Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

mojca
4. kvě 2009

lullka30: 5.4. 2009 jsem rodila v porodnici ve FTN Krč a za epidurál jsem platila 5 700 Kč anesteziologovi ze společnosti Anestar, který mě přišel zkontrolovat, myslím, že 2 dny po porodu.

lullka30
4. kvě 2009

dakujem za odpovede 🙂

hrusti
7. kvě 2009

Ja jsem mela akutniho cisare, prijela jsem do porodnice uz hodne otevrena, takze jsem nemela epi a cisare mi delali v celkove narkoze. Jinak epi stoji 5700 a plati se te externi firme. PA rikala, ze nemusis mit penize sebou hned pri prijmu k porodu, staci zaplatit treba druhy den, dle domluvy s anesteziologem.

senja
12. kvě 2009

Ahoj holky, jak si tu ctu posledni prispevky s tou anestezii... 😨 Ja se hrozne bojim celkove narkozy, v zivote jsem ji nemela a bojim se, ze u porodu v pripade, ze bude nutnost, tak asi tam zacnu hystericky rvat a brecet a pokusim se o utek 😲 Jako vazne

jajinka27
12. kvě 2009

senja...ahojky, kliiiid, já taky nikdy neměla celkovou, u porodu poprvé a ještě jsem manžovi říkala že už se neprobudím, ale taky jsem to chtěla mít za sebou, věř že v tu chvíli ti to ani nedojde
já jsem děsnej posera a zvládla jsem to, tak neboj

vrana
12. kvě 2009

senja, pak se jako řešení nabízí epidurál, nemusíš být v celkové narkóze 😉 a zbytečně se s tím dopředu nestresuj, určitě porodíš normálně

senja
12. kvě 2009

jajinka27 vrana Dik holky 😉 Ja jsem z te celkove fakt podelana, take mam strach, ze bych se neprobudila 😀 , a to se jen tak neceho nebojim.
Epidural prave ani moc nechci, tak asi budu doufat, ze porod bude prirozeny 🙂

jajinka27
12. kvě 2009

senja...to víš že bude přirozený a kdyby ne tak to zvládneš 🙂)

jmisa
13. kvě 2009

Já měla první celkovou narkozu u 1.IVF, měla jsem divnej pocit, ale pak jsem se probrala krásně vyspalá, ikdyž ta narkoza byla na pár minut. Na tu druhou už jsem se fakt těšila 😀 😀

remcalka
13. kvě 2009

Čtu tuhle diskusi už dlouho, ale protože jsem se tu zatím nedozvěděla jednu věc, která mě trápí, tak se do toho taky vložím. Jsem v Krči zaregistrovaná k porodu na 24.9.2009 a nějak nejsem schopná zjistit, jestli se v rámci prenatální poradny dělá v téhle porodnici monitor. Ze starších příspěvků jsem pochopila, že ještě na začátku tohoto roku se monitor v poradně standardně nedělal, ale když jsem tam volala, sestra se mi dušovala, že ho samozřejmě dělají + sledují průtoky pupečníkem. Tož jak to je doopravdy? Díííky za info.

katchula
13. kvě 2009

Ahoj remcalko, já rodila v Krči v listopadu a monitor mi nedělali ani jednou, až když jsem byla přijatá k porodu, to mi ho naopak dělali každou chvíli. Jinak můj gynekolog mi dělal monitor už někdy od 30. týdne, ale v Krči v poradně nikdy. Já slyšela, že tam je dělají jen rizikovkám nebo pokud se jim něco nezdá. Tož tak 😉

jajinka27
13. kvě 2009

remcalka..jak píše Katch, taky mi ho nedělali, rodila jsem v lednu a dělali mi ho až když jsem u nich ležela a to hooodne casto, ale ono to asi neni nijak zvlast potreba

remcalka
13. kvě 2009

Katchule a Jajinko díky za bleskovou odpověď. Vytasila jsem se s tím totiž na moji gynekoložku a ta na mě koukala asi takhle 😲 , že by ho nedělali. Zatím o tom prý od žádné své "svěřenkyně" neslyšela, ale hlavně prý bez monitoru nebo průtoků pupečníkem absolutně nemohou tušit, jak se mrňousovi daří a je to od 36 tt povinné. No alespoň to tam v poradně bude odsejpat rychleji, než když jsem chodila před dvěma lety do Motola - to bylo o nervy 😒

remcalka
13. kvě 2009

Pro senja k celkové narkóze. Taky jsem do svých cca 31 let žádnou neměla. Pak jsem kvůli problémům s otěhotněním byla na laparce, pak v rámci IVF přišla druhá a po porodu kvůli problémům ještě další dvě při revizích dělohy. Já neměla ani tak strach, že už se neprobudím, ale měla jsem spíš pocit, že zrovna mě prostě uspat nedokážou, protože jednoduše neusnu 🙂 a bude to v háji. Jenže je to takový mazec, že jsem nenapočítala ani do tří 😀 a byla jsem v limbu. Ani jednou mi nebylo po probuzení špatně a nedostavily se ani žádné jiné komplikace, takže klííííd. I kdyby k tomu došlo, bude to v pohodě.

evuse
13. kvě 2009

Remcalko, já tam chodila na začátku roku a dělali mi pouze průtoky přes utz, ale monitor ( sondy na břicho) ani jednou. Až při porodu, během poradny ne 😒

vrana
13. kvě 2009

remcalko, je pravda že monitor nedělají, údajně ale ten utz co dělají je nějaký speciální, že na to stačí a kdyby se jim tam něco nezdálo, pošlou tě na monitor 😉 Při příjmu na vyvolání mi ho dělali pak několikrát denně.

jmisa
14. kvě 2009

Moje info je, že průtoky dělají ultrazvukem, mají moderní spešl stroje.

Osobně mi vůbec neva, že nebudu muset v poradně tvrdnout ještě na monitoru.

vrana
14. kvě 2009

jmisa, moje řeč 😉 Poradna pěkně rychle odsýpá oproti třeba Podolí. A nemyslím si, že by si lajsli nedělat jen tak monitor, když ho nedělají, řeší to jinak 😉

remcalka
14. kvě 2009

Tak do je fajn. Mají dělat jedno nebo druhé a zdá se, že zvolili tu "příjemnější" variantu. Pokud se tam dá navíc "pořídit" poradna poměrně rychle, hýkám blahem, že babička nebude muset tu naši dračici hlídat pokaždé půl dne. V Motole by to tak určitě dopadlo. Takže ještě jednou Ď.

jmisa
14. kvě 2009

Holky, musí se na to sepsání porodopisu v 35tt objednávat? Nebo tam můžu jít kterýkoli den v tu hodinu, co tam maj psanou?

ducky
14. kvě 2009

JMíšou objednávat se nemusíš 😉 Až pak do poradny. Já jsem si tam pak volala anebo asi můžeš zajít pak dozadu a objednat se rovnou 😉

sabuse1
14. kvě 2009

jmisa: na sepsání porodopisu jsem se taky neobjednávala, jela jsem tam normálně na tu 12h a do poradny mě rovnou objednali při tom sepisování

jmisa
14. kvě 2009

Díky, to mi víc vyhovuje 🙂
Do poradny se zatím objednávat nebudu, můžu chodit ke svému až do 38tt.

cernobilka
15. kvě 2009

Ahoj holky, do poradny v Thomayerce už čtvrtým týdnem ve středu, to je riziková poradna s MUDrem Severou. Vždy se dělá na kontrole ultrazvuk, kde se kontroluje plod, jeho ozvy a průtoky.MOnitor se dělá jen tehdy, pokud se doktorovi něco nezdá, ale samozřejmě ho tam mají a vždy když tam jsem, tak na něm někdo je. U mne zatím nebyl zapotřebí 🙂.

Včera JSEM byla s partnerem i na jejich úvoní přednášce o porodu a moc chválím. bylo to supr a zcela mne to nadchlo, těším se, už bych klidně rodila 🙂.

jajinka27
15. kvě 2009

joo pan doktor Sever, zlatý to člověk 😉

cernobilka
15. kvě 2009

Já jsem s panem doktorem domluvená, že mi přijde i k porodu, tak jsem spokojená a natěšená 🙂.

jajinka27
15. kvě 2009

on je moc fajn, já ho měla u porodu a mám pocit že hlavně díky němu jsem vůbec porodila 😅

kacula81
16. kvě 2009

Holky, taky zřejmě budu rodit v Krči. Chtěla bych se zeptat, když píšete, že máte domluveného doktora k porodu, zadarmo to asi nebude, že... Slyšela jsem, že jedna známá za to platila 10000, to mi přijde šílený...

cernobilka
16. kvě 2009

Kaculo ta cena odpovida, aspon tak je to u mne. Je to opravdu hodne penez, ale mne to za ten klid stoji. Jinak bych do krce nesla. Je tam jeden pan doktor, ktereho bych opravdu u porodu nesnesla. Tak jsem se domluvila s MUDrem Severou, ten je moc fajn. Tak snad bude i ten porod snesitelny 🙂.

lynn77
21. kvě 2009

Ahoj, ja jsem taky registrovana v Krci, tak sem nekdy k Vam nakouknu jestli neva Ja byla v Krci na amniocnteze a delal ji taky Mudr.Sever, vsechno mi krasne vysvetlil co dela a tak bych si ho taky umela predstavit u porodu. Jinak, jak jsem tam pred tim zakrokem byla na vysetreni, to bylo v poradne, tak tam mezi kabinkama k doktorum a sesternou je takove lehatko s pristojem a lezela tam jedna pani. kdyz jsem cekala v kabince na vysetreni, slysela jsem srdicko. Jestli to byl monitor (pac ja nevim ), tak to tam asi delaji, ale jestli pokazde, tak to nevim....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru