Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

barberiska
13. únor 2009

jo a navíc , já tam nejspíš budu sama , protože žádného manžu nemám , leda že bych si vzala kamarádku, nebo ségru místo chlapa...nebo taky prý můžeš mít svojí PA , ale to nevím , jestli to v Krči jde a kde bych k tomu sehnala info 😖

ducky
13. únor 2009

Ahoj Barb,
poslouchat PA je dobrý, protože např. křičení ti ubírá síly na tlačení 😉
A jinak snaží se rozkojit každou maminku, ale když je málo mléčka, tak dokrmují ze stříkaček. Švagrová tak byla kvůli kojení taky asi 5 nebo 6 dní a když bylo jasný, že prostě mléčka více nebude, tak jí pustili domů a že bude dokrmovat.
Tak neboj 😉
Kamarádku nebo ségru si tam budeš moct vzít, ale myslím že asi jen jednu osobu. A na vlastní PA se zeptej na kurzu 😉 😀
TAk se opatruj 😎

evuse
13. únor 2009

Mě se mlíko začlo trochu tvořit asi den před odchodem domů, takže tam jsem od začátku dokrmovala stříkačkou. Nicméně pořád jsem Terezku přikládala, aby se míko podpořilo. I jsem si tam půjčovala odsávačku a odsávala mlezivo. Doma ze začátku taky, bohužel mlíka je pořád málo, takže nejdřív se snažím nakojit a pak dokmuju z lahve. Ono tam na kojení hodně dají a je to dobře, ale když mlíko není, tak není, za to přece člověk nemůže.

A vyváděla jsem tam ve smyslu tom, že jsem řvala ( ale ne při tlačení , nebo možná trochu, to si nějak nepamatuju, ale hlavně už při těch stahách asi poslední hodinu), protože to tak ukrutně bolelo, že jsem prostě nemohla jinak. Navíc po tom celém dni už jsem byla tak strašně unavená, že jsem chvilkama byla mimo a nebyla jsem schopná je poslouchat a spolupracovat. Ale nikoho jsem nepokousala, na to jsem už fakt neměla sílu, já nemohla ani mluvit.

Barberisko, s dotazem ohledně vlastní PA si nejlíp zavolej na číslo, kde se objednává na kurzy, to je tuším na porodní sál a vezme ti to myslím přímo PA, takže , že se jí můžeš zeptat

hucie
16. únor 2009

Ahoj Barberiska, musím reagovat na tvůj dotaz ohledně kojení.Rodila jsem v Krči v září. Mě se mlíčko skoro neudělalo, všichni kojili jak mlékárny a já nic.Když jsem šla poprosit o pomoc, tak mi sestřička řekla, že nemá jenom moje mimino ☹ Malá nesála s prsu (byla slabá a pořád jen spala).Takže jsem jí přikládala, pak odsávala a krmila stříkačkou, převážně UM.Paní doktorka na mě koukala jak na neschopnou a ve finále mi řekla, že miliony žen předemnou to zvládli a já musím taky. 😔 Odcházeli jsme po 12dnech bez kojení. Jen ti chci řict, at se nenecháš vystresovat. Jinak porod a PA fajn a na nic jiného si stěžovat nemůžu. Jsem ráda,že je malá v pořádku a kojenim se už nenervuju. Přeju hodně štěstí a zdravé mimi 🙂 🙂 🙂 🙂

barberiska
17. únor 2009

Přesně tak , jak napsala Hucie já jsem totiž slyšela od své zubařky podobný příběh - taky neměla mléko a dpcela jí tam vytočili. Prý nějaká primářka . starší doktorka. Tak já se obávám už dopředu , ale chce to zachovat zdravý rozum. Prostě když to nejde , tak prý je to problem... 😠
Jinak už jsem objednaná na prohlídku PS , tak se na všechno zeptám , jestli bude prostor. Teď budu čekat na zprávy od Priority 😕

jajinka27
17. únor 2009

tak ta starší doktorka bude asi ta pediatricka, ta mi byla silne nesympaticka a vynadala mi ze kojim po 4 hod a ne po 3

barberiska
17. únor 2009

To bude ona , prý tam jiná starší není - tak vidíš , že je na tom něco pravdy 😠

jajinka27
17. únor 2009

přitom malej přibíral fakt moc hezky a hlavně i sestřičky mi ho první 3 dny po operaci nosily po 4 hod a to bylo ok

vrana
18. únor 2009

Tak k pediatričkám bych měla taky pár výhrad a to jak tmavovlasé tak blondýně (jmenovat po místních zkušenostech fakt nebudu 😝 ). Dostala jsem sprďana za nehty, prostě mám umělý, ale nijak extra dlouhý a jsem na ně zvyklá 5 let a oni obě, že je musím dát dolů, že se s nima nemůžu starat vůbec o malou! Světe div se, jde mi to s nima líp než bez nich.

A pak co se kojení týče, poradit teda neuměly, nebýt jedné ochotné sestřičky na šestinedělí, tak dodnes neumím ručně odstříkat. Doktorky vždycky akorát vzaly nepříjemně prso a narvaly k němu dítě, pohodlí nepohodlí 😠 Na to, že je to baby friendly nemocnice a hlásá svůj přístup ke kojení, tak mě tím dost zklamaly. ¨

A pak poslední věc, že naše malá byla bohužel 12 dní na odd. pro nedonošence kvůli infekci. Skvělé je, že ji po porodu dali dohromady, o tom žádná. Ale přístup jedné paní doktorky, 😠 😠 😠 . Když jsem si dovolila říct, že bych nerada, aby nás tam drželi kvůli tomu že jeden den malá nepřibrala, tak mě osočila, že jsem sobecká matka a že mám nemocné dítě (to už jí nic nebylo) a kvůli sobě chci domů. Fakt supr přístup k matce šestinedělce, která trácí 12 dní s dítětem na pokoji 2x2 metry 😠 . Prostě kráva.

Ale jinak porod a šestinedělní odd. si fakt nemůžu vynachválit.

priorita
18. únor 2009

barberiska: ahojda, tak máme za sebou další poradnu a všechno v pořádku! Paní doktorky jsem se na všechno vyptala, zeptala se na pohlaví, na váhu miminka...a nic nebyl problém...V tý prenatálce jsem vážně moc spokojená...
Taky jsem absolvovala další předporodní kurz...PA je strašně fajn, všechno jsem si poznamenala, tak jsem sama zvědavá na co si při porodu nakonec vzpomenu 🙂

Holky, já už bych šla rodit...už mě to nebaví to čekání. Ke všemu kamarádce, která měla termín až 17/3 dneska praskla plodovka a už rodí...tak jsem z toho taková smutná...no stejně mi nic jiného než čekat nezbude ☹

jajinka27
19. únor 2009

priorita...neboooj, už to máš za chvilku, to uteče 😉 užívej poslední volné dny a spi co to jde 😀

barberiska
19. únor 2009

No , tak jak vidím , tak ty zkušenosti jsou v podstatě stejné - já už jsem to tady psala , proč si myslím, že budu mít problém s kojením , ale třeba naopak bude mléka dost , dopředu to nemá cenu řešit a kdyby něco , tak na to budu připravená , že na mě můžou být nepříjemní. Už to nebudu řešit , bradavky masíruju , otužuju a uvidíme 😎
Priorito , já myslla , jestli už jsi neporodila 😉 , ty vlastně už můžeš každým dnem rodit , tak držím palce , ať to všechno zvládneš a ty i mimi jste ok. Ta tvoje kamoška ale rodila brzy - normál je 14 dní + - kolem termínu- jak mi říkali v poradně. Hodně maminek rodí dřív - nemluvě o těch půl kilových miminkách , co jsou v těch inkubátorech - to je ale hrůza , to pak musí být děsná piplačka a moře práce - a ty nervy !
Kde je šišák ? Šišáku , doufám, že zase nemáš nějaké problémy 😖

priorita
19. únor 2009

jajinka: díky za podporu, já vím, že se jedná o max. 3 týdny ( i s případným přenášením), ale i tak mi to už fakt přijde hrozně dlouhý...

Barb: já se taky bojím, že kojit nebudu (mám velký prsa a o těch se říká, že na kojení nejsou moc dobré, ale třeba se pletu). Já bych kojit moc chtěla, ale taky si myslím, že je to o psychice a jestli na mě budou sestřičky nepříjemné (aniž bych za to mohla) začnu se nervovat a bude po kojení 😖 Jinak jsem si koupila homeopatika podporující kojení, braly to dvě holky tady z MK a oboum pomohly...tak uvidíme!!! Kéž by...
A ta kamarádka je v 37tt takže trochu dřív, ale nebudou to považovat za nedonošené miminko. No každopádně mi teď psala, že je od včerejška v porodnici (přijela s odteklou plodovkou ale bez kontrakcí), kontrakce má od cca 11, od 6 ráno pak pravidelné po 5 minutách, ale už začíná být unavená...tak snad už to teď půjde rychle! Jsem jak na trní, aby jí to dobře dopadlo!

jajinka27
19. únor 2009

priorita...já mám taky velký prsa a kojím, takže s tímhle buď v klidu ju??

holky když jsem ještě ležela jako těhule na normálním šestinedělí tak sestřičky byly docela v pohodě co se týká kojení, snažily se toho chlapečka naučit přisávat ale nechtělo se mu tak to moc nehrotily a dávali stříkačkou její mlezivo, prostě to zkoušely ale nebyly nijak zlé nebo tak

priorita
19. únor 2009

jaji: já to nemyslím v globálu, že co velký prsa to nemožnost kojit...ale teta je má taky a nekojila...i když bůhví čím to bylo - ona snad měla vpáčený bradavky a tenkrát (před 18 lety) se s tím kojením moc nenamáhali. Mlezivo mi teče (tedy jen z jednoho prsa ale teče) tak snad tam nějáký žlázy jsou 😀
Každopádně jsi mě uklidnila s těma sestřičkama...

ducky
19. únor 2009

Priorito taky mám velký prsa a kojím 😀
Musíš si jen najít pozici a půjde to.
Anebo ne, ale to se uvidí. Velká prsa automaticky neznamenají hodně mléka. Třeba moje švagrová ma taky celkem velká prsa a skoro nekojila, dokrmovala už v porodnici ze stříkačky (rodila taky v Krči).
Já bych to holky brala s klidem, buď to půjde nebo ne. Sestřičky se vám budou snažit pomoct, ale z jalový krávy tele nevymámíš, takže když uvidí, že mléčko nemáte, tak dostanete příkrmy.
Hlavně buďte v pohodě, protože to je pro mimi moc důležité 😀

sabuse1
20. únor 2009

ahojky omlouvám se jestli už jste to tu řešily, chci se zeptat co je v Krči vše k dispozici a co je třeba mít vlastní, vím pouze, že k dispozici jsou vložky, ale jak je to třeba s plenama a oblečením pro mimi - je k dispozici nebo je třeba mít vlastní?

jajinka27
20. únor 2009

sabuse...oblečení na prcka tam mají a plenky taky ale jen určitý počet, myslím že 20ks

barberiska
20. únor 2009

Priorito - co ta kamarádka , už porodila ? A rodí taky v Krči ?
Ducky , díky - ty mě vždy pobavíš🙂🙂 😀 Mimochodem ,já mám prsa malé- teď středně větší 😅 , koukám, že jsem mezi samýma prsaticema 😀 😀 😀

ducky
20. únor 2009

Ahoj Barb 😀
tak už máš internet?
Já jsem vždycky ráda, když někomu třeba jen o fousek zvednu náladu 😉 😀
Tak mě se prsa v těhu ani moc nezvětšily, ono už takhle jsem jak pojízdná mlékárna 😀
No ale uvidíš, i z malých prsou můžeš nakojit v pohodě, fakt na velikosti v tomto případě nezáleží 😀
Tyjo teď mi tady prcek slintá do klávesnice, ajaja, firemní noťas 😀 😎

ducky
20. únor 2009

jo Barb tak Natálka nebude?
Já jí chtěla taky, ale pak jsem se vzbudila s Bětuškou někdy v 5. měsíci a bylo to. Jsem si říkala, že si to vybrala sama 😉

priorita
20. únor 2009

barb: jj, kamarádka už porodila (po 22 hodinách) má holčičku - Elen (46cm a 2780g). Zítra se na ní pojedeme podívat. Ale v Krči nerodila...je z Nymburska, takže rodila v Nymburce....

Ducky: mě se taky prsa v těhu nezvětšily až jsem z toho byla taková špatná a jak koukám, je to normální, že velký prsa se už moc nezvětšujou...

ducky
20. únor 2009

Priorito asi jo. Zato moje kámoška. Tý narostly 😀

priorita
20. únor 2009

ducky: taky znám jednu který se ze 4 zvětšily snad na 7 a to jsem zvědava jak na tom bude teď když porodila - to se jí ještě nalejou...no chudák!!!

barberiska
20. únor 2009

Ducky , mám prd a ne internet , ale objevila jsem , jak se na něj dostat v práci - ale protože nesedím u PC , tak to se dostanu občas 😠 , ale jsem teď druhý týden u našich , protože u mě předělávají odpady a je tam bordel , pořád neteče voda. Mě odešel PC , teď na novej nemám, tak uvidím , nějak to pořeším- asi nějaký starší , musím se poradit s kámošema , snad mi něco seženou. Od Natálky jsem upustila ,strašně se to totiž líbilo mému bývalému příteli (do té doby , než jsem mu řekla , že bychom jí třeba taky mohla mít) , takže vymýšlím něco jiného a dokonce mi při minulém UZ pravil Dr , že si není tou slečnou tak jistý - tak snad on to nakonec bude kluk !!Tak začínám vymýšlet i kluka. 😝 ,
prior - to je strááášnýýý- chudák - sedmičky - co s tím - pak asi na plastiku , ne?

ducky
20. únor 2009

Barb aha. No a je mi jasný, že nemáš penízky nazbyt. Já jsem vůbec uvažovala, jak to budeš dělat, ale to není na veřejnou diskuzi. 😔
Hele já to ve 20 tt měla už na 100% 😀 I když já jsem od začátku tak nějak věděla, že tam mám holku 😉
Takže když v 16 tt mi moje dr. řekla holku na 60%, tak jsem měla hroznou radost. Manža doufal, že do 20 tt tam naroste pindík a on ne 😀
No, tak jsem zvědavá, co vymyslíš 😀

Pri tak 7čky, to je fakt chudák. To aby doufala, že si je nevykojí až pod kolena ☹

jajinka27
20. únor 2009

ducky...hihi já taky měla potvrzenou tu holčičku žeee 😀

ducky
21. únor 2009

No Jáji 😎
Ale moje dr. mi řekla, že se za celou kariéru spletla jen jednou a to jí opravil její manžel (dělá ty velké UTZ) a to samý naopak, jednou se spletl on a opravila ho ona 😀
No a oba řekli holčičku, tak jsem jim věřila a taky že jo 😀 😎
A já jsem to fakt i tak nějak věděla 😔

jajinka27
21. únor 2009

ducky...no a ja od zacatku byla presvedcena ze to je kluk, sem tomu mela verit 😀

ducky
21. únor 2009

No tak to každopádně 😀
Některé instinkty jsou mocné čarodějky 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru