Doktorka řekla, že za dva roky nemusím mít dítě

dudlik226
17. led 2019

Ahoj. Lékařka mi řekla, že za dva roky může být pozdě a nemusím mít miminko, což je pro mě jako pro 22 letou holku šok (skoro 23). Je pravda, že mi to řekla kvůli rozhozenému cyklu. I když jsem vysadila antikoncepci skoro před rokem tak to pořád blbne a lékařce se to nelíbí a doporučila mi otěhotnět co nejdřív. Nevím, zda to půjde tak jednoduše, protože za prvé potřebuji doplatit nějaké věci, nastoupila jsem v prosinci do práce ale jen na dpp s tím, že mám dostat hpp do konce ledna, ale to není jisté, že to tak dopadne, protože šéf tam není a já potřebuji ještě něco odpracovat, abych dosáhla na mateřskou a taky našetřit něco na výbavičku. Dojíždím za 4 tisíce, každý měsíc. Další věc je ta, že máme s partnerem byt 2kk o velikosti 43m² což je pro 3 malé a v našem okrese nejsou levné byty. A další je to, že chce přítel, abych odpracovala rok v kuse (kvůli mateřské). Takže za naší situace si nedokážu představit, že bychom přivedli na svět toho malého človíčka. Počítám s tím, že s výbavičkou se vejdeme do 100 tisíc, ale museli bychom si najít větší byt, auto koupit a to nejsou položky za pár korun. Chci se zeptat, zda to nějaká neměla podobně. Myslím tím, že jste neměli s partnerem našetřeno a "museli" jste otěhotnět. Asi mi spousta ženských napíše, že je to prkotina, ale co si budeme povídat, každá ženská chce dítě, pokud není kariéristka. Já to dokonce i probrečela.

berenika39
20. led 2019

@dudlik226 diskuzi jsme celou nedočetla, ale pomohu ti s řešením , když budeš vnímat:
- byt , jaký máte, je super, budte rádi, že ho máte a zítra není konec světa, takže až to půjde, půjdete do většího - ale obývák a ložnice a kuchyň je komfort pro kdekoho....
- dítě, které se narodí, potřebuje tak nějak dva rodiče, mít kde spát - u vás v posteli, případně v postýlce, něco na transport, autosedačku. Určitě něco dostanete od rodiny, přátel, ale 100 k když nebudeš chtít, tak nemáš za co utratit🙂. Provoz miminka - plenky, kojení - příp. UM, oblečení, hračky - nemusí být sofistkikované - naopak, hrají si raději s tím, co hračka není🙂)). Přebalovák - přebaluj zrovna tam, kde jsi - v koupelně, na gauči.....
Neříkám, že není fajn mít nějaké vychytávky, které ti ulehčí péči o mimčo, ale jde to v pohodě bez nich.
Lékárna - na co zásoby? Jen základ a dnes se dá koupit i v neděli v noci.
Držím palce , aby vám to brzo vyšlo, ale o excelu to není....

merope
20. led 2019

@blackhole Tak to je dost dobrý tip, tohle mě nenapadlo. Jen chudák zakladatelka. Ale aspoň ví, co ji případně čeká 🙂

vita_
20. led 2019

@blackhole :D asi máš klidné dítě, takhle to mít já, tak ho mám do minuty hlavou dolů v postýlce :D, ale to to takhle můžeš strčit i na jídelní stůl, tam to nesjede

jana31990
20. led 2019

@merope to možná jo no. Proto já je používám jako bryndaky alespoň nějaké využití mají 🙂

normalnimatka
20. led 2019

@merope hele jen k tomu přebalováku...taky jsem takovýhle hlasy slyšela (že si odrovnáš záda při přebalování na posteli). tak sme ho tak nějak "pořídili"...no, ve skutečnosti sme prostě jen švihli na dost širokou a hlubokou skříň v akorát vejšce tu přebalovací měkkou věc. používala jsem to chvilku a pak se nato stejně vykašlala. jen jsem tam odkládala další sadičky na přebalení:D nevim, proč by si člověk měl při přebalování na posteli odrovnat záda. třeba ostatní nenapadlo, že si u toho můžou i sednout...? :D
a tak nějak celkově, stejně jsem přebaovala prostě tam, kde to dítě zrovna bylo. a jelikož od docela brzo bylo skoro pořád na zemi na břiše apod., tak jsem prostě tu plínu přinesla tam. a zanedlouho to stejně i na to dítě je docela malý, různě se tam chtěj přetáčet a tak, nevim, přišlo mi to nepraktický celkově.
tak prostě uvidíš🙂 já bych si zrovna přebalovák novej rozhodně nekupovala. ideálně pučit si, a zjistit, jestli to vůbec potřebuju. nebo koupit ojetej a příp. poslat pak dál. nebo si udělat přebalovák z pračky (my máme malou, tak smůla) třeba? :D

blackhole
20. led 2019

@vita_ ono to má zespoda takové nožičky (když je tam namontuješ, jsou součástí balení), kterými se pult jakoby "zahákne" o vnitřní okraj postýlky, takže se nehýbe. Klidný syn moc není, ale když mu strčím do rukou nějakou dostatečně zajímavou věc, tak tam chvíli vydrží 🙂

vita_
20. led 2019

@blackhole Tak to jo, tak to je vychytávka, to jsem netušila, že i na tohle výrobci myslí 🙂

katkatomaskova
21. led 2019

@normalnimatka Já si koupila přebalovací podložku, takovou tu z pěnové hmoty se zvýšenými okraji, dá se přenést kamkoliv. Já ho hodila na jídelní stůl, za "jídelní kout" považuji arkýřový výklenek, protože mám kuchyň spojenou s obývákem, a už tam je od narozené malé 🙂 Jediný čas, kdy změnil své stanoviště, bylo přes Vánoce, kdy stůl sloužil k jídlu, byl nazdobený, bylo na něm cukroví, apod. To jsem ho měla na barovém pultu v kuchyni. Ale je to věc, co stojí asi 250kč, jestli si dobře pamatuju, a je fakt mobilní. Takže nevidím důvod, proč dávat X tisíc do přebalovacího pultu. Jo a já vždy odmítala přebalovat dítě tam, kde zrovna je ;) Od toho jsem si pořídila tu podložku, takže doma přebaluju jen na ní - jen na tom jídelním stole. Rozdíl je pak na návštěvách, venku na procházkách apod, samozřejmě. Ale to už je o tom, jak si to která z nás nastaví 🙂

normalnimatka
21. led 2019

@katkatomaskova jj taky mám tuhle se zvýšenejma okrajema. ale nikam jsem to nepřenášela.