Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

petule.h
18. zář 2008

jasně, vždy jsem měla lahvičku 😀 , jako prostě na gyndě

vrana
18. zář 2008

matru ona se mi nepředstavila, papír žádný nemám a v průkajdě to taky nebylo, tak nevím ☹

katchu, ten oddací list k porodu - ne originál, stačí kopie

matru
18. zář 2008

já teda čůrala až tam a trefila jsem se pokaždé 😀 😀 😀

katchula
18. zář 2008

Holky díky moc 🙂 My nejsme svoji, ale na matrice už jsme byli v srpnu, já to chtěla mít z krku. Takže mám z matriky přiznání otcovství i jména dětí. Mám dojem, že na tom papíru z matriky jsou napsaná čísla občanky, ale radši se na to ještě podívám...
Ještě mě napadá jedna otázka: v kolikátým týdnu tam tak asi mám jít na tu registraci a sepsání porodopisu? Teď jsem 34tt.

matru
18. zář 2008

Katchu. já byla na sepsání ve 33 a na první kontrolev 36...v 35 naposledy u našeho Tomáše 😀 😀

vrana
18. zář 2008

katchu na ten porodopis můžeš už teď, já tam volala po poslední kontrole u dr. to jsem byla 35+0 a objednali mě k nim do poradny na 37+1

matru: to jsi šikovná, to bych nedala 😀

matru
18. zář 2008

Vrana: musíš čůrat pomalu a je to 😀 😀 😀 máš krásné jméno pro holčičku, taky jsme měli Káju ve finále 😀 jestli bude ještě jedna, tak je to jasné 😀 😀 😀 ale to doma neprojde 😝

matru
18. zář 2008

Petule: kde jsou fotky? Jsem zvědavá 😀 😀 😀 😀 😀

vrana
18. zář 2008

matru dík, snad se paní dr. na 3D trefila, od té doby už to nebylo nikdy vidět, tak by to na sále bylo docela překvápko 😀

matru
18. zář 2008

tak by to byl Kája 😀 😀 😀 to je fuk, hlavně at je mimi zdravoučké 🙂

petule.h
18. zář 2008

matru: já zapoměla 😀 , dnes taky jedeme za jednou Kájou, tomáškova oblíbenkyně, jedeme odpo na hamrák se projít..jinak u doktorky dobrý Lukášek 5360 a 57,5cm takže hezky roste 😀

matru
19. zář 2008

Petule: krásné míry, je vidět, že Lukáškovi chutná 🙂 za chvíli nás doženete 😉

petule.h
19. zář 2008

😀 , no ve 4m začneme dokrmovat, tak se to ustálí 😀

sroubecek
19. zář 2008

Ahoj holky, tak jsem dopadla stejně jako vrana ☹. Bohužel jsem si diskuzi přečetla včera odpoledne a bylo na sepsání porodopisu pozdě, protože jsem šla na první kontrolu dneska. Ale do telefonu mi taky nic neřekli, rovnou mě objednali na kontrolu....Takže taky sprdnutí a navíc pátek, takže byla sestra tak "ochotná" a sepsala ho se mnou na místě. Ale musím zase uznat, že pak byla milá. Paní doktorka byla nějaká cizinka, neměla české jméno, po UZ mi řekla, že je vše v pořádku, nic víc....Vám taky víc neřekli? Já myslela, že mi řekne jak jsme na tom s váhou a tak....No třeba tam příště bude někdo jinej. Taky mi našli nějakého toho streptokoka, při kterým se musí u porodu dávat antibiotika do žíly, nemáte k tomu některá něco bližšího? Ještě zkusím něco najít na netu.

vrana
19. zář 2008

Ahoj sroubecku, nebyla ta "milá" sestra taková malá štíhlá blondýnka na krátko ostříhaná? Jestli jo, tak ta tam byla i včera, taky na mě byla nepříjemná, ale pak se uklidnila a když jsem odcházela, tak se i usmála. Se mnou byla dr. hotová za 5 minut, nejdřív mě vyšetřila, nabrala kultivaci a pak utz. Z toho mi řekla, že je všechno uzvařené a že dle utz odpovídáme TP a v v termínu porodu že budeme mít kolem 3,5 kg. Takže nám váhu řekla. Ale jinak nic.

Ohledně toho streptokoka, prý je to běžné, většinou ho do porodu neléčí, protože by se mohl vrátit a je důležité dorazit do porodnice včas, tj. 4 až 6 hodin před porodem, aby ti nasadili antibiotika. Ale určitě ti v Krči řeknou nějaké pokyny ne?

Koukám, že máš podobný termín 🙂. Jak to u vás vypadá s porodem?

sroubecek
19. zář 2008

Tak to ne, sestra byla mladá vyšší tmavovláska....Já to chápu, že je to naštve asi, když musí dělat navíc něco, co je zdržuje, ale to stačila jedna věta do toho telefonu a ne až v ordinaci. No nic, dost stěžování 😉 .
Zatím jsem četla, že to není velkej problém, že se musí přijet včas, tak jak píšeš, aby stihli ta antibiotika nasadit. Ještě se na to určitě zeptám.
Jinak moje doktorka ještě normálně na gynekologii říkala, že máme hlavičku hodně nízko, že by to mohlo být i trochu dřív, ale že to není žádná jistota. Dneska paní doktorka neřekla nic, tak nevím.....Taky jsem koukala, že to máme podobně 🙂, třeba se tam potkáme.

vrana
19. zář 2008

Tak koukám, že tam možná takovéhle vystupování mají nařízené 😀 No příští návštěva už snad bude bez "sprdungu". Kdy jdeš? Já zase ve čtvrtek v 8:20. Moc mi vyhovuje, že tam rovnou dělají utz.

Dneska mám náladu teda nic moc, nějak mě to samotnou doma nebaví, ven se mi nechce a na koni taky nikde nikdo ☹

sroubecek
19. zář 2008

Asi 🙂.
Příště jdu 29. v pondělí na devátou. Máš pravdu, počasí je strašný, taky mě nebaví sedět doma sama. Ale naštěstí bude víkend, jedeme k rodičům, tak se zase trochu vyvětrám 🙂.
Hezký víkend všem!

vrana
19. zář 2008

jj, tak hezký víkend a opatrně!

oskarka
19. zář 2008

Ahoj holky, tak mám za sebou také první poradnu v Krči. Sroubecku, myslím, že jsem Tě tam zahlédla, byla jsi v porodnici s partnerem, ne? Ta MUDr. mi také nic moc neřekla, tak snad je vše OK. Já jdu v pondělí na kontrolu tlaku, dneska byl nějak vysoko na další poradnu mne zatím neobjednali, asi až v to pondělí.

Mějte se pěkně a hezký večer a víííííkend.

petule.h
19. zář 2008

ahoj, tak já naštěstí zažila vše v pohodě s milým přístupem, jen ta jedna doktorka a jedna sestra ta blondýna jak jí popisují byli nic moc, ta jedna sestra teda úděsný...ale pak je tam ještě jedna blondýna s krátkýma vlasama podobná a ta je skvělá a měla mě i na příjmu do porodnice
holky držím vám palečky a%t vše zmáknete v poklidu, to je do porodu důležité.
vrana: mě ultrazvuk od začátku těhu dělal můj gynekolog, takže jsem byla taky ráda...já už jdu v pondělí na 6 nedělí prohlídku, tak snad se vše zahojilo a jdu se taky poradit o antikoncepci, pač nekojíme...jinak Lukášek je zlatíčko, přeji vám tak hodné mim i jako mám já 😀

petule.h
19. zář 2008

nezapomeňte si říct o předpis na ten yal gel pokud ho chcete...sb Vám ho doktor předepsal a pak vám nedali klistýr který třeba nechcete

sroubecek
21. zář 2008

to oskarka: Jo to jsem byla asi já 🙂, můj manžel tam byl myslím jediný chlap 🙂 v tu dobu.

matru
22. zář 2008

Ahoj holčičky, zdravím po víkendu...byli jsme na vinobraní, vypila jsem jeden kelímek burčáku a měla jsem toho dost, no víc než rok jsem nic nepila, tak je to znát 😀 😀 😀 v poledne máme poradnu, tak pak písnu jak jsme na tom...jak to tady čtu, tak jsem měla při kontrolách štěstí, nikdo mi za nic nevynadal, sestřičky i doktorka byly v pohodě, ale je fakt, že dr. toho moc neřekla, vždycky akorát, vše v pořádku a kontrola za týden...a pak jednou v pátek řekla, že si myslí ,že už to vypukne a měla pravdu, druhý den mi rupla voda a už jsme jeli...takže holky klid a držte se, za chvíli budete mít své poklady u sebe 🙂 🙂 🙂

vrana
22. zář 2008

ahoj matru,
kdepak jste byli na vinobraní? My v sobotu v mělníku a bylo to moc fajn. Bývala bych si burčák moc dala, tak snad příští rok.

katchula
22. zář 2008

Ahojky, tak me dneska zacina oficialne MD 🙂 V patek jsme se byli podivat v Krci, celkem dobry az na tu mistnost kde se dela ta priprava k porodu (holeni, klystyr...). Ta se mi teda vuuubec nelibila. Nadstandard je pekne zrekonstruovany, hlavne ta chodba a to sezeni, ty kresilka. Takze jestli bude volny az budu rodit, tak ho beru. I kdyz ty prachy docela hruza (900 kc na den).
Ty jo tak na vinobrani jsem nebyla strasne dlouho, ale do Melnika jsme taky jezdivali 😉

matru
22. zář 2008

ahojky, my jsme byli jenom tady v Praze vc Grébovce, bylo to fajn, až na ty davy lidí, na všechno fronta na půl hodiny, na trdlo dokonce skoro hodinu!!!ale jinak super odpoledne 🙂 měla jsem strach aby Neli po tom burčáku nevyváděla, ale byla úplně v klidu 😉 a jak se ti těhulkuje, ještě se to neblíží?

matru
22. zář 2008

Katchu: ahoj a užívej si doma a hlavně spinkej, pak už to tak nepůjde!!! 😀 Mně v pátek skončia MD, už jsem na rodičiovské, to bude šok, až mi místo výplaty přijde těch sedm tisíc ☹ ☹ ☹

vrana
22. zář 2008

katchu kterou tu místnost myslíš??? já jsem pochopila, že tu přípravu už ti dělají na tom sále.

bohužel neblíží, jsem zvědavá, co bude ve čtvrtek na kontrole. Mohlo by se to už trochu pohnout..

katchula
22. zář 2008

Nas tam provazela PA a ukazovala nam takovou malou mistnost, kde byla postel, 3 sprchy a jen 1 WC!!! A tam se pry dela ta priprava. Ta vec, kterou se dela ten klystyr (videla jsem to poprve) me docela znechutila. Tak ted uvazuju jestli klystyr nebo yal gel. Celkove ta mistnost na me pusobila hrozne depresivne, jinak vsechno ostatni v pohode.

Matru: no ja uz ted nespim moc dobre, strasne me boli v krizi. Ale je fajn, ze se ted muzu natahnout i pres den 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru