Plánovaný porod. Jak dopředu probíhá před termínem?

kapulet
14. říj 2009

ahoj holky, nevíte náhodou jak dlouho před termínem porodu se plánovaný porod dělá? Budu rodit v Brně tak jestli tu jste některá, sem se zkušeností. dík 😉

petapi
15. říj 2009

kap, jak to myslíš plánovaný porod? pokud plánovaný císař nebo vyvolání, tak určitě jak kdy, záleží na důvodech a po dohodě s doktorem ne?

jana.sun
15. říj 2009

Kap, jestli plánovaný císař, tak co nejblíž k termínu. Se bojíš, že tě vezmou na svátky do porodky a nebudeš s dětičkama?

kapulet
autor
16. říj 2009

myslím plánovaný císař, ale termín mám až 24. prosince a teď při poslední poradně mi gynekolog řekl, že mě příště tj. 2. listopadu už vypíše do porodnice. Tak jsem z toho tak nějak nesvá, příjde mi to hrozně brzo.

pospecka
17. říj 2009

kapulet: to že tě vypíše přece nemusí znamenat, že se chystá na porod. Spíš Tě předá do jejich péče a budeš na kontroly, UTZ a monitory chodit už tam. Každý dokrot předává jindy. 🙂

romulicek73
20. lis 2011

Ahoj,chtěla bych se tu zeptat,jsem v 38 týdnu a miminko má už přes 3400g a je prý veliký,já přibrala 18 kilo a bojím se bolesti porodu a slyšela jsem o epidurálu,a taky že by bylo lepší naplánovat normální cestou vyvolaný porod předem,ale to mi říkali kamrádky,ale u doktora nijak nic neříkali než jen to že by mi kdyžtak vyvolali porod,aby miminko nedáshlo velké hmostnosti,mám jít na kontrolu 23.11. a termín porodu mám7.12.2011 a tak si myslím že je nějak pozdě na nějaké plánování,tak kdyby mi o tom tady někdo řekl něco víc,mám dvě děti už dost veliké,u prvního dítěte syna jsem měla neskutečné bolesti a i křížové,nikdo mi tenkrát před 18 a pul rokem nikdo nic nepíchl a u dcery byl porod skvělej po dvou a pul letech od prvního,ale ted už je mi 38 let a mám starch že to bude jako u prvního porodu,páč se blíží k váze mého syna a ten měl přes 4 kila a nabrala jsem uplně stejně jako u syna,tak bych raděj aby se miminko narodilo dřív,má ted víc než má dcerka při narození a to jsem obě děti přenášela,to bych opravdu nerada,páč bych mohlo mimčo mít i přes 5 kilo do doby termínu.Děkuji za radu a jak se kde na to optat a ským hlavně o tom mluvit.No vypadá to jako bych byla prvorodička,ale spíš čím je člověk starší tím je víc uvědomělejší a přiznám se že mám strach,ale zároven se hrozne těším na miminečko.Mějte se moc všechny zdravě maminky 😉

melis7
20. lis 2011

@romulicek73 mě příjde tvoje miminko normálně velké.Nevím proč by mělo být miminko ve 38t,které má 3400g nějaké přerostlé.Já bych se osobně do žádného vyvolávaného porodu ,za tehto podmínek,nehrnula.Většinou to bývá delši a bolestivější,než porod nevyvolávaný.
Jinak na plánování je čas.Když příjdeš do poradny,tak ti můžou říc,ať příjdeš třeba druhý den ráno a vyvolají ti to.To už záleží na porodnici a na tom,kolik mají
objednaných lidí.

adunka73
21. lis 2011

@romulicek73 mam dve kamaradky,ktere se predcasne stresovaly s vahou ditete pred porodem a nakonec se ukazalo,ze mimi vazily nejmin o 0,5 kg mene nez bylo predtim zmereno na utz.osobne bych to nechala prirode,kdo tohle mereni vahy deti pred porodem vymyslel,byl blazen.ziju ve vyspele cizine,kde zazivam jiz treti tehotenstvi a nikdy jsem tady ani neslysela o necem takovem.nestacim se nekdy divit,co se v Cesko-Slovensku praktijuji za podivne a casto zbytecne vystreni u tehulek.Prinasi jen stres budoucim maminkam,nic jineho...jo a spoustu bodu pro lekare,je to byznys pekne obaleny do zasterky dokonale pece o gravidni zenu.

adunka73
21. lis 2011

@romulicek73 ...jeste jsem chtela dodat,ze moje posledni dcerka vzila 4,1kg a porod byl uplne nejlepsi ze vsech,na rozdil od prvni dcerky,ktera byla "jen" 3kg a porod byl opravdu horor.Z vlastni zkusenosti muzu tvrdit ,ze na vaze ditete vubec nezalezi,je mi taky 38let 😉

romulicek73
1. pro 2011

melis7 adunka73
Zdravím holky 🙂 a děkuji za odpověd.Tak ted jsem už 39 týden a malá má 3600g no a také jsem se měřila a mám přes bříško 122cm,tak se mi zdá dost veliké,u dětí jsem takové neměla,asi až do 6 měsíce to na mě nešlo dřív znát a u tohodle třetího těh.to na mě šlo znát už ve 3 měsíci. 😀 Jo a co by jste mi holky poradily,dát si ten epidurál nebo né? 😖

romulicek73
1. pro 2011

@melis7
@adunka73
Zdravím holky 🙂 a děkuji za odpověd.Tak ted jsem už 39 týden a malá má 3600g no a také jsem se měřila a mám přes bříško 122cm,tak se mi zdá dost veliké,u dětí jsem takové neměla,asi až do 6 měsíce to na mě nešlo dřív znát a u tohodle třetího těh.to na mě šlo znát už ve 3 měsíci. 😀 Jo a co by jste mi holky poradily,dát si ten epidurál nebo né? 😖

adunka73
1. pro 2011

@romulicek73 Ahoj,tak jsi me inspirovala zmerit se pres bricho a mam 110 cm,me se prave zda naopak mensi nez naposledy,ale mam jeste 3 tydny do terminu,takze muze stale rust...Normalne mas jakou vahu a vysku?Ja 170cm a 60kg.ted jsem pribrala + 20kg,citim se jako tucnak,sama bych uvitala drivejsi porod.A nad epi taky premysllim,nikdy jsem to nezkusila,nebyla vhodna situace nebo moznosti,tak zvazuju co asi ted...naposledy jsem skoro nestihla dojet do nemocnice,treti porod sel strasne rychle i kdyz byl az 7let od predchoziho.Takze radeji nic neplanuju a necham vsechno osudu 😵

romulicek73
4. pro 2011

@adunka73 Ahoj,normální váhu jsem měla roky 56 kilo 😀 ale v roce 2005 jsem byla těhotná a přišla jsem o to a tak jsem začala postupně nabírat a ted jsem měla před otěhotněním 72 kilo,což jsem si říkala že s tím musím začít něco dělat,ale jelikož test ukázal že jsem těhotná,tak byla obrovská radost 😀 vysoká jsem 174 cm a přibrala jsem 19 kilo.No já také měla mín přes bříško před měsícem a postupně rostlo,tak doufám že už brzy porodím,termín mám ted 7.12.2011 😉 Myslela jsem si když pujdu synovi na maturák toho jsem se zučastnila včéra,tak že pujdu potom hned rodit a ono nic 😒 a to jsem si dala i taneček se synkem 🙂 jinak to také nechávám osudu,ale není zas dobré přenášet nějak moc 😉 u syna mmi porod museli vyvolat,přenášela jsem ho víc jak 14 dní a dceru přenášela 3 dni 🤐

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru