Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

poupina
3. lis 2008

Díky 🙂 A Ty se cítíš jak? Hýbe se Ti Štěpánek pořád stejně? Já si pamatuju jak Ducky psala, že jí Bětka jeden den řádila jako čertík a druhý den psala, že se naopak tak zmírnila až jí to znervóznilo a najednou jela do Krče 🙂

matru
3. lis 2008

Poupi: mě se taky hýbala málo ke konci skoro vůbec i několik hodin 🙂
pokojíček máte tedy nádherný a on tam bude spát sám???

jajinka27
3. lis 2008

ahoj holky 🙂

ten porodopis, to na co se vás ptali, tak na to samé se mě ptali když jsem tam tenkrát byla na pohotovosti a psali si to do pc, tak nevím, abych jim tam neřikala to samé?

matru
3. lis 2008

Jaji: jo jo, to je anamnéza to je ono, jde akorát o to, jestli si to zapsali do tvých papírů, aby to nebylo jen v ambulantní kartě...no kdyžtak to řekneš znovu 🙂

poupina
3. lis 2008

Matru: ten pokojíček je předpokoj naší ložnice a postel mám kousek od jeho postýlky. Ale nevím jak to bude. Když jsem četla vaše zkušenosti, že pak stejně mimi máte u sebe, tak nevím jestli to u nás nedopadne stejně 🙂 uvidíme
Tak jestli se mimi před porodem přestane tak mrskat, tak já budu rodit až na Velikonoce 😀

jajinka27
3. lis 2008

matru..no ptala se mě zda sem registrovaná a pak si to zapisovala, připadala jsem si jak u výslechu 🙂))

poupina
3. lis 2008

Holky já taky pevně doufám, že budou mít mojí kartu založenou v porodnici, protože jsem tam byla už 2x na operaci. Tak aby věděli detaily. A jsou tam aspoň příjemní u toho sepisování?

Jaji: Ty už si to tam byla sepisovat?

matru
3. lis 2008

Jaji: tak to snad už zapsali kam měli 🙂 já taky byla zaskočená, chtěli i místo narození manžela a v jakým roce mi brali mandle, kolik let jsem brala HAK atd. taky mi to dalo zabrat 🙂 nejdůležitější jsou ale alergie a závažný choroby, to ostatní je na nic 🙂
Poupi: neboj, to bude dřív 😀 a stím spaním uvidíš, některé děti spinkají v postýlce spokojeně 🙂 moje ale nechce, je to savec a furt se tulí a přisává 😀

matru
3. lis 2008

Poupi: jo, byli v pohodě, já tam neměla nikdy problém s přístupem...hlavně musíš mít nejdřív sepsáno a pak až se objednat, vím, že holky dostaly vynadáno, že to dopředu neměly...kartu tam sice máš, ale tohle je jiný

jajinka27
3. lis 2008

poupi...neee, já tam byla na pohotovosti v nějakým 14tt a oni se mě tam strááášně vyptávali na všecko možný

poupina
3. lis 2008

Ježiškote, a nechtěj názvy té HA, doufám! Protože to už si fakt nepamatuju. Zrovna tak si nepamatuju, kdy jsem tam byla na těch operacích. Mandle naštěstí mám , jinak by to byla určitě další věc, kterou bych nevěděla 🙂
Jaji: tak to jo, už jsem myslela, že jsem něco zaspala 🙂 Já jsem si teda myslela, že tam nebudu chodit do poradny vůbec, protože chodím k panu doktorovi, který je zároveň i doktorem v Krči. Ale minule mi říkal, že po další kontrole (té zítřejší) už budu chodit do Krče.

matru
3. lis 2008

Poupi: neboj, to dáš dohromady, podstatné věci víš a jestli ti brali mandle v 88 nebo 89 je úplně fuk,horší by bylo nenahlásit třeba alergii na antibiotika, to by s mohla blbě dopadnout...a nauč se datum svatby a rč manžela, at jsi připravená, já musela lovit občanku 😀

matru
3. lis 2008

to vlastně chtějí u registrace a tam už si asi byla, tak nic 😀

poupina
3. lis 2008

Matru nestraš mě, protože když jsem byla u registrace tak se mě zeptali na terrmín porodu a jméno. Zapsali si to do takovýho sešitu. Doufám, že až tam teď přijdu, že to bude vše v pořádku. Navíc jsem tam zapsaná svým starým jménem, protože jsme se brali až v červnu.

katchula
3. lis 2008

Poupi: tak po mě teda název HA co jsem brala chtěli a taky chtěli vědět kolik let jsem ji brala. Ale taky mi to nepřijde zrovna jako důležitá informace... Jinak Štěpán se mi hýbe tak nějak na etapy, takže podle toho asi bohužel nic moc nepoznám. Chvíli je v klidu a chvíli řádí 😀 Ale převažuje teda to řádění. A já se cítím pořád celkem fajn, vůbec nepozoruju, že by se mělo něco dít 😀

Jaji: raději bych si tam stejně došla na sepsání toho prodopisu. Nebo tam aspoň zavolej až to bude aktuální a oni Ti řeknou co a jak 😉

Jinak holky taky jsem chtěla dát Štěpánka hned po narození do svýho pokojíčku do postýlky, máme tam vstup z ložnice hned vedle naší postele, takže bych to měla asi tak 2 kroky. Ale pak jsem podlehla okolí, protože mi většina lidí říkala, že je to blbost a koupili jsme ten košík na spaní a aspoň ze začátku bude spát hned vedle mě v tom košíku 🙂

Ještě jsem něco chtěla, já jsem se v Krči registrovala cca ve 12. týdnu a to probíhalo tak, že jsem tam u okýnka hned u hlavního vchodu (mimochodem to tam už po tý rekonstrukci vůbec není) přišla s těhu průkazkou do který mi dali razítko a tím to haslo. Na nic se mě neptali...

petule.h
3. lis 2008

katchula: pokud hop máš 2 kroky je to v pohodě, ten košík pokud má kolečka je v poho, že si ho převezeš třeba do obýváku...apod..stejně si ho nakonec vezmeš do postele 😀 ..já mám pokojíček taky 5 kroků, v roce půjdou kluci bydlet spolu a z jednoho pokoje ..
poupina: řekneš starý jmeno to je v pohodě 🙂 , oni si tě pak zase zapíší pod novým, máš přeci v občance rozená... 🙂
dnes vás nestíhám
no te´d holt půjdeš popino nahoru do 1 patra a tam je registrace ta poslení úplně na konci chotby a tam se chodí i na prohlídky, jen si nejsem jistá kde je ta registrace jak tam jdeš poprvé, no možná už není?????
ale na netu porodnice to určo píšou

holky dnes tu byl zhradník a dodělal mi tady poslední věci na zahradě,, zasadili mi sakuru, fakt krásný strom, v létě bude zářit 🙂 ,

matru
3. lis 2008

Holky, tak mám zprávu od Ducky, mají se obě dobře a moc pozdravujou všechny 🙂
a Katchu: tebe už očekávají 😉

poupina
3. lis 2008

Matru: prosím pozdravuj Ducky a moc gratuluji 🙂
Petule: Sakura je výborná, a září mi tu i teď 🙂 -- opadává skoro jako poslední 🙂
Katchula: díky za info, zítra se u doktora zeptám, co jsem to před 10 lety baštila za pilule. Musí to mít přece v PC 🙂

Holky jdu s psounem na prochajdu a pak žehlit, odpoledne ještě nakouknu. Zatím se mějte a hezké odpoledne!

vrana
3. lis 2008

ty brďo holky, vy jedete, kdo vás má stíhat dočítat????

Dneska jsme byly u doktorky, všechno v pohodě, něco málo přibrala a příští týden jdeme na kontrolu.

katchula
3. lis 2008

Matru: tak na mě ať raději nečekaji, protože to by tam taky mohli být ještě taky pěkně dlouho 🙂 Já si počkám až nám Ducky napíše na Koníka, že jsou doma a v pořádku a pak půjdu v klidu rodit 😀 Jsem moc ráda, že se mají dobře 😵 😵

Poupina: pozor, teď už to není v prvním patře, ale vše je v přízemí. Až tam půjdeš poprvé tak se zeptej na informacích, což je taková prosklená jakoby recepce hned naproti vchodu 😉 Myslím, že ten porodopis jsem sepisovala na kartotéce, což jsou asi druhé dveře na té chodbě a do poradny se chodí až na úplný konec té samé chodby.

Petule: přesně tak, košík má kolečka, takže si ho budu vozit po bytě podle toho, kde zrovna budu. To lehátko chci začít používat radši až trošku později.

katchula
3. lis 2008

Vrani ahojky, tak to je super, že je Kája v pořádku a přibírá 🙂 🙂 Jen tak dál.
Já už jsem se dnešním dnem zařadila taky do klubu přenašeček 😠

vrana
3. lis 2008

hele to mi řekněte, čím to přenášení je??? 😕 Jsme tady přenášela snad každá ne?

katchula
3. lis 2008

Snad každá kromě Ducky, ta porodila myslím o den dříve. Ale taky to nechápu, podle mě já mám špatně vypočítaný termín, protože jsem měla nepravidelný cyklus.

vrana
3. lis 2008

No já mám jasno v jednom, že při případném dalším těhu se budu dožadovat nepřenášení, i kdyby to mělo znamenat vyvolání nebo císaře. Po tom, co měla malá za komplikace.

katchula
3. lis 2008

Ani se Ti nedivim, po tom co jste si prožily 😒 Ale teď už to máte šťastně za sebou a to je hlavní 😉

vrana
3. lis 2008

To jo. No ale na druhý zatím rozhodně ani nepomýšlím 😅

matru
3. lis 2008

Vrani: tak fajn, že je vše ok a Kája přibývá 🙂
já rodila skoro na termín, 40+3 🙂

matru
3. lis 2008

už máte někdo nápad na název té nové diskuze? 🙂

fanys
3. lis 2008

ahoj holki
jsem teprve 32.t.t.ale čekáme dvojčátka,plánujeme rodit u mne v práci na bulovce,ale tam se bohužel rodí až od 34.t.t.,kdyby nedejbuh něco-já opravdu netoužím rodit s cizími lidmi a v cizím prostředí-jo já vím že věčšine nic nezbývá,ale stejne by mne zajímal přístup personálu v krči.spíše chování,jestli jsou ochotní,milí,profesionální.....empatickí a td.z hlediska odbornosti nebo postupu kdyby se mi něco nezdálo tak je zkrotím ale zajíma mne spíše lidský přístup.já sem vycepovaná soukromnou klinikou,samé usmevy atak tak mne to zajímá nebo se dosti bojíme že to holky 3v 1 nevydržíme.dekuju a hezký věčer
jo manža mne byl kdysi registrovat v dvanástem týdnu,a to remcali že si paní por.asistentka ani nenajde chvilku nato aby se zaregistrovala sama,že je to vrchol......

kate77
3. lis 2008

Ahoj holky!!!!Po dlouhé době včechny zdravím..Petule mě hezky načapala jinde🙂 🙂..ale neee nemela jsem moc času a byli jsme na slovensku u babičky...nám se až ted udělal režim,dřív to bylo hrozný...ted už aspon přes den spíme pravidelně 3 hodky i v noci..sice přes den to musí být venku,tak když se mi nechce tak ji šoupni na balkon...tak si dejme tu novou diskusi třeba:mimča z Krče🙂 neboooo Mimča z Thomayerky....apooood paaaa

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru