Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

lennyna
9. pro 2007

Ahoj holky 🙂
Ahoj Ker, byly jsme v nemocnici nakonec spolu, podle fotek si Tě asi i pamatuju 🙂 Ta doktorka bývalá primářka se jmenuje Paulová a je fakt dobrá.
I my jsme doma od pátku. Teď bojujem s noční nespavostí, je to záhul 😉
Jinak k nemocnici pro rozhodující se maminky. Musím tady napsat samou chválu a až do konce jsem čekala, zda se nestane něco, co by ten dojem zkazilo, ale ne. Jediné a to se připojuji je jídlo, ale to mi přinesl manžel a ani moc jsme neměla hlad. Co se týče chváli, patří opravdu úplně na vše. Od porodních asistentek a doktorů (vyžrala jsem díky dlouhému porodu dvě směny 😒 , oddělení šestinedělí i nadstandard. Co se týká kojení opravdu pomůžou, na otázky (i blbé 🙂 ) odpovídají v pohodě a mile.
Tak tolik moje hodnocení 🙂 po druhé půjdu zase do Krče, ale počkám, zatím je vše moc čerstvé 🙂 🙂

ker
9. pro 2007

Ahoj Lennyno 🙂
já si Tě bohužel nepamatuju, neměla jsem vůbec čas koukat kolem 😝
Malý naštěstí spí v noci výborně, ale ve dne vyžaduje být neustále přisátý (což bych nic neudělala) takže jsem to vzdala a dala jsem mu dudlík. A je klid! nebrečí ale kouká na nás, potom usne a dudlík vyplivne. I přebalování je od té doby bez pláče. Při kojení jsem nezpozorovala žádný škodlivý vliv.
Taky budu příště na 100% do Krče - to s tím „citlivějším přístupem“ jsem měla na mysli oznámení že malý musí za 10 minut na JIP a vůbec jsem nevěděla proč. Až pak mi to doktorka vysvětlila. Ale jinak sestřičky, doktorky ...perfektní.

evi3
9. pro 2007

Lennyno, Ker gratulujem k drobcom!
Ta doktorka, co ju spominate bola s brylami a svetlymi (teraz uz neviem, ci blond alebo presedivele 😉 ) vlasmi? Lebo ta bola fakt trieda, taka dost razna, ale inak OK. Ked nam robila na nedonosencoch to skolenie o starostlivosti o dieta tak spomenula, ze pred chvilou dole zistila, ze vietnamky ostrihali detom nehty klestickami a dodala ze klesticky su uz na kusy...

lennyna
9. pro 2007

Evi díky!
Jo jo Evi to je ona 🙂 taky nám o těch Vietnamkách vyprávěla, hrůza 😒 jinak jsem se jí při kontrole ptala, že Aničká má na hlavičce vystouplou kostičku, tak prý v pohodě, že se to srovná anebo bude nosit holt kloubouky 😀 😀 😀

bramburka
11. pro 2007

holky gratuluju! my nějak ztrácíme mlíko, tak odsavam, porad... jen vzduch, psycho...

moncicak77
12. pro 2007

Ahoj a moc Vas vsechny zdravim.Tak jsem si precetla vase prispevky ohledne Krce,mam velky strach tam jit,sice budu rodit uz po druhe,prvni porod byl pred 13lety ve Znojme,ted mam obavy jake to bude v Krci,vim ze je to vse o personalu,me ale bohuzel nic jineho nezbylo nez se zaregistrovat prave v Krci,nebot vsude jinde se musi registrovat okolo 20 tydne,platila jsem u sveho gynekologa nadstandartni peci{bylo to 6000 kc}a v tom mela byt i nemocnice v N eratovicich,ale trosku zkreslene predstavy,tam se clovek take musel registrovat,udelala jsem to a sestra me rekla ze jsem nejaka 38 rodicka v prosinci a ze kdyz dorazim s kontrakcema po 5 min.ze me nemuseji vzit at se radeji zaregistruji nekam jinam,tak posledni sance byla Krc,taky to mam nejbliz,uz jsem tam byla 3 krat v poradne,zachod fakt nic moc a to ze si neni cim umyt a utrit ruce me malinko vadi,ale da se to zvladnout.Jinak sestry jsou tam moc mile,ale nejak mi nesedi Mudr.Budka,je se vsim hodne rychle hotovej,co jedine me uz 2 krat rekl,ze placenta jeste neni zrala,tot vse,da se rict ze u nej v ordinaci ztravim tak max.3 min.Pak tam byla nejaka mladsi doktorka jmeno nevim,ale byla vstricnejsi.Proc tohle vlastne pisu,proste se tam bojim rodit a nektere vase prispevky me k dobru ani nepridaly,prosim zvednete me nervy necim pozitivnim co se te porodnice tyka.Jinak termin porodu mam 20.prosince.

zuza56
12. pro 2007

ahoj moncicak já jsem v krči rodila před 3lety a byla jsem strašně spokojená.Ted čekáme druhý a jdu opět rodit do krče.Dnes jsem byla na ultrazvuku a byl tam Mudr.Kvapil a byl stašně příjemný.Ale každá nemocnice má něco.Když jsem ležela na šestinedělí byla tam jedna sestra nepříjemná,ale byla tam jen naštěstí dopoledene jinak ostatní sestřičky super.Nevím jak ted ale doufám že to nebude tak strašný.Hlavně at jsou mimíska v pořádku.Hodně štestí
P.S:A pokud si ještě dobře pamatuju tak tam jsou i dobří doktoři Mudr.Budku neznám tak doufám že na něj nenarazím. 😅

bramburka
13. pro 2007

Moni, není to tam tak hrozný, navíc než půjdeš rodit, tak do těch neratovic zavolej, třeba tě vezmou...

nejlepší je Menšík, ten rodil mě, je mladý a krásný 😀

evi3
13. pro 2007

Ja som mala PA Veroniku, a pre pripad, ze by sa nieco komplikovalo tam bola dr. Vackova. A bolo to fajn. Hned by som sla este raz 😀

zuza56
13. pro 2007

jéééé bramburka on tam je ještě Menšík?Tak to jsi mě potěšila k němu jsem chodila na kontorly a je to sympaták.Taky jsem ctěla aby mě rodil ale chytla jsem myslím že to byl Tůma taky není špatný,ale toho Menšíka ti závidím 😀 NO tak bych ho mohla chytnout napodruhý ne? 🙂

moncicak77
14. pro 2007

Ahoj Zuzo a ostatni,dekuji moc za podporu,snad to tam tedy nejak zvladnu,ani me nevadi prostredi nemocnice,na to clovek zapomene skz sve mimi,ale spis jak bude vse probihat ☹ a na koho narazim,jsem asi vystresovana blizicim se porodem tak hledam nejake negativy a nakonec to treba skonci dobre.Bramburko,do tech Neratovic uz me nevezmou,nebudu to lamat pres koleno a necham se prekvapit Krci,co bych pro sve vymodlene detatko neudelala.Uvidime,v nedeli mam termin,pokud se nic nebude dit tak v utery jdu opet do poradny,snad tam nenarazim na Mudr.Budku a dozvim se vic,uz abych to mela za sebou.Zuzo,kdy mas termin porodu ty?

sofik
14. pro 2007

Ahojky! ja som rodila na Krci, inak nemocnicne prostredie nic moc ale personal vyborny. Je to dobra porodnica, tie co tam budete rodit budete spokojne.

minea
14. pro 2007

Moni, ničeho se neboj, v Krči jsi v dobrých rukách. Věř tomu, že i když je někdo z personálu málo komunikativní, své práci rozumí. A navíc, jdeš rodit podruhé, to je tvá velká výhoda. Držím palce a pak nám napiš, jak to proběhlo 😉

Ker a Lennyno, gratuluju! 🙂

moncicak77
14. pro 2007

Mineo,dekuji moc,nevim zda je to u me vyhoda ze rodim podruhe,sice vim co me ceka,ale ten strach tam stejne je.Urcite se potom podelim ze svyma zkusenostma,snad budou pozitivni.

zuza56
16. pro 2007

Monci já mám termín až 24.dubna.Budu taky rodit podruhý ale taky se bojím a asi to bude tím že už to člověk zažil a ví co ho čeká.Na první porod jsem se i těšila a když jsem rodila tak jsme s manželem celý porod se nasmáli a zvlášt potom co nám řekli že to je kluk,protože mi 3*řekli že to bude holka.Tak doufám,že to tak bude i u toho druhého. 😀

moncicak77
16. pro 2007

Zuzo56,ja v prvnim tehotenstvi ani nestihla nejak protestovat,slo to strasne rychle a uz jsem na to zapomnela,na druhe dite se velice tesim,ale jak jsem starsi tak to prozivam hur,nez v mladi,ale urcite to zvladnu skrz vytouzeneho maleho cvcka,teda musim to zvladnout. 😀

zuza56
16. pro 2007

Sice nevím kolik ti,ale moje mamča rodila 35 bylo to 3ale v tom asi není rozdíl.Já si říkám,že když to zvládla každá ženská tak to musím taky zvládnout.Vlastně nám ani nic jiného nezbývá že jo 😀 Držím ti palečky

med
16. pro 2007

moncicak - Budku bych ti fakt nepřála. Rodil mě a děs běs... Určitě jsi četla můj příběh o pár stránek blíž... Fakt jsem tam měla smůlu na lidi... :(
Ale tobě přeji příjemného doktora a fajn sestry na odd. šestinedělí. Ať se vám daří.

lennyna
17. pro 2007

Holčiny můžu poprosit o radu kde se žádá o porodné? Formulář mám, spadám pod Prahu západ, Jesenice u Prahy.....děkuju

bramburka
17. pro 2007

přeju vám Menšíka, ten je super!

Lenny to nevím, tam kde máte matriku! A jak se Lenny máte?

lennyna
17. pro 2007

Ahoj brambůrko, máme se fajn, jsem pořád ještě v štěstíčkovým opojení 🙂 Jak se máte vy? Tak na matrice? Já myslela na sociálce....

minea
17. pro 2007

Ahoj Lennyno, řeším zrovna stejnou věc 🙂
Našla jsem k tomu info na portálu veřejné správy http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/6966/_s....
Odpověď najdeš pod bodem č. 8

Jak to s Aničkou zvládáte? Zvykla sis už na noční vstávání? A co hormony? 😀

lennyna
17. pro 2007

Ahoj Mineo, díky za odkaz 🙂 noční vstávání zatím jde, tak nějak čekám, že mě někdo vystřídá 😀 hormony docela drží, čekala jsem to hoší 🙂 co Laurinka?

minea
17. pro 2007

Začíná to být trochu lepší, první dva týdny jsem byla jak mátoha 😖
Laura je skvělá, mít miminko je strašně hezký 🙂

minea
17. pro 2007

Dala jsem svůj porod do Jaký byl porod, str. 48

moncicak77
17. pro 2007

Ahoj holky,Zuzo,taky si rikam,ze to musim zvladnout,kdyz jsem to dokazala i v 17 letech.,snad to nebude tak horky.MED,tak toho ja se obavam ,ze zrovna vyfasuju toho Budku,vubec mi nesedi,zitra jdu do poradny tak doufam ze tam nebude,vadi mi na nej ze nedokaze nic rict a je se vsim hned hotovej a je fakt silenej.BRAMBURKO,treba budu mit stesti na toho Mensika,no uvidime,necham se prekvapit,hlavne at uz je to za mnou!!!!!!!!!!1

zuza56
18. pro 2007

Ahoj Lennyno já bydlím asi 2km za jesenicí a o porodný jsem si žádala na sociálce na náměstí republiky,ale nejsem si jistá jestli tam spada i jesenice.Ráda bych ti dala číslo,ale at hledám jak hledám nemůžu ho najít. ☹

petule.h
18. pro 2007

Pro Valsar:
Já jsem v krči rodila a jdu zase, byla jsem na nadstandartu stálo to myslím 750,-kč, je to naprosto úžasná věc, pokoj pro sebe a mimino, samo, že je tam i místnost pro miminka, první den ti ho nosí jen na kojení, mě ho dali na pokoj po 3 dnech na noc, byla jsem po císaři.Sestřičky z pediatrie i z gynekologie - super. Každý den chodí dietní sestra a ptá se tě co si dáš k jídlu(výběr ze 3 jídel), jídlo ti nosí na pokoj a zase ti to odnáší. Máš k dispozici wc a sprchu společnou s pokojem vedle, ale nikdy jsem se s nikým nesetkala, je tam klíč, takže můžeš zamknout .Jinak je tam dvd a televize, kterou jsem teda moc nevyužila, jen po večerech.Ale super. Návštěvy ti chodí na pokoj nepřetržitě, snad do 22h, jinak si můžeš připlatit i manžela na pokoji, máš tam 2 postele.Každý den2x denně vytírali. a když někdo šel na pokoj ťukal, prostě bych řekla, to nej, co můžeš po porodu mít, ale je tam cca 10 pokojů, takže je štěstí, když ho chytneš. Jinak co se týče oddělení v šestid¨nedělí, tak žádný luxus, ale je to tam menší jak jiné porodnice, ale přežila bych to.Já hodnotím 1*.

petule.h
18. pro 2007

Menšík je super a super je tak Kolek 1*

moncicak77
18. pro 2007

Ahoj vsem,MED...dnes jsem byla v poradne a hadej kdo tam byl?No jasne ye opet Budka,musim ale rict,ze dnes byl velice privetivej vse me rekl a 2 krat se ptal zda jeste chci k tomu neco povedet,coz me nesmirne prekvapil.Jinak me rekl ze nalez vypada oproti minule lip a muzu kazdym dnem porodit,v noci me pobolivalo bricho ale nic z toho,stejne se obavam ze budu prenaset,rada bych to mela do konce roku za sebou,ale nevim nevim,nechavaji dlouho prenaset. ☹ PETULE.H. tak to jsem moc rada ze slysim neco pozitivniho na Krc,dekuji.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru