Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

sabuse1
19. čer 2009

ducky: hodinu? ajaj....u mě to trvalo 15 minut, včetně uspání a probrání akorát sem pak byla slušně oblblá z té narkózy. Začala sem právě taky dost krvácet proto se tak rozhodli, nechtěli už čekat a riskovat. A to jsem na podzim s placentou ležela v nemocnici, protože jsem jí měla nízko a začala se částečně odlučovat🙂)) Jinak teda až na ty medikamenty je to opravdu jak přes kopírák to je fakt🙂))

sabuse1
19. čer 2009

jminsa: mě dali dolsin skoro hned jak sem přišla na sál aniž bych si o něj říkala, prostě přišli, že mi dají něco proti bolesti a protože už byly kontrakce dost nepříjemný tak sem se ničemu nebránila🙂)) Ale účinek bych řekla, že to skoro žádnej nemá, spíš se mi chtělo hrozně spát, jakoby oblbne, bolesti sem cítila stejně takže jdi určitě radši do epi když bude třeba.

nikieda
19. čer 2009

Tedy holky, vy máte zážitky z porodu.. Ufff, no alespoň si nebudu dělat iluze 😀
Ducky, jak se dají vyzjistit služby doktorů? 😉 😀
Tak dnes jsem si koupila kruh s krtečkem, kdyby byl potřeba a také kojící podprdu, tak snad už mám vše 😅

ducky
19. čer 2009

Susiku tak u mě to naštěstí pokračovalo 😀 Já to platila, tak jsem byla ráda, že to k něčemu bylo 😀

Sabuše jj, hodinu. Já o tom nevěděla, mě to utíkalo vevnitř úplně jinak. 😅
A já oblblá nebyla, ale nemohla jsem si sama dojít na záchod až do druhého dne do rána. Jak mě se všechno motalo 😅

Nik každý den je tam jiný dr., ale ten dr. je tam vždycky ve stejný den. Takže já byla asi 2x v pondělí, to má službu dr. Budka (pokud se nic nezměnilo) a pak jsem začla chodit ve čtrvtek a to má právě službu dr. Menšík 😀
Takže pokud budeš chodit stále čtvrtky, tak bys měla chodit k němu 😉
A zážitky jo, ale i když jsem to měla dlouhý a trochu komplikovaný, tak to všechno stálo za to. Až poprvé uvidíš Skřítka, budeš šťastná a na to nejhorší zapomeneš 😉

sabuse1
19. čer 2009

Nik neboj se, ty budeš určitě klikařka a bude vše v pohodě🙂 Ono to asi vypadá děsivě když to člověk čte, já sem se porodu hrozně bála a když mi pak rupla voda byla sem úplně v pohodě, něják mi to pak ani nepřišlo. Takže buď v klidu🙂
Jinak se asi nic nezměnilo, já byla v poradně v pondělí a byl tam dr.Budka, poprvé jsem byla v úterý a to tam byla dr.Bednářová, třeba ještě napíše někdo kdo chodil ve středu a pátek a budeš mít přehled🙂 Ale čtvrtky bych být tebou neměnila🙂))

Ducky: no to je fakt, že tobě to asi uteklo, chudák manžel ten musel být pěkně vyděšenej co? A měla si to koukám za ty prachy i s centrifugou🙂
No já sem si chvilkama připadala jak sjetá, měla sem hrozně dobrou náladu, ale chtělo se mi spát, prostě oblbovák no🙂

ducky
19. čer 2009

Sab 😀 To každopádně 😀 😀
I když to už pak zas tak fajn nebylo, když jsem kvůli každýmu čůrání musela zvonit na sestřičku 😀
Jsem myslela, jak budu za hrdinku, že se večer i vysprchuju. Sestřička mě doprovodila na záchod a prý jste si jistá a já že jo a než jsem dočůrala, tak se mi udělalo tak zle, že jsem jí poprosila, aby mě dovedla do postele 😀
To víš, že se manža bál, ale aspoň si tam užil prďolku 😀

sabuse1
19. čer 2009

Ducky: no ta mísa je naprd, taky sem to absolvovala, hlavně se mi po porodu chtělo pořád a kvůli tý narkóze mě nechtěli na záchod pustit. Já sem teda sprchu zvládla, ale taky sem statečně vyskočila z postele, došla do sprchy a tam sem sebou málem sekla takže sem sprchu absolvovala v kleče a v doprovodu sestry samozřejmě, pak mi donesla nějáký olejíček na zvýšení tlaku tak to bylo lepší.
No jo dělat hrdinku se holt někdy nevyplácí co?🙂))

jajinka27
19. čer 2009

nik...v pátek je tam taková doktorka cizinka, ukrajinka nebo co, ale je celkem v pohodě a středu nevíííím 😀

ducky
19. čer 2009

Sab já neměla mísu, já chodila rovnou na WC, akorát v doprovodu sestřičky 😉
Takže vlastně čůrala jsem do mísy, ale záchodové 😀 😀
Sprchu jsem dala až ráno, dřív to fakt nešlo. 😅
Naštěstí i malou mi tam daly sestřičky až ráno, když jsem byla schopná postarat se nejen sama o sebe, ale i o ní 😉

Čus Jáji 😀

nikieda
19. čer 2009

Díky za všechny info 😉 Já byla ale na poradně už dvakrát v pondělí, jednou tam byla dr.Bednářová a po druhé dr. Menšík, takže se občas střídají nepředvídatelně 😀 Ale co, hlavně ať mě někdo šikovný odrodí a je to 😉
Jinak naštěstí předporodním strachem/trémou netrpím, beru to jako zkoušku ve škole, nikdo jiný za mě jít nemůže 😉

kafi
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sabuse1
19. čer 2009

ducky: tak to jooo🙂))

no vida tak chybí středa a je to stejně prd platný když si to tam prohazujou jak je třeba že?🙂))

nik: to je dobře, že nemáš strach, je to určitě lepší a je fakt, že nikdo jinej to za tebe nezmákne🙂

ducky
20. čer 2009

Nik tak to jsi mě pobavila 😀 Ale to by bylo docela dobrý, ne, kdyby to mohl někdo vzít za nás 😀
Třeba taťkové 😀 Hezky fifty, fifty, my budeme nosit mimi 9 měsíců pod srdcem a oni ho porodí 😀

Sab ty v tom teda dělají nepořádek 😀

Kafi vždycky je to o lidech a otřepané to není 😉 . Já měla kliku jak na PA, tak na doktora a byla jsem spokojená. A manža byl zlatý, bez něj bych to nezvládla tak v pohodě. A přesně jak píšeš, pro miminko člověk kolikrát překousne i někoho méně naladěného 😉

jajinka27
20. čer 2009

ducky...čus 😀

ducky
20. čer 2009

Jáji, ty fíku 😀 😀 Se tu tlemím 😀

saze
22. čer 2009

Ahoj holky prosím o radu. Jsem zaregistrovaná v Krči a chci se zeptat byla jste některá na nadstandardu? Kolik jste za něj platili? A stálo to za to?

jmisa
22. čer 2009

Saze, tady máš ceník
http://www.ftn.cz/fileadmin/ftn/Kliniky/Gynekol...

Osobně mi to přijde dost předražený a když k tomu připočtu i cenu za epidurál, tak to je porodný hned v čudu.

saze
22. čer 2009

Mě to právě také přijde strašně drahé ale manžel si pořád vede svou že to bude lepší.

jmisa
22. čer 2009

No pokud tam bude s Tebou, tak asi jo.
Ale jinak by mě to tam samotnou nebavilo. Můj muž za mnou určitě nebude moci chodit každý den a pokud jo, tak třeba na půlhodinky apod. Tak bych se tam ukousala nudou.

ducky
22. čer 2009

Ahoj Saze,
já byla a byla jsem šťastná. Měla jsem ten nejlevnější za 1100,- Kč, kde máš koupelnu společnou ještě s jednou maminkou.
Co mě tam hnalo bylo to, že návštěvy můžou až na pokoj a můžou tam být někdy od 7,8 (to nevím přesně) až do 22 hodin. A pokud by tam chtěl parner spát, tak taky může, akorát teda za další prašulky. Toho jsme nevyužili, ale i tak to bylo super, že tam mohl za mnou kdokoliv a téměř kdykoliv.
Na šestinedělí můžou návštěvy jen na chodbu a asi do 17 nebo 18ti.
Pak teda ta sprcha, kam chodíš po každém čůrání a tak.
Byla jsem fakt ráda, že jsem tam byla a penízků nelitujeme. Sice jsme tam nechali jak za dovolenou (měla jsem epidurál), ale těch peněz nelitujeme 😉

jmisa
22. čer 2009

No a to nedej bože, aby třeba prcek dostal žloutenku nebo měl nějaký problém a ze čtyř dnů se vyklubalo dnů deset, dva týdny apod. 😕

saze
22. čer 2009

A kdyby se stalo to co píše jmisa tak se pak dá jít na normální pokoj?
Holky já si o porodu moc nezjišťuji nechám se raději asi překvapit a doporučit od doktorů. Nějak se zatím necítím zjišťovat podrobnosti. Nebo myslíte že je lepší když člověk ví do čeho leze?

jmisa
22. čer 2009

Saze, já tam byla na tom kurzu, tedy té dvouhodinovce + prohlídka porodnice. Zase jsem radši, že vím, co můžu čekat.

saze
22. čer 2009

Jmiso - já jsem děsnej nervák a jsem schopna se nervovat už teď

saze
22. čer 2009

Jmiso jdeš do epi? a ten nadstandard se musí říct dopředu nebo stačí až po porodu, a mají je volné?

ducky
22. čer 2009

Saze taky jsem byla na kurzu s prohlídkou sálů a pak ještě na tom o šestinedělí. Jako porodíš i neinformovaná, ale nějaké info bych si o tom zjistila 😅
Kámoška byla na nadstandardu po císaři, tzn. týden. Záleží, jestli do toho ty peníze cheš dát anebo ne.

jmisa
22. čer 2009

Tak já se zatím nenervuju.
Ikdyž jak mám problém teď na konci s tlakem, tak jsem zjistila, že mi vrchní tlak skáče nahoru, jak jsem ve stresu. Ve stresu nejsem, když je muž v práci, protože je 5 minut od baráku. Ale v pátek šel třeba do fitka a pak na jedno (pochybuju, že bylo jedno) a já nemohla vrchní tlak srovnat do normálu 😀 😀 Pak mi to nedalo a volala jsem mu, on konstatoval, že už jde a během 5 minut je doma a tlak se sám srovnal, prostě nervoza 😀 😀

Dneska jsem zase pro změnu vystresla já jeho, volala jsem mu na mobil do práce kvůli nějaké blbosti a on z toho měl málem infarkt 😀 že už musíme jet 😀

ducky
22. čer 2009

Saze o nadstandard si řekneš při příjmu a když je volno, tak tě po porodu vezou rovnou tam.
Pokud je plno, jdeš na šestinedělí a když se uvolní, tak tě převezou. 😉

A z porodu se nenervuj. Hele když to šlo dovnitř, musí to jít i ven. 😉

ducky
22. čer 2009

Míšo 😀
Tak to je dobrý teda 😀
Tak si přestaň zvedat tlak, i když bude 30 minut od domova, ptž tak rychlý, aby nestihl přijet, to určitě nebude.
😀

jmisa
22. čer 2009

Saze, ráda bych porod zmákla bez medikamentů, pokud by to nešlo, tak volím epidurál, dolsin a spol. nechci. Jinak epi za 5700, taky žádná láce.

Když jsme byli na tom kurzu, tak nám říkala, že volné jsou hlavně ty dražší pokoje. Dopředu Ti ho nezarezervují, až porodíš, tak si o něj řekneš a bud volný je nebo není, ale asi se každý den uvolńují.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru