Downův syndrom. Šly jsme na potrat. Podpoříme se?

lucie.krajcarova
23. črc 2010

Milé maminky, potkala mě moc smutná věc... z plodovky se potvrdilo, že miminko má Downův syndrom.. S manželem jsme byli rozhodnutí pro potrat... nemáme dost síly ani vůle vychovávat postižené dítě. Navíc doma máme 15měs. klučíka, který občas vydá za dvě děti.. ale to, že o miminko přijdete, když už kope, bylo to v 19tt, že rozhodnete o jeho životě, to je strašné... ráda bych proto založila toto téma, abychom se vzájemně podpořily, řekly si zkušenosti a vymyslely, co dál...

petuliee
28. zář 2016

Vse bude v porsdkz holky 😉

petuliee
29. zář 2016

@kvedlinka uz jsou vysledky? Nebo kdy budou 😊 myslim na Vas a drzim palce 😊

kvedlinka
30. zář 2016

@petuliee Nn,ještě cekam.v Ut říkali ze do 14dni to bude :/ ale snad si trošku pospisej 🙂 dekujuuu😊

petuliee
30. zář 2016

@kvedlinka ja myslim že kdyby bylo něco špatně tak to budou vědět dřív jak u PV ¨🙂

eamit
30. zář 2016

@kvedlinka Držím moc palce, sama jsem si to čekání zažila, takže vím, jaké to je... nám nakonec Clarigo vyšlo negativní ( a to jsme měli 1:2), porod čekám každým dnem a ty pochybnosti tam stále jsou, ale už to beru jinak, malou budu milovat za jakékoliv situace!

hope09
30. zář 2016

@kvedlinka To by mohly být už dřív.. zkus si tam pak zavolat už ten pátek předem, třeba už budou. Taky držím palce!

kyka2
2. říj 2016

Jsem ráda,že jsem tuhle diskuzi našla.V pátek nám po odběru klků potvrdili DS.Zítra jedeme pro papír na ukončení těhu.Shodli jsme se na tom,že nepřivedeme na svět dítě,o které se nebudeme moct starat tak dlouho,jak to bude potřebovat.Navíc u našeho Dawníka našli i vadu srdíčka.Oplakala jsem to a teď mám jen hrozný strach,co mě čeká dál.Přítel mě úžasně drží nad vodou a kdyby to šlo,tak si tím projde za mě.Riziko jsme měli 1:4 a já už od screeningu věděla,že to tak je.V prvním trimestru jsem krvácela a teď jsem přesvědčená,že se tělo snažilo postiženého miminka zbavit.

martinasaf
3. říj 2016

Ahoj, mám 3 týdny po vyvolávaném porodu. Stejný důvod jako u tebe. Pro mě bylo nejhorší to čekání na všechny výsledky, hrozné období. Tak nějak jsem tušila, že je to špatně a vv se potvrdí. Dneškem už to skončí 🙂 . Držím palce, ať to jde co nejrychleji a ty budeš co nejdříve doma. Já jsem po tom zažila neskutečnou úlevu, že to špatné už je pryč. Posílám sílu, drž se!

kvedlinka
3. říj 2016

@kyka2 Ahoj, mrzí me ze te to taky potkalo :( Drzim palce ať to mas rychle za sebou. Drz se!!

kyka2
3. říj 2016

@martinasaf když mi zavolali výsledky,tak jsem byla jak ledová královna,nebyla jsem schopná ani brečet.Pak mi to všechno došlo,že už nemusím čekat a doufat,že už prostě vím.Ulevilo se mi a už to jen chci mít za sebou.Jen si neumím představit,jak bych zvládala další těhotenství,ten strach,aby se zase něco nepokazilo.

petuliee
3. říj 2016

@kyka2 meli jsme to same drz se!!! Je opravdu sileny kolik nas je 😞 my sme byli na ukonceni pred 3tydnama a me to prijde jako dávno 😞

esny
3. říj 2016

Je to strašně těžká situace a soucítím s vámi. Narazila jsem na jedno video, které se na to dívá z jiné stránky:

https://www.youtube.com/watch?v=7y2KsU_dhwI

(možná bude třeba zapnout si české titulky). Nechci tímto videem nikoho ranit, jen je to jiný pohled na věc a člověk by měl před tak důležitým rozhodnutím to zhodnotit ze všech stran...

martinasaf
3. říj 2016

Zrovna dneska mi volali z genetiky, 21. listopadu se mám s manželem dostavit na krev. Budou vyhodnocovat výsledky pro rizika dalšího těhotenství. Holky, byly už jste některá? Co mám od toho čekat? Dekuji za odpovědi 😉

merope
3. říj 2016

@martinasaf Naberou ti krev a pokud je vše v pořádku, řeknou ti, že je vše v pořádku 🙂.

martinasaf
3. říj 2016

Chtěla jsem reakci někoho, kdo podstoupil odběry kvůli předešlému těhotenství s Downovým syndromem.

kvedlinka
3. říj 2016

@martinasaf nám s manželem brali krev hned po ukončení těhotenství (Down) a poslali na genetiku.asi za tři týdny mi volali ze jsme oba v pořádku a ze to byla prostě jen blba náhoda a ze další tehu bude snad ok.

petuliee
3. říj 2016

Neni moc lidi co ma 2 downy urcite to bud

petuliee
3. říj 2016

Bude v poradku 😊

kaminek86
3. říj 2016

@martinasaf My to máme skoro za sebou. Genetickou anamnézu nám brali už před ukončením těhu. Počkala jsem na pitevní zprávu(pak se ukázalo, že naprosto zbytečně) a když nás na odběry do dětské nemocnice objednali za měsíc a pul, šla jsem raději do Prenatalu(klinika kde nám dělali prvotrimestální screening) a druhý den jsme šli na odběry. Teď už nás čeká pouze 6-8 týdnů vyčkat na výsledky a budeme pracovat dál. Vám se chce čekat skoro do konce listopadu na odběry krvě? My jsme neměli ani žádanku, jen jsme řekli, že nás doporučili a že jinde by to dlouho trvalo a bezproblémů nás vzali, platit nic nechtěli.

martinasaf
4. říj 2016

Holky, díky za informace😃. Také doufám v blbou náhodu, protože jinak už do dalšího těhotenství nejdu.

kyka2
4. říj 2016

@martinasaf taky se máme za měsíc objednat.Před ukončením těhotenství nam krev nabrat nechtěli,prý je to nestandardní postup.

petuliee
4. říj 2016

Me brali krev taky pred itr ale u nas se prokazala volna trizomie a 2deti uz mame genetik nam rikal rovnou ze to byla nejspis nahoda,i tak sme ty testy chteli a bat se budem dycky uz 😞

kyka2
4. říj 2016

Tak už to mám za sebou.Teď bych potřebovala domů a vybrečet se pod peřinou.Ale to můžu až zítra.Ráno mě pustí domů.Jsem moc ráda,že tam na mě čeká ta moje první devítiletá slečna,když přítel musel do práce a vrátí se až v pátek.

petuliee
4. říj 2016

@kyka2 drz se 😚

alli005
5. říj 2016

ahoj holky, přesně před týdnem jsem také podstoupila ukončení těhotenství v 17tt kvůli prokázanému DS z plodové vody.... příští týden jdeme na konzultaci ke genetičce, jelikož už mají kompletní výsledky plodovky, tak se dozvíme, zda jsme byli pouhou náhodou, nebo je v tom něco víc... jak dlouho budete čekat (nebo jste čekali) po ukončení těhotenství do dalšího snažení ?

alli005
5. říj 2016

@kyka2 drž se, přesně před týdnem jsem prožívala to, co ty dnes... bude líp !

petuliee
5. říj 2016

u nás je to dneska 3týdny.... a fakt jak kdyby to bylo strašně dávno :/
@alli005 jinak "stará" dr říkala že můžeme klidně hned, byla sem 13tt a stiihly sme jeste interupci, ale budem čekat na 1MS a konzultovat to s novou gyndařkou

kvedlinka
5. říj 2016

@alli005 to me moc mrzí, ale ver ze bude líp ;) nám říkali ze Máme počkat do výsledků krve (ty jsem mela za 3 tydny)a když bude vse ok,že se mužem začít snazit.ale to jsem se stejne ještě úplné necítila, na kontrole po šestinedělí mi Dr.radil ještě počkat jeden cyklus kvůli děložní sliznici...a 3 měsíce od zakroku jsme si doma řekli, že to zkusíme a uvidíme. No a vyšlo to hned 🙂 ted jen doufám, že vse bude ok,stále cekam na ty výsledky testu..

alli005
5. říj 2016

@kvedlinka děkuju,já vím, že bude líp, jak napsala @petuliee že má pocit, že to bylo tak dávno, tak i já, přestože je to "jen" týden, mám pocit, že to bylo dávno. Naštěstí.
V pátek jdu na kontrolu k mé doktorce, tak uvidím, co mi řekne ona.
Já doufám a chtěla bych, aby vše bylo v pořádku, a mohli jsme po novém roce začít znovu.
Když už se to teď stalo, tak jsme se rozhodli, že ještě v lednu pojedeme na lyže 🙂

petuliee
5. říj 2016

já se zatím taky necítím, ale uvidím po 1ms....