Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

ducky
1. bře 2009

Jmíšo tvůj chlap si určitě bude moct přestřihnout pupeční šňůru.
Tomu mému to nabídli a ač původně nechtěl, tak propadl okamžiku, nadechl se a střihnul 😀

Barb jak válčíš?
Rozumím tomu dobře, že to s otcem mimouška ještě řešíte?

hrusti
2. bře 2009

Ahoj holky,
koukam, ze se vcera diskuze rozjela 🙂
Vrana diky moc za detaily o porodu. S tou masazi hraze behem porodu jsi me pozitivne prekvapila. Manza hrozne chce prestrihavat pupecni snuru, to bude mit radost, ze to je v Krci normalka. Cetla jsem na netu, ze v nekterych porodnicich se to musi nahlasit predem, ze to automaticky nenabizeji.
Holky, masirovala nektera z vas hraz jeste pred porodem? Hodne se to doporucuje kvuli prevenci nastrihu, ja jsem si sice olejicek na masaz koupila, ale nevim, jestli do toho pujdu 😅
Barb, tak rekni nejake dobre kamaradce, myslim, ze psychicky podpora u porodu se opravdu hodi.

vrana
2. bře 2009

Dobré ráno,
já bych možná se stříháním pupeční šňůry automaticky nepočítala a radši bych jim to nahlásila, aby s tím počítali 😉

K té masáži během porodu, jj, je fajn, že to dělají, ale počítejte, že je to hodně nepříjemný, aspoň mně bylo.
My jsme během těhotenství nemasírovali, ptala jsem se na to na kurzu v Krči a tam to PA ani moc nedoporučovala, právě proto, že oni masírují při porodu a že si člověk může spíš uškodit, když to nebude dělat dobře.

ducky
2. bře 2009

Dobré ráno,
taky jsem slyšela, že masáž během těhotenství není moc dobrá, že to ani vlastně nepomáhá 😕

vrana
2. bře 2009

No to je otázka jestli pomáhá nebo ne, znám jen jedinou holčinu, co poctivě masírovali, klučina měl 3,80 a porodila ho bez nástřihu a natrhnutí 😉

jmisa
2. bře 2009

Ahoj všem.
Ona se ta masáž hráze má provádět asi od 33-34tt a pouze v případech, kdy je těhu naprosto v pořádku. U porodu to údajně může být prospěšné. Někde jsem k tomu nedávno četla docela dobrý článek.
Až přijdu z gravidjogy, zkusím ho najít. Byl tam i návod jak na to a kdy jo a kdy ne atd.

jmisa
2. bře 2009

http://www.miminko.estranky.cz/clanky/rady---ti...
http://www.babyonline.cz/porod/predporodni-prip...

Ono by ta masáž měla změkčit tkáň a tím zlepšit roztažitelnost.
Některé PA a dr. ji doporučují, že se tím minimálně nic nezkazí a někdo je proti.

Stejně tak i názory na pití maliníku, lněná semínka apod.

vrana
2. bře 2009

hrusti, jenom bacha, pokud do masáže půjdeš, je potřeba hodně dbát na hygienu, aby sis nezpůsobila nějaký zánět a pokud jsi na záněty a výtoky v těhotenství trpěla,tak bych to nepokoušela.

priorita
2. bře 2009

ahojda holky, tak hlásím, že stav nezměněn. Dneska máme podle Krče ofiko termín, tak jsem zvědavá. Večer jsem manžela přemluvila k tuli tuli a jedinný čeho jsem dosáhla, že jsem do čtyřech nespala - nepravidelné kontra. No, půjdu koupit snídani a asi ještě zalezu do pelíšku, venku je extra hnusně...a zítra máme KO.

tak kočky, hezkej den!

minea
2. bře 2009

O přestřihnutí pupeční šňůry tatínkem se určitě domluvte předem - nám to nikdo nenabídnul. Ještě jsem trochu diskutovala o položení dítěte hned po porodu na břicho, ale než se to prodiskutovalo, onen magický okamžik byl už pryč 😅. Všechno to ale byl spíš tím, že jsme přijeli na poslední chvíli, rovnou na sál, takže na velké řeči nebyl čas 🙂. Dneska mám jasno v tom, že bych odmítla Dolsin, to mě zpětně docela mrzí.
Pokud vás to zajímá, svůj porod jsem popsala tady (rodila mě skvělá dr Březinová):
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

ducky
2. bře 2009

Ahoj Pri, hele ono to půjde. Evidentně dává Adrianka signály, že chce ven 😉
Zítra už třeba KO nebude 😀

Mineo tak to jsi měla fakt rychlý porod a pohodový 😀

kofila78
2. bře 2009

Priorita: ja jdu taky zitra do poradny do Krce, kolem 11... prenasim uz paty den ☹

priorita
2. bře 2009

ducky: já tomu nevěřím, ale kéž by...
no jdu pro tu snídani a v Blesku je dneska CD Krysař (toho já tuze rád 😀 )

vrana
2. bře 2009

minea krásný porod, skoro jsem čekala, že budeš rodit na chodbě 😀

Nevíte, co má ten dolsin přesně za fci kromě utlumení?

kofila vydrž, už se ti to blíží. Soucítím s tebou, těch posledních 14 dní bylo hrozných. Pokaždé v poradně stejný nález, každodenní dotazy příbuzných a přátel... hrůza,myslela jsem že snad nikdy neporodim.

priorita
2. bře 2009

vrana: na kurzu nám říkali, že jakoby usekne špičky těch kontrakcí a celkově působí tak jako kdyby jsis dala panáka a taky ...nevím tedy zda mám správné informace, ale někdy mívá i účinky na miminko - pomalejší srdeční rytmus a dýchání...ale to nevím na 100%

Kofila: já tam mám být na 9, tak to se tam asi už neuvidíme ☹ a jdeš tam poprvé jako přenášející? By mě zajímalo, jestli je jinej postup vyšetřování při přenášení - jestli se s Tebou baví o nálezu a případném vyvolání atd. ?

kofila78
2. bře 2009

Priorita: Ne, už podruhé. Minule mi dělali biometrii, aby zjistili velikost (3 800 gramů, možná prý víc 😝 ), říkali, že to na porod vůbec nevypadá, tak jsem se ptala jak s vyvoláváním a prý se začíná desátý den po termínu a řekli mi, že když se to do zítřka nepohne, tak že už se se mnou domluví jak by to bylo. Takže stačí se zeptat a řeknou Ti všecko.

kofila78
2. bře 2009

Vrana: někde jsem vyčetla, že dolsin tlumí porodní bolesti cca o 40 %, taky nám na kurzu říkali, že to tak jako ulomí hroty, ale úleva nic extra. Kamarádka ho v Krči měla a prý dobrý, mimčo bylo ok, nic se na něm neprojevovalo. Jo a díky za to info k porodu 🙂

Priorita: tak kdyžtak zítra napiš, co říkali. Třeba se tam spolu potkáme někde na sále nebo na 6ti nedělí 🙂

vrana
2. bře 2009

priorita, já jsem rodila 41+3 a pomalu ještě v den termínu jsem se ptala, co bude dál a řekli mi přesně to, co kofile, tzn. že nechávají těch 10 dní. Ani velikost je moc nezajímala, a to mi jedna drka 3 týdny před termínem řekla, že malá má skoro 4 kila! Naštěstí se sekla, protože se 4 kilová narodila. Ale neumím si představit, že by bývala měla pravdu a pak by mě nechali rodit třeba 5 kilové mimčo. Obecně mi přijde, že v souvislosti s porodem, tam velikost mimča nijak neberou v úvahu ☹

Jinak kontroly při přenášení probíhají stejně, jen jsou častější.

kofila78
2. bře 2009

Jo, to je fakt, to jsem ještě zapomněla - doktorka říkala, že na velikost nedají, že důležitý je poměr hlavička - pánev (ale nic mi teda neměřili), že prý rodili i 5 kg mimino! 😖

minea
2. bře 2009

Holky, neberte moc vážně ty velikosti mimina podle utz, je to silně orientační a často úplně mimo. Já sama jsem důkaz - dělali mi biometrii v poradně a o den později mi ji dělal i můj gynekolog (shoda náhod) a každý mi řekl jinou váhu s rozdíleml půl kila! I sám dr mi řekl, že ta přesnost je plus minus dvacet procent.

priorita
2. bře 2009

tak jsem si chtěla jít koupit snídani a MM zamknul vrchní zámek, kterej jde odemykat jen zvenčí ☹ takže jsem zamčená, nas.aná a hladová...ach jo ☹

Jinak k té velikosti, mě před 2 týdny naměřili 3700g ale sama Dr. říkala, že je to jen orientační a tipuje to na velikost kolem 3500g u porodu...

Kofila: a otvíráš se? Nebo čím usuzují, že na porod to nevypadá?

ducky
2. bře 2009

Pri tak to by mě kleplo.
A kdy přijde domů?
To tam jako budeš zamčená celý den?
My jsme taky mívali problémy se zámkem, ale naštěstí bydlíme ve zvýšeném přízemí. Švagrová zamkla mě, bratra a psa. Já se psem nastoupená v předsíni, že půjdu ven a pak do práce, tak jsem musela vyskočit z okna a jít odemknout zvenku 😀

priorita
2. bře 2009

ducky: no už jsem mu volala, říkal, že předá jeden byt (dělá v realitách) a přijede...tak snad to bude brzy. Teda ale na co myslí, to fakt nevím. Už mi tohle udělal jednou - cca před dvouma rokama, ale to jsem na tom byla podobně jak ty...měla jsem jít do práce. Ale z 5. patra si z okna asi neskočím - nebo vlastně skočím - ale jednou 😀

jajinka27
2. bře 2009

holky ty odhady váhy jsou občas fakt mimo, mě řekla doktorka v poradně měsíc před porodem odhad 3300g a on to měl Tomík v den porodu 😀

a pokud by chtěl někdo vědět něco o vyvolání, jsem na to expert 😀

pri...tak to je manža hodnej teda takhle tě zamknout

kofila78
2. bře 2009

Priorita: No právě moc ne, čípek 1,5 cm a "pro prst volně", ale to už je 2 týdny a žádná změna.

Jajinka: O vyvolání nám něco řekni jen když to nebude hororová historie 🙂

priorita
2. bře 2009

kofila: no nález máme stejnej ... jsem zvědavá co mi řekne zítra! Ale ty nálezy...na to taky moc nevěř. Mohla bych jmenovat několik případů, kterým na KO řekli, vy rodit nebudete a odpoledne měli prcky na světě!

jajinka27
2. bře 2009

kofila...co chceš vědět??

kofila78
2. bře 2009

Priorita: já vím, tím se utěšuju, ale když zatím nic 🙂

jajinka: tak rámcově jak to probíhá, spíš ty časy - je to aspoň kratší než normální porod?

jajinka27
2. bře 2009

kofila...noo já nejsem moc dobrej příklad, já nakonec šla císařem 😒

hrusti
2. bře 2009

Vrana, diky za info. JJ, o te infekci jsem take slysela. No, ja spis nevim, jestli jsem dostatecna masochistka, abych si tu hraz masirovala 😀

Pri, koukam, ze te vasi berusce se opravdu ven moc nechce 🙂

Ja jsem dneska byla na ko u me dr. Malej je hlavickou dolu a jsem uzamceni na sto západů 😀 Dokonce mi delala utz a pry je hlavicka pres celou obrazovku, proste budeme mit pekneho sisounka 😀 Kdyz jsem se ji ptala na TP, protoze jsme podle poslednich 2 utz skoro o 2 tydny vetsi, tak pry by to neresila, protoze utz je jen orientacni. No, s moji nepravidelnou ms jsem opravdu zvedava, kdy se bude chtit prckovi ven 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru