Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

ducky
22. bře 2010

Adelaz já poslíčky taky neznám, ani mi netvrdlo břicho. Za to rodit 3 dny, to byl bohužel i můj případ. Malou jsem od prasknutí plodovky rodila 36 hodin a díky medicíně za epidurál, díky němu jsem se nakonec otevřela.
Doufám, že malýho budu rodit teda kratší dobu. 😅
Nicméně poslíčky poznat či nepoznat, buď to přejde (např. ve vaně) nebo se kontra zesílí a pak to nejsou poslíčci a to je dle mého jedno, jestli jsi prvorodička nebo druho. Musíš jen vědět, jak na to 😉 Takže jak jsem psala, nám radili v Krči, že když začnou stahy, šup do teplé vody a jestli to ustoupí a přejde, tak to byli poslíčci. Jestli se to zesílí a neustane, tak máš kontra a jedeš.
Těžko ti navíc kdokoliv poradí, jaké bolesti budeš zrovna ty mít. Jsou holky, co mají křížáky, jsou holky, co mají klasické do břicha. Ty jsem měla já a buď si jistá, že to poznáš 😉 😀

adelaz
22. bře 2010

ducky: jo tak to s teplou vodou si budu pamatovat🙂 Ty jsi chodila do Krče na nějaké kurzy? Vím, že tam mají nějakou nabídku, ale nevím jestli tam mám jít a nebo ne🙂 Docela se mi líbil ten kurz úlevových poloch a dýchání... ale spíš ty úlevové polohy🙂

minea
22. bře 2010

Tak mně ve vaně kontrakce tak zesílily, že jsem málem nedojela 😀. Jinak tvrdnutí břicha bohužel znám, stejně jako v prvním těhotenství i teď s tím bojuju. Cpu se magnézkem a nesmím se namáhat - chodit po shopping centru už bohužel nezvládám, jenže problém mám i když třeba hodinu stojím u plotny 😒.

adelaz, ty kurzy jsou strašně užitečný, já jsem chodila do Graviditas, ale zajdi si aspoň na ty přednášky, co dělají v Krči, vědět pár věcí dopředu je velká výhoda. Ale koukám, že ty už jsi 36tt, to je skoro nejvyšší čas 😅.

adelaz
22. bře 2010

minea: No jo hrozně to uteklo a já hodně makala, takže jsem neměla na kurzy ani cvičení čas, ještě teď dělám věci z domova🙂 Tak až se tam dneska zaregistruju tak se objednám i na ty kurzy, jste mě přesvědčily🙂 A taky si zaplatím tu prohlídku sálu a tak, když už jsem v tom🙂 Já měla s tvrdnutím břicha problémy první 4 měsíce ale pila jsem magnezium a pomohlo to a teď mi tvrdne jen v noci a nebo přesně jak říkáš když déle chodím...

ducky
22. bře 2010

Adel jj, byla jsem na dvou kurzech. Ten o porodu s prohlídkou sálu a pak ten o šestinedělí. Vynechala jsem jen to kojení, ptž jsem si říkala, že to buď půjde nebo ne a nechtěla jsem se stresovat už dopředu. 😉 Ale určitě je to taky poučný kurz.

Mineo tak to jsi ale měla právě dobrý, ne? 😀 My jeli sotva praskla voda a pak jsem tam byla 24 hodin bez manžela, s kontra nevedoucíma k porodu. Nakonec jsem se aspoň otevřela na 4 a mohla na sál a manža za mnou. A tam dalších 12 hodin 😅 😀 😀
A to tvrdnutí teda nezávidím, to musí být docela hnus, navíc o když tam máš malou, tak si asi zas tak neodpočineš, co?
Ale oni ty druhé děti jsou cvičené už v děloze, že? 😀 Malá mě kolikrát nechtěně švihne, když není zbytí tak jí nosím a tak dále a tak dále. Takže prcek bude trénovanej 😀

Jako jestli malý bude taky na dlouho, tak mi asi švihne 😝 😀

adelaz
22. bře 2010

ducky: Jee tak já se tam hned poptám na ty kurzíky🙂 už se docela těším🙂

ducky
22. bře 2010

Adel pospěš si 😀 😀 Ale je to fakt dobrý, něco se dozvíš. Může tam jít i partner. 😉

mandragora10
22. bře 2010

Adel...ja se ucastnila taky dvou kurzu v Krci...kojeni a o porodu spojenym s prohlidkou salu, na tom druhem byli i partneri a musim rict, ze to bylo moc fajn, chlapi o porodu az na par vyjimek slyseli poprve, my zenske jsme asi nejvic uvitaly tu prohlidku salu a poznani prostredi 🙂 Na termin kurzu jsem cekala skoro 14 dnu, takze urcite volej co nejdriv, at to jeste stihnes. 🙂

adelaz
22. bře 2010

ducky: můj manžel je Fin a česky moc nerozumí☹ takže zase sama☹

mandragora: jeee tak to moc času nemáme:(

Zrovna jsem se vrátila z registrace. Přijímala mě moc milá sestřička, ale mluvila děsně rychle a půlku věcí si nepamatuju😀 jen kde mám zvonit když budu rodit a nebo mít nějaký problémy... což je asi nejdůležitější🙂

minea
22. bře 2010

adelaz, jestli je manžel ochotný to absolvovat, tak bych ho na tu prohlídku určitě vzala - jde hlavně o to vidět to prostředí a nasát atmosféru, a co je porodní lůžko a kde se ošetřujou novorozenci, to pochopí i bez výkladu 😉

adelaz
22. bře 2010

Jojo na sál ho vezmu i když u porodu nebude, ale aby věděl co mě čeká a aby věděl kde budu a tak... Teda holky asi se začínám lehce bát... Nějak moc rychle se to blíží🙂

ducky
22. bře 2010

Adel neboj. Jo, dovnitř, to bylo příjemný, viď? Ale ven prostě musíííí 😀 😀
Hele my ženský jsme na to prostě stavěné, veškerou bolest zapomeneš jen budeš mít chlapečka v náručí, tak se dopředu neděs a těš se na tenhle okamžik 😉
Myslíš, že bych do toho šla podruhý, kdyby to bylo tak hrozný? 😉 😀 To dáš 😉

ducky
22. bře 2010

A kdepak máme Blanches? Že by v Krči? 😀

adelaz
23. bře 2010

ducky: To je jasný, že to dám🙂 Jsem přece ženská🙂 To jsou jen takové ty hloupé obavy co a jak bude a tak🙂
Dík za podporu🙂

ducky
23. bře 2010

Adel já ti můžu říct, že podruhý je to skoro horší, ptž už víš, jaký to je. Já se prvního porodu ani neděsila, jsem si říkala, že to prostě nějak bude. Zvolila jsem porodnici, který věřím a tak jsem si říkala, že to prostě dobře dopadne.
Teď podruhý už vím, že jsem poprvý rodila strašně dlouho a závěr s epidurálem, takže vlastně ty koncový bolesti neznám, ale chtěla bych bez něj, pokud to půjde a tak dále a tak dále, hlavně taky doufám, že to nebude tak na dlouho a podobně, prostě samé otazníky, které u prvního porodu prostě nebyly. 😅 Do toho víš, že někde u babiček je to tvoje první dítě, kterému se jistě stýská a stýská se i tobě, takže další faktor, ale nemám si co naříkat, druhé dítko jsme chtěli, už je v bříšku a jen ať se hlavně zdravé narodí a pokud možno v termínu. 😉
Nicméně tvoje obavy vůbec nejsou hloupé, jsou úplně normální, je to něco, co jsi ještě nezažila. Ale jednou nás matička příroda takhle udělala, ale dala nám k tomu i velikou vnitřní sílu a odolnost a statečnost a hlavně taky hormóny 😀 😀 Je to fakt dobře zařízený a opravdu mi věř, že jak uvidíš svýho malinkýho chlapečka, rázem bude vše zapomenuto. 😉

kativka
23. bře 2010

Ahojky, tak jsem tu chtěla nechat zprávu pro Blanches, která se bála, že bude přenášet a ona asi nepřenáší? No kdyby náhodou, tak nevím, zda to byla náhoda, nebo ne, ale v pondělí večer jsem si udělala ten čaj ze skoříce a hřebíčku a ve čtvrtek jsme jeli rodit. Přesně, jak píšou, do tří dnů kontrakce a rodíš. Tak pokud ještě nejsi v Krči, třeba to taky bude působit. Našla jsem to tady někde na koníkovi, myslím, že téma byla nápoj k vyvolání porodu podle...

adelaz
23. bře 2010

ducky: jojo máš úplnou pravdu se vším🙂 Je pravda že se na Markuse tak šíleně těšíme s tatínkem, že mi je to všechno fuk a už chci aby byl s náma🙂 no za chvilku bude🙂 a doufám, že v termínu... hlavně ne dřív to jsou naši na dovolené a hrozně by je mrzelo kdyby to prošvihli:--) a kdy máš termín?

ducky
23. bře 2010

Adel já mám dva, podle MS 14.7. a podle UTZ 19.7. S malou jsem měla taky dva a ona si vylezla přesně mezi nima 😀 😀 Tak doufám, páč přenášet teda nechci, malý by pak byl jako telátko. 😝 😀

Kativ tak ty jsi teda borka. Dvoutýdenní miminko a už snažilka, jo? 😀 😀 😀

Blan je asi v porodce, páč se nehlásí. Řekla bych, že už ví, jestli má holčičku nebo chlapečka. 😉

ducky
23. bře 2010

Zuzánku děkujeme 😉

Blan gratulacéééééééé převelikáááááá 😀 Honzík je krásný chlapeček a má moc pěkné míry.
Snad jsi měla pohodový porod. 😉

zuzanek
23. bře 2010

Není za co, hlavně Honzík vůbec na 3,5 kg nevypadá.

Dnes jsem za nima byla, spadl na 3,30kg, není zmačkaný, je nádherný, heboučký, dnes dostal ráno žloutenku, tak se slunili.

Blanča je v pořádku, neměla to moc jednoduché, ale měla u sebe manžela a Honzík za tu bolest stojí!!!

Všechny vás pozdravuje, zítra je snad pustí, tak se ukáže.

Mějte se

jajinka27
23. bře 2010

jéééé Blan gratuluju moc a moc a přeju Honzíkovi hlavně zdravíčko 😵

kativ...to je asi omyl ne? ta snažilka?

adelaz
23. bře 2010

Ježiš ten je nádherný🙂 Já už chci taky🙂

ducky: Já mám termín genetiky 18.4. termín z Krče 19.4. a podle poslední MS 20.4. 🙂 tak uvidíme🙂

ducky
23. bře 2010

Adel tak uvidíš, kdy malý bude chtít ven. Zatím od nás z diskuze se chlapečkům až tak nechtělo, ale to neznamená, že ten tvůj nevyrazí jak namydlenej blesk, aby už byl venku 😀 😀

minea
23. bře 2010

Blanches, moc gratuluju k Honzíkovi! Je fakt krásnej - úplně vidím ten rozdíl mezi donošeným miminkem a tím, kterému se chce na svět dřív. Dcera byla po porodu taková celá flekatá a pupínkovitá, trvalo celé šestinedělí, než z ní bylo to krásné miminko 😅

adelaz
23. bře 2010

ducky: jen ať si tam ještě pár týdnů je🙂 chichi uvidíme🙂 zrovna koukám na telku jak tam slečna rodí... tak dejchám s ní😀

ducky
23. bře 2010

Adel neboj, on se dopeče 😉

Malá byla taky hrozně vyžehlená. Šla přesně mezi dva termíny 😀

hrusti
24. bře 2010

Gratulujeme Blanches k Honzikovi 😵

Adel, muj Honzik se narodil 18. dubna 😀

adelaz
24. bře 2010

hrusti: ještě mi řekni že je Honzík hrozně hodnej a furt jen spinká 😀
ducky: já se nebojím🙂 Jen ať se tam dodělá🙂

mandragora10
24. bře 2010

Adel, mame podobny termin...nas Tomasek by mel prijit na svet 16.4., tak doufam, ze ty tri tydny v brisku jeste vydrzi, jeste si chci uzivat materskou 🙂 Treba se potkame v porodnici 😉

Blanches,velka gratulace, Honzicek je nadhernej.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru