Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

petule.h
29. dub 2008

jojo s prací to uteče den ode dne rychleji, ani se nestačíš koukat jak rostete 😉 , jasan krč je nejlepší, proto tam jdu rodit zase, souhlas

katchula
29. dub 2008

Danco, taky Ti moc gratuluju a přeju ať se Vám daří! Mrkla jsem Ti do alba, mmoc krásný chlapeček 🙂
Jinak jsem taky moc ráda, že krč tolik chválíš, to nás tady všechny určitě moc těší. Já si osobně vybrala Krč proto, že jí mám blízko, že je tam ta laktační liga a taky si to tam chválily moje dvě kamarádky. Tak snad budu taky tak nadšená jako Ty 😉

baji, no tak to jsi dobrá s tím studiem, já si občas přijdu, že už na mě leze nějaká ta těhotenská demence 😀

Petule na druhou stranu kluk má být pořádný rošťák, no ne? 🙂

petule.h
30. dub 2008

Jasně rošťák jo, jen to někdy pořádně utahá...no to poznáš sama až budeš čekat druhé 😀 , no nevím jestli budeš s porodnice nadšená(po porodu) 🙂 , ale určitě je super, že jsou tam všichni milí, poměrně všichni mladí(i doktoři) a je to takové když to řeknu domácké, pač ostatní porodnice jsou fakt obrovské mašiny na rodičky, tak to vidím já.Škoda, že se holky nepotkáme co 🙂 .Jinak mám stále zatím 4 kg nahoře, tak jsem ráda, pač na to léto nevím co bych pak nosila, ale zase mě u 1 mimča šlo nejvíc kilo ke konci a někdo píše, že ke konci prý zase né, no nevím, je to asi individuální.

matru
30. dub 2008

Danco taky se připojuji ke gratulacím k miminku...koukám, že jsme rodily 3 dny po sobě, takže jsme se pravděpodobně potkaly...jinak s tebou souhlasím, že to je v Krči fajn, hlavně co se týká péče o miminka, sestřičky jsou hrozně milé a trpělivé a prim. Paulová je taky fajn a je na ní vidět, že svou práci dělá opravdu s láskou...a já za to znovu moc děkuju....no a vám holky těhulky držím palce, ať vám to všem dobře dopadne... 🙂

katchula
30. dub 2008

Petule já jsem rozmýšlela mezi Krčí a Podolím, protože moje nejlepší kámoška, tam rodila v lednu (v Podolí). No a pořád mi to doporučovala. Ale mě právě odradilo to, že to je taková obrovská porodnice, že to tam jede jak na běžícím páse. Což se mi právě moc nelíbí. Tak uvidím, co budu říkat na Krč. Zase na druhou stranu si myslim, že těch pár dní co tam budu bych přežila kdekoliv 😀
Máš jen 4 kila nahoře? To je dobrý, já už teď mám tak 1,5 kg. Vůbec mi zatím nebylo špatně, jenom mám pořád hlad 🙂 Takže já budu asi ta, která přibere hodně. Ale mě to nevadí, hlavně abysme byli zdraví 🙂 Jinak jsem spíš slyšela, že se přibírá hodně až na konci těhu.

Matru díky a užívej si s mimčem 😉

matru
30. dub 2008

Katchulo s váhou si vůbec nedělej starosti, hlavně že se cítíš dobře...já nejvíc přibrala mezi 5 a 7 měsícem, asi 5 kilo, za celé těhu 11kg a včera jsem zjistila, že 10 je pryč 😀 takže jsem spokojená 🙂 až pak budeš běhat kolem mimča, tak budeš jako proutek 😀

katchula
30. dub 2008

Matru, to je ale málo 11 kilo za celé těhu. To ti závidím. Já jestli to budu mít po mámě, tak mám tak 20 kilo navrch 😒 No a kámoška měla teď dokonce 28 kg navrch v 9. měsíci. Ale hodně byla i voda, byla na konci strašně oteklá, chudinka. Ale máš pravdu, že pak se to nejspíš lehko shodí když má člověk fofr kolem mimča a vlastně se ani pořádně nevyspí... A slyšela jsem, že i kojením se hodně hubne. I když někdo tvrdí opak, tak nevim.

matru
30. dub 2008

no 28 kg je teda síla, to už bych měla strach, že něco není v pořádku, ale 10-20 kg je myslím ok...já teda určitě kojením hubnu a měla jsem to tak i s prvním dítětěm a taky je to tím, že člověk málo spí...ale je fakt, že mám jednu kámošku, která rodila v září a pořád vypadá jako těhotná, je z toho nešťastná pořád cvičí a málo jí a stejně nezhubne...to já se teď pěkně cpu, papám i polívky a teplé večeře, no prostě mi chutná 😀 😀 ale díky holčičkám to hned vyběhám 🙂

lucky.lady
30. dub 2008

Ahojky holky. Tak to tu procházím... A nedalo mi, když jsem tu četla o příbytku na váze. S dcerou jsem přibrala 26 kg. Bylo to šílený. Byla jsem jako slon. Do roka po porodu jsem měla o 30kg míň. Ale dala jsem si předsevzetí, že při druhém těhotenství už tolik přibrat NESMÍM! Jsem ve 26tt a už mám o 9kg víc. Úplně stejně jako jsem měla navrh ve 26tt s dcerou. A to se vážně snažím. Strašně mě to štve a mám depky, ale prostě mám pocit, že je to vážně dané. Mám kamarádky, které se "cpaly" vším možným a přibraly za 9 měsíců 5kg. Důležitý je, to potom zhubnout. Sestřička u mého gynekologa říkala, ať se tím netrápím, že dobrá třetina přibere i těch 28kg a mnohdy mají nakonec 120kg.

petule.h
30. dub 2008

já za celé 1 těhotenství přibrala taky jen 9 kg, tak uvidíme,Já nejvíc přibrala opravdu tak v tom 7-9 🙂 , to to jelo pomalu po kilech. No přibrat 20 kg při mé výšce 164 tak se asi zvencnu a myslím, že to ani doktoři nedoporučují.Ale to je jedno, hlavně zdraví mimina.já si zase vyčítám, že si dám denně třeba pivo, pač se mi motá hlava.Já si teda u druhého těhotenství vše vyčítám.přitom u prvního jsem dělala to samé 🙂

baji
30. dub 2008

no já jsem přibrala skoro 10 kg už před těhu, jak jsem přestala kouřit a taky mě trochu zlobila štítnice... 😝 😀 teď mám další 3 kg navíc 😝 no aspoň mám konečně nějaký prsa 😀 😀

petule.h
30. dub 2008

tak prsa mi nenarostli ani při jednom a kouřit jsem bohužel nepřestala, tak 3-4 denně dám ☹

baji
30. dub 2008

já byla už nějakou dobu jen příležitostný kuřák, tak to šlo přestat... ono tady v Praze stejně nadýcháš takových sajrajtů, že si stejně nevybereš...
no já už mám z nulek skoro dvojky 😀 😀

petule.h
30. dub 2008

no tak to máš dobrý 😀 , já mám dvojky(tak akorát). Mě se nalili na začátku, pak povolili pak jsem 2 měsíce kojila, tak to se nalývali a boleli,a le pak mi spadli naštěstí na stejnou velikost, ale ochabli. bu´d ráda, když máš malá prsa, tak to pak není poznat a nic ti nevisí 😀

katchula
1. kvě 2008

No tak já mám taky výšku 164 cm, takže pokud přiberu okolo těch 20 kg budu taková koule 😀
Jinak jsem na tom podoně jako baji, páč jsem taky byla příležitostný kuřák a přestávala jsem kouřit vždycky několikrát za rok. Ale definitivně jsem přestala asi tak měsíc před otěhotněním. No a doufám, že už to je opravdu napořád. Nemám vůbec na cigáro chuť, naopak mi to teď dost vadí. No a hodně mi pomohlo i to, že přítel přestal taky kouřit.
Prsa mám dvojky a moje starý podprdy 75B jsou mi už teď malý. Ale já teda doufám, že se mi moc nezvětšej a nebudu je mít po kojení u pasu 😀 😀

matru
2. kvě 2008

Katchulo to teda počítej s tím, že se ti prsa ještě zvětší až se začne tvořit mlíčko 🙂 🙂 já jsem měla něco mezi dvojkama a trojkama a teď mám podprdy na kojení 80 D a sotva se tam vejdu 😀 doufám, že až nebudu kojit, že se mi to vrátí do původní velikosti 🙂 ale hodlám kojit co nejdéle, takže si počkám 🙂

katchula
2. kvě 2008

matru, šmarjá nestraš mě 😀 😀

matru
2. kvě 2008

nechci tě strašit 🙂 jen abys věděla co tě čeká 😀 ale je to krásnej pocit, když se ten malej brouček přisaje 🙂 no za pár měsíců poznáš sama 🙂 🙂 🙂

katchula
2. kvě 2008

Taky se už strašně těšiiiiiiim 🙂 Vždycky jsem se těšila na léto a na dovolenou, ale letos mě léto je ukradený a už se těším na Vánoce 😀

nadad
3. kvě 2008

Ahoj holky, jsem ve 31 týdnu a zaregistrovala jsem se k porodu v Krči. Koukala jsem na jejich stránky a jediný, nad čím přemýšlím je, jestli se tam nevyplatí nadstandart. docela mě mrzí, že na normálních pokojích jsou návštěvy omezený a pouze na chodbě. Máte tam některá zkušenosti s nadstandartem?

matru
4. kvě 2008

Nadad pokud chceš mít klid a budeš chtít trávit většinu času s manželem, tak se nadstandart určitě vyplatí....ale jde o to mít štěstí, aby byl volný...já jsem rodila před 2 týdny a volné místo nebylo, ale nakonec mi to vůbec nevadilo, měla jsem fajn spolubydlící a i ty návštěvy na chodbě mi nevadily...a navíc pokud budeš mít dobrý porod a mimčo ti začne přibývat, pustí tě 3 den domu...já rodila v neděli v noci a ve středu ráno nás propustili...držím palce ať ti to dobře dopadne 🙂 🙂 🙂

nadad
4. kvě 2008

Matru- děkuji za info 😉 Ještě si to rozmyslím a máš pravdu v tom, že nadstandart nemusí být volný, vzhledem k tomu, kolik se rodí miminek 🙂 Pokud bych tam měla být jenom 3 dny, tak je to asi zbytečný.

petule.h
5. kvě 2008

ahoj holky,
Katchula: má stejně 164cm a začínala jsem na 62kg a mám též 75B a v těhotenství se mi zvětšili na 80C, ale 75B bych klidně unosila.každopádně to mám zpět i u druhého,myslím těch 75B takže klid, ale každý to má jiné....
Jinak mě to taky vyhovuje.20kg by mě asi zabilo, ale jsem stále na 4kg. 🙂 .Co se týče nadstandartu, tak já ho budu chtít tak jako tak, ale záleží určitě na porodu..zda nakonec bude či nebude plánován. 🙂 Ale ještě času dost.No už se to pomalu blíží, já mám nažehleno a nakoupeno, do června dokoupím zbytky a mám to 🙂

matru
5. kvě 2008

Ahoj Petule, ty seš teda šikula, že už máš všechno připravené, to já jsem prala a žehlila až poslední měsíc 😀 a co se týká těch prsou, mně se to po prvním kojení vrátilo zpět na původní velikost, ale ted u druhého se mi zdá, že mám toho mléka mnohem víc 🙂 🙂 🙂 no aspon je co papat 😀

petule.h
5. kvě 2008

no jo, tak na druhou stranu jsem se snažila i s malým nějak zabavit dopo když nebylo pěkně, takže jsme třídili staré hadříky a vytřídili ty oprané...atd.Žehlení byla celkem pakárna 🙂 a jinak zbytek hadříků objednávám na www.brumla.cz.Zatím jsem doobjednala jen 56 a 62.Nicméně ještě nemám povlečení a plínky ...vyprané.Rozhodla jsem se, že si koupím ještě kolíbku dolů do baráku, tak ještě něco určitě přikoupím, nejmíň se těším na mytí kočáru ☹ .No závidím ti matru, že to máš už za sebou

matru
5. kvě 2008

za chvíli to budeš mít taky za sebou, koukám, že už seš 29 týden 🙂 🙂 a aspon se ještě trochu vyspíš 🙂 já jsem dnes vzhůru už od 4 ☹ Neli včera prospala celý den venku v kočárku a ted už je asi pět hodin v kuse vzhůru...tak doufám, že už usne, jdeme v 11 do poradny a musím si ještě umýt vlasy a nachystat oběd 🙂 🙂 je to docela honička a už jsem pochopila, proč všichni říkají jedno dítě -žádný dítě...je to fakt rozdíl jedno a dvě, kor když se chci oběma 100% věnovat 🙂

petule.h
5. kvě 2008

no celkem z toho strach mám, ty máš 9 leté dítě, já 2-leté, to se trochu asi uhoním.no vyspala bych se ráda, ale začal mi te´d vstávat mezi 6-7h a to je horor i když do 22h chodím spát.No musí se ten rok alespoń zmáknout, myslím, že ten bude nejhorší.Oběd jsem dnes vyřešila párkem a kaší a za chvilku jdu dát malého spát a zdřímnu si taky 🙂 . jinak myslím, že 100% se věnovat oběma je fakt těžké. 😵 No uvidíme, pohroutíme se a pak se do toho dostaneme.

matru
5. kvě 2008

no Kačce je sice 9, ale tím spíš se jí musíme věnovat, byla tolik let sama, tak je to pro ní velká změna...ale malou miluje a dost mi pomáhá...myslím, že se to zmákne, jen to bude trochu náročné....tak my frčíme do poradny...zatím pa pa

petule.h
5. kvě 2008

tak to je prima,on každý věk má svoje..navíc škola. Mě spíěš děsí to, že mě neposlouchá, bez kočáru mi nejde za ruku..stále na cestu raději pleny...atd.To se podá a Matru, bylo plno v porodnici?

marcet
5. kvě 2008

Ahoj holky,tak jsem tu opět po nějaké době🙂 pořád jsem skoro v práci a když je hezky,tak zase venku nebo realizujeme barák...to je taky něco,mám pocit,že budeme bydlet tak za deset let a dítě budu mít ve 40 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru