Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

lucie.krajcarova
10. pro 2010

@veruska007 Držím moc, jsi šťastlivec 🙂

veruska007
10. pro 2010

@lucie.krajcarova Diky. No, ja bulim jako zelva. Honzik to stejne zase poznal driv nez ja 😀 . No, jen moc doufam, ze tentokrat se skutecne dockame a z porodnice odejdu s miminkem 😵 .

lucie.krajcarova
10. pro 2010

@veruska007 Honzík dítě nebo manžel? a jak to poznal?

veruska007
10. pro 2010

@lucie.krajcarova Honzik to poznal. I minule to poznal driv nez ja. Zacal se chovat jinak, jako miminko. Takova ta popisovana vyvojova regrese. Vetsinou to byva, az kdyz se miminko narodi. Dite se zacne chovat, jako by bylo mladsi, zapomina veci, ktere davno umelo. Honzik se chce porad nosit, nechce chodit, tvari se, ze to neumi, porad se tuli, nechce na nocnik, neji sam... a tak, chova se proste jinak. A taky mi od vcerejska porad saha na bricho a rika, ze je tam mimi 😅 . No, nevim, jak to vi.

Jirka se mne na to pta od minuleho vikendu. Proste jsem mela priznaky hrooozne brzo, tak tyden po oplodneni. Ale povim mu to az v pondeli, vecer jdeme na nas firemni vanocni vecirek a na vikend jedu do skoly.

lucie.krajcarova
10. pro 2010

@veruska007 tak to je Honzík hodně citlivý 🙂 zdá se to až neuvěřitelné. jen aby to Honzík taťkovi nevyzvonil 😉

veruska007
10. pro 2010

No, asi vyzvoni. Uz to hulakal na chodbe na cely barak. Drzel me za bricho a volal "mimi, mimi, tady je." Jsem byla cervena az za usima. On to Honzik poznal i minule naprosto bezpecne. To vis, nebyt Honzika, tak jeste netestuju 😝 .

kackag
10. pro 2010

@veruska007 veu, tak ti držím palce 🙂 úplně mám husí kůži 🙂 hlavně, se prosím tě šetři a odpočívej 😉

veruska007
10. pro 2010

@kackag Jj, budu se snazit. Uz jsem zrusila zumbu. Ale stejne se namaze nevyvaruju, mame doma 20mesicniho rostaka, porad ho zvedam, nekdy musim nakladat kocarek do MHD... to jsem zvedava, jak to pujde.

berule
11. pro 2010

@veruska007 Jé tak velká gratulace a velké držení pěstí pro štěstí. Hlavně se moc nenamáhej, já jsem si tentokrát řekla, že nic nebudu těžkého zvedat. Holky lezou do vany sami, jen je držím za ruku, když chtějí pochovat, tak si musí sami vylézt na klín, jsem docela důsledná, jen ty nákupy musím tahat sama 🙂

felicitta
12. pro 2010

@veruska007 Ježíši to mám radost,tak moc jsis to přála,vidíš jsem Ti prorokovala že Vás bude pod stromečkem víc..
Moc Ti to přeju a vítám Tě v kruhu těhulí,hlavně ať Ti není moc zle a opatruj se 🙂 🙂 🙂

@berule Ahojky na hematolce nic nového jen recept....Ve středu jdu na gyndu na měření toků,to je důležitý termin,ale malá je aktivní tak doufám že to bude v pohodě,ještě alspoń 10 týdnů...A ty jak je Ti,je vše v normě,jak často chodíš do poradny?

berule
12. pro 2010

@felicitta Ahoj, já byla konečně tento týden celý doma a nelítala po doktorech 🙂, tak jsem si užívala. Ale v pátek už jdu na odběry na endokrinologii a pak ten týden před Vánoci kontrola na endok.,poradna a pak i ten utz v Brně. Jinak chodím po 4 týdnech do poradny, jen teď musím po 3, pže jsou ty Vánoce a vycházelo mi to mezi svátky a to nebudu doma. Jinak mě je fajn, žádné problémy( ťuk, ťuk, musím to zaklepat), jen hodně kašlu a nevím co si dát, nic mi nepomáhá a je to takový ten dráždivý kašel.
Na jednu stranu je dobře, že na hematolce nic nového, já myslela, že ty toky měří právě na hematolce a ne na gyndě . Co 10 týdnů, rozhodně vydržíš dýl, musíš, 10 je moc málo. 🙂 Tak pak nezapomeň napsat jak jsi dopadla na té gyndě.

veruska007
13. pro 2010

Ahojte, no, ja jsem hrozne moc rada, ze to takhle dopadlo a doufam, ze to dopadne moc dobre. Snazim se nepripustit si, ze by to mohlo dopadnout spatne jako posledne. Manzelovi to chci oznamit uz dnes, i kdyz k doktorce pujdu asi az po svatcich... on uz si toho trochu vsimnul a navic nepujdu do zumby, nebudu chtit nakladat kocarek do tramvaje, pit alkohol... tak mu to radsi reknu rovnou, nez abych si neco vymyslela.

felicitta
13. pro 2010

@berule Ahojky,tak to je dobře,že je Ti fajn...Proč chodíš na endokrinologii,to mě nějak uniklo jestli jsi to už psala....?Myslíš že už Ti řeknou na utz co to je,nebo to nechceš vědět? 🙂

@veruska007 Určitě to bude dobré,a když budeš mít blbej den a trochu Tě přemůže strach tak nám napíšeš a bude líp...Já se taky snažím na to nemyslet,ale když už to nejde tak si ten strach připustím,vybrečím se a zase mám odvahu do dalšího dne....Jsme holt holky statečné že? 😉

veruska007
13. pro 2010

@felicitta Díky. K doktorce jdu nakonec až 7.1. To už budu kolem 9.tt. Jsem z toho pořád naměkko. Jsem zvědavá, co na to řekne manžel... ale on to asi už trochu tuší 😉.

berule
14. pro 2010

@felicitta Ahoj, po potratech jsem se nechala poslat na endokrinologii, abych vyloučila , že to bylo ze štítky. A taky proto, že ji má špatnou mamka i sestra. Ale já jsem měla jen trochu odchylek ve výsledcích. Takže jsem brala půl nejslabší tablety ob den a teď v těhu beru půl tbl denně. Ale musím chodit každé 2 měsíce na kontrolu.
Hm, to jsem taky zvědavá jestli už mi řeknou co to bude....určitě si to necháme říct, jen už začínám mít nervy, aby bylo všechno ok. Navíc mám teď doma maroda, nejstarší holka má oboustranný zánět průdušek, do toho průjmy a vysoké horečky. No to je veselo, před Vánoci.

maova
14. pro 2010

Ahoj holky, narazila jsem teď na vaší diskuzi náhodou, když jsem hledala něco jiného a ráda bych se přidala 🙂
Vidím, že jste tady těhulky, tak z toho mám velkou radost a držím moc palce, aby všechno dobře dopadlo 🙂
Moc mě potěšil jeden příběh z první stránky, podobný tomu našemu a se šťastným koncem, protože já jsem bohužel v úspěšně donošené miminko přestala věřit ☹
Mám za sebou pět těhotenství, z toho první mimoděložní, pak potrat ve 23tt, potřetí ve 20tt, počtvrté ve 24tt narození chlapečka, který bohužel žil jen 12 dní a naposledy konec v 8tt. Strašně ráda bych byla znovu těhotná, ale ten strach už je tak velký. Příčina se neví, prostě začnu předčasně rodit, miminka jsou vždycky zdravá, do poslední chvíle cítím pohyby. Máme podanou žádost o adopci a čekáme na naše adopčátko 😵

lucie.krajcarova
14. pro 2010

@maova ahojky, moc tě tu vitám.. teda, prožila sis toho za tři životy 😢 nejhorší na tom je, když člověk nenajde příčinu... tak není na čem zapracovat... ale kámoška měla dvě zamllklé těhu a šla k léčiteli, a něco u ní našel... když neporadí doktoři, tak se člověk obrací kamkoliv o pomoc... ale adopce je taky super, třeba dostanete rovnou miminko 😉 a pak se vám to podaří přirozeně, vzpomeń si na mě. znám takových případů mraky 😀

berule
14. pro 2010

@maova Ahojky, taky tě tu vítám a moc mě mrzí, co jsi musela prožít ☹ , držím pěsti, abyste při adopci dostali miminečko a ono už je jedno, že není Vaše, když ho budete mít odmalinka. A jak říká Lucka, taky znám kamarádku, co adoptovala 3 dětičky a nakonec se jim zadařil klučina a úplně v pohodě. Je to blbý, že doktoři nic nezjistili, nám doktorka řekla, když nám taky nic nezjistili,že je to na jednu stranu dobře.....je fakt, že mě tím nijak neuklidnila.

kackag
14. pro 2010

@maova ahoj , moc mně to mrzí ☹ mně už to vážně štve , proč se to všechno děje tolika ženským ☹ nikdo na nic nepřijde.Mně říkali, že je to široký pojem a strašně málo odborníků se zabývá tímto problémem astejně ani oni by nám nedokázali odpovědět a odpověď,že je dobře,že na nic nepřišli mně vůbec nikdy nepotěšila,protože pak nikdy nevím na čem jsem a pokaždé se budu bát. Maova, opravdu zkus nějaké senzibily, jak říká lucka.Já taky už z doktoroma neztrácím čas,protože mi nikdy neporadili. léčitelé ti buď na něco přijdou nebo doporučí bylinky nebo nějakou jinou metodu.A nezkoušeli ti doktoři provést cerkláž? Mně s tím při dalším těhu hrozí ☹ jinak taky jsem při posledních dvou (16tt a 23tt) také do poslední chvíle cítila dětičky jak kopou ☹ prostě se rozběhl porod,který se nedal zastavit.Jinak taky mám sousedku,které řekli,že nebude mít nikdy děti, protože má děloju z poloviny funkční a tak adoptovala chlapečka a pak otěhotněla a porodila holčičku, sice předčasně,ale je zdravá 🙂

maova
15. pro 2010

Ahoj holky, děkuju za přivítání 🙂 Já už jsem vyzkoušela fakt všechno, i toho léčitele 😀, těsně po něm jsem měla ten poslední potrat v 8tt, takže na toho už taky nevěřím 😝 Už vlastně není moc co vyzkoušet, ale včera mě tady ten jeden příběh trochu nakopnul, že přece jenom malinká šance je 🙂 I když jsem tomu už vůbec nevěřila. Tak třeba jednou ... 🙂

@lucie.krajcarova no právě, když se nenajde příčina, není co řešit. Já měla i cerkláž, píchala jsem si fraxiparin a stejně nic ☹ A taky znám dost lidí, kterým to nešlo a nešlo a pak se to jednou po dlouhé době povedlo a druhé miminko bylo tak rychle, že by to nikdy ani nečekal 😉

@berule taky si na jednu stranu říkám, že jsem úplně zdravá, že to je super. Jeden doktor se až divil 😀 Ale na druhou stranu je to právě blbý, že nezbývá než jednou doufat v zázrak 🙂 A doufám, že dostaneme co nejmenší miminko a i kdyby bylo už trochu větší, tak nevadí, stejně bude naše a časem to, že je adoptované myslím nikdo řešit nebude a my už vůbec ne 🙂

@kackag Kačko a Aničku jsi donosila úplně bez problémů? Kdyby aspoň řekli, že to bylo nějakou infekcí nebo něco, čemu by se dalo pro příště zabránit co. Zkusila jsem toho léčitele a teď jsem teda byla ještě na nějakém reiky a kyneziologii a tak nějak tyhle věci dohromady. Tam ještě zajdu, ale nevím, znáte to, to jsou jen takové pokusy, aby člověk nikdy nemohl litovat, že něco nezkusil. A zkouším tomu věřit, že to může pomoct 🙂 Tu cerkláž jsem právě měla, myslím, že malinko pomohla, protože jsme došli až do 24tt, ale jestli to bylo tím?

Všem držím palečky, aby se vám nic tak špatného už nikdy neopakovalo a jsem ráda, že jsem vaší diskuzi našla, protože je to takové lepší vědět, že na to člověk není sám a poradit si navzájem 🙂 A těhulky, ať jim hezky naskakují týdny a snažilky, ať jsou brzy těhulky 🙂

kackag
15. pro 2010

@maova Aničku jsem donosila do termínu, úplně v pohodě.Byla jsem i lyžovat ve francii v 23tt, ale asi jsem byla mladší nebo se po tom porodu něco změnilo a nemůžeme přijít na to.Pokaždé mi bylo řečeno, že se jednalo o infekci,která spustila zánět plodových obalů, ale pokud je ženská otevřená,tak zánět se tam dostane většinou. ☹ mně taky mrzí, že u mně to doktoři moc neřeší,spíše od toho dávají ruce pryč.Já sama se o to zajímám a zařizuji si různá vyšetření z vlastní iniciativy☹ navíc si stále vyčítám,že se mi to stalo ze stresu, protože máme problém v rodině a já se do toho nějak položila,fakt nevím.
Tak ti držím palečky,ať vyjde to adopčátko. Jakdlouho na něj budete čekat,nevíte??

maova
15. pro 2010

@kackag taky jsem si skoro všechny vyšetření obstarávala sama, i když na něco mě poslal i doktor. Ono je fakt, že tohle prostě není tak obvyklé, jako když třeba holky nemůžou otěhotnět a tak se to tolik neřeší, protože se neví co s tím. U mě dokonce ani tu infekci nikdy neřekli, že by byla. Taky mi často někdo řekne, že je to o psychice a jednou se to povede, těžko říct, jak moc na to působí stres ☹ Ale určitě si nic nevyčítej, vím, že je to těžký, ale sama za to nemůžeš, tohle jsou věci, keré neovlivníme.
Jsme z Prahy a tady se prý čeká dva až tři roky od podání žádosti a my máme žádost podanou rok a dva měsíce 🙂 Takže tiše doufám, že už by to moc dlouho trvat nemuselo 🙂

kackag
15. pro 2010

@maova tak to ti přeji ať je to co nejdříve 🙂 a ty se můžeš starat o malého cvrčka 🙂

maova
15. pro 2010

@kackag moc děkuju 🙂 A já tobě přeji, ať jsi brzy těhotná a hlavně všechno dobře dopadne 🙂

veruska007
15. pro 2010

Tak mně na pitvě vůbec žádnou příčinu nenašli, miminko bylo zdravé, placenta také. Ve středu ještě na kontrole bylo v pořádku. A v sobotu mu už netlouklo srdíčko. Jen doufám, že to byla obrovská náhoda a už se to nezopakuje. Honzík se na miminko hrozně těší a já si nedokážu představit, že bych to všechno měla prožívat znovu.

maova
15. pro 2010

@veruska007 je to zvláštní, že se pak něco stane ze dne na den ☹ Já taky byla u těch posledních dvou těhotenství dva dny před tím na kontrole a nic nenasvědčovalo tomu, že se připravuje porod ☹ Taky ti moc přeju, aby příště miminko bylo v pořádku 🙂 , ale věřím, že máš velký strach.

kackag
15. pro 2010

@veruska007 veru, už se to nestane, musíme tomu věřit a nepochybovat 🙂 😉

kackag
15. pro 2010

@maova ještě jsem se tě chtěla zeptat, od jakého týdne ti dělali cerkláž a to se dělá pod narkózou a musíš ležet v nemocnici??mně říkal doktor,že jí udělá v 16tt preventivně, ale mám strach, protože ten steh může způsobit taky zánět ☹ a spousta doktorů to nedoporučují vůbec.

veruska007
15. pro 2010

Nj, taky moc doufám, že to bylo naposled. Navíc jsme se teď doma pěkně pohádali. Nakoupila jsem přes slevy Vykupto kupon na dvě pizzy za super cenu, tak jsem je chtěla objednat, a řekli mi, že se akce nekoná. Tak mi manžel pěkně vynadal 😖 .

felicitta
15. pro 2010

@berule Ahojky tak nové zprávy z fronty a sice že bojujeme zatím ůspěšně dál,toky jsou nadále v pořádku,mudra nás chválila že máme krásnou plodovou vodu a že malá váží více nežli by musela,tak mám hroznou radost,že je to kus ženské 🙂 🙂 🙂 Dokonce mi slíbila že je schopná při dalším termínu za 3 týdny říct prognozu zda máme šanci...Takže teť mám nervy fakt absolutně víš kde....Teť už jde do tuhého,tak moc se bojím že na to ani nemůžu pomyslet....Držím pěsti ať je malá rychle zdravá a hlavně to nechytneš i ty!!!!!A na to nervování bohužel žádný recept není,já jsem taky už říkala ať mě uloží do umělého spánku a vzbudí až bude po všem,tohle přece lidský nervy nemůžou vydržet::::Vím jak Ti je 😒