Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

margie
24. bře 2015

@potrat Ahoj holka ani nevíš jak ohromnou radost z tebe mám. To je tak skvělé že jste oba v pořádku tolik držím palce a moc se těším na foto mrňouse ☺ u mě zatím nic nového. Zrovna včera jsem na tebe myslela jestli už jsi to tam kolem sebe nudou neokousala 😊 tak se hezky dál držte a dejte zase I sobě vědět už se to krátí

evulina77
27. bře 2015

@potrat občas nakukuji a moc držím pěsti... Držte se!!!!!!

osmak
31. bře 2015

Ahoj , dlouho jsem váhala jestli se mám k vám přidat . Ale po 4 IVF se konečně zadařilo a čekali jsme dvojvaječná dvojčátka . V 19tt mi bohužel začala téct plodová voda z jednoho .Přes týden jsem ležela v nemocnici ale bohužel , ten malý mi sestoupil do děložní dutiny (21tt) takže mi začaly vyvolávat potrat , bohužel šly oba ven . Kdyby vydržely 14 dní valily by mě do Prahy a vyvolaly porod , byl by to 24tt a už by měli naději . Ale chtěla jsem se zeptat jestli se některé z Vás stalo něco podobného . Vydím pořád ty moje prcky , ukázaly mi je - ta šílená bezmoc , že jim tlouklo srdíčko ,chytly mě za prst a vy jim nemůžete pomoc

raada
31. bře 2015

@osmak ☹☹ moc ěm to mrzí, držte se...

jhoki
31. bře 2015

@osmak Ahoj, je mi to moc líto, co se ti stalo. Když se budeš chtít vypovídat, můžeš tady, my ti rozumíme. Měla jsem to sice jinak, ale rodila jsem ve 24.t., dopadlo to špatně, i když jsem byla v centru. Víš, ono se sice říká, že se miminka zachraňují od 24.t. ukončeného, ale záleží i na jiných okolnostech. Zbav se té myšlenky, že kdybys vydržela do toho týdne, bylo by to jinak. Taky jsem si říkala, že kdybych vydržela ještě pár dnů...kdyby je na nic.

osmak
31. bře 2015

@raada
@jhoki
ono je toho víc , týden před mi zemřela moje maminka , ale děkuji za podporu .a jhokl taky mě mrzí co se ti stalo .

raada
31. bře 2015

@osmak ☹ jejda, holka, drž se☹ to je mi fakt líto...maminka byla nemocná?

osmak
31. bře 2015

@jhoki Ještě bych se chtěla zeptat jak dlouho ti trvalo se z toho dostat , Navíc jsem totiž z malého města a každý už věděl že čekáme

osmak
31. bře 2015

@raada jo starala jsem se o mamku , ( koupání , přebalování ) , bojovala s nemocí 14 let

jhoki
31. bře 2015

@osmak No je to hrozné, pač každý vidí to břicho. Stalo se mi to v květnu, v listopadu jsem otěhotněla znovu, budou to 3 roky, ale trauma z toho mám pořád. 😒

osmak
31. bře 2015

@jhoki tak to je príma že jsi zanedlouho otěhotněla a že se zadařilo až do konce 🙂 , a jestli se můžu zeptat nemusíš odpovídat ,začaly jste se snažit hned nebo jste si daly pauzu

jhoki
31. bře 2015

@osmak Hned ne, chodila jsem po různých vyšetřeních, snažila jsem se zjistit, čím to bylo. V tom listopadu jsem otěhotněla zase "napoprvé". I to druhé těhu nebylo bez problému, taky jsem rodila dříve, ve 37.týdnu. Ale šly jsme pátý den domů z porodnice.

studentkazuzka
14. dub 2015

jmenuji se Zuzana Zarembová a jsem studentkou třetího ročníku oboru Porodní asistentka na UTB ve Zlíně. Nyní dokončuji bakalářskou práci na téma Psychická reakce na ztrátu očekávaného dítěte. Touto cestou bych Vás chtěla požádat o vyplnění krátkého dotazníku, který slouží jako podklad pro mou bakalářkou práci. Dotazník je zcela anonymní. Předem moc děkuji za jeho vyplnění.
Dotazník naleznete zde:
http://www.survio.com/survey/d/C1E8N4W9H2Y6T5A7C

osmak
15. dub 2015

@studentkazuzka myslíš , že bych si to mohla potom přečíst ?

potrat
18. dub 2015

@ahoj holky....tak Lukášek je na světě,narodil se předčasně ve 28t těhotenství,ale je to bojovník a věřím,že to zvládnem.Narodil se 11.4.2015,vážíl 1,110 a měří 36cm.Děkuji všem za podporu celého těhotenství a vy kteří stale čekáte na miminko držím moc moc pěstičky... 🙂

evulina77
18. dub 2015

@potrat tak ať se Lukáškovi na světě líbí, přeji hodně sil a ať jste brzo doma a dej občas vědět jak se máte

jipa75
18. dub 2015

ahoj, předem chci moc poděkovat vám všem, co jste zde zanechaly svoje příspěvky i když na tohle smutné téma, protože člověk má větší představu co se děje při indukovaném porodu, na co se zkusit připravit, i když to plně nejde, z hlediska psychiky apod. Já jsem před 4 měsíci rodila mrtvé miminko ve 30. týdnu (bylo to po 9 letech IVF (7) pokusů druhé těhotenství , první zamlklo v 9.týdnu), dnes už máme i pitevní zprávu - vše bylo v pořádku. (V těhotenství jsem absolvovala odběr choriových klků - vše ok, pak nám materiál omzlem zlikvidovali a pak se pan doktor chtěl přesvědčit, zda opravdu vše ok a šla jsem na amniocentezu, opět vše ok a jediná diagnoza byla od 14.týdne IUGR (růstová retardace) plodu, placenta velikostně normální s tím, že máme prostě jen "smůlu" a miminko se asi špatně uchytilo. Po prvním potratu (ještě se stihlo kyretáží) nás nikdo nevyšetřoval, prostě se s tím člověk měl tak nějak smířit. Teď to bylo (a je) o hodně těžší, mám kolem sebe chápavou rodinu, partner je úžasný a i přátelé byli moc fajn - jen člověk teď trošku bojuje s tím, že se "to" stalo pro všechny dookola "už dávno" a nikdo si to už nechce moc připomínat, ani na to vzpomínat. Musím říct, že hlavně díky MK jsem v těhotenství načetla konečně spoustu informací + co , za vyšetření se dělají + co je vlastně možné geneticky vůbec mít (do té doby jsem poněkud slepě věřila doktorům, že přece vědí, co dělat nejlépe a že pokud bych vyšetřit potřebovala, určitě mne pošlou) a trošku jsem si po tomhle "zážitku" vydupala imunologii (kde nakonec mám hraniční odmítací hodnoty) a na genetiku nás ještě neposlali. Díky paní doktorce v Podolí mi udělali testy na Leidenskou mutaci a také cytomegaloviry a kromě MTHFR mutace další "mutant" člověk nebude. Chtěli bychom po našetření peněz zkusit ještě už jen jednou (kvůli věku) další pokus, ale uvidíme jak se mi zdravotně povede - tentokrát ale určitě s Prednisonem a Heparinem... Moc blahopřeju všem, kteří už vysněné miminko konečně zvládly a hodně zdraví miminkám.

osmak
18. dub 2015

@jipa75 ahojky je mi líto co se ti stalo , hlavně že máš tu rodinu a přítele. Ale myslím že nikdo, kdo si tímhle vším neprojde to nepochopí . jsou to sice slova útěchy , ale nepomůžou , já vím .....

jipa75
18. dub 2015

@osmak děkuji moc, dnem za dnem se to pomalu lepší, i když občas člověk padne zase na dno a "škrábe" se nahoru od začátku. Psala jsem sem po dlouhém váhání, ale třeba to někoho odradí jen slepě důvěřovat lékařům, bohužel ne vždy vědí všechno (což člověk chápe) a ale ne všichni mají bohužel kuráž říct, že věci jsou špatně a není spíše naděje o 10 týdnů dřív.. - aspoň by se člověk mohl rozhodnout na základě informací odjinud než z internetu.

jipa75
18. dub 2015

@osmak a držím palce ať to u Tebe brzo dobře dopadne, my teď ještě držíme to půlroční "období klidu " 🙂

ninanela
18. dub 2015

@jipa75 Ahoj, mám za sebou několik IVF, porod miminka v 19tt a taky dnes už deset měsíční holčičku. Dlouho jsem se nemohla smířit s porodem mrtvé dcery, a jsem si jistá, že kdyby jsem neuposlechla lékaře, vše by mohlo být jinak. Držím hodně palce, aby vše u vás dopadlo taky se šťastným koncem jako u mně. Nezapomenu a říkám si jaká asi byla, ale teď už jsem dál a tolik to nebolí. Nechtěla jsem jít do dalšího IVF, chtěla jsem jen ji a ne začínat znova. Hodně proplakaných nocí i dnů. Hodně rozhovorů s manželem.Chtělo to čas a já začala doufat. Stalo se to v létě a já byla schopna nepřemýšlet snad až koncem roku i když svátků jsem se děsila. Z jara další pokus, bohužel ZP a na podzim ten poslední. Přeji ať pro tebe čas rychle utíká a aby cesta za miminkem byla krátká.

nonnni
18. dub 2015

@potrat drzim a moc!

jhoki
18. dub 2015

@potrat Gratuluji moc! Určitě to zvládnete a váha je moc hezká na 28. týden, určitě napiš, jak se vám daří. Jinak máme tady na MK skupinu maminek nedonošeňátek, dozvíš se tam hodně věcí. Držím prstíky!

jipa75
20. dub 2015

@ninanela ahoj, děkuju moc, to znám, taky jsem chtěla jen toho našeho malého a žádného jiného.. navíc kolem mne rodily kamarádky na přelomu roku hlavně chlapečky, takže jakkoliv jim to člověk hodně přál, bylo to takové sladkohořké.. Přeji malé ať Ti prospívá a dělá jen samou radost 🙂

ppetrac
22. dub 2015

@potrat Moc gratuluji, hlavně ať jste v pořádku! 🙂

veruska007
22. dub 2015

Holky, chtěla jsem vám nabídnout - už jsem sem psala v začátku diskuse..., také jsem maminka tří andílků. Hodně jsem se později začala věnovat problematice prenatálních a perinatálních ztrát, jak terapeuticky, tak učím psychology a porodní asistentky pracovat s takovými maminkami a rodiči. Nechci vám vnucovat profesionální poradenství, to prostě zadarmo dělat nemůžu (platím pronájem, hlídání dětí, cestu ...), ale pokud byste to chtěly jen tak probrat třeba při procházce s dětmi někde venku nebo při kávě u nás doma, tak se na mě klidně můžete obrátit. Jsem psycholožka z Brna. Kdyžtak písněte do IP, ju? Za takový pokec při dětech bych samozřejmě nic nechtěla 😉. Verča

jhoki
27. dub 2015

@veruska007 Ráda bych si popovídala, ale Brno je pro mne docela daleko ☹

clare379
29. dub 2015

Zažila jsem to samé v 5. měsíci. Nejhorší byl ten "porod" , také nám řekli, že nezjistili žádnou příčinu... Ale život jde dál, příště se určitě zadaří. 😉 Beru to tak, že to tak mělo prostě být... než aby to dítě bylo třeba nějak postižené... tělo si s tím pak takhle poradí ☹

jhoki
4. kvě 2015

@clare379 Je mi to moc líto. Já jsem to brala jinak. snažila jsem se zjistit. co byla příčina. abych ovlivnila to další těhu. Tvůj gynekolog by měl vědět. jestli měl mimošek nějakou genetickou vadu. je to humus. ale dělají vždycky pitvu.

clare379
4. kvě 2015

@jhoki Mimčo na pitvě bylo, ale právě potom mi řekli, že nic nenašli...prý bylo v pořádku ☹