Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

petule.h
24. dub 2008

tak já tu nejsem jeden den a už se to tady rozjíždí(diskuze).taky moc gratuluji k miminku Matru 🙂 , tak to jsem teda zvědavá na nás jak nakonec dopadneme 🙂 .Já už zase kolísám s tlakem, ale naštěstí je to to jediné co mě v těhotenství trápí, takže pohoda, to se dá přežít 🙂 . Tak se mějte a s tím listopadem je to holt hustý,no, ale je to tak.tak se holky držte, my se marcet uvidíme do 3 měsíců

marcet
24. dub 2008

Petule.h. už se těšim 🙂

petule.h
24. dub 2008

marcet: já také 🙂 , ale vlastně pokud se uvidíme, tak to budu mít už za sebou, takže to bude pohoda 🙂

marcet
24. dub 2008

petule.h : 😉

katchula
24. dub 2008

Matru: tak to je bezva, taky se připojuji s gratulací 🙂 Tak ať se vám daří a ten pohodový porod Ti moc přeju (a taky trochu závidim) 🙂

katchula
24. dub 2008

Petule já myslim, že nejen podzim, ale celej tenhle rok je strašně moc porodů. A co mám kamarádky, který mají teď děti okolo 3 let, tak si stěžujou, že je málo školek. To nevim co pak budeme řikat my 😒

petule.h
25. dub 2008

o právě ty školky, o tom se ani nezmiňuji, Tomíkovi budou 3 roky za rok , takže nevím co bude...no mám jedinou výhodu, že mamka dělá ve školce, ale na Praze 2, takže to by asi nebylo na každý den.No jedině dát úplatek, nebo nevím.No prostě to bude zase boj, shánění..no já se rozhodně do práce po 3 letech nechystám, tak budu mít výhodu, ale to je ještě daleko.....

katchula
25. dub 2008

petule, no rozhodně nemá cenu se stresovat zbytečně dopředu. My máme školu hned před barákem, takže pevně doufám, že mi tam pak dítě vezmou. Já když jsme se přestěhovali a bylo mi 5 let, tak mě do tý nejbližší školky taky nevzali. Musela se mnou máma chodit pěkně daleko. Taky jsem narozěná v silnym ročníku. Ono to nějak dopadne 😉

katchula
25. dub 2008

Holky, tak na stránkách Krčský por. je dnes, že už neberou rodičky s termínem do 31. října. To jsem to teda stihla fakt o chlup 😉

petule.h
25. dub 2008

no to jsi tedy stihla 🙂 , je to fakt záhul, vlastně otěhotníš a hned už aby ses pomalu někam hlásila co? no já to řešit nebudu, já naštěstí ani nepočítám, že bych do práce musela, protože budu už asi dělat něco s manželem a taky budeme chtít, aby ten starší pak začal dělat nějaký sport a já to vidím jak to pak vypadá u ostatních kamarádek, to děti vozíš po trénincích a ve školce mají keramiku, plavání...atd no nebudu to vůbec řešit, čas ukáže...nerada plánuji dopředu 😀 , navíc když jsem ještě ani neporodila že? 🙂

katchula
25. dub 2008

Tak to máš fajn, že práci nebudeš muset rešit, takže nějaká rodinná firma? To byl vždycky můj sen, nemít žádnýho šéfa a pracovat sama na sebe. Bohužel jaksi na to nemám ty správný podnikatelský buňky 😀
Koukám, že máš už chlapečka a teď čekáš co? Nebo jste si to nenechali říct?

Já když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak mě ani nenapadlo řešit porodnice. Myslela jsem si,že mám fůru času. Ale ještě, že existuje internet, tam se člověk fakt dozví vše 😉

petule.h
25. dub 2008

jasně rodinná firma, takže sem tam něco při dětech zmáknu, ale prostě to je daleko.jinak jsem dělala v cestovce než jsem byla těhotná a byla jsem naprosto spokojená, ale s dětma by to nešlo, tomu objetuješ strašně času, tak leda na výpomoc 🙂 . No jo Tomíkovi byli teď 2 v dubnu a malej bude kluk, asi teda lukáš. 😀

baji
25. dub 2008

matru: taky se přidávám ke gratulacím 😉 😵
katchula: to jsi měla s tou registrací fakt štěstí, s tím říjnem jsem to tam viděla už nějak včera nebo předevčírem 😝 a to jsem si říkala, že by na podzim už nemusel být takový nával jako přes jaro a léto 😝
petul: jen si to užij doma, do důchodu se ještě napracuješ 😝 😀

petule.h
25. dub 2008

no právě, ale někdy je lepší jít do práce, než ty nervy doma 🙂 já sice v CK dělala s lidma pořád, ale to byl balzám, zase tolik zlobivých jich nebylo 🙂 , no nechme to době, jen si říkám, že je výhoda dělat něco v rodině, pač si můžeš jednou vzít kdykoliv volno, máš čas na děti o prázdninách, nemoci...atd, to pak v práci půjde těžko, tak jsem ráda, ale uvidíme co budoucnost přinese 😀

katchula
25. dub 2008

V tom vidim prave nejvetsi vyhodu, ze si to proste udelas, tak jak potrebujes. V ramci moznosti samozrejme, ale clovek je proste svym panem. Ja si nedovedu predstavit jak bych s ditetem nebo s dvema chodila do prace od 8,30 do 17 h jako ted. A to nemluvim o prescasech... To by chudak byl|a ve skolce porad posledni. Ani nevim do kolika skolky jsou otevreny, ale bejvaly tak do peti, ne? Natoz kdyz ma pak clovek deti 2 a vic... Nebo dovolena, ja mam jen 20 dni a to je jako nic. Ale tak nejak zvladnout se to musi. Asi bysme si s pritelem museli nejak prizpusobit pracovni dobu, jeden by chodil rano s detma do skoly, skolky a druhy by je odpo vyzvedaval. Zase na druhou stranu byt v domacnosti treba 10 let, to bych asi nevydrzela...

No nic holky, ja uz jsem doma a datluju to tady na notebooku, na kterym vubec neumim psat. Tak proto vynechavam hacky a carky. Tak vsem preju krasny vikend a nejaky to slunicko hlavne 🙂

petule.h
25. dub 2008

neboj, já bych taky 10 let doma nevydržela? školky jsou tak do 16:30, max do těch 17h, pak jsou, ale také školky, kde děti spí i v noci, nicméně vše stojí peníze a většina lidí okolo mě holt má babičky, nebo platí chůvy, já mám ještě mladou babičku, tak to nehrozí, ale jak říkám,na to mám ještě čas, navíc ty čekáš teprve první 😀

petule.h
28. dub 2008

Ahoj holky, tak dnes se mi zdálo, že jsem rodila, no hrozný sen 😖 a představte si, že mě hned po porodu pustili domů. už to na mě asi leze, u prvního porodu jsem byla ok až do konce, pač jsem netušila co bude, teď to bude asi trochu ze žaludeční nervózou a to mě čekají ještě 3 měsíce 🙂

katchula
28. dub 2008

Ahojky, tak to mě se o porodu zdálo už dvakrát a to jsem teprve na začátku 😀
Dneska ráno jsem si byla v Krči pro razítko, tak hurá mám ho tam 🙂 To byl fofr.
Jinak tento víkend, zvlášť v neděli bylo fakt krásný počasí a dneska zase do práce ☹ Vůbec se mi nechtělo když je venku to krásný letní počasí a já tu sedím v kanclu. No co nadělám, vydělávat se musí.

baji
28. dub 2008

katchu: tak gratulace k razítku 😉 a termín máš teda 2.11.? že ti koník ukazuje až 6.11.... 😅 já mám termín ofiko 20.10., ale mimi je dle ovu i utz skoro o týden menší, tak kdo ví, třeba se i potkáme 😉
no já zatím spíš mívám sny o kojení, tak ty jsou příjemný, ale porod se taky dvakrát netěším 😝
taky bych nejradši zdrhla z práce vyhřívat se na sluníčku 😝

katchula
28. dub 2008

baji, díky, no jsem ráda, že už to mám oficiálně v průkazce 🙂
Já mám termín 2.11. podle PM a podle UTZ 6.11. Doktor mi řekl, že to budeme počítat podle PM, že se to od sebe moc neliší. Ale přijde mi to trochu nesmyslný, protože podle ultrazvuku to zatím vypadá určitě o týden menší. Všimla jsem si, že mi doktor napsal minule do průkazky i nástup na mateřskou. Tak tam mám 21.9. a do tý doby teda budu tvrdnout v práci. No hlavně aby bylo vše v pořádku, ostatní je mi fuk.
No to by byla sranda kdybychom se tam potom potkaly, je to možný 😉

baji
28. dub 2008

jo táák, už tomu rozumím😉 no mě ani termín dle utz nepočítali, prý to není velký rozdíl, tak se řídí termínem dle PM, jejda, tak ty už víš, kdy půjdeš na mateřskou 😅 mě to zatím dr. neříkala, ale těch 6 týdnů před by mi vycházelo nějak kolem 8.9. počítám...

katchula
28. dub 2008

Mě doktor taky nic neřekl, já jsem jen doma studovala tu průkazku a všimla jsem si, že mám napsáno vedle termínu porodu MD 21.9. No a co by to bylo jinýho než mateřská dovolená? Vychází mi to právě přesně 6 týdnů před porodem. Tak mrkni do průkazky jestli to tam nemáš taky 🙂
Jinak mi říkal doktor to samé, že když není mezi tím termín podle PM a podle UTZ velký rozdíl, tak se bere ten podle PM. Právě mi říkal, že paní, která byla na kontrole přede mnou, tak má mezi tím rozdíl 3 týdny! Což je teda hodně.

baji
28. dub 2008

nic tam nemám 😉 no stejnak můžeš jít na MD už 8 týdnů před, tak třeba půjdeš i dřív než toho 21.9. ...
no tři týdny je docela rozdíl 😅

petule.h
28. dub 2008

já taky odešla z práce, když to bylo nutné, ale ptali se mě, zda nechci jít dřív, ale dělala jsem v ck a zrovna jsme měli sezónu na hory, tak jsem je v tom nechtěla nechat a pak jsem si myslela, jak se budu doma nudit a tak nějak jsem si vše vyprala pro dítě, vyžehlila, dokoupila, připravila, v poledne spala, tak to uteklo 🙂 , jinak já mám termín porodu dle menstruace 28.7 a dle ultrazvuku 27.7., takže já to mám o den, ale u prvního mimina jsem to měla na den přesně, ono je to jedno, dítě poroste a nakonec porodíte v termínu, já přenášela nakonec stejně 11 dní 🙂

katchula
28. dub 2008

Já jsem docela ráda, že chodím teď do práce. Spíš je mi líto těch holek co jsou na neschopence kvůli nějakým potížím, nevolnostem a tak. Já bych to doma 9 měsíců nevydržela. Pořád bych se tím zaobírala, jako jestli je všechno v pořádku a tak. Kdežto v práci třeba poslední týdny jsem měla hrozný fofr a kolikrát jsem si ani nevzpomněla, že jsem těhotná 🙂
No a moje kolegyně si představte, že byla v práci ještě 2 dny před porodem. Ale to byla trochu jiná situace, pracovala u nás na živnost. list a navíc to je přítelkyně šéfa, takže tu vlastně byla s ním.
Já si sice stěžuju na práci, ale v podstatě jsem tu spokojená a s klientama komunikuju hlavně po telefonu nebo mailu. Nervy mám jen občas z termínů, jinak ale pohoda. Já pracuju v grafickym studiu. V CK si dovedu předstait, že tam je člověk pořád mezi lidma a pořád s nima musí komunikovat. A to musí být asi občas na palici. Ale zase zajímavá práce a měla jsi určitě Petul i nějaký slevy na zájezdy, ne? 🙂
Těch 6-8 týdnů před termínem být doma se mi zdá tak akorát.

petule.h
28. dub 2008

jasně ck byla super, slevky byli a stále jsou,můj vztah je s šéfem a všemi kamarádský, takže se vídáme dote´d.
já si taky vlastně nevzpomněla ani na těhotenství, letělo to, my hlavní sezóna francie zima, takže pořád v jednom kole, víkendy na parkovištích, odjezdy, příjezdy, služby na telefonu, no nic...chybí to chybí, zvlášť te´d jsem grogy, pač mě ten můj první neposlouchá...jsem zvědavá, jak to zmáknem 😒

katchula
29. dub 2008

Petule, no jak to zmáknete? Možná lehce. Moje švagrová měla taky zlobivýho synáčka, teda on byl hlavně rozmazlený a když se mu narodil bráška, tak se změnil k nepoznání. Tak uvidíš jak to půjde až přijdeš domů s bratříčkem 🙂

petule.h
29. dub 2008

no on rozmazlený snad ani nebude, ale je to tvrdohlavej beran a je to občas strašné, prostě dostane na zadek, ani minutu netrvá řev a znova..... no já doufám, že až nebude sám, že se taky uklidní, přiznám se, že se trochu bojí, ale já jsem pesimista, tak to bude dobré.Hlavně aby bylo to druhé klidnější 🙂 .Ale u nás se to vyloeně zlomilo okolo toho 2 roku, jinak to s ním šlo 🙂

danca27
29. dub 2008

Tak i my už jsme na světě Krč je perfektní sestřičky úžasný... Vlastně jediné co bylo že na příjem jsem byla na normální gynekologii kde jsem byla na pokoji se ženskýma co šly na kyretáž a konizaci čípku ..jinak prostě to co bylo potom prostě super...je to tam prostě moc fajn ..ať už JIP nebo šestinedělí nebo nedonošenci tam je to bezkonkurenčně nejlepší sestřičky nenáladový perfektně naladěný v pohodě a klidu i když kmitají co můžou a já opravdu jejich práci obdivuju....

O TÝHLE PORODNICI BY SE MĚLO VÍC PSÁT KAM SE SE.. NĚJAKEJ APOLINÁŘ NEBO PODOLÍ...co se týká kojení a času který věnujou maminkám,veškeré info ...opravdu byla jsem příjemně překvapena A TEDA pokud budeme mít další miminko..po tomhle porodu co trval 29hodin, neotvírala jsem se..☹...tak pujdu opět sem k nám do nejlepší porodnice v Praze😀.....bez debat... 😉 😉 😉 😉

Jinak nás rodil Dr Sever s Dr Vackovou byli oba perfektní ...Na to jaké jsem slyšela stížnosti na jeho stranu..my si nemůžeme nijak stěžovat...Každý musí zkusit sám jak to na něj kde působí my jsme spolupracovali a bylo vše bez problémů!...

baji
29. dub 2008

danca: velká gratulace 😵 tak to je supr, takový chvály, to člověk rád čte... já krč taky volila hlavně kvůli tý poporodní péči, že mi příjde, že na to víc dbají... 😉
petul: no jo, Tomášek už asi zkouší, co mu projde a co ne, tím si holt projdou všechny děti 😉
jinak já taky chodím do práce a chci to vydržet až do toho začátku září, snad nebudou problémy... do toho ještě studuju, takže taky docela frmol, ale krásně to utíká 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru