Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

pavlinka21
1. srp 2015

@kraskav Rodila jsem v roce 2013.jsme taky zaměstnaná v Tn,jiné oddělení jEnom..a byla jsem naprosto zklamaná z přístupu personálu (Dostala jsem sežrat,že mi nedje napíchnouit kanila,že si mám zavolat holkám na oddělení at mi to teda píchnou samy,jedna z mála perliček..)a o Tom ,že jako zaměstnanec už nemám narok na nadstandartní pokoj,jsem se dozvěděla až při odchodu domů,kdy na mě ty mrchy vybalily,že musím zaplatit 10 000kč...Takže tam nikdy více...A chováni personálu,mi přišlo horší než za komunistů...Když mi nešlo mlíko a kojená,tak jsem za to mohla já!! Opravdu podpora ,při spackaném porodu,který spackali oni..☹

lucykal
1. srp 2015

@bila_vrana ja vim jak to chodi jsem z oboru vim ze je prevazi me takhle pred 28lety prevazeli z krce k apolinari.
Co se stalo mw mrzi je to tvuj pocit a ty sama vis jak to bylo.
V kolikatem tydnu jsi ted.
Ja chodila do podoli od 26tt a naprpsto vse ok utz nekolikrat tydne. Porod spickova reakce na hypoxii
Drzim palečky

bila_vrana
1. srp 2015

@lucykal Nyní jsem 22+4. Už se mi dost zkracuje hrdlo (jen 1,5), ale posledně jsem byla otevřená už ve 20. týdnu a přesto jsem nakonec rodila 37+4, takže neztrácím naději, ale protože bude Krč v září zcela zavřená (rekonstrukce), tak jsem se snažila domluvit v Podolí, kam jsem chodila na genetické screeningy nyní i v posledním těhotenství. Jestli by to opravdu klaplo nevím, mám jen pevnou linku na jednoho tamního předního lékaře, ale nechtěla jsem ponechat nic náhodě, můj gynekolog z Krče mi také doporučoval jistit se pro případ předčasného porodu.

kraskav
2. srp 2015

@pavlinka21 a to nemluvim o tom, ze jakmile zjisti ze jsi zdravotni sestra tak se k tobe chovaj stylem : vzdyt jste zdr.sestra tak to musite nvedet,ne? o tom ani nemluvim,ale na sestinedeli byla loni uz pohoda.

kraskav
2. srp 2015

@lucykal pracuji tam a vim ze prevazeji miminka do 30.tydne narozena.Od 30.tydne je tam nechavaji. neprevazi.Musim se zastat krcskych nedonosencu, staraji se tam o ne perfektne a jsou spickove vybaveni.Na apolinare slysim same nesvary co se pece tyce, porody ok,ale pece za krale klacka, nic moc, ale nerodila jsem tam, soudit nemuzu.

pavlinka21
2. srp 2015

@kraskav aNO PŘESNĚ TAK..jEJICH CHOVÁNÍ JE NAPROSTO NEPROFESIONÁLNÍ...Stěžovala jsem si,ale stejně mi to bylo k prdu..☹

lucykal
2. srp 2015

@kraskav jsem take zdr sestra z krce behem roku jsem tam lezela 4krat a naprosto vyborna pece sestricky skvely lekari taky jidlo tez.
Ja jsem nevedela kdy budu rodit ale mame v rodine ted uz 5predcasnych porodu tal jsem chtela byt zajistena.
Ono sice 30tyden ale sestra ve 30tt rodila 410g
Ty si taky mela nedonosene?

kraskav
2. srp 2015

@lucykal no ja si osobne myslim ze nedonosena nebyla ale rodila jsem 36+5 ve zprave jsem mela ze byla nedonosena,2610g a 48cm.Porod byl katastrofalni si to precti jak jsem to pipisovala.

bila_vrana
2. srp 2015

@kraskav Z Krče nepřevážejí ani tak miminka narozená před 30. týdnem jako nastávající maminku, ona porodí až v perinatologickém centru. Převoz mi hrozil, když jsem v roce 2013 byla v nedokončeném 30. týdnu a již jsem prodělala přípravu na předčasný porod (byla jsem napíchaná kortikoidy). Nakonec vše dopadlo OK a hrozně moc mi pomohl rozhovor s primářem Janotou. Sice mi řekl, že než dokončím 30. týden, tak pro mě nesmějí nic kromě převozu udělat, protože by to nesmírně vadilo ministerstvu zdravotnictví, byť oni jsou vybaveni a jsou schopni zvládnout i těžkou nezralost. Konečně lékaři neonatologové po pracovištích pendlují, takže zkušenosti by měli mít (např. primář Janota býval primářem v Motole). Hlavně mi dodal naději, že ještě stále mohu i přes nepříznivý nález dítě třeba i přenášet. To mi nikdo z porodníků neřekl, takže jsem byla hodně vynervovaná a právě tohle mě docela uklidnilo. Jinak v Krči se podle mého gynekologa (šéfporodník v Krči) snaží zachránit každé dítě, nevybírají si, zda má cenu vynaložit úsilí na jeho záchranu, tak to třeba Apolinář nedělá. Jinak já jsem u Apolináře zažila hlavně domácí porod, neboť za 8 hodin na sále (bylo to v noci a byla jsem tam jediná pacientka) mě nikdo nepřišel zkontrolovat, nikdo nereagoval na hrozný randál, který vydával monitor (měla jsem zaveden vnitřní monitor), dítě se narodilo fakticky mrtvé, podařilo se ho oživit, ale přestože se jeho stav zpočátku vyvíjel docela nadějně, tak jsem je musela neustále nutit, aby mu věnovali alespoň nějakou péči. Viděla jsem tam mizernou péči i u jiných dětí, u nichž hrozilo riziko, že by si mohli nést do života zdravotní následky. Velkým tématem tam tehdy mezi lékaři, ale i sestrami bylo, že je lepší, aby tyto děti zemřely než, aby měly nějaký handicap (rozsáhle se tomu věnoval zdravotnický časopis Apolináře a v tom smyslu mluvili i s rodiči). Byla jsem v šoku, měla jsem pocit, že jsem se propadla v čase do nacistické éry (viz. nacistický program eugeniky). Jinak případ po synově smrti začala sama o sobě vyšetřovat policie.Od ní jsem se dozvěděla, že tam zpackané porody u Apolináře řeší neobvykle často. Posudek dopadl v neprospěch Apolináře. Porodníci by na to asi doplatili, jenomže já byla nejvíc naštvaná na neonatology, těmi se ovšem nikdo nezabýval, takže jsme to až k soudu nedotáhli, byla jsem neskutečně hloupá. Tohle by mohlo péči jedině zkvalitnit.

lucykal
2. srp 2015

@kraskav třeba co se týká kojení v Podolí mají tři laktační poradkyně a žádná mě nenutila nátlakem kojit. Je pravd, že jsem odstříkávala malou jsem měla přiloženou až po 10 dnech. Byla jsem hrozěn ráda, že chvilku po probuzení z celkové nárkozy mě přišla pro pár kapek mleziva bylo to pro ni hodně důležité.
Kojila jsem chvilku mlíko se mi pořádně neudělalo, asi pozdním přiožením i po 23 dnech po porodu malá nebyla zcela na kojení musela jsem odstříkávat. Bylo to náročné

lucykal
2. srp 2015

@bila_vrana myslím, si že kdyby se u Apolináře nesnažili zachraňovat tak moje neteř nežije možná ani synovec oba resuscitovali a to při váze 410g jak píšeš by nemuseli zachraňovat.

Každý má jiný názor jiné zkušenosti.
Tak dnaad donosí co nejdéle, také jsem si to přála, ale nevyšlo to a díky odborníkům mě tam nechali a mě naštěstí prskla voda a špatný monitor byl v nemocnici. Rychlý a odborný zásah ač jsem rodila ve 2:41 tak byl sehnám primář neonat i gynekol.

bila_vrana
2. srp 2015

@lucykal Tak já nevím, moje zkušenost je z roku 2004, ale ti lidé tam stále působí. Kromě našeho syna tam na konci 90. let zemřel i syn našich známých. Narodil se ve 28. týdnu a měl odpovídající váhu, zemřel na infekci. To se někdy stává a dalo by se to pochopit, kdyby ho 2hodiny před smrtí nebyla matka nakrmit. Nic jí o synově infekci nebylo personálem řečeno a sama si ničeho nevšimla. O jeho smrti se dozvěděla až v okamžiku, kdy tam opět nesla mléko. Chtěla syna vidět, ale bylo jí řečeno, že je již zpopelněn! Bohužel tohle jsem se dozvěděla až po smrti našeho Tomáška. Jinak bych určitě šla rodit jinam. Je naprosto jasné, že někoho u toho Apolináře zachránit musí, jinak by perinatologickým centrem nezůstali! Jinak bych diskusi o Apolináři ráda ukončila. Jen bych někomu, kdo se rozhoduje mezi Krčí a Apolinářem, Apolinář nedoporučila. Volba porodnice je však osobní věcí každé maminky. Tobě přeji, ať tentokrát donosíš do termínu. To, co popisuješ s kojením, jsem 2krát také zažila a až zdravé donošené vaginálně porozené miminko s nejlepším Apgar skórem se dokázalo celkem snadno nakojit skoro samo, byť já vůbec nejsem kojící typ. Tak ještě jednou, ať to vyjde!

kraskav
2. srp 2015

@bila_vrana jezis to je skutecne strasne,ale Janota je super chlap, mam ho rada.Hele tvuj gynekolog je Sever?

bila_vrana
2. srp 2015

@kraskav Ano je.

kraskav
2. srp 2015

@bila_vrana vim ze uz se otom nechces bavit,ale rada bych se te jeste zeptala Tomasek se ti narodil v terminu a mel jakou vahu?na co vlastne zemrel?prijde mi to neuveritelne az fatalni takova nezodpovednost porodniku u tveho pripadu.
No me staci ze kdyz se objevi nejaky sileny skandal co se porodnic tyce hraje v tom krc hlavni roli.Naposledy to bylo lonsky nebo predlonsky velikonoce, kdy v noci z velikonocniho pondeli na utery privezli rodici maminku a vysla sestra a chtela ji nechat vysetrit a neudrzela se na nohach, motala se a tahlo to z ni.Proste si cvakali s doktorem na nocni smene a necekali ze by nekoho privezli, tk se volala policie a samozrejme televize nova u toho nesmela chybet.Doktora vyhodili a co myslis sestru vykazali, dostala tucnou pokutu a???? pracuje tam vesele dal.

kraskav
2. srp 2015

@bila_vrana on me delal cisarsky rez loni u pavlicka naseho, je to sice sigr bez smyslu pro humor, upozornovli me na to, ze byva silne naladovy,le nastesti jsem ho dvakrat chytla celkem v uchazejici nalade,le sestry ho v lasce nemaji.

bila_vrana
2. srp 2015

@kraskav Ano je.
@kraskav Tomášek se narodil 37 plus 2, měřil 47 cm, ale vážil jen 1620 g. Čekal se rizikový porod. Měla jsem domluveného porodníka (Dr. Kratochvíl). Ten, ale nedorazil. Říkal, že je mimo Prahu, ale staniční sestra porodního sálu mi druhý den řekla, že on se takhle jen vymluvil, že byl ten den v práci a druhý den také, a že se takto vymlouvá často. Samozřejmě, že ale měli službu jiní lékaři a porodní asistentky a ti se měli postarat.

bila_vrana
2. srp 2015

@kraskav Já za ním chodím už od toho roku 2000, jen v tom roce 2004 jsem prchla před hrozbou dalšího císaře k Apolináři a byla to osudová chyba! Sever je náladový a někdy s blížícím porodem dokáže člověka spíš rozhodit než uklidnit, ale já myslím, že je to velký odborník. Co se chování týče, tak on má velkou škálu nálad, ale řekla bych, že rok od roku více komunikuje s maminkami, vždy byl diskrétní a myslím si, že má smysl pro humor. Se sestrami se moc nekamarádí, byť některé asi uznává. Dokáže jim ovšem nemilosrdně vytknout chybu, a protože v Krči není moc soukromí ani pro personál, tak jsou u toho občas i pacientky. Prakticky všechny gyn. operace jsem prodělala u něho a ten poslední porod s ním byla nejen rychlovka, ale skoro procházka růžovým sadem. Nebolelo skoro nic, vše šlo rychle, a co bolelo, hned umrtvil. Ráda bych to s ním letos stejně pořídila. Je jedním z mála, kdo umí i klešťový porod, když to nevyjde, jak má.

kraskav
2. srp 2015

@bila_vrana tak to je fajn i ke me byl hodny ani mi nevymlouval chteny cisar.Ale co se stalo u tomaska tak fatalniho prece ho mohli zachranit?jsi uzasna ze si nezanevrela a cekas dalsi miminko.Kdybys chtela mam nejake veci na bazarku po malym.

bila_vrana
2. srp 2015

@kraskav To jsi hodná, ale já mám nyní vše po svém dvouletém chlapečkovi a po sérii chlapečků nyní čekám holčičku, takže opět nakupuji, jen nyní v růžové a to nám bylo řečeno, že naše naděje na holčičku jsou mizivé, že není náhoda, že stále plodíme kluky.

kraskav
2. srp 2015

@bila_vrana takze kolik vlastne mas chlapecku? u nas jsou tri synivci,moje maruska a ted pavlik

bila_vrana
2. srp 2015

@kraskav Tak já mám nyní 2 chlapečky. Jeden chlapeček mi zemřel 2 měsíce po porodu a jednoho jsem potratila ve 25 týdnu těhotenství (odtok vody), jednou jsem potratila hned na začátku, takže nevím, co jsem čekala. Takže celkově jsem měla 4 kluky a jsem pošesté těhotná.

lucykal
3. srp 2015

@bila_vrana uzivej si holcicku.
Ja od zacatku myslela ze cekame kluka vsichni me to rikali ake na utz nic az ve 26tydnu jsem byla v Podoli na pohotovosti po velkem padu v buse.
Dr to tam videla ptala se zda to vim (poprve a jedenkrat jsem byla na utz sama bez manžela) rikam ze ne a ono tak to uz vam nereknu bude to prekvapko (ani jsrm se neptala tak nějak jsrm si rikala ze po vsech problemech je to vlastne jedno co to bude.
Nikdo z okoli nam neveril.
Az po porodu se to manzel dozvedel ja malou nevidela a hned jak me prisly sestry rict tak jsem nejak "vedela"ze to je holcicka. A jsem za ni rada i kdyz musim rict ze jsem mozna o trochu vic chtela kluka menim nazor🙂 holcicku si clovek nacanca ucese atd.
Chtela jsrm o trochu vic kluka protoze manzel je hokejista tak jsrm si rikala ze tp bude takove hezke kdyz pak bude kluk taky hrat nebo zkouset.
Ja mam hodne mala prsa a ani se me nezvetsila v tehu i kdyz ja moc nepribrala a to jsem nevzvracela kdyz jsem mela nevolbosti ale ne tak hrozne. Ale za zacatku dvakrat hospitalizace krc (dr sever je jen porodnik?) nervy z hroziciho potratu velkych krvaceni (reklo to ze me jak z kohoutku), musela jsem podepsat souhlas s revizi kdyby nebyl cas a ohrozovalo me to vykrvacenim. Pak jen lezeni ale to asi znas. Potom trhani zubu rozrezacanj abscesu nekolkrat po sobě horecky zimnice nemohla jsem spat jist.
Pak dvakrat pad jeden fakt osklivy.
Pak dvakrta tydne flowmetrie a zhorsujici prutoky snad vsude. Kortikoidy (diky nim dychala mala sama) spatne pohyby spatny monitor. Pa pred porodem prijata tlak 150/100 nahore 6kg sobota rano uz jen 4,5kg vubec jsrm se nevyspala prosila dr at me pusti domu zada me bolela mam velkou akoliozu a pani na pokoji chrapala tak jsem spala asi 2hod pak jsem tam mela manzela a kdyz jsem si sla v so lehnout zas nemohla usnout zabrala jsem cca 23:20 ve 23:45me vzbudilo mokro prasknuti vody a uz to jelo.

kraskav
3. srp 2015

@lucykal koukam taky sis uzila

bila_vrana
3. srp 2015

@lucykal Taky koukám, že jsi si užila, ale já měla na VŠ spolužačku, jež stále těhotněla a potrácela a z 10-ti těhotenství měla nakonec jen 2 děti (holčičku a chlapečka). Tak alespoň, že se dočkala. Holt někdo ty děti opravdu nemá zadarmo!

bila_vrana
3. srp 2015

@lucykal Dr. Sever se věnuje hlavně porodnictví, ale má i několik svých letitých pacientek jako gynekolog. Já u něho absolvovala i gynekologické operace, ale někdy je s někým konzultoval (např. z oblasti onkogynekologie). Původně ani nebylo jasné, zda mě bude operovat on nebo kolega z tohoto podoboru, ale slíbil mi, že u operace bude. Nakonec mě operoval on osobně a kolega onkogynekolog (Dr. Tůma) operaci sledoval.

lucykal
3. srp 2015

@bila_vrana Dr tůmu znám🙂 je pohodář. Já pracuji v Krčí na onkologii tak proto🙂

lucykal
3. srp 2015

@kraskav no jsme ráda, že už je na světě i když strach je snasd ještě větší:D Já jsem měla loni ZT v 9tt dozvedela jsem se to den před narozeninama a do roka mám dceru.
Mě byli zjištěny protilátky proti spermiím takže byla malá pravděpodobnost dalšího otěhotnění bez ET ale povedlo se brala jsem Prednison a píchala Clexane do břicha na Leidenkou mutaci.
Ženy jsou na tom i mnohem hůř, ale stálo mě to šedivé vlasy.)

lucykal
3. srp 2015

@bila_vrana hrozný děti jsou zázrak a ne všichni si to uvědomují

bila_vrana
3. srp 2015

@lucykal Máš podobné potíže jako já. Já píchám Fraxiparine na MTHFR mutaci (Leiden je mnohem horší), Prednison jsem užívala na začátku těhotenství. Jedno zamlklé těhotenství v 9. týdnu mám také za sebou. Protilátky proti spermiím mám v anamnéze rovněž, avšak imunologická stránka reprodukce se mění a občas i k lepšímu. Před každým plánovaným těhotenstvím jsem jezdila za prof. Ulčovou-Gallovou do Plzně a ta mi vždy udělala imunologické testy a poradila, zda já či manžel musíme něco užívat a skoro vždy to otěhotnění klaplo, takže tyhle potíže dnes již naštěstí nejsou zcela nepřekonatelné.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru