Zamlklé těhotenství, povedlo se vám potom otěhotnět?

dadaanela
23. srp 2012

Ahoj holky,byla jsem podle menzes 10+5 zacala jsem krvacet,doktor mi sdelil ze plod v deloze jiz neni a ze musim na revizi delohy kterou jsem podstoupila v utery,je mi hrozne porad si kladu otazky proc prave my,mate nektera stejnou zkusenost a povedlo se vam potom otehotnet?

ter89
29. kvě 2015

@halikanda jako v cem? To my byli ještě poctiví, co jsem četla, tak snad nikdo nedodržel sestinedeli a někteří třeba jen 4 dny. My počkali 3 týdny. Myslím, že to je každého věc a jak se na to kdo cítí. Sestinedeli mi končí za 2 dny, takže pak už je mi to fakt jedno.... s dalším zkousenim chci považujete jednu ms

dafnee1
29. kvě 2015

nám na zdrávce gynekolog přednášel:šestinedělí je období,které trvá čtyři týdny 😀

linee
29. kvě 2015

Holky, sestinedeli není 6 nedel, pocita se to do 1. MS, která by mela prijit do šest nedel. Zalezi samozrejme, ve kterem obdobi plodu byla revize delana (rozsah zakroku), ale sestinedeli je do 1.MS. Takze pokud dostanete MS do mesice, tak pak je to uz ok🙂

halikanda
29. kvě 2015

@ter89 nechtela jsem te nejak urazit,omlouvam se zda to tak vyznelo. Me osobne to prijde brzy. Brala jsem sestinedeli proste sest nedel 😀. Je videt,ze jsem jeste mlada a blba 🙂 Ja mam jeste tak dva tydny pred sebou nez tu zatracenou ms dostanu,takze ja mam porad se vsim utrum :-\.

ter89
29. kvě 2015

@halikanda dobrý, neurazila 🙂 já jsem také blbá a brala jsem to prostě jako šest neděl 😀 No ms jsem dostala přesně po 28 dnec, to jsem byla překvapena. Ale strašně málo

halikanda
29. kvě 2015

@ter89 takhle presne? Ja mela ms jako hodinky kdyz jsem brala HA,jinak chodila jak se ji chtelo. 35 dni cyklus nebyl problem 🙂. Tak jsem na to zvedava.
Muze mi nekdo vysvetlit,proc se sestinedeli rika sestinedeli kdyz je to ve finale ctyrnedeli 😀,jak to my mlade(ja treba jeste hloupa 🙂 ) mame chapat 😀

ter89
29. kvě 2015

@halikanda No já i když jsem vysadila prášky, tak jsem to dostalal po 28 dnech a pak už nedostala, už jsem byla těhotná. No a teď po revizi přesně 28dní, asi mi pomohl kontryhel 🙂 nevím

Jo já jsem taky mladá a blbá a už se v tom všem ztrácím 🙂

halikanda
29. kvě 2015

@ter89 tak to ti zavidim ze mas pravidelnou ms. Ja kazdy mesic cekala na 28 den a pak jen doufala a ta potvora vzdy prisla 🙂. Az jednou mi znama povida ze uz urcite jsem tehu a mela pravdu. Ja to mam vzdy bud a nebo 😀.
Tak to sme na tom stejne 🙂. Pokazdy jen dostanu od znamych starsich a zkusenejsich nejakou dobrou radu nebo dokonce info ktere netusim 🙂. Vzdycky jsem myslela,ze tehotenstvi neni nemoc,ale dneska bych to rict nemohla 🙂

ter89
29. kvě 2015

@halikanda No jako já nechci jásat, bůh ví jak to bude teď po té revizi. Sice první ms byla v termínu, ale to už nemusí platit u druhé. Zkus ten kontryhleový čaj, má srovnávat cyklus...

Já jsem se začala trošku víc orientovat až co jsem se přihlásila na koníka... 🙂

halikanda
29. kvě 2015

@ter89kontryhelovy caj piju uz tyden,mozna dele. A k tomu piju i femigard,ktery by mel take srovnavat cyklus. Posoudit to nemohu,vzhledem k tomu ze sem ho pila mesic a ms uz jaksi nemohla dorazit 🙂. No doufam,ze se pravidelne ms taky dockam.
Ja se spise ptam zname,ma dve holcicky. Taky potratila a prvni maji z umeleho. Takze ta me chape. A kdyz ne u ni,tak mamky. Mam s ni uzasny kamaradsky vztah a muzu se ji zeptat na vse. Jen me mrzi,ze jsem se ji strasne bala rict o tehu. Dnes vim,ze by me celou dobu podporovala. Hold se treba podari u dalsiho 🙂

ter89
29. kvě 2015

@halikanda A kolik ti vlastně je? Když píšeš jak si mladá? 🙂 Já mám naštěstí hodně lidí kolem sebe, kteří to se mnou sdílí, ale bohužel nikdo si to přímo nepřožil, proto jsem ráda tady ve skupině na koníku, že jsme tam samé ženské po revizích a tak. Přidej se taky: https://www.modrykonik.cz/group/6939/

halikanda
29. kvě 2015

@ter89 teprve mi tahne na 24 🙂. Tak jasne ze mam kolem sebe spousty lidi,je na nich videt ze je to mrzi,ale jen ta jedna znama vi jake to je. Ona potratila sice prirozene,ale je to bolest stejna. Kolik je tobe?

ter89
29. kvě 2015

@halikanda Já v osobním životě nemám nikoho z blízkého okolí kdo by potratil... Znám jednu holku, ale nevídáme se... Takže tohle na koníku mi fakt pomáha 🙂 Je mi 25, v prosinci bude 26.

halikanda
29. kvě 2015

@ter89 nevím jestli je to výhra, ale já naštěstí mám tu jednu jedinou. Prožívala se mnou všechno do začátku když se nedařilo, po ten konec. Bohužel mi každým dnem kolega v práci všechno připomíná. Dnes jsme měly oba v práci podat konec, on výpověď, já vyrukovat s těhu. A každým dnem slyším jaká je to škoda, co mám a nemám dělat... Je to snad horší než moje myšlenky...
Tak to jsi taky mladá 🙂, asi většina ostatních nechápe, že chci takhle mladá mimčo, že sem si nic neužila a kdesi cosi.. ale já vím, že teď je ten čas 🙂

ter89
29. kvě 2015

@halikanda já mám taky nejlepší kamarádku jen jednu a je to hodně složitá situace od začátku mého těhotenství... ně chci to tady rozebírat, aby to mohl číst každý, pardon

halikanda
30. kvě 2015

@ter89 rekla bych,ze kazda zenska ma nejlepsi kamaradku jen jednu. Nemusis to tady rozebirat 😉. Hlavne ze mas vedle sebe nekoho kdo bolistkuje s tebou 😉. A je jedno jestli je to manzel/pritel,mamka nebo kamaradka 🙂.

ter89
30. kvě 2015

@halikanda díky 🙂 ono je to spíš tak, že ta moje kamarádka od začátku špatné snášela, že já jsem těhotná. Hodně špatné.... o 4týdny později ji to vyšlo taiy, ale já potratila.... takže je to celé takové straně složité. Právě ze od začátku mého tehu atd...jsou mi největší oporou lidi, u kterých bych to tolik nečekala. Japonská sami zřejmě také, ale je to prostě složité.

halikanda
30. kvě 2015

@ter89 tak to naprosto chapu. Taky mam kolem sebe lidi,kteri jsou v ocekavani. Ja prave diky tomu zase nasla cestu k mamce. Tohle si bohuzel musime odbolet sami a casem to vzit jako skutecnost,kterou nevezmem zpatky. A protoze jsme zensky a od prirody mame hodne nervu a vseho tak to zvladnem a pujdeme dal s hlavou nahore 🙂

ter89
30. kvě 2015

@halikanda Jj máš pravdu. U nás je to i blbý protože ona to se mnou nechtěla prožívat, v podstatě závidela... pak se jim také povedlo, ale já potratila... a pak ti v hlavě koluje spousta věcí.... ale musím to zvládnout

halikanda
30. kvě 2015

@ter89 na jednu stranu ji chapu,kdyz se to nedarilo nam,bylo mi to lito a zavidela jsem(ale ne zlostne!) a ted kdyz se ji to povedlo,je smutne ze tobe to nevyslo. Ale chapu i tebe. Kolem me lidi ted chodi a koukaji strachem co muzou rict a nemuzou. Ona je na jednu stranu stastna ze jim to vyslo a na druhou ji boli tva bolest. Bohuzel stesti je v jejim pripade vetsi.

ter89
30. kvě 2015

@halikanda absolutně si to vystihla. Je to prostě strašně složitý. Ale snad se ti spraví. Komunikujeme spolu,nejen se méně vídáme, je to tak teď lepší. Ale jinak jsme ok. Je to pro obě těžký.... už se těším až to bude za náma. Jsme tenkrát měli strašnou radost.v ja měla termín 15.11. A ona má 12.12. Vycházelo nám to úžasné spolu, nejlepší kamarádky a stejně staré děti. Celá parta měla radost a pak to takhle dopadlo.... o to je to pro mě těžší. Jinak mi těhotné vůbec nedělají problém, snazší ti celkem dobré, jen tihle s ní je těžké, protože mi od začátku mého tehu dělala scény a já o to nakonec přišla a teď čeká mimco ona... samozřejmě ji to míč přeju, snažím se s ní o tom bavit, aby neměla pocit, že to s ní ně chci prožívat.... aké je vidět, že dokud se nezeptal já. Tak ona o tom radši nemluví

halikanda
30. kvě 2015

@ter89 naprosto te chapu. Asi je tezke se zeptat na takove veci kdyz sama nevis jake to je. Kdo to nezazil nechape jake to je a nevi. Hlavne aby i tobe to vyslo a vratily ste se do starych koleji pratelstvi 😉. Ja nemela kolem sebe nikoho stejne tehu s kym bych to prozivala takhle. Jen kamaradku ktera ma doma dve krasne holcicky. A ty mi nevadi,jen pohled na jinou tehotnou je polestny. Ne ze bych jim to neprala,preju to vsem a jen to dobre,ale ta bolest a bohuzel i zavist ☹.

cukrik123
30. kvě 2015

nám se povedlo 12 dní po revizi (ukončení v 10+4) a byl to nejlepší lék na bolest ze ztráty. Můj dr.. mě pochválil a v nemocnici mi vynadali. Ale co za ty moje kulíšky to stálo. Takže se neboj do toho jít dr. mi pak řekl že je daleko snazší otěhotnět v šestinedělí protože tělo je stále nastavené na podporu vývoje plodu a udržení.
@dadaanela

halikanda
31. kvě 2015

@cukrik123 12 dni po revizi? Tak to ste teda nezahalely. Ja mam z toho strach :-\. Celkem i po dvou ms budu mit strach aby se male udrzelo. Ale pokud vam to takhle vyslo tak jen palec nahoru a velka gratulace!

hribek
31. kvě 2015

ja mam tedkom 4tydny po revizi a rikam si ze uvidim po te prvni MS jak se budu citit a jestli to zkusime hned nebo si uzijem leto a koncem se do toho pustime 🙂 drzim vsem palce!!

luhanka85
1. čer 2015

Ahoj holky, mě pustili včera z nemocnice po zamlklém potratu. Primář my řekl dvoje mesíčky a můžu jíd znovu. Měli jsme to uměle,tak mám ještě tři embrýka zamražené. Jsem z toho ještě dost špatná pořád tečou potoky slz,ale po druhé menzes jdem do toho znova. Doufám, že náš doktor na klinice nebude jiného názoru.

halikanda
1. čer 2015

@luhanka85 to je mi lito. Ale jen cas takove rany zacely. Snaz se vratit do normalniho zivota. Ja se treba psychicky jeste necitim ani na to za dve ms.

linee
1. čer 2015

@luhanka85
@halikanda holky, to mne moc mrzi. Ale jedine, co na psychiku pomuze je opet otehotnet. A pokud je telo pripravene, je jedno, zda je to po 2, 3 mesicich nebo po půlroce / roce. Telo si rekne samo, takze az tak to ovlivnit nejde.

halikanda
1. čer 2015

@linee nevim jestli je to utecha nebo ne 🙂. Ja mam strach z toho,ze az se to podari tak budu pos**** az za usima a privolam si zas neco spatneho ☹. Spousta lidi me odrazuje ze mam pockat minimalne ty tri mesice az pul roku aby se telo uzdravilo a jini zase ze zalezi na me a na dr. davat nemam,tak nevim :-\

luhanka85
1. čer 2015

@halikanda Já naštestí od počátku co jsem se to dozvěděla, tak jsem rozhodlá, že co nejdřív to půjde tak jdem do toho i manžel je naštěstí stejného názoru a i po tom co to bylo za muka v nemocnici 4 dny mě to vyvolávali, ale jsem proti tomu imunní a to už my dávali koňské dávky, tak nakonec musela byt kyretáž. Tak se taky drž.