Nadstandart v porodnici Ostrava Poruba

luciv
12. led 2011

Ahojky holky chtela jsem se zeptat jelikož mě za par tydnu čeka porod a modlím se at chytnu nadstandart (ne že bych byla nejak "rozežrana" ale at mohu mít více navstev. V porube jsem rodila před 3 lety a naprostá spokojenost ale nejvíce mi vadily návštevy že se mohlo na hodinu a pouze po dvou navíc jsem se dozvedela že deti pod 6 let tam nepustí což je hruza protože mam 2,5 letou dcerku a nedovedu si představit že bych ji 3 dny a více nevidela tak chci nadstandart nevíte zda aspon tam mi ji pusít když už si človek platí tolik penez? udajne jeden den tam stojí tisicovku je to tak?

martasek
12. led 2011

Ahoj, já rodila v Porubě 2x a taky max. spokojenost, na nadstandartu jsem teda neležela, ale co se týče návštev, tak se opravdu může jen po dvou a nesmí chodit děti mladší 10-ti let, ale je to úplně v pohodě, nikdo to nehlídá i sestřička nám říkala, že se to nemusí až tak striktně dodržovat, pokud opravdu nejde skupina 10-ti lidí a nedělají randál. Takže za mnou tam v klidu chodilo příbuzenstvo i syn, který tehdy měl necelé tři a na pokoji jsme ležely dvě, tak to byla pohoda, když jsem tam ležela s malým, tak jsme byly na pokoji tři a nadstanart byl stejně obsazený 😉

shaula
12. led 2011

Rodila jsem tam jednou (v létě 2008), byla jsem na normálním pokoji, ale za mnou tedy chodil jen manžel, takže co se týká počtu lidí, nemohu posoudit. Za spolubydlící pustili i její dceru, nevím, kolik měla let, ale pod 10 určitě. Kromě toho se dá vyjít ven před oddělení a tam snad žádná omezení neplatí 😉

j.cien
12. led 2011

Tak ja uz bych do FN rodit nikdy v zivote nesla!!mam z toho depku do tedka-naprosto priserny pristup tech sester na sestinedeli...byla jsem tam 5dnu a byt tam jeste o den dele,tak zkoncim na psychiatrii...Naprosty teror s navstevama.kdyz prisel manzel a mi rodice,tak jeden z nich musel cekat na chodbe-protoze dovnitr mohou jen 2 lide 😠 a po hodine presne je vyhodili.Manzel jezdil denne,skoro 60km,aby mi na hodinu mohl pohlidat deti a ja se stihla tak akorat osprchovat..protoze jinak jsem nemela sanci,se dvema detma na pokoji non-stop....
Tomu rikaji babyfriendly-ze dovezou matku po sekci z JIP a ihned nafasuje 2miminka a starej se,jak muzes...navic ty jejich nesmyslne rady,jak vsem cpou kloboucek na kojeni.misto aby pomohly najit spravnou techniku prilozeni...Odesla jsem s jednou holcicckou plne na UM,tvari se ,jak dokrmuji alternativne,ale v noci jsem je nacapala,jak cpaly detem z flasky!!
Rozkojila jsem si obe holky az doma a na ten pobyttam vzpominam dodnes jako na nocni muru 😝
Nadstandatr byl bohuzel plny,ale dala bych cokoliv za to ho tam mit!!
Takto jsem mela 2 postylky narvane pod oknem,dvere za sebou nikdy zadna z tech sester nezavrela...okna samo dokoran,takze deti stale v pruvanu!!!a kdyz jsem se ptala po cepickach,tak mi rekli,ze nejsou treba....

Jedine pozitivum z pobytu ve FN OV bylo to,ze jsem tam nechala 15kg vahy za tech 5dnu....

andelka
14. led 2011

Já jsem na nadstandartu nebyla, tuším že byly stejně plné. Ale byla jsem spokojená i na normálním oddělení, na pokoji jsme byly dvě, děti jsme si hlídaly navzájem, když jsme se potřebovaly osprchovat nebo zajít do lednice...
Mně naopak mrzelo, že si po normálním porodu nechali malého celé dopoledne u sebe, když jsem na něj byla natěšená. No po dvou dnech už jsem byla sestře vděčná, když si malého vzala v noci na 3 hodiny k sobě. Jak dávali dokrm u nich to nevim, ale když jsme chtěly, donesli nám na pokoj mlíčko ve stříkačce a krmili tak.
Na návštěvy jsem taky měla víc lidí, kolikrát 4, bez problému.
Víc lidí je možné si vzít před oddělení, ale tam se zas nemůžou brát miminka. To jedině že by tatínek mimi pohlídal na pokoji a maminka by se s malými dětmi sešla v té "návštěvní místnosti" tam se může být do 18h.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru