Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

svija
22. črc 2012

@antymania666 - asi můžeš zavolat už teď, ale pokud počkáš třeba 2-3 týdny, tak se taky vejdeš, neboj. Já jsem volala asi v 8.týdnu a pak jen jela pro razítko, jak píšou holky 😉 .

svija
22. črc 2012

A s tím pojmem "medicínsky vedený porod" jsem myslela spíš to, že tam třeba nemají žebřiny, vanu a pomůcky na porod v jiné poloze než v poloze na zádech. a přijde mi, že jsou zvyklí po příjmu udělat přípravu (klystýr, holení), pak nechat ve sprše a na míči do určitého porodnického nálezu a pak už vás spíš táhnou na porodní box na lehátko a na monitor a zavést kanylu a tak. A z toho už vás pak zpátky chodit moc nechtějí nechat, což mi trochu vadilo, protože vleže jsem neměla kontrakce tak často. I když ono tam není moc prostor, kde courat 🙂. Ale třeba se mýlím, já jsem to tak měla dvakrát, hodně podobné. Ale zase je pravda, že hned při příchodu na porodní sály se ptali na mojí představu, jestli nějakou mám nebo jestli to nechám na nich.

A oddělení šestinedělí, na ty mám jen samou chválu, fakt rozkojí i chlapa, jak se o nich říká 😀 . Kvůli tomu jsem si tu porodnici vybrala a myslím, že jsem udělala dobře.

aaa
22. črc 2012

@antymania666 Já jsem tam volala asi v 10. týdnu a v cca 14. týdnu jsem si šla pro razítko, měla jsem cestu kolem. Celé to trvalo asi 5 minut, sestra si našla v počítači, že jsem se hlásila telefonicky a dala mi razítko do průkazky.

antymania666
22. črc 2012

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mmiirrkkaa
22. črc 2012

@jajinka27 Já měla porod vyvolávanej a nemůžu si na nis stěžovat. Asi jsem měla štěstí

mmiirrkkaa
22. črc 2012

@svija Tak já jsem byla bez klistýru a s kanylou jsem hopsala ve sprše na míči 🙂

jajinka27
22. črc 2012

@mmiirrkkaa tak to jo, to můžu závidět 🙂) já první týden vyvolávání a druhý 3 dny, rvali do mě co se dalo, jizva po císaři je vůbec nezajímala :(( dalšího císaře jsem si vyprosila po 16hod kontrakcí :( kdy jsem se bála že to praskne

mmiirrkkaa
23. črc 2012

@jajinka27 Uff,tos měla hodně drsný. Já mít za sebou takovou zkušenost, tak snad do dalšího porodu ani nejdu 😕

girafka
7. srp 2012

ahoj holky, je tu někdo kdo bude taky rodit v Krči? Dneska jsem se zaregistrovala, tak doufám, že jsme neudělala chybu. První termín mám 31.1.2013

pavlinka21
9. srp 2012

@girafka Já mám termín 15.2,už jsem v krči registrovaná 😉

girafka
9. srp 2012

@pavlinka21 a byla ses podívat vevnitř? A jestli se můžu zeptat, podle čeho jsis jí vybrala? 🙂

pavlinka21
9. srp 2012

@girafka Byla jsem vevnitř ted jí předělávaj,no jelikož tam rodily moje kamarádky a byly spokojené a taky protože v thomayerce pracuji na Anestezii a vím že kdyby se cokoliv stalo,přijdou holky od nás a to mě strašně uklidnuje 🙂 Vím s kým pracuju 🙂

girafka
9. srp 2012

@pavlinka21 aha, tak to byla hloupá otázka, když tam pracuješ🙂 Moc se mi líbí to okolí tam a snad nikde jsem nečetla něco vyloženě negativního.

pavlinka21
9. srp 2012

@girafka To je v pohodě,já právě slyšela spoustu pozitiv,tak i proto sem se rozhodla pro krč 😀

girafka
9. srp 2012

@pavlinka21 v tom případě to bude dobrý. A jak se cítíš? Mně je právě pořád dobře🙂 Ani jednou jsem nezvracela nebo tak něco, až se bojim, jestli je to vůbec normální 😒

pavlinka21
10. srp 2012

@girafka tAK TO JÁ ZASE ZVRACÍM KAŽDÝ DEN A NOC POŘÁD 😝 Je to strašný bud ráda ,že ti nic není,už se těším až tomu období bude konec.Jinak si začínám zvykat na pomalu rostoucí bříško a neskutečně se těším až bude venku ... 😀

girafka
10. srp 2012

@pavlinka21 já se právě bojím, aby so to to malé nevybralo nějak jinak..aby si neřeklo, jo teď je ti dobře tak počkej 😀 Každej má něco, ale taky se těšim až ten uzlíček budu držet v náručí 😀

monivo
16. srp 2012

@luciskap ahoj, ze zvědavosti jsem nahlédla do této diskuze. Již jednou jsem tu byla, měla jsem rodit v Krči, ale jelikož se dcera narodila v 28tt, rodila jsem v Podolí. V Krči jsem opět registrovaná, koukám, že termín máme hodně podobný. Jen mě zajímá, jak jsi to vyřešila s tím, že mají až do 10. září zavřeno. Já tam ještě stihla UTZ ve 30tt a když jsem se ptala, jestli mají nějakou nasmlouvanou jinou porodnici, tak prý ne, že prostě kdyby něco, tak musíš do jakékoliv jiné porodnice a jinak prostě do 10. září buď u svého gyndaře nebo jiná porodnice. Mě to naštěstí vychází, že v týdnu od 10. září budu začínat 36+0tt, takže je to ještě celkem OK. Objednání do poradny bude prý až toho 10. září, dřív ani neobjednávali, kdyby se náhodou rekonstrukce opozdila. Tak si myslím, že toho 10. září to tam bude jako na ústředně 😀 Moje doktorka z toho sice moc nadšená není, myslela si, že mě tam odešle o něco dříve, jako rizikovou, vzhledem k předchozímu předčasnému porodu. Ale takto nám nic jiného nezbývá. Nejedná se jen o malování, ale komplet rekonstrukce porodních sálů, takže se tam prý bude bourat apod. Proto je zavřena celá budova a není tam opravdu ani noha z personálu. Tak to tam snad budeme mít aspoň hezký, nový a čistý 😀

luciskap
17. srp 2012

@monivo ahojda,já jsem taky stihla UTZ ještě před zavřením a přesně jak píšeš, do otevření máme chodit ke své doktorce, do porodnice až ji otevřou. Kdyby něco tak nás musí vzít jakákoliv porodnice. Ale já jsem na první prohlídku v KRči už objednaná, tak nevím.Oni přímo v porodnici nic rekonstruovat nebudou, prý jen jipku nebo co, ale i tak to zavírají celé, takže hezčí to určitě nebodu, prý se to takhle dělá všude, tak nevím. Můžu se zeptat? Přemýšlím, zda chci nadstandard nebo ne, nejdřív jsem chtěla být sama, i kvůli návštěvám ale teĎ nevím, jak jsi na tom ty? Je fakt, že ty jako druhorodička budeš v pohodě,budeš vědět co a jak, takže by se mi třeba hodila na pokoji nějaká zkušená maminka🙂A jak zvládáš těhotenství, já příští pátek končím v práci a už se těším, pupek mě tahne k zemi a to mi přijde, že je ještě v pohodě.

monivo
17. srp 2012

@luciskap a na kdy jsi objednaná? Sestřička u mojí gyndařky v Krči dřív pracovala, tak mi to říkala ona, že rekonstruují porodní sály. Tak nevim, necháme se překvapit 🙂 No taky nejsem rozhodnutá, jestli chci nadstandard. Řeším samozřejmě peníze. Asi mi hrozí císař a mám strach, že nebudu schopná sama fungovat první dva dny natož chodit za návštěvou někam na chodbu (po narkoze je mi špatně a jizva bolí jak čert). Tak by v tomhle případě byl pro mě lepší nadstandard, aby za mnou třeba mohla moje máma a pomohla mi trochu. Tenkrát u prvního porodu jsem měla dceru v inkubátoru na JIPce, takže jsem se musela starat jen o sebe, takže to byla úplně jiná situace. Právě že nevim, jak to v Krči chodí, ale v Podolí, kde jsem rodila, na tebe sestry kašlou. Nebyly ochotné se mnou jít ani na záchod, i přesto, že věděly, že jak vstanu z postele, tak jdu k zemi. A taky tam nebyly žádné zvonky na sestry, takže jsem byla odkázaná na to, až někdo přijde do pokoje. Takže jestli to takhle chodí i v Krči na normálním pokoji, tak bych raději na nadstandard, kde u mě může být někdo z rodiny. No ale uvidíme. Nemusí být volný nebo bude třeba volný jen ten nejdražší.... A jinak standardně se každý rok porodnice zavírají kvůli malování a to jen porodní sály, ale jinak ambulance a poradny fungují. Takže letos to musí být opravdu nějaký větší zásah. Já tam byla na tom UTZ poslední týden před zavřením a už tam někde začali s rekonstrukcí a byly slyšet taková ta bourací kladiva apod., všude vyvěšené omluvné texty za hluk apod.

luciskap
17. srp 2012

@monivo objednaná jsem až na 24.9 v 8 h, do tý doby budu u svý doktorky, ta s ním nemá problém.Taky řeším peníze, ty nadstandardy to jsou pálky neuvěřitelný a když se to za pár dní nastřádá, masakr.S tím Podolím jak píšeš, to je síla, slyšela jsem už že je to tam jak na běžícím pásu a kašlou na lidi.Krč by v tomhle měla být lepší, je menší,spousta holek jí chválí, i když to je asi individuální. byla jsem na předporodním kurzu, sestra moc milá, měla jsem z toho dobrý pocit. Já tam rodím, protože moje býv. kolegyně se vrátila ke své pův. profesi porodní asistentky, dělá v Krči a bude mě rodit, tak proto pojedu i přez celou Prahu z Bohnic.

aaa
17. srp 2012

@monivo Tak oni fakt bourají? Tééda, to budeme mít hogofogo servis 🙂 . Já jdu i na utz ve 30.tt ke svému doktorovi, takže tam budu volat až pak, prý je potřeba sepsat nějaké papíry.

aaa
17. srp 2012

@luciskap Nadstandart jsem taky řešila, přijde mi to strašně drahý... Ale zase je to fajn kvůli návštěvám a klidu v noci, když tam bude brečet jen moje mimino a ne na střídačku další dvě...

sabuse1
17. srp 2012

@monivo: v Krči zvonky na sestry jsou - na ženský na dětský ne tam si musíš dojít když něco potřebuješ, já tedy rodila normálně a sestra se mnou šla akorát poprvé do sprchy, ale byly tam dost ochotné takže i v případě, že by neklapl nadstandart si myslím, že by ti určitě pomohly. Za mnou vždycky v den porodu i dost často chodily jestli něco nepotřebuju, pak když viděly, že jsem v pohodě tak už tolik ne. Po týhle stránce jsem byla maximálně spokojená🙂 Navíc teda i pokud by ses domluvila s dětskýma sestrama tak si prcka vezmou k sobě než se dáš dokupy a budou ti ho nosit na kojení pokud bys to takhle chtěla. Ale samozřejmě nadstandart je určitě lepší kvůli návštěvám.

luciskap
17. srp 2012

@aaa mám na to úplně stejný názor, prostě nevím, ale sedět s návštěvama na chodně mi nepřijde moc skvělý, pokud teda budu moc sedět🙂
papíry budeš vyplňovat, nějaký souhlasy, pak něco posílají na matriku a tak

aaa
17. srp 2012

@luciskap Kolik mají těch nadstandartů? Jednou jsem to už hledala, ale nepamatuju se. Moc se mi nechce nechat za pobyt v porodnici deset tisíc... 😖 . Ale na druhou stranu soukromí je občas k nezaplacení. Jinak jsou pokoje třílůžkové, že? Já neznám osobně nikoho, kdo by aktuálně v Krči rodil, ale co jsem slyšela, tak spokojenost. Jedna kamarádka z listopadovek tam bude rodit pár týdnů přede mnou, tak až pak budu vědět víc. Nebo budu doufat, že se pochlubíš ty 😉

luciskap
17. srp 2012

@aaa to ani nevím,podívej se na jejich stránky tam to bude.jinak jsou myslím tří lůžkové.Snad to tam bude v pohodě

monivo
17. srp 2012

@aaa http://www.ftn.cz/fileadmin/ftn/Kliniky/Gynekol... Je jich tam docela dost, ale můžou být v jednu chvíli plné. Ty nejlevnější mají dva pokoje společné socko. Já ti pak taky mohu poreferovat 🙂 Moje dvě kamarádky tam rodily v březnu a dubnu a byly spokojené. Jinak musím říct, že v Podolí jsem byla na normálním pokoji a ležela tam se mnou mamina, za kterou přišla celá rodina a bylo vidět, že si špitají, kde já mám dítě, koukali na mě. Tak mi to bylo nepříjemné. A několikrát i před vizitou se mě dětské sestry ptaly, kde mám já dítě (asi si to mezi sebou při výměně směny neřekly). A nebylo to moc příjemné vždy říkat, že v inkubátoru na neonatologii. Fakt v tomhle některé dětské i ženské sestry nelidský přístup. Vůbec to neřešily, že já dítě u sebe mít nemůžu.

@luciskap mě řekla sestra, že mám zavolat 10.9. a hned mě budou muset ten týden objednat. Moje doktorka má sice UTZ, ale nedokáže měřit průtoky, monitor apod.

aaa
17. srp 2012

@monivo Tohle je jeden z hlavních důvodů, proč jsem nechtěla do Podolí. Je to jak velkovýrobna a neosobním přístupem. A jak je vidět, tak návštěvy ostatních maminek na pokoji taky nic moc. Jediná porodnice, kde mě pustili na pokoj za kamarádkou, jsou Vinohrady, jinak všude jen venku. Na ten odkaz jdu kouknout, díky. Já mám štěstí, že můj doktor má vybavenou ordinaci, takže můžu k němu chodit až do porodu. Do Krče bych chtěla jít na některou z těch předporodních přednášek, zavolám si tam po desátém 🙂

luciskap
17. srp 2012

@monivo aha, no co nadělám, musím věřit že to takhle bude OK, moje doktorka má asi klasickej UTZ taky nic extra

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru