Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

katchula
26. zář 2008

Petule: myslela jsem na oddeleni, ne na sestinedeli 😀 Jako, ze k porodu bych si mela zabalit jen rucnik, sprchovy gel, omyvatelny prezuvky, kosili nebo neco v cem budu rodit (pokud bych nechtela teda erarni, coz asi jo) piti + teda ty nutny papiry atd. a pak mit tasku s ostatnima vecma. Prave, ze tu velkou tasku mi zamknou do ty skrinky, takze je fakt asi lepsi si vzit jeste nejakou mensi tasku primo s vecma k porodu at to tam pak nelovim a nenosim v ruce 🙂 Nam taky radila PA si vzit k porodu neco k jidlu, co si treba snime po porodu a neco pro tatinka. Ale na to kaslu, nevim kdy to na me prijde a prece pak nebudu na posledni chvili doma mazat nejaky stary housky 😀 😀

vrana
26. zář 2008

Hm, tak koukám, že jsem to s těma dvouma taškama původně taky nějak nepochopila, ale teď už to chápu. Možná stačí nějaká malá jakoby plážovka na ten ručník, pití, přezůvky a tak. Je fakt blbý tahat to tam v ruce. A takový ty věci jako šampony, noční košile,ponožky atd. (probůh co v tý tašce mám, že je tak narvaná???) zůstanou v té větší a zamknou se do skříňky.

oskarka
26. zář 2008

ahoj, taky mi přijde, že mám tu svou tašku narvanou, ale dala jsem tam jen věci, které jsou z porodnice doporučované a je holt plná, no. Pravda, župan zabere skoro polovinu prostoru🙂. Těch pár věcí strčím asi do igelitky. Teď se bavím výběrem věciček pro mimi na odchod z porodnice, toho už tolik nebude (snad).

marcet
26. zář 2008

Zdravim🙂
je pravda,že ty nové pokoje na nadstandartu jsou moc pěkné,ale říkal Vám někdo o ceně?

sroubecek
26. zář 2008

To mě určitě zajímá, marcet....

jajinka27
26. zář 2008

ááá cena mě taky zajíma 😅

marcet
26. zář 2008

No dřiv ty pokoje snad stály 900kč a ted jak tam udělali těch pět nových,tak se zvedla cena....apartmán stojí 3500 kč,pak jsou tam pokoje za 1500 kč,snad jeden i za 2000 kč,ale dneska jdu večer do práce a kdyžtak to tady napíšu pak jak to je přesně.Tím samozřejmě nemám na mysli abyste na nadstandart nechodily 😉

A co se týče péče,tak ta je stejná jak na oddělení šestinedělí tak i na nadstandartu...rozdíl v šestinedělí a nadstandartu je ten,že na nadstandart můžou návštěvy na pokoj,pak je tam tv a některé pokoje mají svoje wc a tv,což jsou spíše ty nové 😉

oskarka
26. zář 2008

ahoj marcet, tak ceny nás určitě zajímají. to bylo jasné, že po rekonstrukci půjdou ceny nahoru, budeš moc hodná, když nám to tady sepíšeš. Takže na nadstandardních pokojích není sociální zařízení? Jsou společné pro více pokojů?

marcet
26. zář 2008

oskarka:některé dva pokoje mají společné...

oskarka
26. zář 2008

já bych do nastandardu šla, nejsem moc společenský typ, takže bych raději byla se svým miminkem a manželem (a rodinou při návštěvách) sama, ale uvidíme... (třeba na nás nezbyde). Marcet, ještě jeden dotaz, je možné po celý pobyt nosit erární košili?

marcet
26. zář 2008

oskarka:já myslím,že jo,přece jenom to je na tobě 😉

sroubecek
26. zář 2008

Tak to je teda změna ☹, to si to fakt ještě musím rozmyslet

vrana
26. zář 2008

Fíha, no tak jako těch 900 mi přišlo dost, ale asi bych o tom i uvažovala....Ale tohle už je fakt moc, v podstatě za telku, návštěvy a WC.. No tak se to vlastně rozhodlo za mě. To je fajn 😉

katchula
26. zář 2008

marcet: prosim te az to zjistis, tak nam sem napis ty ceny. diky!
Jsem z toho docela v soku, protoze jsem byla v Krci v patek na exkurzi a bylo nam receno, ze nadstandard stoji 900 Kc, kdyz tam chce byt tatinek s nami tak 1000 Kc a mamka bez ditete snad 450 Kc (to znamena pred porodem). Ukazovali nam ten pokoj, kde je socialka spolecna pro dva pokoje najednou. Ale to je v pohode, protoze se to da z obou stran zamknout (je to mezi tema dvema pokojema), takze se tam ty dve mamci ani nepotkaji 🙂 Tenhle pokoj by mi vyhovoval, byla tam i TV, ale bez ty bych se teda obesla. O apartmanech nam nic nerikali a pro me by to bylo i zbytecny. Jinak ty ceny 1500 Kc a vice to bych do toho asi nesla, to je fakt trochu prehnany 😠 😠

katchula
26. zář 2008

vrana: me v ty tasce docela dost mista zabrali ty vlozky do podprsenky, jsou v takovy neforemny krabici a vzala jsem si projistotu i ty porodnicky vlozky (1 balik). A to bych si asi mela vzit jeste i plinky, protoze na tom seznamu pisou, ze jich dostaneme 18 ks na cely pobyt a co kdyz to nebude stacit? No jako tasku uz mam taky ted plnou, tak to nevim kam to dam 😒 A to mam jen takovej lehkej bavlnenej zupan, takze ten mi zase tolik mista nezabere.

vrana
26. zář 2008

katchu stejně je to děs, když se koukneš na ceny mimo prahu za stejné vybavení, tak je to MINIMÁLNĚ o půlku níž - teda od původní ceny. Je to fakt děs. K tomu když si vezmeš ten epidural, což do dneška nechápu, proč ostatní pražské porodnice ho zaplatit nechtějí...(co je nám do toho, jestli to dělá soukr. firma nebo ne, že...), tak za tří denní pobyt v porodnici na nadstandardu s epi, bychom nechali 10 000,-. To už můžu jít rodit do soukromé porodnice, že...

vrana
26. zář 2008

katchu, já si vložky neberu, myslím že nehrozí, že jim dojdou a když tak mi je MM přinese. Totéž s plenama, až uvidím, že mi dochází, tak si je nechám přinést. No a s těma kojo vložkama jsem to vyřešila tak, že jsem si jich vzala 15 zvlášť do sáčku (mám chicco a jsou jednotlivě balené) a pak s sebou mám min. 4 pratelné a to musí stačit. Celou rabici neberu, je obří, je jich tam 60. župan mám taky lehkej, ale i tak mi ta taška přijde docela narvaná..

jajinka27
26. zář 2008

no holky ceny jsou teda drsný :((( to snad i to podolí je snad levnější

ta cena epiduralu mě taky děsí, no ale já nesnáším bolest...takže asi nemám na výběr 😒

vrana
26. zář 2008

jaji, v podolí mají ceny tyto: 700, 1400, 2000, 2500 a obecné info:
Všechny nadstandardní pokoje mají vždy:

lůžko pro pacientku
možnost přespání pro doprovod (samostatné lůžko, nebo rozkládací pohovka (křeslo))
samostatné WC
sprcha
TV přijímač
chladnička
varná konvice
telefon pro oblast Praha (vyúčtovává se zvášť)
Návštěvní hodiny
Na nadstandardních pokojích jsou návštěvy časově neomezené (na rozdíl od ostatních pokojů).

jajinka27
26. zář 2008

vrana...no já vím, původně jsem chtěla rodit tam

tak nadstandart asi nebude, tak aspoň ten epdural 😉

vrana
26. zář 2008

Na bulovce nadstandard za 400-1200
Apolinář 700-1000

marcet
26. zář 2008

vrana:s tím epidurálem to je tak,že v Krči máš na 100% zajištěné,že pokud ho budeš chtít ten doktor přijede,kdežto jiné porodnice to mají tak,že ten epidurál tam zajištuje lékař který např.slouží na ARU,takže se může stát,že v danou chvíli kdy ho budeš chtít,on bude u operace a epidurál ti nedají,i když ho budeš chtít,navíc tady ten doktor je po celou dobu u té maminky,kdežto v jiných porodnicích ne,píchne a jde....což jsem už od několika maminek slyšela

marcet
26. zář 2008

tak ta rekonstrukce něco stála,takže ono se jim to nějak musí vrátit,což se podepíše na ceně těch pokojů....ale takové cizinky za to rády zaplatí

katchula
26. zář 2008

Tak ja ty plinky necham taky doma, no a mozna vybalim i ty vlozky 😉 Pro mimco si neberu s sebou vubec nic, ale hodne mista zaberou napr. rucniky, mam sbaleny 4 velky, pak asi 2 maly na oblicej.
Ze se plati za ten epidural a jeste k tomu to neni zrovna malo, to me taky stve. Ja ho chci, taky spatne snasim bolest, sice vim, ze to obnasi i nejaka rizika, ale snad se to nestane zrovna me. No jsem zvedava co nam napise marcet o tech cenach, docela mi to vyrazilo dech ☹

jaji: myslim, ze v Podoli neni vubec sance aby byl ten nadstandard volny. Preci jen tam rodi strasne moc maminek a i skoro vsechny nase tzv. celebrity a ty si to zarezervuji a zaplati dopredu. Rodilo tam spousty mych kamaradek a ani jedna se na nadstandard nedostala. V Krci je ta sance urcite vetsi 🙂

marcet
26. zář 2008

katchula:vložek tam je pro maminky dost a co vím,tak gynekologické sestřičky dávají i ty vložky do popdrsenky 🙂

No nejsi sama,komu to vyrazilo dech,já když jsem ty ceny v práci viděla,tak jsem byla taky dost překvapená a to dost nemile 😒

vrana
26. zář 2008

marcet já vím, víš jen mi přijde smutné, že většině maminek, co chtějí nadstandard nejde ani tak o to, jak je to tam nádherný a jestli tam je televize, u mě by rozhodovalo jen to, že za mnou může MM na pokoj a za to mi těch 1500 nebo 900 přijde fakt hodně.

Nechci aby to působilo, že si stěžuju, jen mi to prostě nepřijde fér. A k tomu epidurálu, zatím u nás v zářijové diskuzi všechny maminy, co epidural chtěly, v jiných porodkách, tak ho dostaly a bez potíží. Asi bych neměla problém, si ho zaplatit, i umím pochopit, že ho dělá soukromá firma, jen mi prostě nepřijde ta cena adekvátní. 5000 je v porovnání s 0 prostě moc. A na to, že zrovna maminy penězmi neoplývají....

Ale jestli se všechna tahle péče - nadstandardy a hr. epi dělá kvůli cizinkám, no tak to pěkně děkuju ☹ Aby člověku pak bylo líto, že je Čech.

jajinka27
26. zář 2008

katchula...no to máš pravdu, kámoška teda nadstandart měla ale nevím jak se jí to povedlo 😀 a to s tou bolestí, já jsem teda fakt posera, takže pokud to půjde tak si ráda od bolesti ulevím ale je fakt že ta cena to je sííííla a to jako když tam rodí několik maminek, tak je tam hned tolik anesteziologů? že se fakt jeden věnuje jedné celý porod?

marcet
26. zář 2008

Ráda bych aby nadstandart byl levnější,ale s tím já holt nic nezmůžu...to je spíš otázka na vedení nemocnice.
Ale jak jsem slíbila,tak tady jsou ty ceny:
apartmán - 3500 kč

pokoj se samostatnou koupelnou - 1500 kč

pokoj šestinedělský se samostatnou koupelnou s tím,že na těhle pokojích neni možnost přespání pro doprovod - 2000 kč

pokoj gynekologicky - 700 kč (zde ale neni maminka s miminkem )

další pokoje šestinedělské s tím,že zde může přespat doprovod,koupelna a wc společné s druhým pokojem - 1100 kč

pokoj gynekologický,koupelna a wc společné dva pokoje - 450 kč ale tyhle pokoje nejsou podle mě pro miminka

no upřímně já jsem myslela,že ty ceny těch pokojů říkají,to musí být pak docela nepříjemné,když ta maminka odchází domů a dají jí vyučtování a tam pak ta pálka..pokud ovšem teda dopředu už o té ceně nevěděla

vrana
27. zář 2008

marcet děkujeme moc za ceny. Včera jsem koukala ještě na net a tam je pořád uvedená ta stará cena. No holt to nějak zvládneme na těch normálních pokojích 😉 .

Má být babí léto, tak ho hezky užívejte a vyražte ven. Nás čeká oslava mých polovičních kulatin, tak tiše doufám, že to dneska oslavím a zítra třeba porodím, že budu mít jako slušný dítě, který mi přijde popřát 😀 .

Tak krásný víkend všem!

katchula
27. zář 2008

Marcet: díky, díky, ale nepotěšila jsi nás teda těma cenama... Takže nejlevnější za 1100 Kč, uff 😝 Taky jsem včera koukala na stránky ftn a tam je pořád cena 900 Kč 😒 No nic, to se nedá nic dělat, asi teda na nadstandard rychle zapomenu.

Vrána: jééé tak všechno nej k narozeninám 😅 Hezky to oslavte. Hlavně hodně zdraví a síly k tomu zítřejšímu porodu 😀 😀 No to by bylo vtipný kdybys fakt porodila zítra 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru