Stará láska nerezaví?

nici121
19. zář 2018

Ahoj vsem, mam problem. Spis zamotanou hlavu. Hodne ve zkratce - pred tremi lety jsem mela pritele, cizince, vedli jsme v podstate vztah jen na dalku pac jsme oba byli v te dobe studenti, on v Recku, ja v Cr a financne to proste lepe neslo. Mela jsem ho opravdu hodne rada, ale ta dalka me ubijela. Rozesla jsem se s nim. Hodne jsem plakala, on taky. Cely ty tri roky jsem na nej myslela, tak nejak, jak se asi ma, zda ma pritelkyni a tak. Nasla jsem si partnera, ale uz na zacatku vztahu byly problemy, udelal mi hodne zlou vec, kdy jsem se docetla o sobe dost hnusne veci. Zkousla jsem to, chtela jsem byt opravdu stastna s nekym. No pak to bylo fajn, ale posledni rok je to uplne na dve veci. Spime spolu jednou za mesic cca, tak 5 min sexu. nebavi me to s nim. Zrusila jsem i nasi svatbu...Hadame se kvuli prkotinam. Ted jsme vybirali dovcu a ja si prorazila misto, kde zije ten muj byvaly. Chtela jsem ho nekde v koutku duse videt. Moc. Nakonec jsme se vecer sami sesli, 2×. Byly to moc hezke dva vecery. Citila jsem se tak, jako pred tremi roky s nim. Jako ja, krasne, volne. Nejlepe za ty roky, fakt…No a ma nejlepsi kamaradka je shodou okolnosti i jeho dobra kamaradka. Rekla mi, ze od doby, co jsem se s nim rozesla zadnou holku nemiloval tak jako me. A on mi i priznal, ze cely ty roky mysli na me. A ja na nej. Jenze, ted mam uplne zamotanou hlavu. Byli jsme tak nejak obcasne v kontaktu cele ty roky a ted poslednich 14 dni neustale...Pritel to samozrejme nevi, zitra letime domu a ja brecim uz ted. Nevim co delat… Diky za precteni, N.

rosyrosy
20. zář 2018

@gretka79 hezky napsáno, souhlasím! Jednoduché to nebude a ani to není jen tak...

budilinka
20. zář 2018

@nici121 Moje kamarádka se zamilovala do jednoho muže v Austrálii, když tam kdysi dávno před lety byla. On má řecké předky 🙂 Nemohla na něj zapomenout a on na ni taky ne. Dnes spolu žijí v Anglii a jsou svoji a mají 2 děti 🙂. Já bych za svou láskou šla!

barag
20. zář 2018

Se současným přítelem si jen ubližujete, ty svou nevěrou, která nebyla jen nějakým náhodným úletem, kterého bys po zbytek života litovala, ale vcelku dopředu vykalkulovaná záležitost, kterou bys klidně zopákla. On o tobě rozhlašuje, že si mu v podstatě jen dobrou služkou nebo náhradou matky, jinak pro něj nemáš cenu. K čemu takový vztah? Rozchodem bych začala, jak už tu bylo opakovaně napsáno. To je záležitost číslo jedna, kterou vyřešit.

priefi
20. zář 2018

@nici121 ackoli to je na hlavu, nedospeli kluci takto nekdy o svych pritelkynich pred kamarady mluvi, aby byli veleduleziti, protoze vedi, ze jejich pritelkyne ma urcite minusy, o kterych kamaradi vedi a nechce se shodit pred nima. Az dozraji a stanou se z nich muzi (nekdy to je nekonecny pribeh a nedospeji nikdy), tak pochopi, ze zivot je o necem jinem. Nechci tim rici, ze to bylo z jeho strany spravne, to vubec ne, tak akorat na par facek, ale co uz... to musis vedet Ty, zda to je muz pro zivot, nebo nedospely vul. Ale kazdopadne mela by sis udelat prvne poradek v jednom vztahu a az pak premyslet nad jinym vztahem. Kazdopadne bacha na to, at to neni z deste pod okap. Mimochodem, ta Vase nej kamoska je v CR, nebo v Recku?

rebe
20. zář 2018

Co řešíš? Buď s tím, koho miluješ, i kdyby to mělo být jenom na chvíli. Protože jestli to má být na celý život, jestli spolu máte vychovávat děti, prožít celé měsíce bez spánku a teplého jídla, všechny ty stresy s výchovou a taky vůbec, tak to se bez opravdové a hluboké lásky snad ani nedá zvládnout...

normalnimatka
20. zář 2018

hm, hmm.... tyhle mezinárodní svazky, tomu bych se vždycky radši vyhla. ty mezikulturní rozdíly prostě dřív nebo pozdějc nadělaj nějakou paseku, a třeba to jsou věci, ve kterejch se ti nechtěj třeba zrovna dělat kompromisy. a je to takový........no, jeden musí jít bydlet za druhým, podvědomě to stejně tomu druhýmu vyčítá, že se "obětoval", a bude argumetnovat, že ten druhej by měl teda ustoupit v jinejch věcech....ale když jde pak třeba o rozdílný představy výchovy dětí, stýkání se s příbuznejma...., je to prostě těžký.
no, ale takhle... ty hlavně zjisti, jak na tom jsi se současným. jestli se milujete jestli ten vztah má perspektivu, jestli jsi šťastná, a on, atd atd. pokud to stejně nemá cenu, tak to nedrž a klidně ten vztah s tímhle zkus. nikdo ti ale nezaručí, že to krásný není jen zamilovanost, která brzo po regulérním vztahu vyprchá, a nebo že se ten druhej nevybarví teprve za dlouho ve svým pravým světle.....
pak jsou z toho mezinárodní tahanice o děti apod, a to je teprve průser...:/

chrystyanna
20. zář 2018

Ono to stěhování jednoho ze druhým se konají i v rámci ČR.. Jinak chápu autorku, že je to těžké rozhodnout se, když hlava a srdce se ne domluví.

vineta
20. zář 2018

No, začala bych rozumem, tj. rozchod se současným přítelem, v takhle mladém věku a bez závazků setrvávat ve vztahu, kde to nejdůležitější evidentně chybí, mi přijde dost zbytečný. Je ti 23 (jestli si to dobře pamatuju), ty máš bejt zamilovaná až na půdu!!! Po vyřešení tohohle - pokud máš jak vyřešit školu, pokud studuješ, práci atp.- bych si ten pobyt v zahraničí střihla- i kdyby to s tím klukem nakrásně nevyšlo, do života to bude tak jako tak zkušenost a budeš mít na co vzpomínat. Jen bych se tedy kvůli tomu nevzdávala vzdělávání, pokud máš tedy vůbec takový ambice, protože vzdělání ti zůstane, muž nemusí. Hodně štěstí 😉

nici121
autor
23. zář 2018

Ahoj holky, mensi update. Jsem v Cechach, lezim v slzach a jsem si naprosto jista, ze ho miluju. Jenze.. kdyz jsem cekala na letisti, chvilku jsme si psali a rikal to i te kamaradce, je zmateny, nevi co citi, napred si myslel, ze si jen uzijeme, ale ne o zacal citit. Hmm... Piseme si celou dobu, co jsem v Cr. Ale spis tak, ze si povidame o normalnich vecech, sem tam nejaka pusa apod, no. Nebo, ze mi a ja jemu chybim a tak. Kazdopadne rika, ze potrebuje cas. Moc tomu nerozumim. Psal mi, ze jsem mu hooodne ublizila. Coz je pravda ... Rikal, ze me miloval jeste dlouuuho potom, ale ze se to v sobe snazil znicit. Rikala jsem mu, ze se rozejdu s pritelem a on, ze nechce, abych udelala ne o, ceho bych pak mohla litovat. Pak mi ale napise, ze mi neublizi a neztratim ho. Ja tomu opravdu nerozumim ☹

priefi
23. zář 2018

@nici121 tezko rici, co tim chtel basnik rici. Ale bohuzel je ve hre i moznost, ze on si ted chtel uzit a tim to haslo, s necim na stalo treba nepocita. V podstate se uz neznate, promin za to, co ted napisu, ale vypada to, ze jsi zamilovana do iluze o nem a ne skutecne do nej

nici121
autor
23. zář 2018

@priefi Pise mi, ze v rijnu jede do Nemecka a do te doby, ze potrebuje asi cas. Ja nevim, proc mi pise, ze neco citi? Ze je ke mne uprimnej, ze mi neublizi...?

cumaceka
23. zář 2018

@nici121 Ahoj, mozna to bude znit tvrde, ale predevsim prestan podvadet sveho pritele a dustojne se s nim rozejdi. Vidat se na spolecne dovolene s byvalym je teda fakt sila. Nevim, jestli si to uvedomujes, ale snazis se najit sve stesti a zaroven priteli nicis zivot. Takovy pristup asi nebude fungovat... I kdyby se k Tobe choval spatne, tohle si nikdo nezaslouzi - zkusila sis predstavit, ze by to on delal Tobe?! Myslim, ze jakmile udelas tenhle dulezity krok, vykrystalizuje i zbytek.

gretka79
23. zář 2018

Ahoj, dej tomu čas a nedělej si žádně unáhlené závěry. Já jsem potkala svoji velkou lásku ve Španělsku. On odletěl domů, já tam ještě 2 měsíce zůstávala. Náš vztah se vyvíjel podobně, jak píšeš. Tři měsíce jsme si psali, pak za mnou poprvé přijel. Je pravda, že jsme oba byli o několik let starší než Ty, ale to není tolik podstatné.
Na vše máte dos času. To, že se neuvidíte hned příští týden neznamená, že všechno končí. I když chápu, že v zamilovanosti je to na dálku těžké.
To, co píšeš, je i pro mě zmatené. Trochu mám vykřičník u informace, že Ti napsal, že jsi mu hooodně ublížila! V tomto momentu bych zbystřila!
Čím jsi mu ublížila? Tím, že jsi za ním hned neodešla už před lety? Nemusíš mi odpovídat. Nejspíš nemám všechny informace. Spíše mě to připadá, jako by vinu za to, že to nedopadlo už tenkrát, dával Tobě.
Oni ti jižani jsou mistři ve velkých gestech a slovech, ale když začíná jít do tuhého, velmi často začnou couvat🙂 🙂 🙂
Zkus se na něj tolik neupínat a spíše se rozptýlit něčím, co Tě baví. Jen tak můžeš úspěšně zvládnout čas bez něj. Já jsem to praktikovala rok a půl, než jsem se rozhodla za ním odejít. Jinak budeš v slzách a depkách každý den.

nici121
autor
23. zář 2018

@gretka79 Ahoj, no tenkrát mě opravdu hodně miloval. Kamarádka mi to dokonce sama potvrdila, že předemnou, ani po mně žádnou tak moc nemiloval. Já se s ním tenkrát rozešla, páč jako studenti jsme prostě neměli finance na to se vídat často a nebo se k sobě odstěhovat... Neudělala jsem to asi nejtaktnějším způsobem (bohužel)..

gretka79
23. zář 2018

No, zkouším si představit, jak by se to vyvíjelo, kdybys to tenkrát neukončila. Stejně byste se neměli možnost vidět, neměli jste peníze a byli jste studenti. Nejspíš by to časem samo vyšumělo. Udělala jsi to, co mohl udělat i on. Prostě jsi mu dala svobodu. Jestli jsi to neudělala v rukavičkách, tak se prostě stalo.
Dnes jste o pár let starší a zkušenější a on by to měl pochopit. Můžete udělat tlustou čáru a začít znovu.
Zatím to na mě dělá dojem, že Ty jsi ta, která dělá ta důležitá rozhodnutí a kroky. Jakoby on nechtěl za nic nést odpovědnost a nebýt ten "špatný". Nevím....
Možná, že si do Tvého příběhu jen projektuji svoji zkušenost🙂
Buď zamilovaná, komunikuj s ním, dej tomu čas. Užívej si tento čas (pokud to jde) - užívej si tu zamilovanost, to všechno hezké. Ale nezapomínej také žít svůj život tady a teď - v Čechách, s přáteli, s aktivitami, které Tě baví a nabíjejí energií.
Nepřemýšlej moc dopředu. V říjnu (pokud se uvidíte) budeš zase vědět víc.
Mimochodem, se současným přítelem bych se fakt rozešla. Podle toho, co jsi o něm/o vás psala, tak to asi nebude úplně to pravé ořechové. A pokud nevyjde ani tento vztah s řeckým kamarádem, tak na Tebe určitě někde čeká ještě někdo třetí, kdo bude ten pravý😉

nazka
23. zář 2018

@nici121 s přítelems e rozejdi tak jako tak. Bude to impuls i pro tvého Řeka, že to myslíš vážně. Mám kamarádku,co si Řeka vzala a jsou moc štastní. Udělej to,dokud můžes,nemáš závazky. Je to těžké,ale jdi za srdcem,když můžeš. Stejně jsi na dovču jela hlavně kvůli němu.
PS:Kdyby Ti to nevyšlo,tak stejně dosavadní vztah je v kopru..
držim pěsti a dej vědět

penelope87
24. zář 2018

@nici121 Je třeba pořád oddělovat ty dva vztahy. A Řekovi říct (pokud jsi to ještě neudělala), že spolu nesouvisí rozchod s přítelem a to, jestli budete spolu. Chápu to z toho, co jsi psala, tak, že ti k tomu dává prostor.
S přítelem: ukonči to, opravdu nemá cenu to protahovat.
S Řekem: uvidíš, až se uvidíte, jaký to má smysl dál. Ale rozhodně to chce zachovat chladnou hlavu v tom smyslu, že je třeba počkat a nemalovat a nepředstavovat si nic, co není.

penelope87
24. zář 2018

@nici121 A co se týče toho, že ti řekl, že jsi mu ublížila: je k tobě upřímný. Sama jsem to zažila. Když mi bylo 16, strašně jsem se zamilovala do jednoho kluka. Odmítnul mě, měl jinou. Ale z mě strany jsem se toho nemohla zbavit. Musela jsem si pro sebe vymyslet, že zemřel, protože nic jiného mi nepomohlo. Po několika letech se mi náhle ozval. Ani nevím proč. Šla jsem s ním ven, chtěla jsem se přesvědčit, jak jsem byla blbá a že za to určitě už nestojí. Byli jsme spolu šest let.
Prostě city neoblafneš.

michaela_2
24. zář 2018

@nici121 no a teď máte možnost být spolu - vídat se častěji nebo lépe - přestěhovat se jeden za druhým? Protože bez toho fakt nepoznáš, jestli to bude fungovat nebo ne.

Jedna z mých velmi blízkých osob byla takhle s jedním cizincem (ne přímo Řek, ale podobná národnost) několik let. No, ,,byla nebyla", vídali se tedy poměrně často, ale čím více času spolu aktivně strávili (3 měsíce v kuse apod.) tím více nejistá si vlastně byla. Tím jak jeden druhého viděli při různých situacích, jak řeší problémy apod. si uvědomovala, jak moc rozdílní vlastně jsou.
Také jeho místem bydliště - z počátku nadšení! moře, krásný dům - si později moc jistá nebyla (zejména při otázce jestli by tam vlastně chtěla vychovávat děti).
Nakonec se rozešli a teď je šťastná, vdaná a s miminkem (v ČR, s Čechem 🙂).

Oproti tomu máme v rodině jiný případ, kdy příbuzná žije v relativně spokojeném manželství s cizincem už cca 10 let, mají dvě malé děti a funguje jim to - on se tedy přestěhoval za ní sem. V tomto případě je ale také fakt, že velkou roli sehrálo to, že ona už si několika špatnými zkušenostmi ve vztazích prošla, hodně moc už chtěla rodinu a tím pádem je v řadě věcí dost tolerantní - prostě ho od začátku bere takového jaký je, se všemi kulturními rozdíly.

V těchto opakovaných vztazích to chce od začátku jednat na rovinu, vyjasnit si co oba chcete a co od druhého očekáváte - teď i výhledově 🙂 a pak spolu prostě být.

klosnice
26. zář 2018

Taky bych zustala.. pokud nejsou deti, vzdy se da vse rychle zmenit ... 🙂

nici121
autor
27. zář 2018

Pokračování... Můj přítel se stěhuje, nejspíš - respektive mi řekl, že chce začít nový život beze mě někde jinde. A Řek? Ten za měsíc přiletí, našel si práci v Německu. Není to sice Čr, ale vzhledem k tomu, že já pracuji pro německou firmu a jezdím tam každých 14 dní, nevidím velký problém, alespoň menší sblížení. Povídali jsme si, bavili jsme se o tom, že jsme oba doufali a věřili ,že až se uvidíme, že jen pokecáme, max si dáme pusu, ale že se prostě probudilo něco, co ani jeden neumíme popsat. Píšeme si celé dny, hezké věci, erotické věci ...prostě je to fajn. Jenže, on mi píše, že je prostě zmatený, něco pocítil... A já konec konců taky. Kdyby to šlo, byla bych schopná sednout na první letadlo a být s ním. Vím, že v Řecku jsem se cítila jako bych byla doma. Ten pocit byl neskutečnej. Tady v Čr vůbec necítím to, co tam. A nemyslím, že to bylo dovolenou. Procestovala jsem polovinu Evropy a kus světa a tohle jsem cítila jen tady. A pak když jsem ho potkala, tak to bylo ještě větší. Tady mám sice krásný byt, snovou práci, ale každý den (a to už nějaký tne rok) se trápím. Životním tempem, lidmi kolem mě, vším ...

nazka
28. zář 2018

@nici121 jsem rada, ze se to takhle vyviji. Nemecko je kousek,to je parada. drzim vam pesti, udelala jsi dobre,ze jsi sla za svym srdcen

priefi
28. zář 2018

@nici121 a proc vlastne Tvuj pritel se stehuje a chce zacit znova bez Tebe? Dospel k tomu sam, anebo jsi mu rekla o Rekovi. Btw.Pises, ze jste si mysleli, ze kdyz se znovu uvidite, mysleli jste, ze si date jen pusu atd... chapu spravne, ze kdyz jsi byla v tom Recku jeste se soucasnym pritelem, tak jsi uz spala s Rekem?

nici121
autor
28. zář 2018

Ahojky, můj přítel mi to řekl sám. Zahnula jsem mu v Řecku, není to fajn ani hezké, to vím, ale necítím žádné výčitky, nic. Neřekla jsem mu nic, ani to netuší. Ale ten vztah je tak v kopru, že prostě sám chce. A Řek? No, já nevím. Vím jen, že nikdy žádnou holku nemiloval tak, jako mě. A já mu ošklivě ublížila, myslela jsem, že to tak bude lepší, tenkrár oba na škole, každý svůj život někde jinde. Teď to cítím jinak. Sedla bych na první letadlo kvůli němu. A on mi napsal, že se velmi brzy uvidíme. Já doufám, že to bude dobrý, páč já sama vím už teď, že ho miluju. Kdežto on je zmatený, nevím proč....

renuliena
28. zář 2018

@nici121 držím moc palečky, udělala jsi dobře, jdi za svoji laskou akorát musíš být trpělivá, to vis, muži mají svoje ego, urcite mu nejsi lhostejná, jinak by ti nepsal ale chce ti dát najevo že tím jak jsi mu ublížila to teď nebudeš mít u něj jen tak jednoduché, to jsou prostě chlapy, dej vědět jak to dopadlo ❤️😍

lucisuska
29. zář 2018

@nici121 ja vam obema drzim palecky. Je dobre, ze s pritelem jste se rozesli a jsi volna a muzes jit do noveho vztahu s cistym stitem. 🙂 Uzivej si to a bud moc rada, ze jste dostali jeste jednu sanci!!! 🙂

verinikki
29. zář 2018

No tak v prvé řadě gratulace k rozchodu - z toho co píšeš je fajn,že se to vyřešilo samo, protože sama by ses k tomu možná neodhodlala.
Za druhé přeju hodně stěstí do budoucna-určitě Tě miloval, jestli jste se rozešli takto, dává to smysl, že si říkal, že Tě už nechce.
Je jasné, že nechtěl ať se rozcházíš kvůli němu, protože Tě zatím nechce jako partnerku. Jestli Tě ale opravdu miloval, klidně se to po nějaké době sbližování opět může stát.
Každopádně bych asi určitě nečekala, že se to šoupne do starých kolejí a bude z toho láska jako trám hned - takhle jasno ve Vašem vztahu máš dle svých příspěvků Ty, ale pozor, ne zatím on. Bude to chtít spoustu snahy se tam dopracovat a musíš počítat i s tím, že by to nemuselo vyjít...každopádně hodně síly a štěstí přeju.
Napsala bys pak, jak jste na tom? Případný happy end potěší určitě všechny přispěvatelky🙂

priefi
29. zář 2018

@nici121 tak to je fajn, ze se to takto vyresilo. Drzim pesti, at Vam to vyjde

nici121
autor
30. zář 2018

Ahojky, podávám update. 🙂 Nějak jsme zabrousili na téma, co vlastně chceme... Psal mi, že mě chtěl celý ty roky zpátky a vždy si představoval, jak spolu budeme, nikdy ale nevěřil tomu, že se to stane a pak jsem z ničeho nic přijela a on z toho byl úplně mimo a zmatený. Což je logický..A myslí si, nebo si není jistý tím, že já s ním doopravdy chci být, bojí se, že mi ublížím, když se moc otevře. Strávili jsme spolu několik schůzek a všechno bylo dle jeho slov "amazing", ale bojí se, že až doje na nějakou hádku, že já uteču. Nechce mluvit zatím otevřeně o svých pocitech, ale jsou dobré vůči mě, nemám se bát, to mě ujistil, chce vidět, že jsem si opravdu jistá a pak se otevře úplně. Myslím si, že mě má opravdu hodně rád... Co myslíte vy?

berenika39
30. zář 2018

@nici121 že si nechává zadní vrátka a bere to jako hru...nic víc, nic méně.