Rajský plyn při porodu, máte zkušenosti?

bagrunka
11. říj 2016

V nasi porodnici prezentuji pouziti rajskeho plynu pri porodu jako novinku za poplatek 900,- a dalsi moznost ulevy od bolesti. Na rovinu rekli, ze to neni tak ucinne jako epidural. Ale me by zajimalo, jestli jste ho nektera vyuzila a jak jste s nim byly spokojene, popr. jak vam pomohl?

kissi61
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kissi61
11. říj 2016

Ja som mala v zmesi s kyslikom, bolesť a silu kontrakcii som cítila rovnako ako než mi ho podali, akurát ma to uvoľnilo, ukludnilo, nebola som hystericka, lepšie sa mi predychavalo a medzi kontrakciami v 1 min intervaloch som si vždy zdriemla 🙂

katievee
11. říj 2016

Mela jsem a už nikdy víc :D bylo mi z toho akorát tak blbe. Byvala bych si nechala dat epidural, ale už bylo pozdě 🙂 a jestli pomohl? No...moc ne... :D jak říkám, akorát mi z toho ještě k tomu všemu bylo na bliti :D

bagrunka
autor
11. říj 2016

Diky, na predporodnim kurzu tvrdili, ze se ho clovek nadechne a pak si pres kontrakci normalne prodychava a behem toho se ten plyn zas dostane z tela ven. Takze to na me pusobilo, ze pokud mi z nej nebude dobre, tak ho proste odsunu a zvladnu to bez nej. Epiduralu bych se chtela vyhnout, kvuli ptipadnym negativnim ucinkum.

simkrk
11. říj 2016

U nas za nej chtej asi 570kc,jinak premyslim o nem.jelikoz epidural proste nechci!

kissi61
11. říj 2016

Ja som sa mohla nadýchnuť plynu kedy som ja chcela, keď som mala pocit že nepotrebujem, dýchala som bez neho, takže "dávkovanie " si prispôsobí každý sám.. Ak bude treba tak si ho vyžiadam aj pri druhom pôrode.. Tiež som mala mať epidural, ale nebol arista a vraj to šlo rýchlo 🙂 samozrejme každému sedí niečo iné

bagrunka
autor
11. říj 2016

Jasne, kazdemu sedne neco jineho a ja na nej slysela jen jedony spatny nazor, tak bych prave tech nazoru chtela vic, at si muzu udelat predstavu.
Simkrk: ja taky nechci epidural z vicero duvodu, ale nechci delat statecnou, ze to zvladnu bez pomoci, kdyz to proste nevim.

michelette
11. říj 2016

Původně jsem šla rodit s tím, že taky nic nechci. Nakonec jsem měla obojí. Epidural i plyn. Epi vše v pohodě bez jakéhokoliv problému. Plyn mi dali spíš až ke konci kdy kontrakce už byli po minutě já funěla o sto šest, tak mi plyn nešel pořádně nasát, takže na mě vůbec nepůsobil 😃 Takže vlastně nevím.

amandee
12. říj 2016

Holky můžu se zeptat co je tak špatného na Epiduralu? 🙂

simkrk
12. říj 2016

@bagrunka to ja to same no..klidne at me neco daj pres zilu..me se jen prici ten epidural do zad 😞

bagrunka
autor
12. říj 2016

@amandee ja netvrdim. Ze je na nem neco spatneho, ale napich je invazivni zakrok. Vseobecne se snazim chemicky leciva omezit, presto nejsem zadna biomamka, ale chci vedet co jakej lek se mnou udela a epidural ma hodne vedlejsich ucinku. No vim, ze je rozhodne nejucinnejsi. U me hrozi jeste jeden vedlejsi ucinek navic, kvuli vaze, ze by mi mohl na nekolik dni omezit hybnost a je mi jasny, ze bude narocnejsi ho napichnout s cimz se zvysuji sance na dalsi vedlejsi ucinky.

bagrunka
autor
12. říj 2016

@simkrk jo, to je taky neprijemny, kdyz se nad tim zamyslis, ale oni ti zavedou kanilku, kterou tam mas po celou dobu a mas z ni vyvedenou hadicku na rameno a tam se pak podava ten lek. Talze ten napich je jen jeden. Teoreticky zvladnutelny i pro clovek, co ma strach z injekci. Jinak do zily taky nabizeli treti variantu, uz nevim, jak se to jmenuje. Je to nejaka kapacka, ale pry te privede do talovyho stavu opilosti, jako by sis dala nekolik panaku a to se mi vubec nelibilo. Tak to jsem rovnou zavrhla.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru