Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

aaa
29. říj 2012

@radana1979 Jestli si platíš doktora k porodu, tak bych individuální péči oželela, to mi přijde už moc peněz. Za návštěvou na chodbu můžeš kdykoliv... Ale musíš sama vědět 🙂 . Já to řešila asi týden 😀

radana1979
29. říj 2012

@aaa Já myslela že tohle už mám dávno vyřešené, ale jak se to blíží zase mě to přepadá. Doktora se určitě nevzdám, v tom mám jasno už od začátku. Zamluvila jsem si ho někdy kolem 3. měsíce a jsou maminky, které souhlasily, že je to opravdu odborník. Budu klidnější, když bude u mě.

radana1979
29. říj 2012

Ahoj holky, která jste ležela po porodu na normálním šestinedělí, nevíte zda je v pokoji také stoleček nebo jen postel? Jak to tam je s lampičkou a zásuvkou?

vrana
30. říj 2012

@radana1979 Na pokoji je postel, noční stolek, na něktrerých dokonce klasický stůl (byla jsem na dvou, na jednom byl, na druhém ne). Lampičku máš přímo nad postelí, zabudovanou. Zásuvka je rovněž nad postelí.

radana1979
30. říj 2012

@vrana Děkuji za informaci. Jsem čím dál vyděšenější, trpím nespavostí, denně kunuji až do 3 ráno, netuším co tam budu dělat. Kéž už by to bylo všechno za námi a byli jsme doma.

monivo
30. říj 2012

@aaa Sever mi taky říkal, ať si nechám donést švestkový kompot 😀

mmiirrkkaa
30. říj 2012

@radana1979 Já byla na pkoji č.7 a měly jsme tam stůl a 2 židle. Jinak lampička a záskuvka jak píše @vrana

vrana
30. říj 2012

@radana1979 Akorát v noci není dobré svítit tím světlem nad postelí. Přece jen když druhá maminka a miminko budou spát, rušilo by je to. Je od toho dost světla. V noci bývá zapnuté jen nočné světlo nad dveřmi.Ale buď v klidu, že s miminkem budeš mít jiné starosti než nudu a to že nemůžeš usnout 😉

surinka
30. říj 2012

já jsem se taky bála jak to tam všechno bude a nakonec se to všechno zvládlo. Ty pokoje na šestinedělí opravdu nejsou žádná hrůza - jsou docela normální , čistý. Nejhorší jsou prostě ty sprchy, ale i to se dá překousnout. Jak píšou holky - svítí se nočním světlem celou noc a prostě se musí počítat s tím , že jako doma to není. Také jsem se bála , že budu rušit druhou maminku, ale to k tomu prostě patří. Jednou rušíš ty, jednou někdo jiný. Ale nemůžu vůbec říct , že by mě to obtěžovalo a nikdo mi také nikdy nanaznačil, že by mu to vadilo. Měla jsem teda i štěstí na fajn spolubydlící 🙂 A s miminkem je z toho stejně člověk tak vykolejenej, že to zase vnímáš uplně jinak, než když si o tom doma přemýšlíš 🙂
Já měla naplánováno, že přijedu, porodim a co nejřív domů a nakonec jsem tam ještě s bříškem skejsla o dva dny dýl, protože plodovka mi odtékala, ale malá nechtěla ven....to čekání bylo blbý, ale taky se to zvládlo. Přeju Vám všem krásný rychlý porody a šupajdá co nejdřív s miminkem domů 🙂

radana1979
30. říj 2012

@surinka Také doufám, že půjdeme co nejdřív domů. Mám doma 2 rošťáky, tak i když to bude zápřah chci být s nimi. Jsem opravdu noční tvor, těžko usínám a zvlášť teď v těhu jsem nato trpěla. Přemýšlet nad tím doma už nemůžu, je mi z toho vždycky hrozně úzko, budou mi chybět kluci, od staršího jsem se odloučila pouze při 2. porodu a od malého vůbec. Tak aspoň plánuji, že bych tam klukům namalovala trička, mám je rozdělaná, ale to bez světla nejde. Jedině přes den. Tak noci vidím na netbook a snad mě starost o maličkou zaměstná. Nechci nikoho otravovat, proto jsem se tady holek ptala, je-li tam někde společenská místnost třeba s televizí kam by se dalo odejít a neobtěžovat. Třeba budu mít štěstí a budeme si rozumět s maminkou na pokoji a vzájemně si vypomůžeme. Toto jsou důvody proč pořád přemýšlím nad nadstandardem i návštěvy na pokoj, ale ta společnost by mi chyběla. Jak je to s návštěvou na té chodbě, miminko si můžu vzít na celou dobu nebo jen na ukázání a kam s ním potom? Hlídají ho sestry? Na chůvičce asi nebude co?

radana1979
30. říj 2012

@vrana Já nemyslím že bych neměla co dělat, ale opravdu trpím nespavostí a doma moji rošťáci. Jsem zvyklá si je uspávat, v noci se k nim přitulit, přikrýt je, chodí za mnou. Budu spíš pořád přemýšlet co dělají a doufám že manžel splní slib a bude mi je denně vodit. Děsím se jen té návštěvní doby, ale někdo psal, že když přijdou mimo a není vizita, mohu za nimi zajít. I teď už si pro mě přišli, jsem na nich nezdravě závislá, tím jak manžel dělá ředitele, doma toho moc nepobyde a s klukama jsme pořád sami. Ráda bych tam pro ně aspoň něco vytvořila a to dělám po nocích.

surinka
30. říj 2012

@radana1979 tak já měla miminko první, takže mi odpadly tvoje strarosti o starší rošťáky. Tobě by se nadstandart možná vyplatil, ale to musíš zvážit sama. Jinak na tu návštěvní chodbu si můžeš vzít miminko na celou dobu. Taky můžeš jít na šestinedělí a když se ti to nebude zdát tak požádat o nadstandart - třeba bude volný. Přeji ti ať máš pobyt co nejkratší a co nejvíc pohodový.

mmiirrkkaa
30. říj 2012

@radana1979 S miminkama se jezdí normoš na chodbu 🙂

radana1979
30. říj 2012

@surinka Děkuji moc. Porad se to ve mne bije. Asi je třeba to vyzkoušet a uvidí se. Uz shanim nějakou ne moc pronikavou lampicku. Jsem ted 36+5 tak doufám ze je mimi zralé a nemuseli bychom tam pobyt delší dobu.

aaa
30. říj 2012

@radana1979 Když jsem odcházela v půl deváté večer z předporodní přednášky, pořád byly na chodbě maminky s návštěvama 🙂 , tak myslím, že nějaké dodržování času se moc nehrotí. Nakonec to není vězení, ale porodnice 🙂

mmiirrkkaa
30. říj 2012

@radana1979 K těm návštěvám - na chodbu pro návštěvy se dostaneš vždycky a bez problémů. Manžel za mnou byl jednou až večer a nikdo to neřešil 😉

vrana
30. říj 2012

Jo s miminkama jen bacha, pokud si miminko drží špatně teplotu, tak ty návštěvy na chodbě neomezené nejsou. To se stalo mně a mojí spolubydlící. Jeden den jsme s dětma na chodbě nesměly být vůbec, jen ukázat a rychle zpět. To je naprd.

radana1979
30. říj 2012

@mmiirrkkaa Tak to jste mě potěšili, to mám šanci, že uvidím děti denně a je zase o něco veseleji.

radana1979
30. říj 2012

@vrana A kdy se ti miminko narodilo,že neudrželo tělesnou teplotu nebo je na té chodbě taková zima? Když nejsou děti s tebou u návštěvy mají je u sebe sestry nebo jsou v pokoji sami? A jak je to tam s večerkou, kdy se tak zhasíná? Už jsem se jednou ptala na tu společenskou místnost, je tam někde ve společných prostorách televize?

radana1979
30. říj 2012

@aaa Je, tak jak znám manžela, když tohle zjistí, v návštěvní hodiny ho neuvidím. Třeba se ale mrkne i během dne. A co ty, kdy máš zase kontrolu? Mě už to příště čeká v Krči, ale hodinu nemám. Mám prý pana doktora zavolat jak dojedu 😉

vrana
30. říj 2012

@radana1979 Narodilo se mi přesně v den termínu a spolubydlící přenášela. Prostě miminka obecně špatně drží teplotu, třeba když je jdeš koupat, tak se hned začnou třást a je jim zima. U některých to pár hodin po porodu asi může být i když jsou oblečené. Vtipné bylo, že nám to dr. ani neřekla, takže jsme vesele chodily na chodbu za návštěvama a pak nás pěkně zprudila, jestli máme rozum. Kráva. 😠 A jo, na chodbě je dost zima, bohužel. No děti když nejsou na návštěvě, tak je většinou hlídá spolubydlící, ale se sestrama by se určitě dalo taky domluvit. Společenská místnost s televizí tam není. Jediná společná místnost je jídelna, ale tam se kromě jídla a přednášek nikdo neshromažďuje. A večerka jako taková, to si nevybavuju 😀

aaa
31. říj 2012

@radana1979 Tak mu to neříkej 😉 😀 😀 . Na kontrolu a monitor jdu ve čtvrtek, zatím ještě ke svému gynekologovi. 🙂

radana1979
31. říj 2012

@aaa Vyprávět mu to nebudu, ale je neskutečně společenský, ten si to zjistí ještě na porodním sále 🙂. Tak zítra držím pěsti a dej určitě vědět. My jsme pořád 2v1, ale bříško už pobolívá. Pokud je maličká v pořádku, tak ať už to mám snad raději za sebou. Dnes už mi i ve školce paní učitelky věstí do 2 dnů, bříško hoodně klesá, pupík už nevidím.

radana1979
1. lis 2012

@aaa Ahoj, tak jak dnes dopadla kontrola?

aaa
1. lis 2012

@radana1979 Všechno v pořádku, ale do termínu asi nevydržím 🙂

radana1979
1. lis 2012

@aaa Ty mě nakonec ještě předběhneš nebo se tam v nemocnici potkáme 😉 . Já pořád také držím. Objevují se poslíčci, zdivočím rodinu a ono to během 2 hodin přejde 🙂. Už se chystám v úterý do Krče. Jak to máš ty, jdeš ještě ke svému gynekologovi? Ty jsi psala že už chodíš na monitor viď? Tak ten já jsem zažila jen při pobytu v nemocnici, jinak na něj nikdy nedošlo a jsem zvědavá jak v úterý, pan doktor mě na konkrétní hodinu neobjednal, ale věřím, že to zařídí, jen netuším na jak dlouho to bude.

aaa
1. lis 2012

@radana1979 Já jdu ještě příští týden ke svému doktorovi, přiznám, že se mi nechce dojíždět do Krče. Sice to nemám daleko, ale co jsem slyšela, tak se tam většinou na monitor i poradnu čeká a tady přijdu a jdu na řadu a max za hodinu odcházím 🙂 . Tak trochu doufám, že do Krče pojedu až k porodu 🙂 . Na monitor chodím už od 35.tt, to má asi každý doktor nastavené podle sebe.

mmiirrkkaa
1. lis 2012

@aaa Já chodila do Krče na 8 ráno a v 9 jsem jezdila dom. Akorát jednou jsem tam zkysla, páč se rozjelo nějak moc porodů a asi došli lidi. To jsem tam byla 3 hodiny... Myslím, že holky co chodili k Apolíkovi čekali mnohem déle. Nicméně pokud máš možnost chodit ke svému dr., tak to určitě využívej 😉

aaa
1. lis 2012

@mmiirrkkaa Ono asi v Krči je to čekání nejlepší, co se týká pražských porodnic, nejhorší je prý Podolí a Bulovka. Příští týden mne ještě vezme, jsem ráda. A pak už Krč 🙂

radana1979
1. lis 2012

@aaa No jsem zvědavá, nejsem objednána ani na žádny čas natož monitor. Jak tam dojedu mám mu zavolat, takže ani nevím zda jít na sesternu do poradny. Byla bych radši kdybych mohla jít tady v Libcicich, ale pan dr ví co děla.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru