Vzpomínka na nenarozené miminko - lze ho napsat na hrob?

renatajsemja
10. zář 2018

Myslíte že je možné nechat na hrob napsat jméno a datum úmrtí miminka,které se nikdy nenarodilo?

vendelinka08
11. zář 2018

@renatajsemja nikoho jsi operaci nezabila...uz to je spatne ze tak uvazujes...uvedom si..ze to vse ohrozovalo tebe na zivote...mohlo vse dopadnout daleko hur..a mimco by tam dlouho stejne neprezilo...nebylo to dobre uz od zacatku..i kdyz je miminko vytouzene....verim.ze to priste dopadne dobre...

priefi
11. zář 2018

@renatajsemja ja to chapu, ze Te to boli. Boli to kazdou z nas, kdyz prijde o mimi. To miminko by driv nebo pozdeji neprospivalo a cim dele by v Tobe bylo, tim vic by to pro Tebe bylo nebezpecne a slo by Ti o zivot. Problem byl pristup dr., ktery se tim zbytecne pitval a vic tim zranil Tve city. Mel Ti jen rici, ze je to mimodelozni a komentare kolem si mel nechat pro sebe a sestru, az tam nebudes. Bylo by lepsi zapalit na rodinnem hrobu velkou krasnou svicku a pridat treba na hrob nejakou postavicku andilka, ktera Ti to malicke bude pripominat. Co bys vlastne na hrob napsala? Nevis ani jestli by to byla holcicka nebo chlapecek a datum narozeni taky neni. Ja Te chapu, ze Te to hrozne, ale hrozne boli. Pevne verim, ze ten maly andilek Vam brzy posle jine mimi, ktere se uhnizdi tam, kde ma a bude z nej zdrave miminko. Pokud se s tim sama nemuzes srovnat, je treba o tom mluvit, mluvit a mluvit. Pokud uz nemas s kym to probrat, nestyd se vyhkedat i odbornou pomoc. Zij pro to, aby mimi prislo a ne pro miminko, ktere prislo jen na obhlidku pro to malicke, ktere teprve prijde.

andelka
11. zář 2018

My budeme na miminko vzpomínat na dušičky,zapalime svíčku asi doma. Sice jezdíme na hřbitovy k příbuzným, ale zatím nevím u koho bych na něj měla vzpomínat, zvlášť když urnicku mám doma.
Příroda to teď zařídila tak,že v době prvního výročí bych měla rodit. Mám TP v den kdy mě pouštěli z nemocnice. Miminko s námi bylo pár měsíců,ale zpětně vidím,jak moc nám dalo. Co všechno se změnilo a dalo do pohybu.

merope
11. zář 2018

@renatajsemja Tak chápu, že po 6 letech je tohle šílená rána - taky se klepu, aby vše bylo ok a blázním z čehokoli jen trošku nestandardního (i drobné krvácení, je mi špatně, není mi špatně...). Každopádně pro tebe dobrá zpráva - jsi schopná počít dítě - po 6 letech jsi viděla aspoň dvě čárky na testu. Já už skončila u darovaných vajíček - protože z vlastních to i při IVF bylo jen horší a horší. A to, že to bylo mimoděložní znamená jediné - blbou náhodu, která snad příště nenastane. Držím pěsti.

krisatko
11. zář 2018

@andelka r
My jsme ukončili ve 22+0 a bylo to bráno jako porod mrtvého plodu, pohřeb nabízeli, ale nechtěli jsme, tak máme jen rodný list.

andelka
11. zář 2018

@krisatko ono ta hranice je asi orientační.

sluckynek
11. zář 2018

@andelka já byla 21+2 a pohřeb nám nikdo nenabízel ale rodila jsem mrtvou holčičku

bubinko1506
13. zář 2018

Ja som prisla v 6tt o dvojicky- chlapcekov po ivf. Termin som mala v oktobri 2015. Presne po roku sa nam vdaka ivf narodili dvojicky-opat chlapcekovia. Oni su moja ziva spomienka na nasich anjelikov.

andelka
14. zář 2018

@bubinko1506 mně se má přesně rok po zt narodit miminko ( zatím vypadá zdravé a já taky v pořádku). Tak též nejde na andilka nemyslet.

krisatko
14. zář 2018

@andelka Také to tak mám, termín přesně rok od "porodu" prvního andílka....

andelka
14. zář 2018

@krisatko zpočátku mě to docela děsilo. Teď si říkám,že to tak asi má být.

sluckynek
14. zář 2018

Doufám že nám Victorianka pošle taky andílka teď bych byla 32 TT 😪

dmajdule
7. únor 2019

@loylii nečeká, bohužel. A věř mi, že mé jediné těhotenství mě velmi bolí dodnes...