Přerušení těhotenství ve 22. týdnu. Jak to probíhá? Co dělají s miminkem?

kaculik007
11. črc 2020

Ahoj, je tak těžké tohle psát....... Jak probíhá umělé přerušení těhotenství ve 22 týdnu? Vím že budu určitě už rodit. O mě tak nejde. Ale jak to vlastně dělají s tím miminkem? To něco ještě před porodem píchnou aby zemřelo?

bemo
3. srp 2020

@kaculik007 ahoj, nechci dávat žádné plané naděje, jen napsat dost podobný příběh našich známých. Čekali druhé dítě a také jim zjistili závaznou srdeční vadu, nevím jakou přesně, ale doporučení lékařů bylo jasné, ukončit těhotenství. S tím, že dost pravděpodobně miminko zemře pár hodin po porodu. Rodiče to ovšem zamítli a miminko si nechali. Během těhotenství se diagnózy ještě asi 2x pozměněnili, ale pořád to mělo mít smutný konec. Miminko se nakonec museli narodit v Motole kde ho hned po narození operovali, po cca měsíci ho čekala další operace a do roka ještě jedna. Je to velice živé dítě a nebýt jizvy po operaci nikdo by ani nevěděl co má ten nyní už dvouletý kluk za sebou. Ještě ho prý bude čekat ještě jeden zákrok, ale momentálně je úplně v pořádku.

krupka3
4. srp 2020

@kaculik007 15% umrtnost znamena 85% sanci, ze bude zit!! A to rozhodne stoji za to. Moc moc moc na vas budu myslet a preji vasi malinke dcerusce spoustu zdravi a vam pevne nervy a trpelivost, abyste to vse narocne co vas ceka prestali. Bude to tezke, ale budu verit, ze vam to ve vysledku prinese ocekavane stesti.

klokanka31
4. srp 2020

@kaculik007 To je skvělé že si mimčo necháte 🤗 a jak tady píšou - máte 85% naděje že bude žít. To je obrovská šance 😉

me_druhe_ja
4. srp 2020

Moc držím palce! 85% je krásné číslo. Věř!

luciaanaa
4. srp 2020

@kaculik007 moc držím palce aby to nakonec bylo vše lepší než se teď může zdát, třeba až se miminko narodí nebude to tak hrozné já sama jsem po operaci srdce a žít se s tím dá. Mnoho štěstí do budoucna 🙏💚

kaculik007
autor
5. srp 2020

Moc vám všem děkuji. Dám potom sem vědět.

eliiinkka
7. srp 2020

@kaculik007 jste moc statečná, já takhle statečná nebyla a rozhodla se nechat dceru odejít .. ve 24. týdnu, Pichli mi do břicha nějakou látku a to jí myslím usmrtilo, poté jsem ji musela porodit...hypoplasticka levá komora.. přeji mnoho štěstí ať vše dopadne dobře..

mariegroth
7. srp 2020

Moje kamaradka donosila a porodila holcicku, ktera mela vadu na srdci. Zila tri mesice a uz je pres rok v nebicku. Ackoliv si neumim predstavit jejich bolest, rika, ze by si zvolila stejnou cestu. Ja ti jen preji mnoho sil. Moc ti drzim palce

marinazhodonina
4. pro 2020

Dívala jsem se, že máš v profilu děvčátko. Dopadlo vše dobře? Co srdíčko? Moc jsem na Tebe myslela

kaculik007
autor
11. pro 2020

Zdravím všechny kdo na nás mysleli. Miminko se narodilo v listopadu. Teď jí byl měsíc. Dva dny po narození šla na operaci se srdíčkem. Operace dopadla tak jak si doktoři naplánovali. Spinká nám už i doma v postýlce. Operace jí další čekají. Druhá by měla být kolem 3-6 měsíce a třetí operace v předškolních letech. Je to boj. Je to těžké. Strach o ní je neuvěřitelný. Jsem moc šťastná že jí máme.

bara_borka
17. zář 2023

@kaculik007 jak se máte?