Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

megara
6. pro 2016

Ahoj, teď 3.12. jsem přišla ve 22+5 tt o dvojčátka, chlapečka a holčičku. Ve 20 tt se mi začali zkracovat porodní cesty, po týdenním ležení mi byla provedena cerkláž, a tak jsem vydržela ještě týden. Po celou dobu ležení mě bolely záda, a měla jsem křeče do zad. Potom to přišlo, byl to pro mě nejhorší zážitek, bolest, strach, vědomí, že když se narodí tak umřou, prostě šílené. Holčička měla 390 g a chlapeček 490 g.
Povedly se nám po 9 x IUI a 3 x IVF. Nemůžu se podívat do zrcadla, nemůžu si sáhnout na břicho, prostě děs. Ještě že je se mnou doma manžel, jinak by mi asi šiblo, ale už víme, že do toho půjdeme znova, jen mám strach aby to nedopadlo stejně i příště, honí se mi hlavou jestli dát 2 nebo 1 embryo. Nevím co bych dělal kdyby se to mělo opakovat znovu. Omlouvám se že jsem to tu tak na vás vysypala, jen jsem to potřebovala alespoň trošku ze sebe dostat. Máme doma 2 úžasné pejsky, takže se mi trošku myšlenky soustředí i na něco jiného než na miminka, ale i tak je to děs teď před Vánocemi. Hanka

xmele004
6. pro 2016

@megara: to je mi lito :( presne vidim sebe, nedokazala sem na sebe podivat a sahnout na bricho mi je tak trochu neprijemny i ted :( pred manzelem sem se stydela, i kdyz byl skvelej, perfektne me podrzel!!! Drz se, neni to jednoduchy, vim, ze tomu ted neveris, ale bude lip, uvidis...ja mam uz temer 5 mesicu po...ted o vanocich se to trochu vraci, ale je lip...

megara
6. pro 2016

@xmele004 děkuju za podporu, je mi líto co potkalo tebe i ostatní holky tady. Nikdy mě nenapadlo, že se to může stát zrovna mě, jsou to teprve 3 dny a já si příjdu jak vyfouknutý balónek. Nebýt manžela a pejsků, asi bych se zhroutila, ale oni mě drží a opravdu dobře, už mluvíme co bude dál, ale to budeme realizovat až se srovnám s jejich odchodem.

xmele004
6. pro 2016

@megara jj neni to jednoduchy...my uz se snazime znovu, ale proste porad toho mam plnou hlavu, musim se s tim nejak vnitrne vyrovnat a proste otevrit se novymu miminku a jit dal, ale porad nevim jak :(
Pro tebe vsak bude nejhorsi tohle obdobi, prvni tyden, dva, mozna mesic...me to trvalo skoro cele sestinedeli, hodne mi pomohlo, kdyz sen se vratila do prace...🙂

megara
6. pro 2016

@xmele004 na kontrolách u Dr. se domluvim jak dlouho čekat na další snažení, a pak zavolám do CARu a objednám se na konzultaci, i když by bylo fajn kdyby to vyšlo i bez pomoci. Po šestinedělí se vrátím do práce, nechci být doma zbytečně dlouho i z finančních důvodů. Jen teď mi to přijde takové neuvěřitelné, prázdné bříško, žádné pohyby, prostě nic. 😢

Snad se vám brzo zadaří 🙂

ivulela
6. pro 2016

@megara
Ahoj, stalo se mi něco podobného. Moc mě to mrzí, co se ti stalo. První pocity jsem měla stejné, ale bude to lepší neboj. Každý říká to přejde, přebolí, ale pořád to tam je ,to prázdno po nich, po dětech, které tu s náma mohly být. Moje nálady jsou jako na vlnách a nejhorší je to když jsem sama doma a hlavně večer, člověk nad tím nesmí přemýšlet, i když to jinak ani nejde. Momentálně jsem doma na mateřské bez miminek, bylo strašný se vracet domů, přišla jsem si strašně sama, byly jsme tři a najednou jsem byla sama. Manžel byl semnou taky doma za to jsem byla ráda, ale stejně jsem si to musela sama v sobě srovnat.
Ze začátku jak se to stalo, jsem to strašně hrotila a trvala, ať se to podaří co nejrychleji (znova otěhotnět), ale chce to čas. V nemocnici mi řekli 3 měsíce, doktor 6 měsíců, ale tak dlouho čekat opravdu nebudu, myslím si že stačí ty 3 měsíce po porodu se začít snažit.
Drž se a posílám spoustu síly..

jarofilka
7. pro 2016

@lu1710 Tak to máš velmi znalého gyndaře, to ti ho chválím. Většinou se tady o tom neví vůbec nic. Mno, u mě je to tak, že si emočně ani z hlediska věku nemůžu dovolit tomu dát ještě jeden pokus s preventivní vaginální cerkláží. Tak hodně štěstí!

megara
7. pro 2016

@ivulela Je mi líto co tě potkalo, určitě se vám doma brzo zadaří. Mám to úplně stejně, přichází to ve vlnách, funguju naprosto normálně, pak se vidím v zrcadle, nebo si sáhnu mimoděk na břicho, nebo si vzpomenu co jsem s miminkama chtěla dělat a začnu brečet, a brečím, dokud se nevybrečím. Tak je to stále dokola. Až se dám trochu dohromady, a dáme dohromady i nějak penízky půjdeme do dalšího IVF a snad se bude naše štěstí opakovat a zadaří se nám.

ivulela
7. pro 2016

@megara
Určitě se zadaří, držím moc moc palce, ať je to jenom lepší!

megara
7. pro 2016

@ivulela děkuju, dneska tu byla kamarádka, známe se od dětství, taky měla v těhotenství problémy, ale nakonec to doklepala a má dvě zdravé děti, pomohlo mi to si s ní promluvit, ale stejně mi moji diblíci chybí, a asi ještě dlouho budou 😢 Věřím, že se nám všem zadaří a budeme mít každá svého mimíska.

ivulela
7. pro 2016

@megara chybí a chybět budou, takhle to prostě bude. Říkám si, že to bude určitě lepší, až se další miminko narodí. Zadaří se, chce to jen čas a nebýt na to upnutá

megara
7. pro 2016

@ivulela až si to všechno odbrečím, a vysmutním, bude to snad dobrý a pak se na to vrhneme ať už je u nás nějaký mrňousek, když naši diblíci nemohou.

aloha3005
15. pro 2016

Ahoj, je mi to moc lito, mam podobny zazitek jko ty, vcera me pustili z nemocnice, 2 dny mi vyvolavali porod ale teda ja byla teprve v 16 tydnu i tak jsem ale celkem na dne, taky slo o prvni mimi. Jak se citis ted s odstupem?@miccka

megara
15. pro 2016

@aloha3005 Ahoj, je mi to moc líto co tě potkalo, je jedno, že to byl teprve 16 tt, i tak je to hrozné. Teď s odstupem skoro 14 dnů, už to není tak hrozné, funguju, manžel je se mnou doma a moc mi pomáhá, utěšuje mě a snaží se mě zabavit, děláme úpravu bytu, kterou jsme chtěli udělat kvůli miminkům. Pokud se mě na to nebo miminka nikdo nezeptá, funguju, ale jak se zeptají všechno se to navalí zpátky a já jen brečím. Taky se mi to občas stane když se vidím v koupelně, nebo si přejedu po prázdném břiše (to je asi nejhorší, ta prázdnota). Vyplakám se a je mi trochu lépe, ale stejně to v sobě mám. Chceme o miminko bojovat, a tak už přemýšlíme co budeme dělat dál, vzhledem k tomu, že jsme měli miminka z IVF. Já myslim, že to ve mě vždycky zůstane, jen to časem možná nebude tolik bolet, čekali jsme na ně 5 let.
Jak psali holky i mě ono to přebolí, chce to jen čas, a až se vysmutníš a vybrečíš, začít myslet pozitivně a pustit se do dalšího snažení.

megara
3. led 2017

@maova Ahoj, omlouvám se že otravuju, četla jsem tvé příspěvky, je mi líto co vše sis zažila, a gratuluju k chlapečkovi. Ráda bych se tě zeptala na laparoskopickou cerkláž, kterou si zmiňovala ve svém příspěvku, dělali ti ji před otěhotněním nebo až během těhotenství? Doporučení k ní ti dal tvůj gynekolog nebo jsi kontaktovala kliniku sama?
Na začátku prosince jsem bez zjevné příčiny přišla o dvojčátka z IVF, a to i přes provedenou cerkláž, a tak mě zajímá jak předejít tomu aby se to opakovalo, protože se budeme muset snažit zase prostřednictvím IVF. Má Dr. si myslí, že se u mě jednalo o imkopetenci děložního hrdla. Děkuju.

f_ka
14. led 2017

Ahoj, chtela bych se k vam pridat. Ceka me treti upt ve 23.tt kvuli vvv ledvin. Mame doma krasnou zdravou holcicku, nikdy nas nenapadlo, ze by mohl byt nejaky problem. Rozhodli jsme se loni v lete pro sourozence, jenze na utz ve 21.tt zjistili malo plodove vody a hodne malinke nefunkcni ledviny. Cekala nas ta hruza ukonceni. Rekli, ze to byla nahoda a tak jsem po 2.ms otehotnela a tesila se na miminko. Jenze opet utz ve 21.tt a opet to stejne jak pres kopirak a opet ukonceni. Pry tedy ne nahoda,ale genetika, nicmene nikdo gen, ktery toto zpusobuje nezna, tudiz nam neni pomoci. Muzeme jen zkouset a jestli je vse ok se uvidi vzdy az po 20.tt. Geneticka rekla, ze je moznost opakovani vady 25procent. Po druhem ukonceni jsem otehotnela vlastne neplanovane hned po prvni ms. Tesili jsme se, ze neni mozne, aby se to stalo trikrat. Pohodove tehu. Jenze ted utz 21.tt a opet presne to same. Silene! Jsem na pokraji sil. Ceka me pristi tyden ukonceni, treti za sebou, treti behem roku a pul. Jeste ze mame doma ten nas zazrak, o kterem jsme ani nevedeli, jakym zazrakem vlastne je. Stalo se nekomu neco podobneho? Zatim to asi nechceme vzdat, jen si chcem dat pauzu, aby si moje telo odpocinulo. Ma nekdo zkusenosti s genetikou? V Cechach se nam zadne pomoci nedostava, nevite nektera zda je mozne, ze by nam nekde v zahranici umel treba nekdo pomoct?
Preji vsem jen to dobre, je silene a nepochoitelne, ze se vubec mohou dit takove veci, natoz opakovane....

hanickaa.d
14. led 2017

@f_ka to je hrozny, moc me to mrzí a máte muj velký obdiv,ze stále zkoušíte dal....Já také potratila v říjnu bez plodove vody a ledvin, také řekli náhodný jev...😐 ted me vás příspěvek tedy rozhodil...a zkoušela jste nějakého léčitele, vedmu,esoteriku...? pokud verite. A co vam vse vyšetřovali na genetice?Mate s partnerem oba obe ledviny?

kachenkaa
14. led 2017

@f_ka teda to je hrozné 😞 já byla na ukončení ve 23.tt..chyběl celý urogenitální systém. U nás to taky uzavřeli s tím, že to byla náhoda.. Jinak na genetice mi řekla, že to měl dr poznat už na prvním screeningu.. Další těhotenství mě více hlídali a naštěstí vše ok a syn je zdravý.. Snad najdete někoho kdo vám pomůže.. Moc držím pěsti!

f_ka
15. led 2017

@hanickaa.d vysetrili, co se dalo. Ale nekolik genetiku reklo, ze tohle proste neumi. Poslali nas na vyzkum, ale vysledek bude za 5let...trochu mimo☹ Jestli mame oba obe ledviny nevime, na vysetreni jsme jeste nebyli. Ale nic by to neznamenalo, jen by to mozna zvysilo riziko opakovani. O te alternativni medicine jsme mluvili, nas postoj je trochu rezervovany, ale mozna to zkusime. Ted potrebujem, aby to vsechno dobre probehlo a dali jsme se hlavne psychicky dohromady. Pak budem resit, co dal. Ale asi nezbyde nic, nez to zas zkusit, az si trochu odpocineme. A neboj, ve vetsine pripadu je to opravdu nahoda, takze to urcite zkuste znovu a bude vse dobre!! My holt nemame stesti😢 Je to pry tim, ze jsme oba prenaseci te choroby, kteri se sesli a ted to dela takovou paseku. Ale tahle vec sama o sobe je strasne vzacna, ze jsme se takhle potkali. Porad ale verime, vzdyt jedno krasne zdrave dite mame, tak to jit musi i podruhe!!

@kachenkaa moc diky za podporu! Ta nase vada je prave hloupa, ze miminko vse ma, ale ledviny se proste najednou prestanou vyvijet a tak nefunguji. Malickato funguji,ale jen nepatrne, voda temer chybi, a tak ani plice by to po porodu nedaly. Ale do toho 20.tt vidi na utz jen mene plodove vody a mensi ledviny, ale to neni duvod k ukonceni. Musime proste vzdycky pockat do toho 23.tt, kdy ta voda zmizi uplne, aby to bylo jiste. Je to strasne dlouha doba, ale rikam si ze jeste ze tak, znam holcinu, co prisla o mimi dvakrat az po porodu kvuli hypoplazii plic, kterou utz neodhali. To by bylo snad jeste horsi.
Njn, nezbyva nez bojovat, my to miminko strasne moc chceme a moc se na nej tesime...🙄

naty2017
17. led 2017

naty2017
Ahoj mám dotaz budu ráda když mi poradíte ve čtvrtek mi končí šestinedělí po porodu potratu ve 21.tt a byla i revize dělohy první menstruace už také proběhla přesně po 4 týdnech silně sem krvacela Teda trvala 5dni ale obden slabé spinim není to furt jen třeba dvakrát za den pak nic pak třeba den v pořádku a pak zase spinim žádné bolesti nic takového sem neměla na kontrole sem Byla minulý čtvrtek a vše prý je v pořádku akorát mi doktor tedy nedělal ultrazvuk jestli sem vycistena nevím asi ví co dělá ale mám takový pocit divný jestli je vše jak má být měli sme s přítelem už sex v sobotu jestli třeba z toho spinim máte někdo zkušenosti prosím o radu děkuji chceme se hned snažit o miminko tak jestli je to normální děkuji předem

martina_jemelkova
25. led 2017

@f_ka chjo,to je teda hodne smutne..musite si miminko vzdy odrodit? My jsme prisli o mimi ve 23tt z duvodu odtoku plod.vody. Musela jsem rodit,malicka jeste zila,ted jsem 19+2 a doufam,ze uz bude vse ok,ale do 30tt nic neporizuju,az bude opravdu jistota😶

xmele004
25. led 2017

@martina_jemelkova taky jsem rodila ve 22tt kvuli odtoku plodove vody :( prisli ti na pricinu?

martina_jemelkova
27. led 2017

Ne,neprislu. Podle me zanedbana pece a voda mi odtrkla skrz zkraceny cipek a na nej mechanicky tlak. Ani jednou mi dr cipek nezkontrolovala, a to mam po konizaci a i u prvniho syna me hlidali v rizik.poradne, brala jsem utrogestan atd.. ted jsem zase 20tt a preventivne mi udelali cerklaz, kontroluji mi cipek, beru utrogestan a magnezko

lu1710
28. led 2017

@martina_jemelkova ahojki. Kdy ti dělali cerkláž - ve kterém týdnu? mi dělali až ve 21 a dostala jsem ve 23 zánět :( teď mi dr říkal že mě nebude kontrolovat tak aby mi tam něco nezavlekl a asi ani ten trogestan si nebudu zavádět. Díky za info.

martina_jemelkova
28. led 2017

Jejda, nestrašte. Byla jsem před týdnem v 19tt, nasadili mi pak macmiror, plus ten utrogestan beru a magnezko.. Ale na ten zánět by vám měli něco dát, ne?

lu1710
29. led 2017

@martina_jemelkova já jsem měla všecky hodnoty dobré po cerkláži. zánět začal až za tři týdny ve 23 týdnu a to jsem měla menší výtok jak po utrogestanu právě a pak se mi rozjely rovnou stahy a v krvi zánět a už se nedalo nic dělat právě. Tak příště utroš a nic si nechci zavádět protože jsem si to mohla způsobit i sama. Ale ve většině případů zánět nebývá, někdy to můůže způsobit samotné šití no. Ted pujdu na šití dříve už ve 14 tt. Byla jsi v narkoze nebo jen v lokální anestezii? hlavně nechci strašit já jsem zřejmě byla vyjímka.

martina_jemelkova
31. led 2017

@lu1710 Byla jsem v celkove narkoze, , rikali mi, ze je to pro mimi lepsi. No tak snad bude vse ok, ja uz to zavadeni taky nesnasim. Po vykonu mi nasadili macmiror. Jinak mi tvrdlo bricho, mela jsem tri kapacky magnezka a ted magnezko 3x denne. A kolik jste mela cipek po cerklazi? Ja mam ted 3cm, takze se oproti zacatku z 4,3zkratil, snad uz zustane stejny.

lu1710
1. únor 2017

Aha. Já měla spirálou chtěla jsem uspat a mi zase řekli že to není dobré tak oni asi co je pro ně lepší nebo nevím, ale příště se taky nechám uspat. Já měla jen utrogestan. Jinak čípek jsem měla stejný porad ale já se začala otevírat zevnitř tak mě sesli ale čípek délkově byl stejný.

verkaunka
1. únor 2017

Ahoj, nás to taky potkalo, už je to víc jak rok...a snažit se začínáme az za rok nebo i dyl...Ted chodim do prace tak uvidíme....sestra ted čeká tak me to občas trochu dozene, a mám holčičku a ta me držela hodně v te době...držím všem palce at jste v pořádku a at se zadari brzo.

sss0408
1. únor 2017

Jak dlouho vám doktoři doporučili čekat před dalším dítětem? Nevím, jestli mám vynechat dvě nebo raději tři menstruace. Chci brzo další, ale uspěchat také ne. Na prohlídce mi řekla po 1 MS že už jsem ok. Přišla jsem o mimi záněětem dělohy v 18+0.