Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

vrana
20. lis 2008

Ahoj holky, koukám, že se to tu rozjelo.

susik: teda nic ve zlém, ale není moc dobrý nápad psát zrovna maminám těsně před porodem tyhle případy a zrovna ve spojitosti s jednou porodnicí. Jistě se takové neštěstí děje i jinde a není důvod děsit nastávající maminy, aby začly panikařit a hledat jinou porodnici třeba za Prahou. Pokud máš vůči personálu nebo porodnici výhrady a chceš rodit někde jinde, je to tvoje volba a nikdo ti ji nevezme.

priorita: před tím 36tt si tam zavolej a objednej se na vyřízení agendy (sepsání nějakých věcí atd.) a pak tě objednají. Já jsem třeba nevěděla, že mám mít nejdřív něco sepsáno a přišla jsem rovnou když mě objednali na kontrolu a docela jsem dostala sprdung, ale nakonec všechno v poho.

Za sebe můžu říct, že porod v Krči super. Jen by mě zajímalo, jestli má člověk šanci nějak ukecat dr., aby ho nenechali dlouho přenášet.

petule.h
20. lis 2008

tak já to shrnu...rodila jsem v krči obě děti, přiznám se, že jsem nechtěla, ale na doporučení švagrové jsem tam šla....mám za sebou přenášení,pobyt na šestinedělí a čekání na porod, dále pokoj na šestinedělí, pokoj na nadstandartu, vyvolávaný porod 2 dny, jeden porod císařem, druhý porod normálně...skoro udušené dítě, porod kleštěma...atd...takže jsem poztnala spoustu lidí , hodně míst a musím říct, že opravdu super péče o mě i o dítě...nabídka nadstandartu, stálé monitorování když jsem čekala na porod...neustálé kontroly lékaře, sester...nemůžu si na nic stěžovat až na jídlo...jasně můj druhý porod normálně byl pro mě horší než císařem, jsem citlivka, ale na tom všem to nezanechalo žádné stopy...takže doporučuji vše
Já zase slyšela negace od okolí na apolináře

evuse
21. lis 2008

Ahoj spolurodičky 🙂, taky jsem zaregistrovaná v Krči. Na webu v seznamu co sebou do porodnice je uvedeno
" intimní hygiena s dubovou kůrou nebo dubovou kůru" . Víte některá co přesně tím je myšleno, jakou hygienu ?? a k čemu to použiju? Asi se ptám jako blbec, ale fakt nevím. Díky za osvětu 😀

ducky
22. lis 2008

Ahoj Evuše, přípravky s dubovou kůrou ,můžeš a nemusíš mít. Pomáhají hojit nástřih a následně sešitou ránu.
Já jí třeba neměla a v pohodě, mě se ale rány dobře hojí i normálně.
Rozhodovala bych se podle toho. 😀

minea
23. lis 2008

Evuse, taky jsem to před porodem sháněla (na základě tohoto seznamu 🙂. Intimní hyigiena s dubovou kůrou se snad vůbec nevyrábí, ale sehnala jsem gel s dubovou kůrou - výrobce Altermed. Taky se dá koupit dubová kůra jako taková, prostě bylinka nasypaná v krabici, asi za 25 Kč, z toho se pak dělá odvar a sedí se v lavoru. Já jsem si ale vystačila s tím gelem a můžu říct, že je fakt účinný. Takže doporučuju.

minea
23. lis 2008

Holky, vy co jste kolem 30tt a uvažujete o nějakém kurzu zaměřeném na Thomayerku - doporučuju paní Šimánkovou, www.graviditas.cz, je naprosto skvělá, celý kurz byl pro nás oba zážitkem, na který se prostě nedá zapomenout. Kromě toho, že všechno dopodrobna vysvětlí a předvede (např. model s pletenou dělohou nemá chybu 😀), vás taky vezme na exkurzi na sál, kde vám přesně popíše, co, kde a v jakém pořadí bude probíhat. To bylo strašně důležité, jela jsem k porodu naprosto klidná, věděla jsem, co bude, a ono to tak opravdu bylo 🙂.

minea
23. lis 2008

Lennyna, ty jsi znovu těhotná? Pochopila jsem to dobře? Ptám se tak blbě, protože já ještě ani nemám ms 😀

evak81
24. lis 2008

Ahoj holky, mam otazku. Neustale uvazuji zda mam jit na predporodni kurz nebo ne, z kazde strany slysim neco jineho. Nekdo rika, ze si z toho stejne pak kdyz prislo "na vec" nic nevybavil a nekdo je nadsen.
Ve me porad hloda cervik, ze kdyz treba moje mama porodila bez kurzu tak to proste musim dat taky, ale porad si rikam, abych treba o neco neprisla 😀 😀

priorita
24. lis 2008

evak: já na předporodní kurz půjdu...už teď chodím na takové besedy o porodu, péči o miminko, šestinedělí spojené se cvičením. Nevím zda si to u porodu vybavím, ale kdyby alespoň něco mi v té hlavě utkvělo a pomohlo, pak za to budu vděčná.

evuse
24. lis 2008

Já si myslím, že je lepší, se tam aspoň jít podívat,ať víš, jak vypadá to prostředí. To je důvod, proč do Krče na kurz půjdem ( s manželem 🙂 ). Jinak očekávám, že při porodu mě povede asistentka. Já nejen, že bych si na to nevzpoměla při porodu, ale hlavně bych to zapoměla už před tím. Zkrátka si poslední dobou fakt nic nepamatuju. A máš pravdu, rodilo se i bez kurzů.

evuse
24. lis 2008

A dik za info k té kůře, koupím teda gel.

petule.h
24. lis 2008

tu dubovou kůru jsem si koupila jako mast a moc mi pomohla, přžeci jen přes 30 stehů bylo dost a doteď to cítím, ale těch prvních 14 dní super...neumím si představit, že bych se máchala někde ve vodě, nemohla jsem si ani sednout..
rodila jsem bez kurzu a ani bych na něj nešla, přišlo mi to zbytečné, pač stejně porodíš...ani u jednoho těhu jsem se ničeho nebála, to až když to přišlo 🙂 , ale já jsem lempl

petule.h
24. lis 2008

jinak jsem nedočítala, ale holky, nakupte to všechno co nejdřív, ať to máte v pohodě připravené, napište si seznam a jen to odškrtávejte, to je nejlepší..já už ho měla napsanej ve 20tt 😀
prostředí je jinak moc fajn

jajinka27
24. lis 2008

holky já v Krči byla na tom předporodním kurzu spojeném s prohlídkou, to že vím jaké je tam prostředí je určo lepší ale žádný další kurz jsem neabsolvovala 🙂)

petule.h
24. lis 2008

jajinka a jak se cítíš? zrovna jsem říkala, jestli už jsi neporodila 😀
jinak určitě na netu mají ty prohlídky napsané jaký den jsou, mjá když v krči ležela a čekala na porod, tak zrovna tam byla proihlídka , byla tam máma, táta i babičky 😀

jajinka27
24. lis 2008

petule...já vás čtu jak se máte, neboj 🙂) jinak mám ještě čas, nestraš 😀 bolí mě tříslo jako hrom a občas břicho při pohybu ale jinak to docela jde

petule.h
24. lis 2008

no to má moje kamarádka, rodí začátkem prosince a nemůže se kolikrát pohnout, to jsem nikdy neměla-naštěstí
tak ještě pár týdnů a začínáš poradnu co?

ducky
25. lis 2008

Ahojky,

tak my byli na předporodním kurzu o porodu s prohlídkou sálu a pak na šestinedělí, nácvik úlevových poloh a základy první pomoci.
Vůbec toho nelituju, byl tam se mnou manžel, aby si když tak pamatoval to, co já zapomenu.
Díky kurzu jsem ale např. věděla, jak prodýchat kontrakci a vzhledem k tomu, že mi praskla voda v noci, na pokoj jsem se dostala ve 3 ráno, byla jsem ráda, že to vím 😉
Taky jsem věděla, že nemám řvát při tlačení apod.
Je to asi každého věc, jestli na kurzy půjde nebo ne, ale já bych nechtěla být úplně nepřipravená 😉 😎

zlatouch
25. lis 2008

Ahoj, minulou stredu nas pustili z Krce, neplanovane jsem tam rodila, kdyz maloval Motol. A byla jsem tak prekvapena z toho, jak to tam bylo super, ze mi to neda a musim tady Krc vychvalit.

Porod byl rychlovka, takze porodni sal jsem si az tak neuzila, ale i tak vse na 1. Prijemne sestry, ktere se nam 100% venovaly, porodni box oddeleny. Ale je pravda, ze jsem rodila jedina, tak na me meli dost casu.

Na 6tinedeli ocenuju obrovskou trpelivost vsech sestricek. Neslo nam kojeni, ale trpelive se mnou co 2 hodky prikladaly, az se nam to nakonec podarilo. Vubec atmosfera na celem oddeleni byla super, vcelku mi nakonec vyhovoval i zakaz navstev, bylo to aspon intimnejsi, mohla jsem se plizit po chodbe ala kachna a nehlidat kde mi co kouka. Prostredi sice neni nejnovejsi, ale to bylo to posledni, ani sprchu na pokoji jsem tolik nepostradala. Jidlo nic moc, ale pro muj poporodni stav bylo idealni, vubec jsem nemela chut na naky rafinovany delikatesy, takze OK.

Dokonce se mi po Krci ty prvni dny doma styskalo 🙂 Takze smele do toho, ja jsem rada ze jsem nakonec neskoncila v tom Motole...

ducky
25. lis 2008

Ahoj Zlatouch, kdyby si chtěla pokecat, tak jukni v Regionech na téma Maminky a miminka z Thomayerky 08.
😀

priorita
26. lis 2008

Maminy, co jste byli na předporodním kurzu v Krči...jak dlouho před porodem je vhodné na něj jít a je tam nějáká čekací doba???

ducky
26. lis 2008

Ahoj Priorito,
já byla na 2 ze 3 kurzů a byla jsem tam cca. ve 32-33tt.
Čekací doba není, jen mají termíny, kdy kurzy pořádají. Když zavoláš, řeknou ti je a ty si vybereš, kdy se ti to hodí 😉
Byly tam ale holčiny i později, pár jich bylo ve 36tt.

jajinka27
26. lis 2008

priorita...no já tam byla v 31tt nebo tak nějak a šla jsem ze dne na den 😉

priorita
28. lis 2008

Ducky, Jajinka: díky za info. Před Vánocema tam zavolám, abych po Novým roce mohla začít chodit... 😉

matru
8. pro 2008

teda, tady to nějak vázne, co tu nejsme 😀 nikdo se nechystáte rodit?

jajinka27
8. pro 2008

matru...hihi já určo nee, já vás informuju ve vaší diskuzi 🙂))

ducky
9. pro 2008

Pajko jestli sem jukneš, tak na této straně máš shodou okolností zkušenosti od dvou maminek, Zlatouch a Lenyna, tak mrkni výše.
Ode mě a ostatních holek je to někde dřív, tak ve zkratce.
Já jsem rodila 1.11. a byla jsem maximálně spokojená.
Měla jsem i epidurál, který se teda v Krči platí, stojí 4700, ale je tam s tebou celou dobu anesteziolog a dávkuje ti to dle potřeby. Já bych bez epi asi normálně neporodila, takže mě to za ty peníze stálo.
Jinak jak porodní asistentky, tak lékaři (já měla štěstí na Dr. Menšíka, ten je naprosto super), tak sestřičky na odděleních jsou milí a v pohodě. Já byla na nadstandardu, ale i na šestinedělí pomáhají s kojením i s miminkem, vysvětlí vše, na co se zeptáš.
Takže jediné malé mínus je strava, ale to je asi všude v nemocnicích, to si nevybereš. A pokud nejsi extra náročná, tak jíst se to dá 😀

krista
9. pro 2008

pajka79 • 8tt • Dnes ve 13:42
ahoj,
chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s porodem v Praze v Krči v tomto roce. Právě se rozhoduji o porodnici a moc by mi pomohly nějaké vaše příspěvky. Rozhoduji se mezi Krčí a Bulovkou.
Díky 🙂

ducky • 1d • Dnes v 16:54
Ahoj Pajko,
toto téma již existuje pod názvem Porodnice Krč, neboli Thomayerova nemocnice.
Jukni tam, toto ti adminky určitě zamknou.
Kdyby se ti to nechtělo pročítat, tak já ti tam písnu ve zkratce co a jak.

pajka79
9. pro 2008

ahojky,
moc děkuji za reakce 🙂 čekám první, tak ani nevím, na co se při výběru soustředit...v posledních dnech jsem narazila na negativní reakce na Krč, tak mě to trochu rozhodilo, i když jsem byla už skoro rozhodnutá. Ale taky si myslím, že záleží určitě na lidech, na které člověk v porodnici narazí a taky na rodičkách...každá má jinou představu. Pokud by ještě některá z vás měla čersvtou zkušenost, tak sem s ní 🙂 Všem přeji hezký večer 🙂

matru
9. pro 2008

Ahoj Pajko, já rodila v Krči 2x a naprostá spokojenost. Kdybych měla něco vyzdvihnou, tak na prvním místě přístup doktorů a sestřiček a porodních asistentek, moje byla úžasná, díky ní nejsem střižená a šitá, za což jsem vděčná....jinak šestinedělí je dost staré, sprchy, záchody nic moc, ale dá se to vydržet, nadstandart je nově zrekonstruovaný, na normálním odd jsou návštěvy na chodbě, což některým holkám vadilo, já byla ráda, že mě neokukovali u kojení cizí lidi, na nadstandartu je samo návštěva v pokoji...hodně se věnují kojení, domů se chodí 3 den, když jste oba ok a mimi přibývá, jídlo žádná sláva, mě nosili z domova, ale já jsem mlsná 😉 určitě Krč doporučuju 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru