Porod doma?

kacasa
26. led 2017

Mám dvě děti..již velké .. Znovu jsem se vdala a zvažujeme miminko..Tedy..spíše já zvažuji, manžel moc chce. První porod byl nic moc..ale tak v normě..druhý strašný. Navázání kontaktu s dítětem..v ani jednom případě..ihned odneseny. Přístup v porodnici, zákroky..všechno špatně..málá se narodila v ohrožení života.. prostě porodnic a doktorů...a jakýchkoliv zásahů..a hlavně hnusné arogantní chování..toho všeho mám plné zuby..a tehdy po porodu jsem prohlásila..že už děti nikdy nechci.. Vydrželo mi to 10 let a teď tedy váhám... Chtěla bych rodit doma..v klidu..s někým, s kým se budu znát, on bude znát mě a proběhne vše v klidu..Ale díky otřesným zprávám v TV mám i přeci jen obavy.
Kdo rodil doma? jaké to bylo, jak postupovat?
Podotýkám..ještě nejsem ani těhotná..jen to plánuji..ale je to pro mne tak bolestivé a důležité, že to řeším už teď 🙂

renata43
12. črc 2017

Mam za sebou 3 porody v nemocnici a chovani lekaru me dovedlo k tomu, ze poctvrte jsem porodila doma. Predem upozornuji, ze jsem se cele tehotenstvi, vlastne uz i pred nim dukladne pripravovala. Fyzicky i dusevne. A respektovala jsem i to, ze toto me prani se nemusi podarit ci ukazat jako pro me a miminko vhodne.
Vše dopadlo vyborne. Naprosto bezproblemove tehotenstvi a nakonec porod doma ve virivce, rychly a bezproblemovy. Bylo to prekrasne a citim absolutni naplneni jako zena, nedovedu si predstavit nic krasnejsiho nez to co ted prozivam. A myslim, ze muzu mluvit i za manzela, ktery jediny byl se mnou. Ale zduraznuji, velmi dukladne jsem se pripravovala. Je mi 44 let..

kacasa
autor
12. črc 2017

@renata43 Klobouk dolu a mooc gratuluji ❤

rajani
12. črc 2017

@renata43 panečku 🙂 taky se připojuji ke gratulacím. A užívejte té nádherné energie zrození 🙂

renata43
13. črc 2017

Dekuju moc🙂🙂. Ta zkusenost mi prinesla i neco co jsem vubec neocekavala, ale vlastne je to logicky. Diky tomu, ze se miminko narodilo bez nejmensiho tlaku a nevhodneho zasahu, byla i jeho adaptace po porodu naprosto uzasna. Velmi brzo cca do 30 min se Filipek prisal a chtel stale a stale. Byl velmi cili a jak me upozornila asistentka, ktera prijela az po porodu, protoze driv asistentky ted nesmej, tak je to u dobre narozenych miminek bezny, tak prvni dva dny. Pak jsou spavjesi. No a diky te jeho cilosti a sani jsem mela uz druhy den mlicko. To se mu pak hezky spalo🙂. Taky mi rekla, ze doma miminka ziskavaj jako prvni bakterie ty, na ktere jsou z tehotenstvi zvykly a dobre se s tim vyrovnaj. Narozdil od nemocnice, kde je jako prvni 'osidlej' nebezpecny nemocnicni bakterie, ktery jsou vuci lekum rezistentni. Dva dny mel takove ty male pupinky na kuzi a pak se kuze krasne vycistila. Rovnez novorozenecka zloutenka, jenom lehoulinky nabeh, vubec jsme to nemuseli resit. Krasne to zvladnul. A dalsi 'sok' pro me - dneska je to tyden od porodu a ja uz tak 2 dny vubec nekrvacim, krasne jsem se zahojila, vubec necitim, ze bych rodila. Samozrejme zadna trhlina, ktera by se musela sit. Atd. Mozna by nekdo rekl, ze to nejsou tak dulezity veci, kvuli kterym by riskoval porod doma. Jenze tyhle 'drobnosti' pro miminko urcite dulezity jsou a pro me jsou dukazem toho, ze ten muj porod byl proste pro miminko vhodny - nejvhodnejsi a dobry. A takhle vsechno pekny jsem u tech predchozich nemela. Byt ty prvni dva byly pomerne dobry, ale do toho tretiho mi doktori bezduvodne zasahli tak, ze jsem myslela, ze uz nikdy rodit nechci, ze bych to neprezila. Ale casem jsem si to vsechno srovnala v hlave, zjistila, ze chyba byla prave v tom lekarskem potlaceni prirozenosti a proto te bolesti, horsi adaptace miminka atd. A prani mit miminko jsem pak jeste mela a tak jsem se zacala vic zajimat..

kacasa
autor
13. črc 2017

@renata43 já to vnímam stejně... a to jsi rodila uplne sama bez PA?

renata43
13. črc 2017

Uplne sama. Jezdila jsem k ni cele tehotenstvi na konzultace a vim, ze asistentky uz oficialne doma odrodit nesmej. Rekla jsem ji, ze ji proto vubec nechci uvadet do tak neprijemne situace. A ze za sve rozhodnuti si nesu zodpovednost sama. Byly jsme domluveny, ze pokud dojde k tomu, ze se v prubehu porodu opravdu rozhodnu zustat doma, ona za mnou projede co nejdriv po porodu. V prubehu porodu jsme o sobe vedeli, hned jak odesla voda jsem ji informovala a mohla jsem kdykoliv zavolat. Zodpovednost ale byla na me. Zavolala jsem ji jeste jednou, neco jsem se informovala a pak az tesne pred porozenim jsem ji rekla, ze uz mam potrebu tlacit a aby vyrazila. Prijela cca 20 min po porodu. Zkontrolovala miminko i me, porodily jsme placentu.. To asistentky muzou, osetrit pop porodu. Mohla jsem si zavolat na osetreni i zachranku, ale to jsem samozrejme nechtela.

renata43
13. črc 2017

No sama - s manzelem jeste. On se toho sice bal, ale veril mi a nakonec byl uplne uzasnej, prekvapil me.. delal vsechno presne tak jak jsem potrebovala. Jan na tlaceni jsem chtela byt sama. Tak byl ve vedlejsi mistnosti a komunikovali jsme spolu. Pak prisel jen co se miminko narodilo. Ta zkusenost nas mnohem vic zblizila. Nejak se nam zmenil vztah... nevim jak to popsat. Nejak jsme vic srostli? A on je pysny, driv porod doma nechtel a ted se vsude chlubi a do nemocnice by uz jen tak nechtel, myslim..

renata43
13. črc 2017

Je dulezity mit kvalitni PA. Ta moje pracovala 17 let v porodnici, kde se rocne narodilo 2-3 tic. deti. Odrodila tedy nekolik tisic deti... Neustale se vzdelava... Sama porodnictvi vyucovala, dokonce ucila i moji gynekolozku, ktera je primarkou. Navic se zajima o psychologii atd. Je velice citliva az senzitivni..

luckylee
13. črc 2017

@renata43 moc gratuluji.A souhlasim s tim durazem na pripravu.Odpurci domacich porodu vetsinou vidi domarodicky jako nejake nevzdelane blbky rodici pod smrckem co vubec nevi o cem to je a riskuji zivoty.
A ono naopak vetsina zen planujici domaci porod vi o porodu i kolikrat vic nez nemocnicni PA.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru