Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

jipa75
4. kvě 2015

@clare379 taky držím palce pro příští pokus. Skoro to vypadá, že příčinu takto následně nezjistí skoro nikomu (teda mimo maminek , co to mají potvrzeno už ze screeningu nebo mají viditelně uzel na pupečníku apod).. Nám pan doktor řekl, že na jednu stranu je vlastně špatně, že se nic nenašlo, že bychom věděli, na co si dát pozor pro příště (máme ze stejného "vrhu" ještě sněhuláčka - pokud se povede rozmrazení).

jhoki
5. kvě 2015

@clare379 V prvním příspěvku to vyznělo, že nevíš, jestli mu něco bylo nebo ne. Mě taky nic nenašli, ale jak říkám...já to beru jinak, jsem přesvědčena, že nějaká příčina být musí. Chápala jsem to tak, že dítě bylo zdravé a problém je ve mě.

clare379
6. kvě 2015

@jhoki No jo, ale po čem se dál pídit, když já i mimčo jsme byli v pořádku? Všechny testy a kontroly byli až do té poslední v pořádku. Kdybych nešla na UZ, tak ani nevím, že je něco špatně ☹ A jak říká @jipa75 , většinou se ta příčina nezjistí. Vše je tak, jak má být... asi jsme na to ještě třeba nebyli připraveni, (mě bylo 18) a teď když vidím zpětně, co se ješte vše odehrálo....tak to tak beru. Idkyž teď už bych si mimčo přála...

jhoki
6. kvě 2015

@clare379 Kdysi na vysoké nám jeden doktor řekl: neexistuje zdravý člověk, pouze špatně vyšetřen. Budu ti držet palce, ať je teď vše jinak. Taky bych si to u sebe přála.

veruska007
6. kvě 2015

@clare379 Na hematologii jsi byla? A jinak si myslím, že i v prenatálním období existuje něco jako syndrom náhlého úmrtí - prostě se někde v mozku vypnou životní funkce ☹. Když tak slyším a čtu příběhy maminek, často mě tahle příčina napadá. Protože se to prostě stává - z ničeho nic miminko nežije, všichni zdraví... to mě vždycky fascinuje, miminko se narodilo zdravé... ale mrtvé 😔

clare379
6. kvě 2015

@veruska007 jojo byla... prostě nikde nic. Už když ta dušička vznikne, tak ví, jak dlouho tu bude, kdo ví, proč teda takhle krátce.. ☹

veruska007
6. kvě 2015

@clare379 Jj, už je to dávno. Neřeš to, přijmi to a buď otevřená nové budoucnosti 🙂. Vždyť kdo ví, co je mezi nebem a zemí 😵

evusa85
17. kvě 2015

Ahojte, pridavam sa k Vam. Moje dieta malo tanatoforicku dysplaziu. Je to velmi ojedinela choroba, nezlucitelna so zivotom. Mala som vyvolany porod v 23. tyzdni. 18. maja som mala mat riadny termin porodu, preto to na mna teraz tak viac dolieha. Uz by sme sa aj mohli pomaly zacat snazit, ale nemozme, pretoze mi v posve nasli po sestonedeli bakterie. Zrejme oslabena imunita a mozno som ich chytila aj v nemocnici, pretoze soms tym nikdy nemala problemy. Bolo to dievcatko a nejako sa neviem zmierit s tym ako moze byt
Boh taky kruty, ze stvori zivot, ktory je od sameho zaciatku odsudeny na smrt. Stratila som vieru v Boha.

osmak
17. kvě 2015

@evusa85 Ahoj víš říkám , si že mi jediné jsme tak silné a bůh to ví , ví že mi jsme ty , které to zvládnou překonat a žít dál , a možná tam někde v dálce je vidět něco krásného na co se můžeme těšit ( Moc v boha nevěřím , ale říkám si , že moje maminka byla hooodně nemocná a na tom světě si toho moc neužila , ale přála si být babičkou , tak věřím , že v tom nebi se mi stará o ty moje dvojčátka , a užívá si jich )a proto moje rada zní : užívej si manžela , vždyť se máte rádi tak si užívejte chvíly sami sebe (vím je to těžké taky na ty moje mimi často myslím)život je krásný , jste zdraví a budete i štastní
🙂

evusa85
17. kvě 2015

@osmak dakujem ti za povzbudenie ☺ nastastie v manzelovi mam naozaj oporu. Snazim sa nebyt zatrpknuta, len mi to pride strasne nespravodlive. Bolo to vytuzene babatko po troch rokoch manzelstva a 4 neuspesmych inseminaciach. Je to geneticka vada, ktora nie je dedicna teda nie sme nositelmi toho genu. Tripple testy som mala dobre a a ani amniocenteza to neodhali. Tesne pred vyvolanim porodu mi robili odber choriovych klkov a tak mi potvrdili diagnozu. Snazim sa ist dalej, ale boli to stale 😞

osmak
17. kvě 2015

@evusa85 chápu , u nás ty mimi byly taky vytoužené po 3 neúspěšných ivf jsme se zaradovaly a ono toto , nejdřím mi zemřela maminka na dědičnou nemoc a 14 dní poté jsme přišly o ně , pořád si říkám , že všechno zlé je pro něco dobré ,kamarádce se mezitím narodil chlapeček tak občas koupu a pomáhám a druhá čeká chlapečka v červnu tak se taky těším i když si říkám , že takové bříško jsem teď taky mohla mít , mno doufám ale hlavně manžel věří že se nám to jednou podaří ☹ 🙂

evusa85
17. kvě 2015

@osmak obdivujem tvoje pozitivne myslenie ☺ Asi sa naozaj nemozme uz obzerat dozadu. Len ma trapia este tie bakterie, ale ako tu citam, tak vela dievcat ma po potrate taketo problemy.

jipa75
18. kvě 2015

@evusa85 ahoj, za sebe musím říct, že čas trošku tu bolest opravdu otupí, sice stále mám slzy v očích , když mi malého něco připomene - tu miminko v metru, tu datum, kdy měl člověk původně rodit atd, ale už je to mnohem lepší a každý měsíc člověk v daný den nevzpomene, že to je 1,2,3,.. měsíce od chvíle, kdy se to stalo. Jen se nevzdávat 🙂

jhoki
22. kvě 2015

@evusa85 Je mi líto, co se Ti stalo. Myslím, že pozitivní myšlení vychází z toho jací jsme. Také jsem hodně přemýšlela. proč se to stalo mě, co mi to dalo? Posunulo mě to někam? Psychika je velká potvora a ovlivňuje spoustu věcí další těhu i to zbavit se breber. Je jim dobře u nás, když jsem psychicky na dně, odráží se to na imunitě.

nelina_
22. kvě 2015

@clare379 Já přišla o mimčo ve 33 týdnu a to jsem byla pár dní před tím na velkém ultrazvuku a všechno v pohodě i všechny vyšetření byly OK a už jsem si říkala, že si začnu připravovat věci, no a prostě mimčo to zabalilo a nikdo nezjistil proč. Ona tam asi nějaká příčina bude, může to být i nějaká blbá náhoda, něco skrytého a nebo i jak tady bylo psáno u miminek je taky syndrom náhlého úmrtí.

luhanka85
1. čer 2015

Ahoj holky , mě zjistili zamlklý potrat po umělém oplodnění když jsem šla na kontrolu před týdnem v 16.tt přestalo se vyvíjet v 14.tt ☹ včera mě pustili z nemocnice. Jsem imunní na vyvolávačky byla jsem pořád málo otevřená,tak po dlouhých 4 dnech jsem musela jít na kyretáž. Je to hrozné jak je hned všechno jinak člověk už s něčím počítá myslí,že to nejhorší období má za sebou. Vůbec nevim jak se znovu zaběhnout do života,do práce ty soucitné pohledy nechci vidět. Už jsem se na to naše mimčo strašně těšila

nikolet1
1. čer 2015

úplně ti rozumim, mluvíš mi z duše, ikdyž jsem to měla jinak než ty, ale přesně jak říkáš ty soucitné pohledy

luhanka85
1. čer 2015

@nikolet1 já mám i strach vylezt teď z domu ,abych někoho nepotkala.Nedokázala bych ani promluvit a ke všemu dost známých taky čekají a to bych nedala vůbec vidět ty jejich bříška 😒

monak85
1. čer 2015

Ahoj holky, minule utery jsem predcasne porodila ve 21tt, přišli jsme tim o naše dvě miminka, ktera podle utz byla v pořádku. Vůbec nevím co se najednou stalo, nekrvacela jsem, ani plodova voda neodtekla, prostě se to tam najednou otevřelo a miminka klesla a už se nedalo nic dělat. Porod mi vyvolávali téměř celý den. Bylo to to nejhorší co jsem kdy zazila. Samozřejmě na psychice se to podepsalo. Byla jsem po ivf. Nevím co teď. ☹

ninanela
1. čer 2015

@luhanka85 Mám to za sebou a taky po IVF,po aminocentéze došlo k umrtí plodu. Velmi těžké období.Mnoho slz a proplakaných nocí.Na dítě jsme čekali mnoho let,obviňování proč jsem šla na amnio.Asi až za půl roku po všem jsem začala žít.I když byli vánoce a taky smutné období. Nevěděla jsem si představit znovu podstoupit IVF,čekání nervozita,těhotenské testy..,Podařilo se i když až na podruhé.A teď se teším z dcery!První miminko měla být taky holčička a tak když mi na UZV řekli,že to bude holka,plakala jsem štěstím.Přeji aby pro tebe čas rychle utíkal,aby další pokus byl ten pravý.

luhanka85
2. čer 2015

To byla teda noc. Lehla jsem si,že se pokusím usnout a najednou prsa jeden tvrdý ,hořící šutr ,tak jsem něco vytlačila,ale už to bolelo jak čert. O půl jedné v noci nakonec přijela ségra s odsávačkú a už sem jela. Nakonec jsem spala v podprdě s mokrým kapesníkem. Teď mě tečou jak hrom ☹

monak85
2. čer 2015

@luhanka85 Tobě se spustilo mléko? Mé pouštěli z nemocnice s tim, že přes den mám nosit co nejtěsnější podprsenku a večer a doma stahuji obvazem. A ještě mám prášky proti laktaci dvakrát denně Medocriptine. Tohle všechno alespoň 14 dní. Vse dodržuji, protože jsem už slyšela, jak to může být bolestivý, určitě zajdi k doktoru, ať nedostaneš zánět.
Holky, začaly jste některá pít bylinky? Já nikdy bylinkám moc nevěřila, ale v teto situaci jsem do toho šla. Kontryhel a šalvěj prý napomáhají obnově dělohy a jsou i protizánětlivý. Je tady někdo, kdo taky zkouší něco na obnovu těla?

luhanka85
2. čer 2015

@monak85 jo spustilo. Četla jsem, že to musím stahovat tak mám těsnější podprdu,ale bolí to jak to víc stáhnu. Když mě propouštěli,tak jsem jim řekla, že mě trochu tečou prsa a nic mě na to nedali.Naštěstí se dá koupit volně něco v lékarně,tak už se mě to veze nebo umřu.Na gyndu mezi těhule nejdu. Já okamžitě začla pit kontryhel a užívám kyselinu listovou a přemyšlím,že si ještě koupím kapky gynex nebo femigard hodně je tu chvalili.

monak85
2. čer 2015

@luhanka85 To je divný, že ti nic nedali. ☹ Snad ti zabere to z te lékárny, abys neměla zánět. Je to hrozny, taky mám kolem sebe samé těhotné a kamarádky s miminkama.☹ Na psychiku je to sileny, proto se s žádnou zatím nevidam. A představa návratu do práce a vidět ty pohledy, taky hrůza. ☹ Já piju nějakou tu směs kde je kontryhel, šalvěj, heřmánek a ještě něco. Kyselinu listovou taky beru každý den. Ty kapky neznám, k čemu jsou dobré?

luhanka85
2. čer 2015

@monak85 radši jsem volala na gyndu a ve tři se tam mám zastavit,že už tam nikdo nebude a že mě chcou radši vidět. Jinak ve všem máš pravdu je to strašné. Ty kapka by měli byt na ustálení měsíčků a na pomoc znovu otěhotnět. najdi si je na netu tam je toho víc jen já nevím které z těch dvou.

monak85
2. čer 2015

@luhanka85 To je dobře, že ti takhle vyjdou vstříc. Ona to není žádná sranda, musí to pěkně bolet. Já byla na gynde včera, hlásit se po propuštění z nemocnice. Vzala mě ihned a stejně jsem tam brečela hned mezi dverma,dala jsem jen propousteci zprávu a ani jsem nemluvila. Na ty kapky kouknu. Myslím, že jedine vysvobození bude další těhotenství, i když si nedokážu představit jaky budu mít hrozny strach.. Musím nejdřív dolecit tu infekci a chci mít jistotu, že jsme oba v pořádku.

monak85
2. čer 2015

@luhanka85 Tak co ti řekli? Dali ti nějaké prášky? Já koukala na net na ty kapky a asi si je kupovat nebudu. Zůstanu zatím u pití bylinek a uvidím jak to budu mít s tou menstruaci teď. Zatím stále krvacim po zákroku, prý to může trvat až 14 dní. A menstruace by mela dorazit po šestinedělí. Tak jsem zvědavá. Od září bychom si přáli začít se snahou o miminko, i když u nás to vypadá, že stejně půjdeme na kliniku pro naše zmrazena embryjka.

luhanka85
2. čer 2015

@monak85 já naštěstí chodím přímo na gyndu do nemocnice k primařovi kde mě to vlastně dělali , tak věděli která páčka. dal mě prášky a mám prsa stahovat a omezit tekutiny. Já taky stále krvácím.Taky jsem říkala, že tak srpen ,září jdem do toho znova podle toho kdy dostanu první měsíčky. No my půjdem rovnou na kliniku máme tam tři zamražené embrýka.

monak85
2. čer 2015

@luhanka85 Já už teď budu jezdit s jakymkoliv problémem taky rovnou do nemocnice. Nechci už nic podcenit. Budu se šetřit jak jen to půjde. Já musím hlavně počkat co udělá ta infekce, zda atb zabrala.. Tak snad ti to rychle zabere, aby se mléko dál netvorilo. Na srpen plánujeme dovolenou. Nebyla jsem u more už 13 let.Tak tam nacerpame energii a půjdeme do toho. Máme dohromady 13 mrazacku, z toho jsou 3 po dvou.. Dvojčátka jsme měli oba vysneny, tak to asi zkusíme znovu. No uvidíme co bude.. Třeba nám to oběma vyjde a sejdeme se v jednom měsíci, moc bych si přála aby to vyšlo co nejdříve.

luhanka85
2. čer 2015

@monak85 to jsem si taky říkala, že budu radši za hysterku a pojedu s každým píchnutím ať si říká každý co chce.Jo taky jsem si říkala, že si užiju léto a pak snad nám to výjde 😉