Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

lrg
3. říj 2014

@tereza_cibule tak ty jsi hustá, že si to takhle do detailu pamatuješ. Já si jen pamatuju, že jsem začala rodit a porodila 😀 Ale já jsem měla rychlovku. Měla jsi nadstandard, nebo šestinedělí?

tereza_cibule
4. říj 2014

@lrg spoustu detailů mi vypadlo a naskakovalo postupně, něco připomněl manžel 🙂 Ale bylo to celé tak silné a intenzívní, že si to budu pamatovat celý život...
Byla jsem na klasickém šestinedělí. U nadstandardu jsem zvažovala výhody vs. cenu, a vyšlo mi, že to za to nestojí. Navíc to, že na šestinedělí nemůžou návštěvy na pokoj a jsou tam dané návštěvní hodiny jsem postupně přestala vnímat jako nevýhodu, naopak.. 🙂 Byl čas a prostor pro odpočinek!

kuratkol
25. lis 2014

Nevěděl by prosím někdo, kde poblíž u této nemocnice (pavilon A1) zaparkovat na celý den, aby mě to finančně nezruinovalo ??? Díky.

monivo
26. lis 2014

@kuratkol pavilon A1 je který? Já vím, kde se dá dobře zaparkovat před porodnicí. Ta je o něco výš, než ostatní pavilony. Naproti porodnici a gyn (přes silnici) jsou rodinné domky a tam v ulici se dá zaparkovat bezplatně. A pěšky je to kousíček.

thesun
3. dub 2015

ahoj holky, není zde některá s čerstvým zážitkem? zvažuji Motol x Krč a nevím ☹

panijana
4. dub 2015

@thesun Zkušenosti mám z listopadu 2014 a kamarádka z letošního února, obě dvě říkáme Krč již nikdy, bohužel. Špatné zkušenosti s poradnou a s oddělením na šestinedělí. Naopak obě dvě chválíme porodní asistentky. Ale bohužel převládá ta špatná zkušenost. Když jsem minulý týden vyprávěla kamarádce o svém porodu a celém pobytu, tak byla v šoku a já také zase z její zkušenosti z jiné porodnice. Nebe a dudy. Nechci, ale nikoho ovlivňovat.

alboo
4. dub 2015

@thesun ahoj, já rodila v Krči loni v srpnu a jsem dost rejpalka, zdravotní sestra, která je jako pacient nesnesitelná a byla jsem celkem spokojená... všude je se něco najde a já tím spíš 😎 ale šlo to a když bych měla rodit znova, šla bych tam zase...ale sem dost paličatá a stála sem si dost za svým a měla sem nadstandart
jestli chce víc info, klidne mi napiš zprávu, co by tě zajímalo

cejina
4. dub 2015

@thesun 2 kamaradky tu rodily mesic po sobe 2/2015 a 3/2015 a byla jsem se podivat na mimi+poslechnout si pribeh o porodu.. Nechapu, nikdy bych tam nesla. Je to tam hnusne a to obe lezely na nadstandartu, ja mela 100x hezci a lepsi obyc pokoj v jine porodnici mimo Prahu. A dojmy z porodu? Dostaly epidural, ktery nefungoval, mimino nesmi v porodnici dostat dudlik, protoze to pry kazi kojeni.. Coze??? Ja myslela ze se tam skacim. Ja dala male dudlik 2. den kdyz porad brecela, s kojenim jsem nikdy problem nemela a kojime porad a je ji 11mesicu..

thesun
4. dub 2015

@panijana @alboo @cejina holky moc děkuju za názory.... určitě mi pomůžou se rozhodnout 🙂

girafka
8. dub 2015

Ahoj holky, mohla bych se zeptat nějaký maminy, co tam rodila nějak nedávno, jestli jste opravdu potřebovaly tetra osušku a nějakou dečku? Rodila jsem tam před dvěma lety a nic takového jsem nepotřebovala..Moc děkuji za odpověď

alboo
9. dub 2015

@girafka rodila sem tam srpen 2014 a bylo to na jejich seznamu, měla sem, ale nepotřebovala sem to 🙂

panijana
9. dub 2015

@girafka Rodila jsem 11/2014 a kamarádka 2/2015 ani jedna jsme nepoužily.

sheinka
10. dub 2015

@cejina Takhle malé dítě určitě nebrečí proto, že chce dudlík. Stačí odříhnout, nakrmit nebo pochovat a najednou je po breku i bez dudlíku. Konkrétně jde o to, že dudlík u línějších dětí snižuje sací reflex. Protože to jak dítě saje dudlík a prs není totožný pohyb v ústech. Pak právě některé děti hůře sají a mají problémy s nabíráním.

@thesun Jinak z mého pohledu je třeba si uvědomit, že porodnice není hotel a pak budeš spokojená asi všude. I když samozřejmě vždycky někdo může vstát levou nohou a být protivný jak osina v zadku. Tomu se úplně vyhnout nedá a může to být kdekoli.
Já rodila v Krči dvakrát (už je to tedy nějaký ten pátek) a rozhodně bych neměnila. A kdyby někdy přišlo na přetřes třetí dítko tak zas jedině tam. Vybavení sice není nejnovější, ale mají všude čisto. Personál (až na sanitářku) samý úsměv a vtip. Poradili, když jsem to potřebovala. Pomohli, kdykoli jsem něco chtěla. A když jsem něco vyloženě odmítla, tak s tím nikdo neměl problém.

girafka
10. dub 2015

@alboo
@panijana moc dekuji za odpovedi 😉 minule jsem byla na nadstandartu a tam mi dali i podlozky 🙂 tak snad bude misto i pristi mesic

panijana
10. dub 2015

@girafka Po probuzení po císaři na JIPce jsem chtěla přeložit z šestinedělí na nadstandard. Bohužel zkušenosti na šestinedělí nebyly dobré a také jsem po zákroku chtěla být na pokoji sama 🙂 Na nadstandardu byli všichni milí a i když jsem se ptala na vše jako prvorodička 150x, tak mi vždy vše vysvětlili. Měla jsem jeden z nejlevnějších pokojů, 1500 Kč. Jen tedy hrozně smrděly odpady a teplá voda tekla snad po 5ti minutách. Podložky a vložky jsme dostávala neomezeně.
Kamarádka co rodila teď v únoru, ležela na šestinedělí, jako já vůbec nebyla spokojená, jak dětské i gyn. sestry byly na ní nepříjemné, nic jí nevysvětlily, po porodu měla silně znečištěnou postel, kterou jí nepřevlékly, vložky dostala v omezeném množství. Podložky nevím jestli dostala, ale můžu se jí zeptat. Vím, že používala svoje podložky.

girafka
10. dub 2015

@panijana tak já byla na nadstandardu taky spokojená. Postel mi převlíkli když sem jí náhodou umazala, furt tam někdo uklízel a nepříjemný taky nikdo nebyl. Přijde mi divné, že by to na normálním pokoji byla taková změna. Myslím si, že hodně dělaj hormony a je to o tom, kdo si co jak bere. A každej může mít den blbec i sestřičky, i když ty by se měly umět odprostit od svých problémů v práci.

panijana
11. dub 2015

@cejina Me detske sestricky v Thomayerce daly dudlik tajne, pred Dr. jsem musela schovavat. ☹

cejina
11. dub 2015

@panijana super, tak aspon neco 🙂

bila_vrana
11. dub 2015

Na to, co říkají dětské lékařky v Krči o kojení se klidně vykašlete! Mám dvě zkušenosti z Krče a jednu od Apolináře.. V Krči na kojení přehnaně dbají, u Apolináře od něho skoro odrazují. Výsledky u mě byly takřka shodné. Plně jsem nekojila nikdy. Přikojovala 1-2 měsíce. Mléko nemá zdaleka každá žena a užití dudlíku skutečně nic neovlivní. Ani naši předci na tom nebyli jinak. Některé děti kojila matka, jiné kojná a nejednalo se o žádné vyšší vrstvy ani o žádnou dávnou minulost. Můj muž i jeho bratr v 60. letech měli kojnou. Potřeba dětí do 3 měsíců věku něco dudat je opravdu silná. Buď dostanou dudlík nebo si časem zvyknou cucat prstíky. Nevím, co je lepší. Děti jsou jen Vaše a jen Vy si rozhodněte, zda dáte nebo nedáte dudlík, a zda chcete nebo nechcete kojit. Nikdo Vás nemá právo kvůli tomu napadat, že nejste dost dobré matky apod.! Jinak většina dětských doktorek má již mateřství tak 40 let za sebou, takže si ani omylem již nevybaví, co to obnáší, a některé jejich rady mohou spolehlivě vést k Vašemu sebezničení. Mluvím z vlastní zkušenosti. Po komplikovaném porodu a jejich "pomoci" s kojením jsem se nemohla 6 měsíců vzpamatovat. Několikrát se mi rozpadl SC zatímco jsem byla s dítětem na neonatologii, kde se mi mnohokrát denně "věnovala" Dr. Paulová.

pawlusenka
11. dub 2015

@girafka ahoj já tam rodila únor 2014 a kamarádka listopad 2014 ani jedna jsme nic takového vlastního mít nemuseli vše tam měli 🙂
Já jsem tam byla spokojena a klidně bych tam šla rodit znova 🙂

bila_vrana
12. dub 2015

@pawlusenka Já jsem tam podruhé rodila roku 2013 a také jsem byla spokojená. Kojení mi již nikdo přehnaně nenutil. Roku 2001 bych je doporučit nemohla. Dnes bych porodnici rozhodně označila za mnohem vlídnější. Nicméně řekla bych, že některé neduhy přetrvávají. Dětské lékařky mají stále tendenci zvláště prvorodičky přehnaně prudit ohledně kojení (např. ohledně množství nakojeného mléka). Dokonce jim kvůli tomu někdy prodlužují pobyt, pro což musí být závažnější zdravotní důvody než jen, že se maminka lépe naučí kojit.

pawlusenka
13. dub 2015

Tak to jsem ráda že se najde další spokojená maminka 🙂 Máš pravdu dětské doktorky tam hodně řešili kojení a kontrolovali kolik miminko vypije a jak přibírá.Já naštěstí měla jako prvorodička štěstí dcerka dobře pila mlíčko a hezky přibírala,asi to byla odměna za ten dlouhý a komplikovaný porod.Ale jinak ostatní personál byl moc milí a fajn.Teda až na jednoho doktora ten byl docela arogantní,ale už jsi nevzpomenu na jméno,ale byl mladej 😠

bila_vrana
14. dub 2015

@pawlusenka Nejmenoval se Král? O tom se to docela říká a já ho takového také jednou zažila, a to zcela bezdůvodně.

girafka
14. dub 2015

@bila_vrana ja tam rodila 2013 a vazila jsem malyho asi trikrat..stacilo aby jednou pribral a sestricka mi rikala,ze uz vazit nemusim,ze je to ok😉 V kazdym pripade se to da prezit kdekoliv,hlavne aby byla mimca v poradku 🙂

bila_vrana
14. dub 2015

@girafka Tak aby byla miminka zdravá, to pokládám za minimum nikoliv maximum péče v porodnici ve 21. století. Kdyby jsi v porodnici strávila několik měsíců v celku a ještě by Tvé dítě nebylo v pořádku, tak bys jistě mluvila jinak. Jinak vážně díky za poučení.

girafka
14. dub 2015

@bila_vrana ja te urcite nechtela poucovat a omlouvam se,jestli to tak vyznelo..jen jsem napsala svoji zkusenost a ta byla takova..a to aby bylo mimco zdravy,si preje kazda mama a da za to vsechno i pobyt v nemocnici..ale o tom tady snad psat nemusim

bila_vrana
14. dub 2015

@girafka Tak, ať Ti všechno dobře dopadne!

pawlusenka
15. dub 2015

@bila_vrana jjo je to on děkuji za připomenutí.fakt se choval arogantně a něměl taky vůbec duvod 😠

lauranosi
15. dub 2015

Arogance ještě nikdy žádné dítě nevyléčila ani nezachránila.

ana_stazie
30. črc 2015

mohl s Vámi být v Krči doprovod již během 1. doby porodní? Rozhoduji se mezi Apolinářem a Krčí. Díky za názory

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru