Váha miminka - 3. screening. Máte zkušenost? Jak to dopadlo?

merunka2024
6. únor 2024

Ahoj, holky, mam znova otázku)

Byli jsme na 3 screeningu, pan doktor řekl ze je všechno v pořádku, jen kdyz říkal váhu řekl ze je 1390 gramu ( ted jsem 31+0 ), řekl ze je to v pořádku, jen drobnější miminko.

Nakonec v zprávě od nej přečetla ze miminko odpovídá 28 perecentilu, víte někdo z vás co to znamená?

Určitě kouknula jsem na internetu, kolik musí vážit miminko v 31 týdnu a je všude napsáno ze už musí byt 1500-1800 gramu.

Někdo z vás měl takovou váhu v takovém týdnu, a jak to dopadlo pak?

Děkuji

malytlustyhroch
6. únor 2024

@merunka2024 28 percentil pro dany tyden znamena, ze tvoje miminko je podle odhadu vetsi nebo stejne velke jako 28 % vsech miminek ve stejne dobe. Takze pro predstavu je mensi nez prumer ale vic nez ctvrtina miminek ve stejnem tydnu je mensi.
(Ja mam ted 98 percentil, takze obrik, a to uz se resi, to uz je hodne mimo prumer, kdyby tvoje mimi bylo treba na druhem percentilu, tak by se to urcite taky vic resilo. Kde je ta hranice, kdy je potreba zpozornet vi gynekolog, takze jestli rikal mensi ale ok, tak bych zkusila byt v klidu.)

petulles
6. únor 2024

U obou dcer mi říkali jak je malá a váhově neodpovídá, tolik stresu jsem kvůli tomu měla a ejhle obě přes 3 kg, mladší skoro 3,5 🙈🤦🏻‍♀️Pokud je miminko v pořádku, tak se nestresuj, jsou to jen váhový odhady..

lenickakl
7. únor 2024

Syn mel asi kilo dvacet. 🤷‍♀️ porodni vaha tyden po terminu 3,24.

merunka2024
autor
7. únor 2024

@lenickakl tak doufám taky budeme mit víc 🙂

merunka2024
autor
7. únor 2024

@malytlustyhroch děkuji za odpověď🙂

veruuu_kubesovic
7. únor 2024

@merunka2024
Starší dcera nikdy během těhotenství váhově neodpovídala, ve 30tt měla 1295g, porodní váhu měla o trochu menší 2745g

hawah
7. únor 2024

@merunka2024 Já teď měla “menší” miminko - 1400 g ve 31+2, vycházel jim centil 6 😵‍💫 a mimin dostal nálepku malý plod. Běhala jsem po častějších kontrolách a narodil se s 3870 g 🙈

merunka2024
autor
7. únor 2024

@hawah gratuluji ze všechno dopadlo dobre🙂 to je zajímavé me v 31+0 napsali 28 centil, a vam 31+2 centil 6.. nepochopím to nikdy asi, jak to vypočítává 🫤

merunka2024
autor
7. únor 2024

@veruuu_kubesovic a pustili vás rovnou domu po porodu? Nebo musili jste zůstat díl v porodnice kvůli tomu?

hawah
8. únor 2024

@merunka2024 malý měl celou dobu menší bříško o dva týdny podle měření, tak ho to podle jejich tabulek házelo do menších čísel 🧐 ale děsilo mě to od toho 30tt každé vyšetření, jestli bude v pořádku… Jak jsem přešla ve 38tt pod porodnici, tak tam už najednou vše ok, normální větší miminko 🙈

veruuu_kubesovic
8. únor 2024

@merunka2024 chceš ambulantní porod?
Ne, nezustavaly, pouštěly nás 3.den, dcera ještě zhubla, takže měla 2,5kg takový prcoušek...
Narodila se v létě, takže jsme byly hned i venku na procházce s kočárkem 😊

merunka2024
autor
8. únor 2024

@veruuu_kubesovic ano, chci ambulantní 🙂
My máme termín v půlce dubna, tak doufám bude hezké počasí, a taky rovnou půjdeme na procházku 👌🏽
Děkuji za odpověď ❤️

linusha
9. únor 2024

@merunka2024 já měla teď od 29. Týdne mimčo mimo percentila a všude bylo psané menší miminko. Litala jsem po častějších kontrolách a čekala jsem holčičku. Uklidnila mě až vedoucí lékařka porodních sálů že holčičky standardně bývají menší. Porodní váha malé byla 2950- 2850g (vážili ji na boxu tam měla tu vyšší váhu, na novorozeneckém tu nižší) při propuštění domu 2730g.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru