Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

veruska007
29. pro 2010

Ja zpocatku sem tam zobla diazepam, co ma maly proti krecim, ale moc mi to nepomohlo, akorat otupilo. Je to klise, ale pomohl az cas. No, a nove tehotenstvi mi dalo trochu nadeje. I kdyz si porad nekdy zaplacu... ale uz aspon trochu ziju. Ono to bylo v minulosti dobre zarizene, kdyz nekomu umrel nekdo blizky, drzel za nej rok smutek... jinak se oblekal, mohl se jinak chovat, kdo ho potkal, vedel, ze prozil neco tezkeho... ja mam taky pocit, jako bych porad drzela smutek... nemam ted rada svetle barvy, nemam chut na zabavy, letos poprve za 16 let nepujdeme na ples a taky se nesmeju tolik jako driv. Ale myslim, ze to k tomu patri. Pred deseti lety mi zemrela babicka, byly jsme si velmi blizke, nahrazovala mi rodice. U nas se jeste na tradice trochu dbalo, tak jsem chodila par tydnu v cernem a bylo to fajn, vsichni byli hrozne ohleduplni a dost mi to pomohlo.

Taky mi zpocatku dost pomohlo, ze jsem vytvorila rozluckovou stranku naseho miminka na www.anjeliky.sk. A meli jsme soukromy "pohreb", to byl taky dobry ritual.

berule
29. pro 2010

@chrisantheme Ahoj, taky mě mrzí, co jsi musela prožít ☹ , je to strašné a je toho bohužel čím dál víc. Já měla moje malé holky, takže jsem neměla přes den čas na to myslet, horší to bylo v noci. Pak jsem se začala víc věnovat koníčkům, na další těhu jsem neměla ani pomyšlení, měla jsem strašný strach a ten trvá dál. Teď jsem sice těhu, ale blíží se mi tt kdy jsem potratila, tak už se mi o tom zdá 😒 a přemýšlím, co budu dělat až se to stane.
Teď jsme u našich, tak jsem ráda, že si užiju svátky a potěším se s našima. Holky se taky vyřádí. Mám mít v lednu kulatiny, tak už jsem všem řekla, že to v lednu neoslavíme, že radši počkáme na březen-duben kdyby se náhodou něco stalo.

kackag
29. pro 2010

@chrisantheme ahoj,už jsem ti psala v nedonošeňátkách,ale ani nedokážu nikdy slovama vyjádřit,jak mně to všechno mrzí co se nám děje ☹ mně se to stalo už víckrát a žádný doktor mi doposud neřekl v čem byla chyba ☹ a asi ani neřekne.Měla jsem to podobné pokaždé mi přišli kontrakce a porod se už nedal zastavit a pokaždé řekli infekce přitom jsem naprost zdravá ☹
poprvé (16tt) jsem se bránila lékům na uklidnění nějak jsem to překonala ikdyž těžko a podruhé (23tt)jsem už brala lexaurin aspoň celé šestinedělí, protože jsem věděla co mně čeká a nechtěla jsem se tolik trápit.Mrzelo mně to i kvůli mé dceři, aby na mně potom nevzpomínala jednou,jako na stálé smutnou a ubrečenou maminku.Stejně mně to drží a bude držet dále,obzvlášť teď,když se blíží termín porodu a už by jsme klidně doma mohli mít naší holčičku.Pokaždé mi pomohla aspoň nějaká změna,jako třeba dovolená a mně hlavně nabíjejí procházky v přírodě nebo teď lyžování a chce se mi být furt venku až do úplného unavení a taky mně hodně pomohly tady holky a moje kamarádky 🙂
taky mně vždycky uklidní,že jsou tady i holky, kterým se to stalo a nakonec se to povedlo a mají doma krásná miminka .Je tady momentálně mezi námi berule ,felicitta a veruska,které jsou znovu těhotné a moc jim držíme palečky 🙂

chrisantheme
29. pro 2010

@kackag veľmi mi pomáha aj táto stránka, keď mám náhodou veľa času doma 🙂 ,tak sa tu teším a kukám vaše albumy.No a hneď mi je veselšie.Po liekoch sa síce cítim malátna, ale bez nich som večne podráždená a smutná .Ako si aj ty písala-nechcem to prenášať na malého.Teraz sa chystáme silvestrovať na chatu, zalyžovať,tak sa celkom teším,že trošku vypadnem z domu na čas.

chrisantheme
29. pro 2010

@kackag písala si, že tebe sa to stalo už viac krát-to si ani neviem predstaviť.Druhý krát by som sa už úplne scvokla.To stále ti len odôvodnili infekciou???

chrisantheme
29. pro 2010

@berule a si teraz vedená ako riziková?Verím ti, že na to stále myslíš, ja by som asi u gynekológa aj spávala ...Po akom čase si opäť otehotnela?

chrisantheme
29. pro 2010

ŽIENKY ja tu už do Nového roku nebudem, tak vám všetkým prajem veselého Silvestra a čo najlepší začiatok nového roku, nech je v ňom všetko krajšie,lepšie ako v predchádzajúcom.

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kackag
30. pro 2010

@chrisantheme taky jsem myslela,že podruhé se to už stát nemůže a když se to stane,tak se zblázním .No,blázen tak trochu ze mně je 🙂 ale musela jsem to přežít a jít dál, mám tu moji rodinu.Ano pokaždé mi řekli,že je to infekcí ☹ ale protože nevědí ,tak to svedou na infekci,ale ten zánět se objeví vždy, když je ženská otevřená.
Zase, když se tak někdy koukám kolem sebe, tak si řikám,že každý je tak trochu blázen 😉 poslední dobou má každý nějaké problémy, já vím, ale ty naše hodně bolí ☹

kackag
30. pro 2010

holky, přeju Vám do nového roku ať jste šťastný a celá vaše rodina ať je šťastná, těm co se nepovedl,ať je o mnoho lepší rok 2011 🙂 🙂

kackag
30. pro 2010

holky, přeju Vám do nového roku ať jste šťastný a celá vaše rodina ať je šťastná, těm co se nepovedl,ať je o mnoho lepší rok 2011 🙂 🙂

veruska007
30. pro 2010

Ahojte, holky!
Taky preju vsecicko nej do Noveho roku.

Na nas se ted pomalicku zacina usmivat stesticko, tak ja strasne moc doufam, ze mu to vydrzi... 😵 .

lucie.krajcarova
30. pro 2010

HOlky, taky vám popřeju vše nej do dalšího roku, ať je lepší než letos, protože si to zasloužíme. a nejvíc Zdraví! už tu nebudu, tak pa v příštím roce 🙂

felicitta
1. led 2011

@chrisantheme Ahoj, vítám Tě v našem kruhu,je to smutné co Vás potkalo,prožila jsi peklo,je mi Vás líto ☹
Já osobně si myslím že opravdu pomůže jen čas,ale je jasné že to bude stále bolet,jak je na tom manžel?

Holky,od srdce jen to nej,nej,nej do Nového roku!!!

Jsem to posledně zakřikla s tou nemocí a taky na mě skočil nějakej bacil,tak se trápím bez léků,pouze inhaluji heřmánek a piju zázvor,fuj 😒 K tomu jsem nakazila manžu a ten teda umí bejt nemocnej,tak mě tu heká celej den....

@berule Krásně nám to naskakuje,drž se,myslím na Tebe!!! 🙂

chrisantheme
1. led 2011

@felicitta priateľ to myslím znáša trochu lepšie.Teda neni to ľahké ani pre neho, ale vie sa od toho skôr odpútať ako ja.............a prajem úspešný rok 2011 🙂

berule
2. led 2011

Ahoj holky, taky Vám všem přeju krásný a uspěšný rok 2011, plný radosti a splněných přání 🙂
@chrisantheme Nevím jestli na gyndě, ale na hematologii mám diagnozu: Dohled nad vysoce rizik. těhotenstvím. No poprvé jsem potratila v listopadu 2007 a podruhé červenec 2009, takže nejdřív jsem otěhotněla po roce. Ale ne že by nám to nešlo, jen jsem se tomu bránila až mě manžel přemluvil.
@felicitta Ahoj, hlavně tobě to krásně naskakuje 🙂 , krásné číslo tt.A co nového u tebe? Já se taky léčím sama, kašel jsem překonala, teď léčím angínu, bolest uší a vlezlo mi to do všech zubů, no hrůza, ale zatím mi pomohl propolis, tak třeba nebudu muset k zubaři, pže se bojím jak mi začne vrtat zuby, aby se mi zastavilo krvácení 😒 No a ve čtvrtek zase na utz 🙂 jsem zvědavá co bude nového a v pátek na hemku. Dnes jsem si po 4 dnech oblíkla těhu kalhoty a zírala jsem jaké mám břicho, hned jsem letěla za mamkou, jestli si všimla, že bych víc jedla, že vypadám jak otesánek 🙂 No začínám mít strach, že to už v dědině dlouho neudržím v tajnosti 😒

veruska007
3. led 2011

@berule No, ja jsem v 8.tt a taky koukam, ze uz mam poradny bricho ☹, ani nevim, kde se vzalo tu se vzalo, protoze posledni dva tydny je mi fakt poradne blbe a moc nejim. K doktorce jdu v patek, tak uz se tesim, snad uvidim mimiska a dostanu prukajdu 😉

felicitta
3. led 2011

@berule Ahojky, to je dobře že to začíná být vidět,to patří k těhu k tomu,já vím že se moc bříškem zatím chlubit nechceš,ale člověk je stejně na to bříško hrdej...No já už to neschovám ani náhodou,jsem mrňavá mám jen 158 cm a to je hned vše vidět,taky už to ví celá vesnice což jsem také nechtěla ale nedá se nic dělat...Dnes jsem zrušila termin na hematolce,je mi furt zle tak jsem to posunula,ale ve středu jdu na gyndu a to mi mudra slíbila prognozu tak se bojím ale zároveň i doufám,protože je malá zatím stále aktivní mám naději...Když mi ten termin dávala před 3 týdny tak jsem nevěřila že se ho těhotná dočkám a přece...Někdy mám pocit že už mi to je jedno jak to dopadne hlavně ať už je to za mnou,mám pocit že už to takhle nevydržím,našteští mě ty nálady rychle opouští 😉 Jinak mě zubařka vrtat nechtěla že se bála že to bude hodně téct,ale byl to krček tak si troufla a docela to šlo...Už se Ti stalo že jsi napíchla cévku?Taky mě vrtá hlavou když by mi museli dělat na rychlo císaře jak se to řeší ta naředěná krev,musím se zeptat na hematolce....

felicitta
3. led 2011

@chrisantheme Děkuji to Ti přeji také.. 🙂 A když budeš smutná tak nám napiš a třeba se Ti uleví,mě to tady fakt pomáhá,už jen ten pocit že nejsem sama....

@veruska007 To si dokážu představit a moc Ti to přeji,já jsem při prvním utz brečela 🙂 Mě také připadalo že mám velké bříško hned z kraje,ale co je velké jsem poznala až teť a ono to asi míň už nebude 😉 Hezky si to užívej a na bříško buď hrdá,budeš chtít vědět pohlaví?

Jo a ještě dotaz Berule už cítíš pohyby???

veruska007
3. led 2011

@felicitta Jj, určo budeme. Ať můžeme vymyslet jméno a kdyby to byla holčička, tak třeba dokoupit nějakou výbavičku. Se dvouma mrňatama pak nebudu obíhat obchody 😝 . Akorát pohlaví u Jakoubka jsme se dozvěděli až na pitvě, a docela mi to vadilo. Honzíka jsme věděli od 13.tt. A teď už na ten screening v prvním trimestru půjdu taky - teda ne že bychom mimi dali pryč, i kdyby nebylo v pořádku, ale abychom věděli, na čem jsme. Minule mě ty pozitivní trippy docela dostaly. A nakonec je pitva stejně nepotvrdila

felicitta
3. led 2011

@veruska007 Ten screnning dává smysl,určitě to bude dobré a ty pak můžeš těhu v pohodě užívat..Vím že je to ůplně jedno jak se říká hlavně aby to bylo zdravé,ale stejně se zeptám raději holčinu nebo kluka?Pomáhá Ti něco na tu nevolnost?Já jsem slyšela tolik receptů ale nikdy mi nic nepomohlo...

veruska007
3. led 2011

@felicitta Mne vzdycky pomahaly tehu lizatka a horke kakao, ale tentokrat nemuzu sladky ani videt. Tak piju akorat vodu s citronem a sem tam neco zobnu, ale blbe je mi teda poradne. Vcera se vylekal i manzel, bylo mi fakt strasne. Ted je Honzik ve Vesnence, odpo ho manzel vyzvedne a pujdou jeste k rodicum na navstevu, tak budu mit chvili klid. Jsem taky hrozne unavena, jak si sednu, tak usnu 😉. No, do toho pracuju z domova a snazim se najit cas na disertacku, tak je to narocnejsi.

Ja bych radsi holcicku, kluka uz mame 😉. Ale je nam to vcelku jedno, oboje ma sve vyhody, kluci by se vic prali, ale zase by po sobe dedili obleceni 😉. Tak uvidime. No, ja uz mam takovy brisko, ze premyslim, jestli tam ty miminka nejsou aspon dve 😀 . Teprve o svatcich mi maminka rikala, jak mela tehotenstvi se sestrou - pred tim ve 13.tt prisli o chlapecka, spontanne se narodil, ale slo spise o zamlkle tehotenstvi. A pak v sestinedeli otehotnela, myslela si, ze potratila... ale nakonec se ji narodila sestra - tak me napadlo (a u sestry to potvrdilo jakesi vysetreni krve, protoze mela porad vysoke skory, ktere mohou poukazovat na rakovinu), ze maminka cekala dvojcata a jedno se potratilo v 8.tt a druhe byla sestra 😀 . Takze v rodine to mame. Teda, musela bych prodat novy kocarek, co jsme meli pro Jakoubka a Honzik by byl asi dost chudacek, ale jinak by to taky nebylo spatny 😉 . Stejne jsme chteli tri deti 😅 .

felicitta
3. led 2011

@veruska007 Ty máš ale odvahu,hned dvě najednou bych asi netroufla ikdyž krásné by to asi bylo moc 🙂 🙂 🙂 To jediné mě osobně štve že jestli to tentoktát dobře dopadne budeme mít jedináčka, na druhé už bude stará ☹ Já jsem z 5 holek a u nás doma to bylo vždy moc fajn,ale nechci se rouhat když bude to jedno zdravé tak budu moc štastná a spokojená!Přeji ať Tě to rychle přejde,sama vím jak to zvracení dokáže otrávit náladu na celé dny....Jo a holka bude bomba tak tady prozatím holku budeme čekat tři 😉

veruska007
3. led 2011

Já vždycky chtěla tři děti. Manžel dvě, ale ukecala jsem ho. My jsme doma taky tři a je to fajn. Jak jsme sem tam u našich a sejde se i brácha a sestra, tak je to fajn. Manžel je jedináček, on si to neumí představit 😉. Já chtěla dvě děti brzo po sobě a třetí, až bude mít jít Honzík do školy, abych s ním mohla být ještě doma. Ale jak nám to nevyšlo s Jakoubkem, tak spíš přemýšlím, že bych si třetí dítko pořídila co nejdřív. Určo dřív, než mi bude 35. Sestra se učila, že by manželé měli mít dohromady po 70, jinak jsou velká rizika. Tak to budeme mít po tomhle miminku ještě dva roky. To by bylo tak fajn. No, a kdyby byly dvojčátka, tak by to asi první rok byl pěkný záhul a chudák Honzík, ale dvojčata si prý spolu už od roku hrají... tak snad bychom to nějak zvládli 😉. Jen finančně by to bylo dost horší, nevím, jak bych zvládala brigády, museli bychom mít nový kočárek, nevím, jak s autem, musela bych přikoupit oblečení a asi bych obě děti nenakojila... a hlavně v budoucnu by všechny velké výdaje na děti přišly naráz. Ale nevadilo by mi to, aspoň bych si to odbyla naráz 😉 Děti miluju, ale po práci se mi taky stýská.

lucie.krajcarova
3. led 2011

@veruska007 zdravím vás všechny v novém roce!!!! Veru, to je zajímavá myšlenka s tím věkem za oba do 70 let, teda myslím, že to mělo být do ne? tak to bychom s manželem měli ještě 2 roky čas, to je příznivé. teď si totiž dáváme kratší pauzu, chystám se do práce. dnes jsem pro malého sehnala školku.
Felicita, krásný tt!!

lucie.krajcarova
3. led 2011

@veruska007 zdravím vás všechny v novém roce!!!! Veru, to je zajímavá myšlenka s tím věkem za oba do 70 let, teda myslím, že to mělo být do ne? tak to bychom s manželem měli ještě 2 roky čas, to je příznivé. teď si totiž dáváme kratší pauzu, chystám se do práce. dnes jsem pro malého sehnala školku.
Felicita, krásný tt!!

veruska007
3. led 2011

@lucie.krajcarova To je super, že máš školku! U nás je s tím problém. Jj, mají mít pod 70. Já jsem zvědavá, co mi řekne doktorka v pátek. Jestli dostanu průkazku a jestli mě nechá do budoucna na neschopence a tak 😉

lucie.krajcarova
3. led 2011

@veruska007 budu na tebe moc myslet!! jj dnes jsem tam byla a už mám doma přihlášku. je to něco mezi soukromou a státní - mají nějaké dotace od státu, takže to není tak drahé. jsem moc ráda. a malému se tam moc líbilo.

felicitta
3. led 2011

@lucie.krajcarova Jejda tak to moc gratuluji,znamená to že chcete s novým těhu čekat?Nebo půjdeš do práce a když to bude tak to bude?A chtějí Tě v práci bez problémů zpět?Ale jestli se tam malému líbilo tak je to moc dobře 🙂 Můžu se zeptat kolik Vás to měsíčně bude stát?

@veruska007 No to bych se musela zbláznit my máme dohromady už 75 ale namlouvám si že jsme fit .....

kackag
3. led 2011

@felicitta tak to mi máme dohromady taky 74,ale kdyby se to podařilo už před těma 3roky co jsme se rozhodli pro druhé dítě,byli bychom na tom lépe 🙂 taky jsem si vždycky říkala,že to chci stihnout do 35, ale holt se nedaří ☹ teď už mi nezbývá nic jiného, než zapomenout na věk, stejně se stále cítím tak na 28 😀 😀
holky držím vám pěsti,až půjdete na ty kontroly a dejte hned vědět!!!

lucie.krajcarova
3. led 2011

@felicitta jj dáme si tak tři měsíce pauzu, než nastoupím, a pak tomu necháme volný průběh. jesle s jídlem stojí asi 4 tis. za měsíc. do práce mě berou zpět, ale na jinou pozici - za mě vzali chlapa na neurčitý úvazek, tak vůbec nevím, co budu dělat...
@felicitta
@kackag neberte ten věk doslova, prostě některé věci se naplánovat nedají.

berule
3. led 2011

@felicitta Podobné nálady jako ty mám taky, někdy je to ale dobře, protože si aspoň uvědomujeme, že nic není samozřejmé a každý tt nebo vyšetření, které dopadne dobře je jako malý zázrak. Tak to aspoň připadá mě. Nevím jestli cévku, ale něco jsem si napíchla včera ráno a jak jsem vytáhla jehlu tak mi vytekla krev až jsem se lekla, ale modřina mi po tom nezůstala. Tak jsem to dál neřešila. Ohledně toho císaře nevím přesně, ale já jsem se už ptala na hemce, co mám dělat kdybych potratila. A řekl mi doktor, že kdybych večer třeba špinila, tak si nemám ráno píchat injekci, aby na gyndě neřekli, že krvácím z té injekce. Ale když je to nečekaně, to fakt nevím, to musíme nechat na doktorech. No zdá se mi, že někdy když si lehnu na záda, tak jako bych cítila pohyby, ale musím přitlačit ruku na podbřišek, ale 100% jistá si nejsem. Dnes jsem potkala po 2 týdnech kámošku, co jediná ví, že jsem těhu a potěšila mě...prý by to už na mě poznala, i kdyby nic nevěděla. Jsem myslela, že ji roztrhnu 🙂 Myslím, že tvoje doktorka bude mít pro tebe dobrou prognozu, musí, hlavně nezapomeň napsat jak jsi dopadla.
@veruska007 to je dobře, že nejsem jediná co má bříško 😀 , drž se, vím co to jsou nevolnosti ☹ , teď teda ne, ale naposledy mi bylo špatně až do 18.tt a byla jsem jen na studené coca cole a suchém rohlíku. No a až mi bylo dobře, tak jsem potratila, kde je nějaká spravedlnost 😉 My jsme taky vždycky chtěli 3 děti, to jsme si domluvili ještě dřív než jsme se vzali 🙂 Tak počítám, že my teď máme s drahým dohromady 60 let 😀 , stejně je to jedno, třeba moje učitelka na základce měla třetí dítě v 45 letech a všechno bylo v pořádku. Ono spíš opravdu záleží na kondici matky.