V jakou denní dobu dělat ovu test?

zuzankaaaaaaaa9999
2. bře 2018

Ahoj holky 🙂
Před chvilkou jsem dělala ovu test a vyšel mi slabý duch. Podle aplikace bych měla mít ovulaci ve středu. Kdy je podle vás nejlepší dělat další test? Mám dodržet cca stejnou hodinu jako dnes, nebo na tom nezáleží? Děkuji a všem snažilkám přeji hodně štěstí 🍀

vanea
2. bře 2018

Ovulační testy se i dle návodů mají dělat nejdříve po 10h, nejlépe pak později odpoledne či k večeru, to bývají nejčastěji nejlépe vypovídající. (naopak těhu testy se mají dělat ráno)

Ale je to otázka - já ovu testy měla pozitivní v noci a velice brzy ráno a těhu testy večer=)

leniczka23
2. bře 2018

Ano felej ve stejnou hodinu..pokud vis ze by mela byt ve stredu a bude mu do pozittivniho vysledku chybet malo, udelej ten den dva.

zuzankaaaaaaaa9999
autor
2. bře 2018

A kdy tedy na to vlítnout? 🤷‍♀ Dělám je první cyklus takže jsem z toho fakt jelen 😂

leniczka23
2. bře 2018

@zuzankaaaaaaaa9999 kdyz mas pozitivni test (obe carky stejne silne) ovulace probehne za 24-48 hodin. Takze dalsi den po pozitivnim testu a ten druhy jeste pojistit..😉

vanea
2. bře 2018

@zuzankaaaaaaaa9999 den před (tj v den pozitivního testu), v den D a den po 🙂 někdo tvrdí, že se má ob den, aby dozrály spermie a aby byla větší šance...ale to je dle spousty odborníků blbost, spermie dozrává měsíc a kvalitu vzorku nárazový sex 3 dny po sobě neovlivní, pokud nedupete opravdu každý den v měsíci🙂 pak by bylo lepší pár dní vynechat, než se začnete snažit okolo ovulace

leniczka23
2. bře 2018

@vanea ahaaa..to sem.nevedela..ze je problem.kdyz jedem.kazdy den..protoze my.to.tak.praktikujem uz par let..a ted se snazime..tak kolik.dni pred mame vynechat myslis?

zuzankaaaaaaaa9999
autor
2. bře 2018

No jo jenže chlap má příští týden noční .. Achjo :(

leniczka23
2. bře 2018

@zuzankaaaaaaaa9999 no a co? Tak je celej den doma.ne? Normalne ho znasilni..neznam chlapa kterej by rekl ne kdyz ho vydrazdis..😂

zuzankaaaaaaaa9999
autor
2. bře 2018

@leniczka23 Přes den to nejde máme 3 letou dcerku :D Do školky jde až v září :D

leniczka23
2. bře 2018

@zuzankaaaaaaaa9999 bydlite v 1+1? My jo a mame 4letyho syna. Pohadka a koupelna to.jisti..😂 kdyz musis tak musis😂

vanea
2. bře 2018

@leniczka23 uf ty jo tak pokud tak jedete už pár let, tak bych vynechala klidně třeba 3-4 dny před potencionální ovulací, tj někdy na začátku cyklu (záleží, kdy ji míváš..)a v den pozitivního testu bych se na to zase vrhla se vší parádou =) pokud má chlap malinko slabší vzorek (což už má v dnešní době skoro každý druhý chlap) , tak by mohla abstinence pomoct kvalitě vzorku, aby jich stačilo dozrát víc ;) ale taky to není pravidlo, je to individuální...

leniczka23
2. bře 2018

@vanea mam ovulku kolem 13DC..nesnazime se dlouho..zkousime to.druhy mesic..ale vubec me nenapadlo ze by to mohl byt problem..jak je na tom se vzorkem.nevim..ale.je mu 24 tak to by jeste mohlo byt dobry..😁 mam zajicka.noo..dik za info

vendelinka08
2. bře 2018

@zuzankaaaaaaaa9999 Pokud víš přibližně, kdy máš ovulaci, tak bych si ovu testy dělala cca max tři dny před ovulkou..děláš ho zbytečně brzy. Je to ještě 5 dní.... teprve bys měla začít mít plodné dny... ideálně sex třeba v pondělí, ve středu, a ve čtvrtek, pokud tedy ovulace vyjde na tu středu.

zuzankaaaaaaaa9999
autor
2. bře 2018

@vendelinka08 Právě, že nevím kdy jí mám. Proto zkouším ovu testy. Jen píšu, že podle aplikace by měla být ve středu 🙂

vendelinka08
2. bře 2018

A kolikaty den cyklu dnes jsi? A aplikaci pouzivas jak dlouho? Tento mesic take budu zkouset ovu testy. Ale ted jsem teprve 8DC. Ovulku mam nejdrive 14DC. Takze zkusim prvni test az tak 12DC. A uvidim. Zatim je testik dle obrazku negativni. Myslim ze holky psaly...ze je lepsi delat test az odpoledne.

zuzankaaaaaaaa9999
autor
2. bře 2018

Včera mi skončila mrcha a aplikaci používám už léta ale nikdy mě nenapadlo zkoumat ovulaci, až teď právě 🙂

vendelinka08
3. bře 2018

@zuzankaaaaaaaa9999 take to budu zkoumat tento mesic...podruhe. poprve jsem zkousela v lednu...ale nevysel mi nikdy uplne pozitivni. Zacala jsem az 14den cyklu...a ted zkusim uz 12den cyklu.

zuzankaaaaaaaa9999
autor
3. bře 2018

Dneska už je čárka silnější takže si myslím, že ovulace bude dřív než ve středu 😂

2hanah
3. bře 2018

@zuzankaaaaaaaa9999 Já testovala ovulaci vždy ve stejnou dobu, jednou jsme na to vlítli druhý den brzy ráno - test pozitivní odpoledne před tím a podruhé den před pozitivním testem a pokaždé se podařilo. Ten pozitivní test značí, že k ovulaci teprve dojde během následujících 24 hodin, takže nejlíp mít styk od pozitivního ovu testu další den, ale i dřív nebo pozdějc by tam ty spermie měly počkat.

leniczka23
3. bře 2018

@zuzankaaaaaaaa9999 kdyz mam takovouhle carku tak pozitivbi test je za dva tri dny. Tzn pondeli utery takze ovulka fskt muze probehnout ve stredu.

leniczka23
3. bře 2018

@2hanah 24-48 hodin..takze 2 dny po pozitivnim testu. A driv klidne.jak pises..pockaji si..😂

leymea
3. bře 2018

@vanea s tim s Tebou souhlasim. Kdyz jsem byla driv na folikulometrii tak mi gyndarka rekla, ze od ted mame jen soulozit klidne vickrat za den 😀 to uz mi prislo moc, hlavne kdyz se rika, ze se ma ob den. No sexovali jsme kazdy den (1x) a vyslo to 🙂

thalia
3. bře 2018

@zuzankaaaaaaaa9999 já měla takovou čárku, i silnější, celý cyklus. Co měření bazální teploty? To by nešlo? Je to přesnější. U mě třeba ukázalo, že ovulaci mám už v den prvního pozitivního testu (pozitivní jsem ho měla dva dny), takže mít sex den dva po pozitivním testu u nás bylo spíš už docela pozdě 🙂. Jinak test jsem dělala vždy odpoledne, cca kolem 17 h, po pár hodinách bez pití a wc.