Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

jmisa
22. čer 2009

Ducky, no já to rozumově vím, ale tlak si dělá, co chce 😀 Naštěstí s těma lékama si poskakuje jen ten vrchní. 😀 😀

ducky
22. čer 2009

Míšo 😀

A jen k tý epině, zrovna jsem zase četla o porodu, kdy si mamina řekla o epi a nejdřív jí řekli, že je málo otevřená a když ho chtěla znovu za nějakou dobu, tak byl anesteziolog u sekce. Tady máš jistotu, že ho dostaneš.
I když ta částka je samo pálka. 😅

A jdu si hrát, malá prská 😀

saze
22. čer 2009

Tak holky říkám si že to zvládlo tolik holek že to musím zvládnout i já a přesně šlo to dovnitř půjde to i ven. Manža k porodu nepůjde půjdu sama. Nějak by to asi nezvládl.

jmisa
22. čer 2009

Ducky, no jo no, já vím, proč se platí epi. Ale mohlo by to být tedy jako fakt trochu míň 😀 Třeba půlka 😀

jmisa
22. čer 2009

Saze, tak to si dobrá. Já manžovi vybrat nedala, prostě půjde a fertig 🙂
Ale chci ho tam hlavně na dobu toho otvírání atd. může to trvat hodně dlouho a já bych tam nerada byla sama. Když pak nebude zvládat závěr, tak může na malého počkat na chodbě, až ho ponesou na ošetření no a pak se s ním vrátit.
Ale věřím, že to zmákne i se závěrem. Stejně ho nechaj jen u mojí hlavy 🙂

jmisa
22. čer 2009

Saze, jsi doma nebo chodíš do rachoty?

saze
22. čer 2009

Můj manža říkal že by na ten začátek šel také ale na ten konec fakt prý ne. Tak si ho asi vezmu na ten začátek a pak se uvidí. A proč se v Krči platí tolik za ten epi?

saze
22. čer 2009

Jmiso jsem doma. Jsem po ivf (což si asi pamatuješ) a ještě jsme čekali dvojčata a jedno jsem potratila, takže se se mnou doktor vůbec nebavil.

jmisa
22. čer 2009

Saze, v Krči dělá epi externí firma, tedy epi u porodu, nedělá to nemocniční anesteziolog. Takže je doktor pak stále k dispozici, epidurál dávkuje podle potřeby.
V jiných nemocnicích se právě může stát, že anesteziolog je u operace a ty máš smolíka a pak tu dávku daj prostě jednorázově a zase zmizí po své práci.
Tady si ho prostě platíš na tu dobu porodu, plus myslím, že PA říkala, že chodí na kontrolu ještě další den.

saze
22. čer 2009

Aha teď koukám že to měla stejně jako já.

jmisa
22. čer 2009

Saze, no já vím, že po IVF, proto se ptám 🙂
A koukám, že to máme podobné, taky jsme čekali dvojčata a jedno to vzdalo. Ale naše tedy hodně brzo v 6+4, prostě obvyklý syndrom mizejícího dvojčete.

saze
22. čer 2009

a tys chodila do práce?

jmisa
22. čer 2009

Saze, nee, já se válela celé těhu doma 🙂

jmisa
22. čer 2009

Byla to taková hůř placená dovolená. Ale zase vycházky dle potřeby, tak mě ani nic neomezovalo. Myslím, že po tom všem s otěhotněním, jsem si to těhotenství za odměnu užila 🙂

saze
22. čer 2009

Naše až v 11tt ale od 6 týdne bylo jasné že to vzdá.

saze
22. čer 2009

Také mám neomezené vycházky, a já teda doma ještě dělám věci do práce. Tak mi to vyjde tak stejně. Ty bydlíš tady někde u Krče? Já jsem z Libuše.

jmisa
22. čer 2009

No hlavně, že to to druhé ustálo.
My měli u obou srdíčko a na další kontrole už srdíčko tlouklo jen jedno a druhé embryjko se rozpadalo.

jmisa
22. čer 2009

Saze, bydlíme v Záběhlicích.

saze
22. čer 2009

A jak ti je?

jmisa
22. čer 2009

No já si platila pojistku pro dlouhodobou neschopnost, tak mi to taky vyšlo ve finále stejně. Ale s rodičákem to bude mazec. U nás v práci ani není možnost něco dělat z domova, ikdyž mi to tedy nechybí. 😀

jmisa
22. čer 2009

Saze, dobře, celý těhotenství je mi fajn, bez problémů, nemůžu si stěžovat.

saze
22. čer 2009

Tak to je paráda.

sabuse1
22. čer 2009

saze: já si vyzkoušela obojí, jak nadstandart tak šestinedělí a nakonec sem byla skoro radši na šestinedělí, návštěvy na chodbě mi až tak nevadily, ve dvou to tam hodně rychle utíkalo a byla to celkem pohoda. Je teda fakt, že v době kdy jsem rodila nebylo zrovna narváno takže ve společných sprchách jsem byla vždycky sama, možná když je narváno je to asi horší. Jinak péče je stejná na obojím, výhoda na nadstandartu jsou ty návštěvy a větší soukromí. Jinak na tom šestinědělí můžou návštěvy do 20h, manža většinou touhle dobou odjížděl a v pohodě

susik77
22. čer 2009

Ahoj, s tou epi to neni tak docela pravda: v Podoli epi prubezne doplnuji, zadna jednorazovka a je to zadarmo. mne pripada porodnice Krc teda celkove strasne draha-jak epi, tak nadstandardy...

ducky
22. čer 2009

Susiku pořád k tobě ale nemusí přijít anesteziolog. Bude někde operovat a hotovo, jseš bez epi.
Mě se to taky moc nelíbilo, ta cena je dost velká, ale prostě v Krči máš 100% jistotu, že když chceš epi, tak jí dostaneš. Fakt jsem se setkala se spoustou rodiček, co chtěly a pak k nim 2 hodiny nikdo nepřišel, aby se tolik otevřely, že epina už nešla. 😝

sabuse1
22. čer 2009

Tak do některých věcí se asi vyplatí investovat...kamarádka rodila taky s epi - v Motole, dostala 1 dávku a ta jí vykapala do matrace protože jí to vypadlo a nikdo si toho nevšiml...sice to měla zadarmo, ale tak něják k ničemu. Byla to asi náhoda a stát se to prostě může, ale ten kdo si za to nechá platit má taky možná trochu jiný přístup...

susik77
22. čer 2009

no, stat se muze cokoliv aj v krci...kamaradce tam sli dat epi a ten anesteziolog u toho omdlel 😖 rikala, ze ji tam nechali v soku lezet, nikdo se o ni nestaral a vsichni skocili k nemu 😕
asi je to vsechno skutecne o lidech...kde na koho nerazite 😔

sabuse1
22. čer 2009

susik: no tak to je docela mazec🙂)) jsem fakt ráda, že sem měla kliku na silný jedince🙂

ducky
22. čer 2009

Tak to jsem taky ráda, že ten můj sebou nesekl, i když mi to nešlo napíchnout. 😅 Kvůli bříšku jsem nemohla do té úplné kuličky, tak to chvíli hledal a napichoval asi na 10x 😅

Kamáradka na Bulovce měla tu klasiku, chtěla bych epi, ano, někoho vám pošlem a 2 hodiny nikde nikdo. Byla nakakaná jak mraky 😝

susik77
22. čer 2009

ja prochazim vsechny mozne dizkuse na netu a mam z toho pocit, ze skutecne zavisi kde na koho narazite. samotna porodnice kt. si vyberete ma vliv na vas zazitek z porodu tak mozna 30%.
porod muze byt uplne super ve velke porodnici, kt. vsichni pomlouvaji ze se tam rodi jak na bezicim pase 😎, kdyz mate stesti a narazite na super personal 😵 a muze byt aj uplne strasny v male porodnici, kterou vam doporucuji vsechny PA na alternativ. predporod. kurzu ( to se stalo moji kolegyni v Neratovicich) 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru