvě 2010

Izotopy ambulantně v pondělí v Porubě a v OL zatím jen vyšetření, tam nám asi řeknou co a jak.

andelina
19. kvě 2010

Sisip věřím :( Drž se...

sisip
19. kvě 2010

Ralelo: no dr.Šmakal nám říkal že v červnu by měl být ten termín, tak snad to bude, pak tam mají tu rekonstrukci, ne? Ikdyž o propouštěcí zprávu jsme se museli po měsící taky upomínat ...hm no uvidím

andelina
19. kvě 2010

Holky a jak a jak dlouho probíhá první kontrola v OL?

ralelo
19. kvě 2010

andelino a to jedete ke Šmakalovi? Jestli jo tak se připrav na to že ikdyž budeš objednaná tak budeš i hodinu čekat 😒 .

Sisio no já nevím jestli to má být v červnu, tak bych tam zavolala, to už by ti snad měli dát vědět. I má nefroložka mi říkala že je lepší je někdy upomínat...

andelina
19. kvě 2010

JJ ke Šmakalovi - a je dobrý? Hodný? A má tam sono nebo jak? NO to bude dílo. 😒

lucisa
19. kvě 2010

andel, Šmakal je myslím, můj pocit, sympatický. Noemi dělal včera sono a taky ji před 7 lety operoval. Byli jsme objednaní na půl 11, přišla na nás řada chvilku po 11. Ale oni tam mají všude napsáno, že časovky jsou orientační, že se může občas objevit něco akutního, a to má přednost... 😒
a my vždycky měly první kontrolu tam na 2-3 dny, hospitalizace na dětském. proto mě překvapilo, že u nejmladší jedeme jen ambulantně. pro mě jenom dobře, jen mě mate, že izotopy mohli udělat i u nás, ale asi to nedělají u tak malých miminek 😖

andelina
19. kvě 2010

Já bych byla ráda za ambulantní kontroly, nemocnice nesu strašně zle :( štve mě, jaká jsem sračka a kvůli malému vydržím všechno, jen za sebe neručím že nebudu bulet... Díky za popis, snad to budeme mít brzy za sebou. a Přeju, ať Ti u malé dopadnou izotopy dobře.

ralelo
19. kvě 2010

Andelino Šmakal je výborný dr, malému udělá UZ a řekne ti co se bude dál dít. Nemusíš se ničeho bát. Jinak v nemocnici bulíme asi všechny, všechny jsme "sračky". Myslím že v nemocnici jsou na to zvyklí 😉

andelina
20. kvě 2010

😀 Dobře. Děkuju, tak já se nebojím 🙂

andelina
22. kvě 2010

To jsem zase já... hledám na netu o tom izotopovém vyšetření. Máme přijít k Dr. Šulákové v 6:45 hod. a napíchnou mu kanylku a převezem ho v kočárku do hlavní budouvy asi k RTG jako u té mikční cyst. - byli jste na tom izot. někdo s dětma v Porubě? Jak to probíhá? Už zas začínám nervovat...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru