Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

vrana
12. dub 2010

😵 😵 😵

ducky
12. dub 2010

Konečně obídéééék 😀

Adel teď jsem si to ještě dočetla a jelení lůj a vodu potvrzuji, bez toho jsem se taky neobešla. 😉

blanches
12. dub 2010

Vrana máš pravdu Rajec je super, ten jsem měla také 😀
Adel ještě je dobré mít žínku, manžel mě otíral studenou vodou a moc mi to pomáhalo 😉, tak můžeš říct švagrové ať otírá 🙂

Já to koupání stejně jak přebalování měla také z lůžka, pod tu sprchu jsem ho tam nedávala, jen jsem ho otřela a koupala až doma, bylo to něco jiného 😀

Adel mě ty pleny vyšli úplně přesně 😉

hrusti
12. dub 2010

Adel, latkovky tam k dispozici nebyly, jestli me pamet neklame 😀 Mela jsem je sebou, ale mozna ani nejsou potreba. Jen na nejake otirani atd.
Detske pleny mi donesl manza do porodnice, az kdyz pridelene pliny zacaly dochazet 😉
A poporodni vlozky jsem taky nosila ze zacatku po dvou a k dispozici byly v dostatecnem mnozstvi 😀
Haha, s tou lepici paskou jsem se fakt pobavila 😀 😀 😀

Jinak jak pisou holky, tak peci o mimi mi ukazali jako z rychliku. Max. 15 minut s koupanim. Od detske dr jsem pak dostala vynadano, ze prckovi poradne nevycistim pupicek, kdyz mu ho sundali. Jenze to mi bohuzel nikdo neukazal, jen sestra rekla, ze to mam vycistit lihem a netusila jsem, ze to mam poradne vytrit i vevnitr v tech zahybech, tak jsem to vzala jen nahore 😝 No jo, priste bude clovek chytrejsi 😉 🙂

adelaz
12. dub 2010

A kalhotky jste měly takové ty sítovky na jedno použití nebo své???

vrana
12. dub 2010

Adel já měla síťovky svoje z lékárny a byly super. Taky jsem je nosila chvíli doma. Měla jsem troje a točila jsem je, normálně je vyprala a usušila na topení. Nechtěla jsem si ničit vlastní a ty síťovky byly pohodlnější.

adelaz
12. dub 2010

Já je právě taky koupila tak snad budou ok🙂

vrana
12. dub 2010

Malá je vzhůru, tak já letím, pa

mili1pu
12. dub 2010

ahoj holky no adel já mám teda zbaleno jen pro sebe pro mimi by ti základ měli dát oni od plen po oblečení,až teda na to když pojedete domu tak už svoje oblečení, ale myslím že pokud si tam přivezeš sebou i svoje věci na mimi tak malého ti do těch věcí snad oblečou. 😀
vrána- mé mámě taky trhali placentu a prý to byl druhý porod, no tohle mě snad nečeká,když se prý koupe v horké plné vaně tak prý přirůstá.tak při nejhorším se nechám uspat. 😎 😅 😅

mili1pu
12. dub 2010

ty síťovky mam taky a jsou dobré že se dají vyprat a připadají mi pohodlné a určitě nebudou škrtit dostala jsem je od tátoví přítelkyně ta porodila před 7 měsíci mou ségru hihi😀 😝 ,ale z dm mam i jednorázové ty jsou v balení po pěti a ty jsem si koupila já obojí by měli větrat tak snad využiji oboje. 😀 😝

jajinka27
12. dub 2010

ty z dm jsem nevyužila, škrtilo mě to :((

adelaz
12. dub 2010

Mili: já věci pro malého neberu, ale musím to připravit manželovi do tašky🙂
On by to nezvládl... 😀
chichi tak já se koupu v teplé vaně skoro ob den tak doufám, že mi placenta "nepřiroste" a půjde pěkně ven:D

mili1pu
12. dub 2010

to já taky 😀 ,ale né v plný.jo to mi bylo taky přikázáno že prý by nevěděl co vzít tak už to má připravený,ale popravdě taky jsem si chvíli lámala hlavu.také už máš oteklé kotníky mě už se stratil a žádný nemám jak je mam oteklý, táta řikal že by mohl zlobit tlak jeho přítelkyni si kůli tomu nechali v nemocnici a vyvolali jí porod. 😒

blanches
12. dub 2010

Mili tak to máme podobné, tátova přítlkyně porodila minulý rok, takže náš Honzík má o rok staršího strejdu 😀

Já používala také ty síťovky a ještě potom nějaký čas doma, jsou vzdušné a mnohem příjemnější 😉

Holky chtěla jsem se zeptat, také Vaše mimča měla novorozenecké akné? Mně říkala doktorka, že je to normální, Honzíček je teď poďobanej jak puberťák 😀, prý mu to nemám ničím ošetřovat zpraví se to samo. A ještě jeden dotaz, co používáte na třísla, má to tam takový skoro až mokvavý, to nepoužíváme ani vlhčené ubrosky na které je alergický, jen žínkou a pak osušíme. Po Bepantenu mi to lepší nepřijde a to ho nechávám při přebalení vždy nějakou dobu volně. Napadlo mě něco s heřmánkem, ale nevím 😒 Předem děkuji za rady. 😉

adelaz
12. dub 2010

Mili: mně nohy ani ruce neotýkají díky bohu ... já nějak nemám žádné problémy... celé těhu podle knížky🙂 Pan doktor se mi snažil něco najít a vždycky jen řekl, že jsme ukázkový případ těhotenství:D

vrana
12. dub 2010

Blanches na ošklivý opruzeniny, co nechtějí mizet je výbornej imazol, je volně prodejný, stojí cca 80 Kč, maže se 2x denně, namažeš to, necháš tak 5 minut větrat, ono to udělá takový bílý film a pak plínku. Do 2 dnů jsme to vždycky měli fuč.

mili tak s tím tlakem to byl přesně můj případ, ke konci mi stoupal dost, nakonec nezabíral ani Dopegyt co mi napsali v Krči, takže mě slavnostně po skoro 10 dnech porod vyvolali.

jajinka27
12. dub 2010

blan...jo jo Tom měl novorozenecké akné ale asi až do 4tého měsíce, mazali jsme vším možným a nemožným, ale nic nepomohlo, nakonec to zmizlo samo 🙂

a opruzeniny Imazol jak říhá Vrana 🙂)

kativka
12. dub 2010

Blanches? my jsme taky pubertaci, ale zatim to mizi samo. loupe se nam hlava, osypany tvaricky, ale stejne jsme furt nejhezci pod sluncem 😀

vy jste to fakt vsichni vedeli, ze ty vlozky nemaj lepitka? 😀 mela jsem kontrakce po 4 minutach kdyz mi vrazila sesstra tu vlozku a ja premyslela, zda si stihnu z kabelky vylovit svoji, ze tahle mi urcite vypadne nez dojdu na sal , pak jsem se radsi ozvala, ze mi dala spatnou 😀 napiste mi neketra, ze jste to taky hledaly, at si neprijdu tak smesne 😀

omlouvam se za styl psani, ale jednou ruku chovam a druhou pisu

vrana - ja nevim, zda to manza vubec vi, vzali jsme to z prace trochu rychleji nez bylo na planu a pokud to vubec postreh, tak pri vsech tech starostech jsem mu zrovna ja asi suma fuk. ale moc ho pozdravuj, nestihla jsem se rozloucit. co kaja?uz planujete druhy nebo je zazitek stale tak zivy? u nas vse zapomenuto, dikybohu me matyas moc moc setril, asi touzi po sestricce

dik za tip na modrou indulonu

do kdy jste pouzivali pliny velikost 1? vazime neely 4 kg a mam pocit, ze uz mu jsou maly a to mame takovou zasobu :( on ale prebalovani nesnasi, takze je to vzdycky boj o nozicky, tak mozna proto se mi zda, ze jsou maly

hrusti
12. dub 2010

Ja jsem mela taky sitovky. Byly super. Ty z dm jsem si koupila vel. XL a byly mi maly 😅 A vypadaly jako z papiru 😅

My jsme osypani od malicka, nakonec se z toho vyklubal atopicky ekzem. Uvidis, jestli to zmizi, pokud by to delsi dobu nemizelo, tak bych zkusila detskou kozni lekarku. Nekdy se to muze zamenit z atopakem 😒

Na zadecek jsme pouzivaly rybilku a na opruzeniny bud imazol jak psaly holky, nebo sudocreme. Ten sudocreme muzes pouzivat pak i misto bepanthenu 😉

vrana
12. dub 2010

kativ, tak já lepítka nehledala 😀 😝 možná proto že jsem doma měla dva balíky porodnických vložek z lékárny, tak jsem je prozkoumala.

Já jsem na porod zapomněla relativně rychle, sourozence nějak plánujeme, ale kdo ví, kdy to nakonec bude. Jedna věc jsou plány a druhá realita no.

Jo tak to si teda nepamatuju, do kdy jsme měli jedničky, to bych kecala 😕 Ale vesměs to tak nějak odpovídalo na kg

jajinka27
12. dub 2010

moje kamarádka měla plenky 1 hodně kratičkou dobu, už v 6 týdnech jeli na dvojkách

hrusti
12. dub 2010

Ja si taky nepamatuji, jak dlouho jsme meli plenky c. 1. Vim, ze jsme mely 3 baliky, ty jsme sdelali a pak jsme najeli na vel. 2.

ducky
12. dub 2010

Kativ sorry, ale taky tě nepodpořím 😀 , taky jsem lepítka nehledala 😀

A my 1 plínky ani neměli, očekávala jsem, že malá bude těžší, tak jsme jeli rovnou dvojky a bylo to v pohodě. 😉

adelaz
12. dub 2010

Kativ: já bych se asi taky takhle zeptala kdyby si to nenapsala😀 takže dík za upozornění😀

blanches
12. dub 2010

holky díky za rady, půjdu koupit imazol 😉

kativ to je jasné, že jsou ty naši drobci nejkrásnější pod sluncem 😀, já spíš jen jestli to má každé mimi, nebo jsme nějaká výjimka. My máme skoro 4 a půl kilča a zatím mu jsou 1, ale je pravda, že pokud je naštvaný a kope nožičkama, tak to jde špatně zalepit a upravit 😒
já lepítka nehledala, věděla jsem, že tyhle nemocniční jsou bez .. 😝 😀 😀 Ale muselo to být výborné, jak si jí vložku vrátila 😀 😀

adelaz
12. dub 2010

Chudák už si z ní nedělejte srandu 😀 bude mít doživotní trauma 😀

mandragora10
12. dub 2010

Teda holky, tady se ta diskuse pekne rozjela....ale ja jsem za to mco vdecna 🙂 Posledni prispevky uz jsou takove optimistictejsi, tak mi je hned lip 🙂 Ja neumim ani prebalovat, ani koupat, tak snad mi to aspon jednou ukazou....jinak chudak nase miminecko 😉

Z kosmetiky jsem zatim nic moc nenakupovala....mam lih na pupicek, penu do koupele od Weledy, bepanten a olejicek od Weledy...pripadne modrou indulonu, tu pouzivam ja, ale kdyztak se podelime.

Tasku uz mam nejaky ten patek zabalenou, vlozky ani pliny tam nemam....pulku tasky zabira zupan 😀 Tak doufam, ze ho netahnu zbytecne a uziju ho tam.

Holky, jak s kosilema, mely jste vlastni nebo jejich? Ja mam jen 2, tak abych vystacila.

jajinka27
12. dub 2010

mandragora...já měla svoje dvě, a ze začátku jsem používala jejich

vrana
12. dub 2010

madragora, já jsem používala jejich den nebo dva, pak už svojí a stačila mi jedna, ale měla jsem s sebou dvě.

mili1pu
12. dub 2010

ahojky holky jsem zpět 🙂 .no mandragoro já mám jednu se zapínáním ve předu řikali mi aspoň ještě jednu ale asi se na ni vyprdnu oni ti dají svojí a na porod snad máš ňáký plášť 😅 teda myslim.z dvěma určitě vystačíš 😀
kativ jaá bych je asi taky vracela,že mi dala ňáký vadný tak když to neznáš, ale teď jsem aspoň chytřejší 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru