Neplánovaně těhotná. Nevíme, jestli si dítě nechat

vojteska1
1. říj 2014

Zajímalo by mě, jestli má některá z vás podobnou zkušenost jako já. S manželem jsme si koupili na hypotéku byt a po dvou letech marného snažení se mi díky IUI podařilo otěhotnět a porodit našeho vysněného krásného a zdravého chlapečka. Vzhledem k finanční vytíženosti a toho, že nám "nefungují" babičky, jsme se rozhodli, že si druhé dítě nepořídíme. Ovšem po 8,5 měsících po porodu jsem zjistila, že jsem těhotná a my se rozhodujeme, jestli si jej nechat nebo ne ☹ . Zajímal by mě názor maminek, které se rozhodovali v podobně situaci, jak ji vyřešily a jestli svého rozhodnutí někdy litovaly, ať už ve smyslu, že se nesmířily s interupcí nebo naopak jsou na pokraji zhroucení, protože situaci nezvládají. Obou situací se děsím a mrzí mě, že jsme podcenili ochranu před otěhotněním, ale už to nelze vrátit zpět. Moc děkuji za příspěvky.

tarra27
13. říj 2014

@anonymka1990 tak mám dojem, že si z náš tady děláš pr*el.....

@somalicats pokud si z nás pr-del nedelá, tak skončí ez chlapa a s nervama v prd...že na ten potrat šla

sarriku
13. říj 2014

@anonymka1990 Ahojky, diskuzi jsem nečetla celou, pochopila jsem jen, že jde o špatný přístup ze strany chlapa. Ráda bych ti poslala nějaké webovky, protože tady jde hlavně o tvoje rozhodnutí. Ty už jsi maminka, sice nenarozeného dítěte, ale furt člověka a pokud máš jen sebemenší pochybnosti, tak to nedělej. Musela bys s tím žít po celý život a tohle je věc, která se už nedá nikdy vrátit.
Najdi si webové stránky http://popotratu.cz/ jsou tam zkušenosti žen, které si interrupcí prošly a rozhodly by se jinak, kdyby mohly.
A pokud chceš poradit ještě profesionální pomocí, tak si najdi stránku http://linkapomoci.cz/
Je to poradna pro ženy v tísni, které trápí nečekané těhotenství, jak z existenčního hlediska tak i z toho psychického. Podívej se na to a rozhodni se srdcem, nenech sobeckého chlapa, aby zhatil život tvému dítěti. Není to jen jeho dítě, je to hlavně tvé, protože ty ho v sobě nosíš.
Víc ti asi neporadím, holky nademnou ti už určitě všechno napsaly.
Budu na tebe myslet a s tou Boží vůli, to takhle nepiš. Bůh vám to dítě dal, on nechce jeho smrt, vždyť mu dal život. Pro smrt by ses rozhodla jen ty.

anonymka1990
13. říj 2014

Nechápu v čem bych si z vás měla dělat prdel?

tarra27
13. říj 2014

@anonymka1990 když jsi popsala ten sen a to co ted řešíš.... 😀

steffik
13. říj 2014

Když o přerušení uvažuje bezdětná žena, řeknu si, ještě nemůže vědět, jaký poklad v ní roste. Ale pokud je tou ženou novopečená maminka, nerozumím, jak jí taková myšlenka může napadnout.
"Maminko, zabila bys své dítě? Když víš, jak vypadá Tvé první vytoužené, jaké pokroky dělá, jak se usmívá. Vím, že je náročné, nejen finančně, uživit rodinu. Ale vše půjde a kde se nají tři, nají se i čtyři." A to, že budou děti tak blízko, shledáš za pár měsíců jako obrovskou výhodu. Mám kamarádku, která zapadla po šestinedělí, holky jsou skoro jak dvojčata,ale úžasné, šťastné, spokojené a maminka by neměnila. Na hlídání existuje portál hlidacky.cz (našla jsem, protože jsem taky řešila hlídání, nemáme hlídací babičky, dneska asi málokdo🙂 nebo různé inzerátky ve městě apod. To dítko v tobě ti bezmezně věří a já věřím, že mu dáš šanci žít...ty sama nejlépe víš, co by za to jiné maminky daly...

anonymka1990
13. říj 2014

Tak manželovi odesláno...nebudu to tu vypisovat celé ale ve stručnosti jsem napsala zhruba to,že na potrat jít nechci a že jsem si vědoma jak by to bylo náročné .Taky že to podstoupim buď s ním nebo bez něj ale že bych radši s ním .A teď jestli mě s dvouma dětma a těhotnou pošle do prdele,nevim co budu teda dělat .

tarra27
13. říj 2014

@anonymka1990 to te pošle protože tě bbude vydírat, pak poštvě proti tobě i rodinu aby ti jakože domluvili...na to se připrav

anonymka1990
13. říj 2014

Tak moje mamka bude hodně kritická ale jelikož sama děti mít nemohla,srovná se myslím a co se třeba tchyně týče ,ta mě posílala na podvázání vaječníků po druhém dítěti .Je trochu mimo no.Zatím čekám na jeho reakci ale pořád nic☹

tarra27
13. říj 2014

@anonymka1990 nebude ted psát vůbec abys dolejzala....

pincola
13. říj 2014

@vojteska1 No rak na odsuzovačky se vykašli. Ještě tě podkopnou. Každá by se po takové sprše morálky cítila jako úplná čůza. naštěstí tady nejsme u interupční komise.
Myslím, že ti rozumím, to, co se stalo ti nahnalo strach. Ten máme někdy všichni a na strach moc nepomůžou racionální rady, ale spíš citová podpora. Tu jsi nedostala u svého partnera a rozkolísalo tě to ještě víc. On asi není zlej, jak tu holky píšou, on ti odpověděl jako chlap racionálně. Jenže víc by asi udělal, kdyby tě vzal za ruku. Já u tebe nevím, jestli bys tím potratem netrpěla celý život, toho bych se asi bála já u sebe. jestli není menší zlo žít v bídě, než s bolestí v duši. Protože před bídou se utéct dá, před bolavou duší ne. Každopádně když si mimi necháš i přes tenhle strach, bude to hrdinství. Protože smysl hrdinství je v tom, že není předem jasné, jestli se ta vlastní obrovská investice vyplatí. Je to skok do neznámý vody. Ale pokud se rozhodneš pro interupci neznamená to, že jsi zbabělá. Prostě něco je nad naše síly. Jsme jen lidi. Nikdo neví, jaké máš za sebou zkušenosti, někdy se člověk třeba bojí, aby se nevrátily těžké časy, protože už je zažil. Pokud ale to mimi chceš, tak si uvědom, že jsi ty jediná, kdo ho může chránit. A i když jsou babičky v háji a manžel to hodil na tebe ať se rozhodneš sama, protože nechtěl být ten kdo nese zoodpovědnost za neznámou budoucnost, tak ty dokážeš fungovat i tak a udělat, co je třeba. Je to jen tvé rozhodnutí, ale pokud to dítě chceš a rozházel t ějen strach, tak se ti teda vůbec nedivím, ale nedej se a nepoddej se mu. Strach o ničem rozhodovat nesmí. A´t tak nebo tak,musí to být tvé rozhodnutí.

anonymka1990
13. říj 2014

Tak z toho už jsem vyléčena 🙂 počkám až napíše on,psát už nebudu.Je dost možné že to taky potřebuje zpracovat.Holt některým chlapům to trvá asi déle.Uvidím

morgan
13. říj 2014

@tarra27 no promiň, ale aby se dětem říkalo, že tatínek se chtěl rozvést, protože maminka nezabila miminko v bříšku, to snad nemyslíš vážně???
Jinak k tématu...přístup chlapa je hroznej samozřejmě, přeju zakladatelce ať si to prosadí...

tarra27
13. říj 2014

@morgan samozřejmě že bych to detem neřekla, ale jemu bych to řekla......aby se probral...

anonymka1990
13. říj 2014

Tak už odepsal...cituji.nic si v životě nedokázala,jen chceš kupu harantu jak cigani aby si nemusela dělat?to si opravdu tak blba?A co baldat teď ?ja už fakt nevím

anonymka1990
13. říj 2014

Omlouvám se za chyby jsem na telefonu

tarra27
13. říj 2014

@anonymka1990 nezabiju sve díte. Nebudu o tom diskutovat.

a prmin, tohle mi napsat chlap, tak zvážím, zda s ním já budu...bych byla se třena detma sama...

a co dokázal on???

somalicats
13. říj 2014

@anonymka1990 Tak tohle mi napsat ten můj, tak mu sbalím kufry... Tohle není normální komunikace mezi partnery.

tarra27
13. říj 2014

@somalicats přesně!!! deb...

tarra27
13. říj 2014

JDU USPAT DETI.... pak přijdu...

a ty @anonymka1990 ne abys dolejzala.....

tarra27
13. říj 2014

@anonymka1990 a ještě počítej že na tebe pošle tchýní (blbou, když te posílala na podvázání) ...musíš to ustát...

a opravdu zvažuj ty, zda s ním zůasneš po tom co i řekl....sobec....

já bych s ním nemohla mít sex.....
hajzl.....

somalicats
13. říj 2014

@anonymka1990 No, kdyby ses chtěla komunikačně snížit na jeho úroveň, tak mu můžeš napsat, že jediné, co dokáže on, je udělat děti, ale uživit je pak už neumí... Asi by čučel 😉

anonymka1990
13. říj 2014

Holky já ho ale chápu...má strach.Proto kope kolem sebe.Já mu napsala,že jsem ale v životě dokázala a to porodit dvě krásný děti a zvládnu i to další.Že důležitá je rodina,že ta vždy nakonec zůstane a myslím že mám pravdu.

somalicats
13. říj 2014

@anonymka1990 Ty ho znáš nejlíp. Pokud reaguje takhle, tak bych já osobně prostě nereagovala, vůbec mu neodpovídala a nechala to vychladnout. A ještě přileze sám, pokud o Tebe a děti stojí.

evulina77
13. říj 2014

@anonymka1990 manžel k tobě a dětem bude mít vyživovací povinnost, ten kdo na tom tratí bude on. Zajdi se poradit někam do poradny, na co bys měla nárok. Podle mě, když je dítě na cestě, není už o čem diskutovat. Pokud bude všechno v pořádku, prostě se narodí. Co by mě hodně zarazilo je ten tón a způsob komunikace. To by mě hodně zvedlo ze židle a nevím, jestli bych to byla ochotná, v případě jeho zájmu, zapomenout. Co jako dokázal on? To, že tě posílá na interupci a chce nechat zabít svoje dítě, to ho dělá úspěšným chlapem? Podle mě je to chudák!!!!!!!!!!!!!!!!!

tarra27
13. říj 2014

@anonymka1990 to je zvláštní, má strach o finance, ted to nezvádáte, ale sedí v hospodě???

a neboj se, s tou jeho povahou s ním jednak žádná rozumná nevydrží a jednak se třeba dětma, na ktere by platil, zase akové terno není....nemysli si, že by ho někdo chtel....

tarra27
13. říj 2014

já radeji už ani nebudu psát, proč si myslím, že nechce třetí....

tarra27
13. říj 2014

nehlede na to 30 tis plus mateřská a jste v podnájmu, proč by to finančně nešlo??

Heled fakt se nedej....nebo jednou zdrhne a nebudeš mít ani dítě ani jeho a ještě budeš zrala na prášky z toho, že sis mimi nenechala....

anonymka1990
13. říj 2014

Já mateřskou mít nemůžu ...jen rodicak...takže nevím .musely bychom se hodně snažit abychom to si porodu zvládly splatit.Ale všechno se dá podle mě .Ale já jsem vždycky byla taková optimistická,bohužel .

tarra27
13. říj 2014

@anonymka1990 pokud chlap chodí s přehledem do hospody, uvažuje o kerce, tak proč by nebyl prostor pro to, když už jsi tehotná, aby jste zvládli decko....

já mám dojem, že ten tvuj chlap jede na sebe a ani ti vše neříká....on má phodičku, kamarady a nechce o to přijít

zuzana_ka
14. říj 2014

@anonymka1990 neboj se, bud optimistka i dál. Tvůj manžel se vzteká, protože to pro něj bude znamenat uskromnění, ale má být na tolik chlap, aby se postavil a svoje chybování pěkně napravil, ale určitě né tím, že bude svojí manželku posílat na interupci.
Ale věřím, že je to jen první dojem z šoku co nastal, nevěřím, že by byl schopen nějaký muž opustit svojí ženu kvůli třetímu dítěti, to by byl fakt ko*ot. A na reakci mamky a tchýně se vykašli, ty jsou už mimo hru a můžou tak maximálně přihlížet co se děje ve vaší rodině a vy jste ti, co si to všechno budou řídit🙂