Porodnice Hořovice u Berouna

andik
8. led 2007

Holky jaké máte zkušenosti s touhle porodnicí?Chci jen upozornit,že před 3 týdny tady zaměnili miminka a kdyby jedné mamince neudělaly náhodné vyšetření pupeční šnůry,odvezla by si domů cizí mimnko. ☹

lucik...
23. srp 2010

@imzadi jo to asi jo, na jaře bývá nával 😀

pavlao
29. srp 2010

Dobrý den,vím,že můj dotaz je mimo porodnici,ale nenašla jsem nic jiného,kde bych se na to mohla zeptat přímo mamin.Chceme se přestěhovat z Prahy do Olešné u Hořovic a nikde na netu jsem nenašla,jaké zkušenosti mají maminky s dětskou pohotovostí v Hořovicích.Mám 2 malé děti a mám strach,kdyby,nedej bože,bylo potřeba,tak do Motola je to přece jenom kus cesty.Tak moc prosím,jestli máte někdo nějakou zkušenost,prosím písněte mi jí.Díky.

lucik...
29. srp 2010

@pavlao Obávám se že dětská pohotovost v Hořovicích není moc dobrá ☹ Já osobně zkušenosti nemám, bydlím blíž u Prahy takže pro nás Motol, ale mám kamarádky které v Hořovicích byli tedy maximálně nespokojené ☹ U jedné z nich jejímu 2letému dítěti zanedbali zánět slepého střeva s tím, že něco snědl a poslali je domů - večer jeli na motol a akutní okamžitá operace... A druhou tam nechali přes noc s 6m mimčem na pozorování s tím že ho "jistě" trápí bříško dle Dr... Maminka neváhala a chtěla vyšetření na ORL a samozřejmě zánět středního ucha.. takže tak...
Ale možná je to jen shoda náhod, těžko říct... Moje sestřenice tam jezdí s dvojčaty a je spokojená

pavlao
31. srp 2010

Moc děkuju.Docela mi to nahnalo.Zkusím ještě něco někde zjistit,ale mám strach,že se stěhování konat nebude.Třeba to s tím ouškem mě hodně překvapilo,protože co jsem si o té nemocnici četla,tak tam psali,že s příchodem nového primáře,se dětská pohotovost rozšiřuje mimo jiné i o vyšetření na diagnozu zánětu středního ucha.Což mě potěšilo,protože všude na pohotovostech posílají na ORL.No uvidíme.Ještě jednou moc děkuju.Pavla

lucik...
31. srp 2010

@pavlao Mno co já vím, tak oni teďka hodně měnily primáře v celé hořovické nemocnice - včetně gynekologie, tak třeba je tam jiný a je to tam jiné, těžko říct 😉

pavlao
1. zář 2010

No taky v to doufám.Na dětském je od ledna nový primář,který byl 10 let v Motole.Tak to tam pojedeme očíhnout..Tak snad to bude dobrý.Když se stěhování uskuteční,tak doufám,že se k nám přijedete svézt na koníkách 🙂.

lucik...
3. zář 2010

@pavlao Vy máte koníky??? Jeeee 😵 😵 😵

pavlao
5. zář 2010

Jo jo.Pořád je máme někde ustájený a já je chci mít u sebe.Tak jsme právě našli hezkej stateček u Hořovic,že by jsme si tam udělali jezdeckej areál.Ale pořád nevim.Žádný reference na nemocnici zatím nemám.Pro mě je to dost podstatná věc.

lucik...
5. zář 2010

@pavlao Juuuu 🙂 No těžko říct... Hele asi je to jako všude jinde, někdo je spokojený a někdo ne... 😒 Jak jsem tady popisovala ty dva případy tak ty holčiny byli zase mooooc spokojené v Motole a naopak kamarádka jela až z MB do Motola sanitkou a poslali je domů že malému nic není a pak se u něj prokázala alergie na BKM...

pavlao
6. zář 2010

To máte pravdu.Já jsem třeba v Motole rodila starší dcerku a byl to děs.Ale dětské bylo supr.Bydlela jsem tím směrem,tak jsme tam byly furt 😀 .Zítra se jedem podívat ještě na jeden statek,ten je u Loděnic,tak uvidíme.Tam je to do motola kousíček.Mě každej říká,že jsem pošahaná,když vybírám barák podle toho,jaká je tam namocnice 🙂

jindri
8. zář 2010

@imzadi: to taky doufám. Dceru jsem rodila v Hořovících a spokojenost. Sestřičky jsem si volala fakt každou chvíli, protože mi kojení vůbec, ale vůbec nešlo. Nikdy jsem se nesetkala ani s protáhlým obličejem.
Byla jsem na dvojlůžáku a naše dětičky se tak střídali v pláči, ale nebudili se. Jednu noc, když mi malá hodně plakala a já nevěděla co s ní, sestra přišla sama od sebe a pomohla. 😉

imzadi
8. zář 2010

@jindri jeee, koukam, ze cekate stejne jako my🙂 tak se tam mozna potkame 😀

jindri
8. zář 2010

@imzadi: no jó 😀 tak třeba na dvoulužáku, mě by nevadilo kdyby Jakoubek řval 😀 já už jsem zvyklá 😀

imzadi
8. zář 2010

@jindri no i ja bych uvitala zkusenou matku, co vi co a jak🙂 odkud vlastne jsi?

ferinka
10. zář 2010

Holky tak kdo máte termín,tak nohy k sobě 😀 😀 😀
Švagrová dneska porodila malého a je na gyndě,protože je plno,vše jinak super,ale na pokoji jich je hodně a mimi u sebe nemá ☹
Ona je trochu ráda,že si odpočine,protože malý ji dal zabrat,ale trochu jí to i mrzí 😉

zako
10. zář 2010

tak vidim, ze situace s plnym stavem pokracuje uz od konce cervna, kdy jsem rodila ja 😀
je to skvela porodnice...snazi se vyjit vstric...i tim, ze davaji maminy lezet na gyndu a neposilaji je pryc, jak se to deje jinde...
ja jsem malyho taky hned po porodu nemela u sebe, ale teda mohla jsem si za to sama, omdlela jsem po porodu ve sprse, tak mi ho nechteli dat...a jak pise ferinka - uprimne, ja byla docela rada, odpocinula jsem si, dostala jsem ho hned druhy den 🙂

takze preji vsem rodicim v horovicich poklidny porod a zdrava mimi 🙂

lucik...
10. zář 2010

No ono je plno už od jara, jak tak koukám 🙂

petaskrdla
12. zář 2010

Za sebe mohu porodnici jen a jen doporučit co do prostředí i lékařské péče!

ikarkulka
19. zář 2010

už dlouho se sem chystám napsat, protože zítra bude eliášovi měsíc...

tak prvně bych napsala, že před tím měsícem tam bylo opravdu natřískáno, maminky dávali i na jipku, což je teda v podstatě stejný pokoj jako běžný, jen jsou tam velmi omezené návštěvy (pouze manžel a pouze pár minut).

co se týká porodu, tak můj bohužel skončil císařským řezem. proč to tak dopadlo si netroufám hodnotit.
tak bych jen napsala, že porodní sály jsou perfektně vybavené, všechno je k dispozici a v podstatě jsem si nepřipadala jako v nemocnici, porod jsem si užívala.
využila jsem i masážní vanu, to můžu doporučit, hodně mi ulevila a taky jsem se trochu líp otvírala (ačkoli nedostatečné otevření bylo jedním z důvodů cř).
k personálu - rodila mě dr. chudáčková, u které jsem shodou okolností byla taky na první kontrole před porodem. na té kontrole mě totálně vystresovala, když mi řekla, že 2 týdny před termínem nemám hotová všechna vyšetření a že se jí nelíbí výsledky odběru krve. tak jsem musela okamžitě znovu na odběr a výsledky jsem si měla vyzvednout až po vyšetření na monitoru. tam jsme ten den čekali opravdu dlouho, takže jsem se zhruba 2,5 hodiny stresovala, jestli je všechno v pořádku, když celé těhotenství probíhalo naprosto bez problémů.
nakonec se ukázalo, že opravdu všechno v pořádku je, a že mám dokonce i všechny testy (o čemž jsem dr. chudáčkovou od samého začátku přesvědčovala, byla jsem si tím jistá). toto mi sdělila už jiná lékařka, která vůbec nechápala, jak na to dr. chudáčková přišla a proč mě posílala znovu na odběry.
takže můj první dojem byl lehce rozpačitý.
při porodu byla velice milá, nicméně jsem měla pocit, že mě tlačí do věcí, které nechci, až příliš (prasknutí vody, oxytocin, epidural...).
chtěla jsem rodit přirozeně, bez urychlování a medikace. zároveň jsem měla negativní nález na streptokoka, takže jsem se radovala, že mi při porodu nedají antibiotika.
nakonec mi byla píchnuta voda, byl mi dán oxytocin + nějaká injekce do zadku na lepší otevírání, i epidural. a i ta antibiotika (a spoustu dalších sajrajtů) jsem dostala - při sekci. taky jsem se hned druhý den po porodu pěkně osypala, jak puberťák.
jizvu mám teda ukázkovou, za tu bych měla paní doktorce poděkovat, hojí se výborně a není skoro vidět.
všechny sestřičky (rodila jsem 16 hodin, takže se jich tam vystřídalo celkem dost 😅) byly neskutečně milé, až na jednu, která mě připravovala na sekci (a bylo to poprvé a naposledy, co jsem ji viděla) a jediné, co mi řekla, když viděla, že jsem úplně psychicky na dně, bylo, že kdybych si nechala tu vodu píchnout dřív, tak k císaři nemuselo dojít.
tím mě srazila na úplné dno. asi to byl účel. škoda, že jsem si už nebyla ani schopná všimnout, jak se jmenuje, nebo si zapamatovat, jak vypadá. ale takhle její věta mě asi bude trápit ještě hodně dlouho.

co mi vadilo při císaři, byla zejména nepřítomnost manžela (o tom jsem samozřejmě věděla předem, ale ani ve snu by mě nenapadlo, že to budu muset řešit), a pak také neúčast personálu při zákroku. jediná sestřička ze šestinedělí se se mnou trochu bavila, aby mě odreagovala, a pak byla moc milá, když se eliáš "narodil" a ona mi ho ukazovala 😵
jinak jsem ale měla pocit, že jsem jen kus masa. chápu, že je to pro ně rutina a že kdyby se tam s každým crcali, tak se zblázní. ale potřebovala jsem chytit za ruku, hrozně jsem se bála, bylo to nepříjemné a byla jsem tam sama.
nikdo to neudělal, naopak mi několik lidí sedělo za hlavou a povídali si, tuším, o tom, jak pojedou o víkendu na chatu, nebo o něčem podobném.
na jednu stranu to opravdu chápu, no ale na druhou stranu mi to v tu chvíli přišlo strašně nelidský.

personál na jipu a na šestinedělí byl úžasný. všichni byli hrozně milí a ochotní, když jsem potřebovala, tak poradili. vybavení pokojů taky super.
nemůžu si vynachválit nadstandard. bála jsem se, jak budu zvládat péči o eliáše v noci, když bude brečet, abych nerušila ostatní maminky. na nadstandardu jsem to nemusela řešit. taky jsem nemusela řešit jakousi intimitu. za to jsem fakt vděčná.
na pokojích jsou k dispozici kojící polštáře, porodní vložky, plenky pro děti (papírové i látkové na otírání), oblečení, zavinovačky, ubrousky na otírání, základní kosmetika (tu jsem teda nevyužila, protože tam používají johnsons), přebalovací podložky, monitory dechu (ten jsem taky nepoužívala, věčně jsem ho zapomínala vypnout, když jsem eliáše vyndala, což mě stresovalo, ale je super, že to tam je, některé maminky to určitě hodně ocení), odsávačky, lahvičky....

takže za sebe porodnici jednoznačně doporučuji (gynekologická ambulance už taková hitparáda není, ale tam jde člověk jen párkrát před porodem), až budu rodit podruhé, určitě půjdu znovu sem. jen už si s sebou vezmu dulu.

lucik...
20. zář 2010

@ikarkulka To mě moc mrzí že máš takové zkušenost, Dr. Chudáčková se vždycky zdála moc příjemná :-/ Hlavně že vše dobře dopadlo a Eliáš je zdravý a krásný kluk a i ty si v pohodě 😉 Ale chápu že to musel být děs ☹ Taky si moc neumím představti CR bez nikoho blízkého a ještě poslouchat stupidní kecy jak pojedou o víkendu na chatu 😢

ikarkulka
20. zář 2010

@lucik... to ona nebyla nepříjemná, naopak.
jen mě prostě na kontrole vystresovala, a pak jsme se znovu potkaly u porodu, který skončil císařem, takže si jí spojuju s ne moc příjemnýma zážitkama 😒

lucik...
20. zář 2010

@ikarkulka jo, to je jasný 😖 Ale tak hlavně že všechno dopadlo dobře 😵

jindri
22. zář 2010

Ahoj, je tu některá, která je z Prahy a své druhé dítě rodila v Hořovicích?

rintyn
23. zář 2010

ahoj holky, chtěla jsem se zeptat-četla jsem, že v Hořovicích není dětská JIPka pro miminka, takže pokud se něco pokazí, dítě se při porodu přidusí apod., převáží ho někam jinam, což se mi moc nelíbí, jednak že v této situaci je každá vteřina dobrá a druhak bych měla dítě od sebe. Je to pravda? Rozhoduju se mezi Kladnem (mám ho blízko, rodily tu všechny kamarádky, známé, všechny spokojené, až na to prostředí, které se za 30 let nezměnilo, návštěvní hodiny od 15 do 17 apod.) a Hořovicema. Vy jste se s případným převozem smířily(s ohledem na vše, co HOřovice poskytují), nebo jste si to radši vůbec nepřipouštěly? dík moc

jindri
23. zář 2010

tohle by měla být jako JIPka, ne?
http://www.nemocnice-horovice.cz/neonatologicke
... kdyby jsi něco zjistila, napiš to i sem. 😉

rintyn
23. zář 2010

asi jo. Je pravda, že jsem byla líná to hledat a zeptala se rovnou tady 😖 To, že v Hořovicích není dětská JIP jsem si přečetla na jiných diskuzích ohledně této porodnice a potvrdila mi to kamarádka. Zkusím ještě něco zjistit a když tak dám vědět.

jindri
23. zář 2010

@rintyn: já si myslím, že tohle platilo do prosince minulého roku. Ale otevřením nového oddělení v lednu se měla zlepšit i tato stránka péče.
Každopádně by mě to taky zajímalo.
Známý chlapeček se při porodu nalokal plodové vody a teď je 4 dny po porodu a je na tom špatně, všude hadičky, v těle má infekci, bere atb, u kterých není jisté zda zaberou ☹ .
Takže fakt stačí málo a miminko potřebuje speciální péči ...

lucik...
24. zář 2010

Ahoj holky,
já si teda nejsem 100% jistá, ale řekla bych, že tam ta dětská JIPka je... Já jsem byla na pokoji s maminkou, její chlapeček ztrácel při porodu ozvy, pak nakonec v pořádku porodila, malého jí odvezli aby si odpočinu a v noci k ní přišli že mu vynechává dech, takže je na přístroji.. Takže podle mě na to jsou připravení, ale nejsem si jistá

huhlinda
28. zář 2010

@ikarkulka Mrzí mě, že máš špatné zkušenosti, ale jak sama říkáš nevíš proč ti udělali císaře a myslím, že kdyby to nebylo nutné tak ti ho nedělají...takže spíš já si myslím,že by jsi měla být ráda, že máš zdravého a krásného chlapečka. Také jsme přešla k Dr.Chudáčkové, též mě první návštěvu dost vyděsila a posílala na různé vyšetření...pracuji též ve zdravotnictví a vím jak je těžké přebrat pacientku od nějakého jiného doktora (každý to dělá jinak). Třeba u mě můj gynekolog neřešil můj tlak tady mi udělali mraky vyšetření a dali léky a jsem ráda, že to tak dopadlo...vím jaké má vysoký tlak následky. Mám tedy 14 dní do porodu takže o porodnici nemůžu ještě nic říct. Myslím, že nezáleží, kde rodíte, ale jak k vám přistupuje personál.

kebusa
2. říj 2010

Holky, když je tam porodní vlna a matky leží všude možně, kde jsou děti? Mohou být s mámama?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru