Porod na Bulovce - Meda, máte zkušenost?

vlasacka
10. črc 2012

Ahoj děvčata, chtěla jsem se zeptat, jestli máte nějaké čerstvé zkušenosti se soukr. porodnickým zařízením MEDA, které je přímo v areálu Bulovky. Já jsem svoji první dcerku rodila na Bulovce, holčička má bohužel DMO, ale vím, že Bulovka za to nemůže - Anetka se už v břiše několik hodin až dní přiškrtila pupečníkem.. Naštěstí k prvotním lékařským prognozam (z Motola, tam Anetku hned 1. den převáželi), že bude ležák bez žádné komunikace, možná hluchá a slepá - Anetka je krásná holčička, která mo sice motorické potíže, ale na nich makáme a pevně věřím, že jednou (teď jí je 20 měsíců) bude i chodit! Jinak je veselá. zlobík, miláček, štěstíčko - prostě tak, jak si to každý přeje. S psych. vývojem je opožděná asi tak o 3 měsíce, očekáváme pozdější řeč (ale už teď toho "napovídá"! 🙂) Přesto teď, když čekáme druhé dítko, chci tu nejlepší péči. S neonatologií jsem byla na Bulovce velmi (velmi velmi velmi!) spokojená, pan primář Čihař a paní Dr. Klenková byli naprosto úžasní! Teď mi pan primář doporučil Medu, jinak že udělají maximum, aby se o mě postarali, jen, že toho porodníka nemůžou zaručit.. Ale přiznám se, že 30 tisíc v Medě plus 500/konzultaci se mi zdá dost.. ☹ Navíc jsem počítala s tím, že si opět vezmu svoji soukromou PA, což už je položka 8 tisíc.. Nadstandart na Bulovce stojí 1200/noc (protože tam se potom po porodu leží), porodní sál bulovky (protože tam se rodí) byl pro mě maximálně vyhovující - nechtěla jsem ty šílený porodní kóje, kde mi to přijde jak ve slepičárně na běžícím pásu.. ☹ Ale těch 30... Už tak máme kolem Anetky výdajů.. Tak budu ráda za nějaké opravdu čerstvé info, protože na všech fórech nacházím jen tak max. rok 2010. Předem moc děkuji! Veronika

martinalibor
15. črc 2012

Já teda osobní zkušenosti nemám, ale tohle jsem řešila taky. Chodím do MEDY na gynekologii a mám tam super gyndařku, která o mě pečovala nádherně celé mé těhotenství 🙂 už k ní chodím na gyndu přes 10 let a od té doby co se zařídila MEDA a ona je tam, tak je to nejlepší. Nemohu si to tam vynachválit a opravdu služby tam za ty penízky stojí. Já tam chodila v těhu, takže mi to taky vlezlo do penízek . Každá kontrola 600-700 Kč a to ke konci těhu kdy se chodí každých 14 dní, pak 7 dní a pak obden byl mazec 🙂
přemýšlela jsem jestli si mám i zaplatit těch 30.tis. a můžu upřímně říct kdyby na to měla, tak ano - zaplatila bych si to. Už pro klídek, že o mě moje dr. věděla všechno a celé těhu mi doprovázela. Nakonec jsem rodila bez ní na Bulovce normálně.
Máš pravdu a dobře si to popsala s tou slepičárnou 😀 mě to nejdřív vadilo a když mi pak PA odvedla na porodní box, tak jsem myslela , že radši porodím hned před ním než vlést na to 100leté křeslo! Ale pak v bolestech mi to bylo jedno a jen sem se modlila , ať už to mám za sebou .
Promiň, že jsem se tak rozepsala ☹
já bohužel tedy osobní zkušenosti nemám,ale za mě - kdybych měla penízky, tak si to zaplatím. Spíš pro svůj klídek 🙂

Jinak je mi moc líto co Vás potkalo s Anetkou ☹ je to smutné a nemělo by se to stávat ☹ je však dobře, že jste z toho vyvázli ještě poněkud dobře a že malinká roste a snaží se 🙂 . Moc vám držím palečky a zvládejte to!!! Hodně sil i pro tebe a moc pohlazení a zdravíčka posílám té malé princezně!!! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru