Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

svija
23. kvě 2010

Jéé, koukám, že řešíte doktora Smrčinu. Ten mě rodil a za mě má 10 bodů z 10ti. Fakt super, příjemnej, milej, profesionální přístup, bych šla klidně rodit znovu. Ani to šití skoro nebolelo 🙂. Ale měla jsem celkem hladký, fyziologický porod, tak nevím, jaké by to bylo, kdyby byly nějaké komplikace. Oproti němu doktor Sever, jeho starší nadřízený na mě působil už dost vyhořele.

adelaz
23. kvě 2010

eliska_v: taky si pamatuju, že toho bylo na mě nějak moc, ale nakonec jsem to všechno zvládla tak neboj🙂
a když na něco zapomeneš ono se to nepose.. Ale hlavně v Krči ti všechno řeknou, kdy kam jít a kdy jít na monitor a kam a tak... takže se hlavně nestresuj🙂

Jinak diskuzi bych klidně udělala uzavřenou🙂 ne že bych chtěla probírat milence a tak, ale bude to příjemnější si myslím🙂

Jinak náš pinďa už má 3,95kg roste jako z vody... krásně se usmívá a furt by chtěl žvatlat🙂 jinak krásně pase koníčky, mám ho na videu, ale to sem dát nemůžu:( zítra budeme slavit 1. měsíc🙂 to to letí neuvěřitelný!!!

eliska_v
23. kvě 2010

@adelaz : Takže jsou v Krči fakt v pohodě? 🙂
Už se těším až budu mít našeho Broučka v náručí 🙂

adelaz
23. kvě 2010

eliska_v: všude můžeš narazit na nepříjemnou osobu, ale mě se to v Krči nestalo🙂 v poradně jsou sestry příjemné a milé a doktoři taky... na sále jsou úplně perfektní teda já měla perfektní PA a ostatní... na šestinedělí jsou sestry ok taky jsem s nima neměla problém, jen na tebe nemají moc času, ale to se dá pochopit... prostě velké oddělení a furt se rodí... mají fofr... ale doporučuji🙂 Hlavně když vše dobře půjdeš tak tě po 3 dnech pustí, takže i kdyby si měla nějakou směnu nepříjemnou sestru tak ji uvidíš jen párkrát pak se vymění a pak jdeš dom🙂

eliska_v
23. kvě 2010

@adelaz : popravdě se začínám bát... 😅 Ale né kvůli lidem, ale kvůli průběhu porodu...No jsem zvědavá! Člověk se na to stejnak nepřipraví, ale snad to zvládnu! 🙂 Ono mi stejnak nic jiného nezbyde!! 😀 😀 😅

adelaz
23. kvě 2010

eliska_v: já se taky bála ale pak když už jsem se dostávala do finiše jsem se začla těšit až se té "zátěže" kila a mimi zbavím🙂
už je to pak dlouhý a otravný... a já ještě 5 dnů přenášela to už bylo na palici🙂

blanches
23. kvě 2010

eliska neboj to tak rychle uteče a najednou se ani nenadechneš a budeš mít mimčo v náručí a pak to poletí ještě víc, že holky 😉

adel tak to je veliký šikulka 😉 to je paráda, že tak krásně prospívá a co kojení, pomohly kloboučky? 😉

adelaz
23. kvě 2010

blanches: kloboučky nepomohly... z jednoho prsa s nima vůbec nechtěla to se hrozně vstekal a z druhého co pil i normálně dobře tak z toho mu to šlo, ale stejně vypil jen 20 a konec... takže už jen odstříkávám a dokrmuji... ale nějak mi dochází mléko i tak bych řekla... ale nevzdávám to🙂

adelaz
23. kvě 2010

holky nemáte některá album na beremese? že bych to zkoukla🙂

jajinka27
23. kvě 2010

eliska...v Krči jsou v pohodě skoro všichni 🙂 i zmiňovaný pan doktor Sever,který ma na starost rizikové porody, viz ten můj a prostě působí jako profík, takže žádný srandičky ale měla jsem z něj respekt a to je pro mě důležitý 🙂

eliska_v
23. kvě 2010

@adelaz :
http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID...
Jestli chceš tak můžeš mrknout... 😵

@jajinka27 : Tak to je dobře... Popravdě p poslendích 3 dnech, kdy malej řádí furt a dá si jenom hodinku pauzičku a pak kope zase, bych snad chtěla ať je už venku... 😅 Občas už to pěkně bolí ...

cervikova
23. kvě 2010

Adelaz: ...chtěla jsem se zeptat kde jsi koupila ty probio kapičky a za kolik? Myslim,že jsi psala ,že byly docela levný. Díky moc

ducky
24. kvě 2010

@eliska_v: tak to počkej, až ještě povyroste. Mě už to kolikrát fakt bolí. I když poslední dny nekope, ale převaluje se jako to dělávala malá a to tak nebolí, to jde 😉

Holky jdu teda založit to témátko, do tý soukromý vám pak budu muset dát nějak přístup, tak to prozkoumám a písnu 😉

ducky
24. kvě 2010

Holky tak hotovo, témátko se jmenuje Maminky a jejich dětičky z Thomayerky. Přístup mají zatím tyto holky:
ducky,adelaz,mandragora10,kativka, blanches,minea,bloumik,eliska_v,jajinka27,hrusti

Pokud jsem na někoho zapomněla, tak se omlouvám, musí se mi připomenout 😉

eliska_v
24. kvě 2010

@ducky : No zrovna včera jsem říkala manželovi, že jsem na to zvědavá až bude ještě větší... 😅 Manžel včera sám koukal, jak mi skákalo bříško 😀 😅

Holky kdo jste byl na ňákém focené v ateliéru nemáte ňáký kontakt někde v Praze 😉

ducky
24. kvě 2010

@eliska_v: To bude teprve mazec 😀 Manža si taky včera dal ruku a nestačil se divit a to bylo jen pár bouchnutí, nejspíš rukou. Předtím jsme mu nahmatali nohu 😀 Měl jí zapřenou do břicha a fakt to bylo cítit. Takový malá ťapinka 😀

adelaz
24. kvě 2010

cervikova: posílám ti to interní poštou... nevím jestli se sem smí dávat odkazy... objednala jsem si to, ale musela jsem si to vyzvednout kousek od Budějovický, oni je neposílají, protože musí být v ledničce.

cervikova
24. kvě 2010

Adelaz....zlatá děkuju 😉

misl
17. čer 2010

Ahojky, zůstal tu někdo, koho porod v Krči teprve čeká 🙂?

renejaarudolf
17. čer 2010

ano ja
😅

ankava
17. čer 2010

misl, mě čeká porod v Krči také- ale až v prosinci 🙂 🙂

ducky
17. čer 2010

Já taky ještě neporodila 😉

ankava
17. čer 2010

ducky, ty už to máš za pár, tak ať ti všechno krásně vyjde. Chodila jsi do Krče na jejich kurzy? Jestli jo, jaké to bylo?

lio
17. čer 2010

jsem zabudla, ze mam login z beremka, tak misl- to jsem ja.-)

Ankava- jůůů az v prosinci.-) to je jeste kus cesty.

Já bohužel od 20tt lezim, takze jsem nedokoncila kurz ve Studiu pro ženy, ani jsem nebyla Krč prohlídnout, nic☹
Ale pokud jeste ve 36 tt budu 2v1 tak bych si Krč prohlídnout chtěla.

Ducky tak ty to máš za pár a jak je?

ducky
17. čer 2010

Holky díky, mám to za pár, ale zatím vše pevně drží, tak to asi doklepu do termínu jako s malou 😀
Cítím se dobře, kvůli těhu cukrovce jsem hrozně málo nabrala, takže jediný můj problém je bolavá kyčel. Málem jsem dnes neslezla z kozy 😀
Jinak na kurzy jsem chodila v 2008, rodila jsem v Krči i malou. Teď už tedy ne, ale myslím, že se na nich asi nic moc nezměnilo. Dobrý je ten s prohlídkou sálů, přeci jen pak člověk trochu ví, co ho čeká. Pak jsem byla na tom o šestinedělí, chtěla jsem mít pořádný informace. Jediný, který jsem vynechala byl ten o kojení, ptž jsem se nechtěla stresovat dopředu. Jsem si řekla, že když to půjde, budu kojit, když ne nebudu. Ale tak asi i tenhle má něco do sebe 😉

A srpen je tu taky hned, to Ankava si ještě chvíli užije bříška 😀

ankava
18. čer 2010

lio, ducky, docela vám závidím, že jste tak daleko...
já ležela do 12. týdne, taky mi bylo hodně blbě, ale teď už snad konečně si těhu začnu trochu užívat.

ducky... ty teď chodíš na kontroly do Krče jednou týdně?? Ke stejnému doktorovi? Nebo se střídají? A jací jsou tam doktroři?
Já tam byla na gyndě, když jsem zrovna potrácela a byl tam zrovna ne moc příjemnej mladej doktor, měla jsem pocit, že ho obtěžuju, že jsem si dovolila krvácet den před štědrým dnem. Tak doufám, že k maminkám se pak bude chovat jinak, Kdybych na něj natrefila.
Já potom na ty kurzy a prohlídku určitě jít chci, protože čekám první a jsem dětma úplně netknutá 🙂 🙂

lio
18. čer 2010

me spíš zarazilo, ze tam nejsou "hekárny". Pochopila sem to tak, ze kdy tam prijedu a nejsem otevrená, jdu na šestinedělí, a bez manžela a když jsem otevřená jdurovnou na sál....a ty míče, sprchy atd využiju až na tom sále?
uz mam docela strach, zacina me sem tam pobolivat brisko a kriz, aby to neprislo brzy, se budu snazit do toho 36tt min vydržet 🙂

lio
18. čer 2010

jinak tehu cukrovka mi taky dohnala. Má ji babička, a můj táta a šici si mysleli ze mne to mine a byli trochu v šoku, kdyz jsem s tim prisla....já uz od zač těhu moc nenabírala, od začátku mám uplně příšerne vlčí hlad, takze uz ze začátku jsem jedla co dve hodiny...ale je fakt, ze ani ted uz asi nenaberu, mam 5 kg nahoře, ale mimi roste jak z vody. v 30týdnu bylo o týden napred, tak uvidime

lio
18. čer 2010

duck, na sepsani ty porodní dokumentace můžu až mě do Krče odešle můj gynekolog, a můžu v den kdy budu obj do poradny, nebo zvlast? já tam tedy uz neco malo sepisovala, byla sem tam na tech dvou ult.
A chodíš do rizikové poradny, kdyz mas cukrovku?

ducky
18. čer 2010

@ankava Jj, jednou týdně. Pokud budeš chodit ve stejný den, tak by tam měl být ten samý doktor, pokud půjdeš jednou v úterý, pak pátek apod., tak jich poznáš víc 😉 Zatím jsem co se lékařů týká nenarazila na nikoho, kdo by byl nějaký nepříjemný nebo špatný, takže neboj 😉
Moc mě mrzí, že máš takovou zkušenost a ještě v takové chvíli, ale tak snad už teď budou hodní 😉
Jinak mě v tomhle těhu bylo blbě asi do 14tt a doma malej rarášek 😀 To je teprve masakr 😀 Určitě už si teď začneš užívat těhotenství, začne ti růst bříško a bude to super 😉

@lio Přesně tak, to se stalo i mě, ptž první porod začal tím, že mi doma prdla plodovka. Takže jsme vyrazili a bohužel jsem ležela pak 24 hodin na šestinedělí, než jsem se otevřela na 4 a mohla na sál. Měla jsem jaksi kontrakce nevedoucí k porodu. Sprcha je samo i na šestinedělí, ale balóny a tak, to je pak na sálech.
Jsem na tom stejně, taky mám asi jen 5 kilo nahoře a je to rozhodně lepší, s malou jsem nabrala 23 😝
Na sepsání tý dokumentace se hlavně musíš objednat, na www.ftn.cz je telefon. Teda musíš si nahoře vybrat gynekologicko-porodnickou kliniku a tam se na to doklikáš. Já to sfoukla naráz, počítej s tím, že to sepsání je tak na 30 minut, takže když se budeš objednávat jak do poradny, tak na sepsání, tak s tím radši takhle počítej. Šla bych nejdřív na sepsání, ptž tam moc nehrozí nějaký velký časový skluz 😉
A do rizikové nechodím, v Krči je rizikovka kvůli jiným potížím nejspíš, cukrovku tam takhle neřeší. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru