Porod císařem. Od kdy můžu nosit 1,5 roční dítě?

zdenkazdenula
16. srp 2009

Za týden mě čeká plánovaný císařský řez a chtěla bych vědět a poradit, jaké to bude se starostí o starší dítě. Od kdy ho mohu nosit? Budu ho muset nosit i do schodů do 4. patra. Začínám se toho děsit. Bude to vůbec možné?

martulikk
16. srp 2009

Ahoj, myslím, že by ses měla v šestinedělí vyvarovat veškeré námaze. Měla bys zvedat max. 3-4kg zátěž, někde se uvádí, nezvedat nic těžšího než je tvé dítko (myslím tím to právě narozené). Jsem 3 týdny po sekci a ze začátku to opravdu není legrace. Když to přetáhneš, bude se ti vše hojit mnohem déle. Já už jsem celkem v pohodě, jen se mi občas podaří špatně kýchnout, teda špatně si u toho chytnu břicho a šup, píchne mě tam a mám zase na den s bolestí vystaráno... Opravdu se aspoň ze začátku šetři a požádej o pomoc rodinu nebo přátele, pak se ti to vrátí 😉

ondrat
18. srp 2009

zdenkazdenula jsem 5 týdnů po plánovaném císaři a doma mám chlapečka 2 roky starého. Minimálně během šestinedělí totální zákaz jeho zvednutí, můžou Ti i popraskat jizvy, hlavně ty na děloze a pak bys musela znovu na operaci, to je to riziko ☹ .Manžel byl s náma 14 dní doma na paragraf a teď to musím šmidlat sama, ale už jsem tak nějak zvyklá. Také bych ho potřebovala zvedat ( do vany, na jídlo, do postýlky atd...), takže improvizujeme, jí na gauči, naučil se spát ve velké posteli..., ale není to nic příjemného, když vím, že nemůžu zvedat....Řekli mi , že po šestinedělí můžu zkusit postupně zátěž, ikdyž správně do půl roka se má zvedat pouze do váhy miminka 😒 Také bydlíme ve 4. patře bez výtahu, ale syn už chodí po schodech sám....
Naštěstí šestinedělí rychle uteče 🙂 , tak to jen nějak přežít 😉 , držím palce.

romca3
18. srp 2009

ondrat-mám dotaz hrozí mi císař a doma mám taky holčinu 2 roky. ten paraGRAF ti napsaly v nemocnici, nebo tvoje lékařka. Manžel má nárok na paragraf když budu v porodce, ale co potom. Babičku tu nemáme.

zdenkazdenula
autor
19. srp 2009

ondrat-Já asi moc improvizovat nebudu moct, protože malá mi to nahoru ani dolu po schodech nevyjde. A váží kolem 14kg. Jsem z toho vyřízená. Na netu jsem četla těch 6 týdnů, tak snad to pak půjde.

ondrat
19. srp 2009

romca3 , paragraf manželovi napsala naše dětská doktorka na staršího syna a když jsem byla v porodce, tak manžel měl dovolenou...
zdenkazdenula , tak ven jedině s manželem nebo s nějakou návštěvou, tak to dělá i moje kamarádka, těch šest týdnů se dá 🙂....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru