Jak probíhá porod?

radova23
18. srp 2013

Ahoj holky,bohužel první dítě jsem měla SC protože mala byla koncem pánevním. Ted jsem temeř 16 týden a fakt se budu snažit rodit normalně . Jak takový porod,příjem atd probíha ? Chytnu kontrakce,nebo praskne voda a radši si zavolam do porodnice,zda maji vubec místo. Co ale pak dál ? Jak přijimaji,nějake papiry se plni .... kam se pak jde ? Popište mi prosím pruběh vašeho příběhu,vím že všude to bude jine,ale pořád si to v hlavě přetačím a chci byt pak nějak v klidu 🙂 PS chci mit porodni plán,někdo dava v porodnici a někdo dava mesic pred porodem ...

kikimaruska
10. pro 2013

Také jsem měla první porod císařem, akutní SC ve 28 týdnu, takže porodní cesty nebyly nijak připravené a dr.mi říkal, že budu braná jako prvorodička a mám se připravit na delší porod, zrovna jako prvně rodící maminky. Registrovaná k porodu sem byla ve své porodnici od 32 tt, na monitory sem ale chodila stále ke svému dr.do porodnice, jen při nějaké nesrovnalosti (lítal mi tlak, hlídal se víc doppler malého atp), tak sem jela asi 2x na monitor do nemocnice. Dva měsíce před porodem sem mívala velmi silné poslíčky, dva dny sem proseděla se zimnicí celou noc u topení a bylo mi špatně, jako když mám MS. Byly to jen poslíčky, neotvírala sem se více. V pondělí odpoledne na kontrole mi bylo řečeno, že se porod ještě nechystá, ve středu mi bylo už celý den špatně opět jako tenkrát v noci (jen bez zimnice), ale moc sem tomu nevěnovala pozornost, protože mě tyhle bolesti provázely snad neustále už posledních 14 dní stále. Jediné co, tak sem hlavně hlídala,, aby mne nebolela jizva, protože ruptury sem se teda bála hodně. Ve středu ve 22 hod. sem šla v pohodě do poslele (no v pohodě, bolesti byly stále, ale to už byly prostě celý týden) a po 00. mě vzbudila velmi silná bolest, na wc sem zjistila odchod hlenové zátky a nastaly šílené konktrakce. Počítala sem 10 minut, 8, 5, 2, zase 8, 9....bolestí sem skoro lezla po zemi, ale hlavně sem se bála o malého (necítila sem přes bolesti pohyby, byl jinak extrémě živý v bříšku) a o tu jizvu, takže jsme i přes nepravidelné kontrakce jeli. V 1.50 hod. jsme byli v porodnici, 2.10 mě vzali na pokoj, že se asistentka podívá, zda teda mám právo se prej takhle svíjet (já se nezvládala ani převlíknout, trvalo mi to dlouho, protože během 10 min.sem rozdýchávala tři kontrakce. 😝 . Asistentka mi řekla, že sem na 6 prstů a že je hlavička na hraně a co nejdřív praskne voda, tak mě ještě řekla, at si slezu z lůžka, aby ho mohla odstrojit...pak rupli ve 2.30 cca. vodu a přivedli tatku. Moc sem toho nevnímala, uteklo to rychle, ve 3 hod přišli s tím, že jsem 8 prstů a jdeme rodit. Špatně sem dýchala, ale nakonec se ve 3.07 ve 39+2 narodil s pomocí nástřihu druhý synek 🙂 . Nestihla sem sprchu a vlastně vubec nic (přestože sem čekala několikahodinovou první dobu porodní), žádné medikamenty ani tišící léky, jediné co, tak mi dali při tlačení nadechnout kyslíku a pak píchli něco na vyloučení placenty, které se porodila do minuty. Byla sem hodně potrhaná i nastřihnutá, po porodu se několikrát dělala ještě revize jizvy po SC. Takže porod byl rychlý 3 hodinky od spuštění porodu a 2 hodinky od příjezdu do porodnice 🙂 . Já se popravdě nejvíc bála hlavně aby se něco nestalo s jizvou a s malým. Sice sm si pak 14 dní nemohla ani sednout a doted nemám v pořádku intimní život (narozdíl od zákroku po SC), ale i tak sem moc ráda, že jsem odrodila druhého přirozeně a hlavně bez žádných epidurálů a podobně...já to nechtěla, ale hlavně stejně na to nebyl čas (papíry sepisovala sestra za chodu během porodu a po něm 😅 ). Takže tak.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru