Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

marcet
16. čer 2008

petule.h:já se nějak v těch velikostech neorientuju 😀 😀 ,ale aby to prostě bylo miminkám tak do čtyř kil no 🙂

No ráda bych někam k moři,ale uvidíme jak to všechno dopadne,ale nespíš až v srpnu.... v tom červenci to spíš vidím asi na chatu a hlavně ten víkend 18.-20. července jsem nám koupila romantický víkend v jednom hotelu..budeme mít výročí svatby....ale to je překvapení🙂

petule.h
16. čer 2008

ty jo, tak to je prima...jasně, takže 50-56.. 🙂 no ještě je čas, ale já abych věděla..k moři bych jela hned ...za rok už mám naplánované 2 dovči k moři..
Na chatu ještě taky pojedeme asi příští týden tak na 5 dní...budu si muset zařídit do středy ještě tu registraci, potom gyndu a na další týden už návštěvy v porodnici...vůbec se mi to blíží a jak na to myslím, tak mám trochu strach, sice není z čeho, ale já teď ke konci jsem dost strašpytel..už aby to uteklo 🙂

marcet
16. čer 2008

ono to uteče..ani nebudeš vědět jak 🙂

petule.h
16. čer 2008

já vím... 😀

alex.delarge
17. čer 2008

Ahoj holky, tak behem 3-4 tydnu budu rodit v Krci a chtela bych, aby me u porodu doprovazel manzel i dula. Na strankach aperia (http://www.aperio.cz/porodnictvi/pruvodce-porod...) pisi, ze to neni problem, ale kdyz jsem si byla prohlidnout sal a ptala se na to, tak se porodni asistentka moc netvarila.
Nemate s tim nekdo zkusenost?
Diky moc

petule.h
17. čer 2008

manžel problém určitě není, stojí to asi 500??? a co je dula nevím 🙂

katchula
17. čer 2008

čau holky, tak dneska jsem měla kontrolu a už vím pohlaví - tak prý na 99% to bude kluk 🙂 Mám ohromnou radost!! Ještě jsem dostala žádanku do Podolí na UTZ vrozených vývojových vad, tak tam jdu 3.7. Snad to bude v pořádku.

baji: to je asi ten velký ultrazvuk, který jsi myslela, ne?? Jak jsi psala, že jste na tom byli v Krči. No já tam jdu bohužel až ve 22. týdnu, protože dřív neměli volný termín, ale mělo by se na to chodit prý v 21tt.

matru
17. čer 2008

Katchulo moc gratuluji k chlapečkovi!!!! 🙂 My máme trápení, Neli je nemocná a bere antibiotika, jsem z toho smutná, snad to brzy zabere ☹ ☹ ☹

katchula
17. čer 2008

matru: a co jí je chudince malinký? Tak držím palce ať se brzy uzdraví, u malých dětí to snad jde rychle.

matru
17. čer 2008

Má zánět průdušek a dr. se bojí, aby z toho nebyl zápal plic ☹ marodíme všichni a bohužel to chytla taky i přesto, že je kojená ☹ blbý je, že pořád ublinkává, takže asi i ty antibiotika, no uvidíme, jestli to zabere...

petule.h
17. čer 2008

matru: no my měli první anti později, ale určitě se jí po 2 dnech uleví, to je důležité..
Katchula. taky gratulace k raubířovi 😉 co na chajdě, vše vám vyšlo, bylo hezky
Já dnes barvila plot , bolí mě ruka jak čert, te´d dělám dušená játra, tak mi malej pomáhá 😖 ...musela jsem si dát pivečko, strašně se mi motá hlava, nějakej blbej tlak asi...ale je to dobrota 🙂

katchula
17. čer 2008

Petule: ty bláho já dneska ráno v metru málem nedojela do práce, skoro jsem omdlela. To fakt nechápu, asi je to tim, že tam bylo děsně narváno a žádný vzduch. Ale fakt jsem měla na mále teda. Tak možná je nějaký divný tlak když se ti taky motá hlava 😠
Jinak na chatě akce dopadla výborně, šla jsem spát až ve 2 hodiny, což je můj rekord zatim za celý těhotenství 😀 Ale byla v noci strašná zima. Pila jsem nealko pivo a v neděli odpoledne mě tak strašně začala bolet hlava, že jsem si připadala jako když mám tu nejhorší kocovinu. No divný.
Holky od zítřka máme dovolenou a do práce jdu až příští pondělí. Jedeme do Českýho ráje, tak se moc těšim. Mějte se tu krásně 🙂
Matru: no určitě to brzy zabere a bude zase fajn. Tak hlavně ať je Vám všem líp!!

petule.h
17. čer 2008

katchula. raději si dej 2 alka 🙂 já bych ani víc nemohla, tělo je přeplněné , pivo nealko vypiju tak max.2 fakt mi nechutná...to tě obdivuji, přijde mi i dost bublinkaté , kolik jsi jich vypila? jestli víc jak 3 tak chápu, že ti bylo blbě 😀 .Užij si to v ráji ...no jinak já jsem jednou takhle cestou do práce omdlela, zamotala se mi hlava v buse)předýcháno), tma před očima a začalo mě všechno brnět, ale mozek myslel...podlomili se mi kolena a říkala jsem si, tak te´d je po mě, ale během 10 min jsem byla ok...naštěstí se mi to víckrát nestalo, makala jsem až do konce...metro mi vyhovovalo nějak líp, pač tam alespoń fouká 🙂

katchula
17. čer 2008

petule: vypila jsem tak ty 3 nealka, pak jsem pila radsi caj. Jsou desne bublinkaty, to mas pravdu, takze jsem z toho byla hrozne nadmuta. No uz si dam tak maximalne jedno 🙂
Me prave metro taky vyhovovalo vic nez autobus, protoze tam nebejva takovy vedro. No ale ja jezdim proste na trase, kde je vecne narvano a dneska tam vubec nefoukalo. No proste hrozny, stav jsem mela skoro uplne stejny jako ty. Taky se mi zatmelo pred ocima a jen tak tak jsem na Pavlaku dosla k lavicce si sednout. Za chvilku mi nastesti bylo fajn a pokracovala jsem do prace. me uz se ale neco podobnyho stalo vickrat i pred tehotenstvim. Tak mam mozna nekdy moc nizky tlak.
No každopádne potřebuju už nutně dovolenou!! 😀

petule.h
18. čer 2008

katchula: já právě jezdila busem na metro, ze skalky - můstek, takže taky dost nával 😀 , s tlakem u mě taky dost nízkým nic moc pořád, ale to holt mám pořád i v normálu...lepší než vysoký 🙂 ...jé dovolenou chci taky, tak až v březnu na horách a pak červen a září 2009 😀 ..

alex.delarge
18. čer 2008

petule: dula je zena, ktera je skolena jako doprovod k porodu a muze te doprovazet celym tehotenstvim i po porodu, takze je to vlastne clovek, ktery te dobre zna http://www.duly.cz/dula/dula.htm
mne jde hlavne o to, jestli u toho porodu muzu mit jako doprovod 2 lidi, protoze kdyz jsem se na to ptala, tak mi rekli, ze to nevidi moc radi, ale ja si myslim, ze na to narok mam, tak jen jestli mam cekat nejake problemy nebo jestli to rikaji tak nejak preventivne a pak to skousnou 🙂

petule.h
18. čer 2008

no tak to alex nevím...vím jen, že když jsem před 2 lety rodila v krči, že tam měli holky nějakou takovou paní, ale ta s krčí spolupracovala s více pacientkami, alespoń mi to řekli, ale takhle nevím....

matru
18. čer 2008

Alex já myslím, že na dulu máš určitě nárok,ale asi bych si to předem dohodla s nějakým nadřízeným, aby až přijedeš k porodu s tím nebyl problém.Možná se na to netvářili proto, že se jim to zdá moc lidí, porodní boxy jsou dost malé a už tak je tam dost lidí- PA, doktor, sestřička, pediatr, manžel....a tebe dula provází celé těhu a jak sis jí našla?Už jsem o tom teda slyšela, ale nenapadlo mě někoho takového hledat, určitě to je ale fajn a obzvlášť pro maminky, které čekají první dítě i přínosné.Držím ti palce, ať ti porod vyjde dle tvých představ. 🙂

petule.h
18. čer 2008

no já na to te´d koukala na tom netu ze zvědavosti...no mě by se asi taky nelíbilo jako doktorovi a pediatrovi, kdyby mi do toho někdo mluvil na sále...před porodem a po porodu..nebo jsem to možná špatně pochopila..proto se jim to možná tolik nelíbí..nevím..ta paní o které jsem psala byla spíše porodní asistentka, NEBO LÉKAŘKA, NO NEVÍM...každopádně bych se určitě v krči domluvila též předem..jak píše matru...já to nikde na letáku nenašla, že můžou 2 lidi?? manžel je jasná věc...o tom nepolemizuji, kdyby se toi dostal nadstandart, tak si tam dulu můžeš za 1800,- /noc klidně vzít to je jasné..opravdu se raději zeptej, aby jsi pak nebyla třeba zklamaná v době kdy by se ti to nejmíň hodilo 🙂

petule.h
18. čer 2008

ono pak budeš mít bolesti a určitě nebudeš chtít řešit dohady s doktory, zda může nebo né..Já jsem o tom nikdy neslyšela, tak na takovou službu koukám, ale pokud ti to pomůže, tak je jasné, že by bylo dobře někoho mít jako oporu, budeš to potřebovat..určitě po psychické stránce, bolest ti nikdo bohužel neodpáře 😝 .Nebo to třeba za tebe vyřeší osud, půjdeš nakonec císařem tak rychle jako já, že tam nakonec nebude nikdo 😀 ...hlavně aby jsi měla zdravé mimi a vše dobře dopadlo to je jasné...pokud budeš na normálním pokoji, tak tam za tebou návštěvy nesmí na pokoj, pokud by jsi měla nadstandart, tak tam s tebou může i klidně někdo spát, ale stojí to zbytečně peníze...Opravdu doktoři gynekologové i pediatři jsou tam super, ze vším ti pomůžou a na vše odpoví...já šla domů poučená dobře...je jasné, že každá prvorodička je trochu nejistá doma, ale to do týdne přejde a nakonec se budeš cítit jako mamina co vše zvládá..já vím, že si někdo bere domů na pomoc rodiče po porodu, myslím, že je lepší do toho spadnout sama, protože pak do toho člověk vpluje tak nějak sám a bude mít ten pocit, že se může spolehnout jen sám na sebe..to j sem se nějak rozepsala.takže až půjdeš na kontrolu, kam už určitě chodíš, tak se zeptej...za to nic nedáš 😀 měj se

matru
18. čer 2008

Petule napsala jsi hotový román 😀 😀 😀 a ty jsi měla manžela při porodu u císaře?Kamarádka rodila ve spinálu a tam teda být mohl ale v narkoze asi ne ?nebo čeká venku a pak jde k miminku?

petule.h
19. čer 2008

matru: nojo, měla jsem pocit, že jsem to první napsala dost tvrdě a to jsem nechtěla, ..možná mi už hrabe...no já měla manžela u porodu napsaného dopředu a že mu brnknu,a le na sál mě převezli ve 2 ráno a dávali mi poslední vyvolávačku, co mi to už tutově měla rozjet a pak to začalo bolet jak čert a bylo to tak rychlé, že jsem jela šupem na sál pod celkovou..cca 1hodina..ale i kdyby, tak z pátku na sobotu ráno ve 2h bych mu nevolala, pač vím, že šel s chlapci na pivo a to bych byla akorát rozčílená 😀 , že je pod vlivem... 🙂 Jinak marcet myslím psala, že ve spinálu je v krči u okénka, nevím...možná jsem si to spletla s celkovou, ale ve spinálu holky taky měli manžely u sebe...apolinář, podolí...asi u sebe jo...u hlavy 🙂 ...no uvidíme co přijde...já jdu v pondělí naposledy na gyndu...a pak už do krče, tak se uvidí co se mnou bude 🙂

matru
19. čer 2008

no já myslím, že by tam dost překážel a když spíš, tak ti je tam stejně k ničemu.Přijde mi rozumný, aby čekal na chodbě a pak šel k miminku, aby ho viděl,to je jasný...no letí to , nám jsou zítra 2 měsíce a ty už to za měsíc třeba budeš mít za sebou.Jinak stále marodíme, nejhůř jsem na tom teď já, což je jasný, protože se o všechny starám a vůbec neležím.Musím hlavně vykurýrovat Kačku, jede hned po vysvědčení s babičkou na Ibizu, tak aby mohla jet. 🙂

petule.h
19. čer 2008

matru: jojo znám to...všichni okolo se vyleží a ty jako mamina vždy všechno přenášíš a nesmíš povolit, kdo bY se postaral???no a pak to končí punkcemi...apod co 🙂 ..no musíme to přetrpět 😀

nadad
19. čer 2008

Ahoj holky- přidám se k vám🙂
matru- teď jsem dochodila předporodní kurz s por. asistentkou, která pracuje v Krči. Při epidurálu je partner u tebe, ale pokud musí být celková anestezie, tak je pouze za sklem ( v takovémm výklenku ), ale na sál nesmí. A pak může k miminku. 🙂

matru
19. čer 2008

Ahoj nadad já jsem si to tak myslela...mě už je to tady jedno, už to mám za sebou 😀 jen mě to tak napadlo...jee tak to už jste tu dvě co čekají v červenci Lukáška 😀 jinak jsou ty kurzy k něčemu? já na žádný nechodila...

kate77
19. čer 2008

Ahojky,tak já už mám zbalenou tašku,kdyby něco....Matru napadá tě něco, co třeba nebylo napsané v doporučovacím letáku a potřebovala jsi to pro mimi?Opravdu pro miminko nic nic není třeba?V úterý jsem byla na kontrole v Krči a to jsem jěšte neviděla-nikdo tam nečekal,hned jsem šla dovnitř...

matru
19. čer 2008

Ahoj Kate, na mimčo nepotřebuješ nic, dostaneš i 18 plen, tak pokud tam nebudeš nějak déle tak to určitě stačí...vložek máš kolik chceš, u dveří visí plná taška a každý den doplnují...a dají ti i košili, já teda měla svoje, protože jsem si koupila ty kojící, tak abych je využila...akorát nedávají ty kolečka do podprsenky,měla jsem svoje a pak taky doporučuju ty jednorázové kalhotky, ty mají v lékárně nebo i v DM...no a k porodu Yal gel místo klystýru, to je určitě lepší než litr vody...jinak mě nic nenapadá...kdybych ještě na něco přišla, tak napíšu...no držím palečky a trochu i závidím, hlavně ten okamžik, kdy poprvé vidíš svoje dítě, to je něco nepopsatelně krásnýho!!! 🙂 🙂 🙂

petule.h
19. čer 2008

ahoj holky..souhlasím s matru, já jsem tedy nakonec měla toho císaře a vložky jsem měla sebou i s křidélky, takže ty jsem využila svoje a co se týče košile, tak jsem si vzala ty jejich i když jsem měla své, bylo to takové pohodlnější, já měla kojící na knoflíky,,,takže dobrý..jinak byli tam i maminy, co nosily své oblečení, tepláky a trika..takže to záleží asi na každém, jak se cítí v čem...jinak určitě nezapomeňte holky nabíječku a tužku a papír 🙂 já si jako prvorodička na té přednášce s pediatričkou psala co a jak 😀 . No a něco ke čtení a hlavně vody na pití, já vím, že je tam k dispozici čaj přes den a noc, já si brala jemně perlivou vodu a v pohodě..já neperlivou nepiju..jinak já potřebovala po císaři více plen, tak mi je manžel pak dovezl, ale to je otázka návštěvy...jo jen tedy si vezmu určitě navíc ubrousky na utírání dítěte, když jsem rodila, tak oni tam nemají ty vlhčené, jen ty suché buničiny a to teda mi moc nešlo, takže určitě je vezmu na zadeček...a bepanthen tam byl k dispozici na bradavky, takže ten brát nemusím 🙂 no další román, takže asi vše..

matru
19. čer 2008

Petule, ty jsi tam měla čas číst? 😀 😀 To já teda vůbec, měla jsem pořád co dělat kolem Nelinky a taky jsme měly spoustu návštěv, když mi zbyla minutka volna, frčela jsem do sprchy 😀 A máš pravdu s těma ubrouskama, ty tam nejsou, ale já je moc nepoužívám ani doma, radši jí umeju pod tekoucí vodou v umyvadle a ubrousky máme jen když jdeme k doktorovi nebo na návštěvu nebo když přebalujeme někde venku...jinak mastičku na zadeček i Bepanten dostaneš a líh na pupek taky...jo a je novinka, pupek mimču nechají a odpadne až doma, teda ten pahýl 😀 😀 moc se mi to teda nelíbilo ☹ no ale prý to teď nechávají všem...odpadlo nám to až po 10 dnech a musí se to stále dezinfikovat 60% lihem,ten si holky kupte, ať ho máte po příchodu domů...no Petule taky docela román, co? 😀 😀 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru