Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

oskarka
11. říj 2008

matru, čaruješ, jo?

matru
11. říj 2008

no jasan, nic jinýho mi nezbývá, se bojim 😀

oskarka
11. říj 2008

😀 😀

oskarka
11. říj 2008

tak uvidíme, jestli budeš muset čarovat i u nás🙂

vrana
11. říj 2008

To živě vidím, nějaká bílá magie se svíčkama a těhotnou panenkou a vsugerováváš jí, že dneska bude rodit 😀

matru
11. říj 2008

no jasně, Kačenka má těhotnou Barbie 😀 ...a Vrani, jestli porodíš zítra, má u mě Kája dárek 😉

oskarka
11. říj 2008

to jsem tedy zvědavá, zda Kája dostane dáreček🙂. holky, dobrou noc, jdu zkusit zalehnout, i když mímo už je zase nějaké moooc živé.

vrana
12. říj 2008

Dpbré ráno,
matru tak naše dítě se asi nenechá ani uplácet 😀 To leda že by šla ještě přes den... No budu dál domlouvat..

oskarka
12. říj 2008

Ahooooj holky, krásný večer všem.
Takže vrani, zatím nic, jo? Ale třeba si to Kája ještě dneska rozmyslí a bude se chtít podívat ven🙂.
Jak jste prožily neděli? Bylo krásně, že? My tedy uklízeli, dokončovali jsme si obrazy květin z našich fotek, už se těším až to dáme na zeď, prošli jsme se, nakoupili, uvařili, odpočívali a teď se ještě půjdu mrknout na svou milou sestřičku.

matru
12. říj 2008

Tak co??????Vrani, jsi celá??? 😀
Oskarko: ahojky, víkend byl krásnej, byli jsme venku a taky na velikém nákupu, už i trochu vánočním a taky jsem začala uklízet, zítra se chystám dopo na okna, jestli to s Neli půjde a jestli s váma nebudu moc drbat na kníku 😀
Co tvé mimi, taky se mu ještě nechce? 🙂

vrana
12. říj 2008

Ahoj holky, nic, pořád nic. Jen nová depka. Měřila jsem si u tchána tlak, 150/100 😕 Snad jen kvůli tomu že jsem před tím měla dva hrnky černého čaje...ale zítra až mi budou brát krev, nechám se přeměřit. 100 je fakt hodně, mám z toho blbej pocit. ☹

oskarka
12. říj 2008

Ahoj matru, mimi zatím nic, ale bolesti podbřišku, tvrdnutí břicha a menstruační bolesti jsou čím dál častější a měla jsem dnes pocit, že ze mne něco vytéká, ale asi to nic nebylo... teď je naprostý klid, tak uvidíme v noci. Akorát mne teď trápí zácpa, snad to dneska nějak prorazím🙂.

Vrani, těch 100 je už dost, ale jestli je to jen jednorázově, nic si z toho nedělej, musí to být po třech po sobě jdoucích měření, aby se dalo hovořit o hypertenzi. A neboj, z té krve se všechno zjistí, zda je něco v těle špatně.

vrana
12. říj 2008

Oskarka, jj já vím, mají to být nějaká tři měření po sobě v určitém intervalu. No tak snad nic nezanedbají...

Tak že by už i u tebe něco? Mě klepně...dneska z každého něco odchází, bolí břicho...jen u nás nic. Malá sebou šije o stopéro, břicho tlačí a to je všechno ☹

oskarka
12. říj 2008

Vrani, neboj, oni to ohlídají. V té krvi se to všechno ukáže, jak je to s hladinami v těle.
Já myslím, že u mne ještě nic, ale je to dneska jiné než v minulých dnech, tak se to asi chystá... Uvidíme.

matru
13. říj 2008

Dobré ránko všem 🙂 tak tu se sklopenýma ušima čekám, zda se nám Vrana ukáže 😀
Nelinka dnes vstávala před šestou ☹ ale zase spala v kuse bez krmení od 23, což je fajn 🙂 už mám poklizeno, pračka jede a chci se vrhnout na ta okna, ale zatím je šílená mlha, tak čekám a snídám......tak bude dnes mimnko nebo ne? 😉 😉 😉

oskarka
13. říj 2008

Ahoj matru.
Ta mlha je teda děsná, není z okna vidět vůbec nic. U nás noc klidná. Jsem také zvědavá, co vrana, zda se ukáže či zda už je někde jinde🙂. Dojdu na nějaký menší nákup, nasnídám se, mám chuť upéct bábovku a jinak asi budu odpočívat, cítím se znaveně.

oskarka
13. říj 2008

Matru, pověz mi, co jsi opravdu potřebovala v porodnici v Krči, abych toho netahala moc - dala jsem si do tašky doporučované věci a mám pocit, že se tam stěhuju (jenom župan a pantofle zaplnily skoro celou tašku).
A co ta jimi doporučovaná dubová kůra, mělas ji s sebou? A to tu sypanou a oni z toho pak dělali nějaký ten odvar nebo jsi měla gel?

matru
13. říj 2008

Oskarko ahoj 🙂 dubovou kůru jsem neměla a ani nevím, že jí doporučují, já totiž nikdy nebyla na žádném kurzu...měla jsem 2 podprdy kojící, 2 košile(ale používala jsem ty jejich, takže by jedna stačila bohatě),pak ty jednorázový kalhotky(ty doporučuju a lepší jsou si sítovaný),vložek je tam kolik chceš, takže z domova nebrat, pleny pro mimi dosteneš kolem 20, což na 3 dny bohatě stačilo, takže taky nebrat, ale vezmi si kolečka do podprdy, ty tam nejsou, ale moc jich taky nespotřebuješ, mlíko je pořádně až 2-3 den a to už jdeš skoro domů,pak určitě župan a ponožky- i teplý na chodbách bylo chladno i v dubnu natož ted, no a pak hyg. potřeby- to už záleží co všechno používáš...měla jsem i knížku, alu tu jsem ani neotevřela, nebylo kdy a když bylo, tak jsem s chutí zalezla pod peřinu(to asi 2x za celý pobyt 😀 ) a pití hlavně na porodní sál a pak at ti přinesou z domova, tam je jen čaj....no a jídlo byla katastrofa asi jako v každé nemocnici, takže mě nosili z domova 🙂

matru
13. říj 2008

Ještě jsem zapomněla ručníky, já měla 1 osušku a 2 ručníky

oskarka
13. říj 2008

Děkuji Ti za soupis🙂.
Tak to asi tak zhruba všechno, co píšeš mám. No, ta dubová kůra je napsaná na tom papíře s doporučenými věcmi, co jsem od nich dostala, když jsem byla poprvé v poradně. Koupila jsem si ji, ale nevím, jestli si ji tam budu brát. Mám tedy naházené v tašce i ty porodnické vložky a plenky pro mimi, už to tam asi nechám, nechce se mi to celé přehrabovat. No, na tu knížku asi čas nebude, myslela jsem, že bych si s sebou vzala alespoň Ipoda, no uvidím... Jídlo Ti nosili z domova, jo? A co třeba Ti přinášeli?

oskarka
13. říj 2008

Vlastně, vrana, pokud tedy nerodí, šla na tu krev do Krče, že?

matru
13. říj 2008

Nosili mi ovoce, jogurty, šunku a mamka mi přinesla polívku, ta mi teda bodla 🙂 a babička čokoládu 😀

matru
13. říj 2008

No, myslím, že šla...ještě že nesázím na koně, to bych prodělala kalhoty 😀 no uvidíme 🙂

vrana
13. říj 2008

Tak matru, už se bojíš viď...budeš bita tak nastav pozadí 🙂

Jinak se hlásím po krvi. Byly tam zas ty dvě umělkyně (starší zrzka a černovláska), co si zavírají dveře a nechají vás sedět s počůraným papírkem klidně 15 minut v čekárně, naštěstí mi už mezi dveřma strčily formuláře, že si mám dojít do laboratoře. Tak jsem je ještě požádala jestli mi můžou přeměřit tlak, no kdybyste viděly ten ksixćht, že přece poradnu mám zítra... Tak jim říkám, že ani, ale že bych ho nechtěla zanedbat a že včera jsem měla 150/100, tak mě nakonec změřila a měla jsem 125/80. Juchů. Takže asi zabírá to, že jsem si nedala svůj ranní čaj.

Jinak v laborce super, okamžitě mě napíchla a za vteřinu jsem byla pryč.

vrana
13. říj 2008

oskarko, s tou dubovou kůrou, já ji mám jako gel ne to na vaření a doporučují ji na nástřih a na případné hemeroidy. Je to malá tuba, ta zas tak moc nezabere a kdyby to mělo pomoct...Jinak taky mám tu tašku neskutečně obří, takže z ní chci vyndat vyloženě věci k porodu, a propo, to je teda co??? Tam píšou i ty košile a podprdy, ale to je asi nesmysl ne? Dala bych tam jen ručník, pití, přezůvky,asi ten župan. Ale jako toaletní potřeby mi přijdou fakt nesmysl pokud se bavíme o šamponech, zubní pastě atd...

Co myslíte?

matru
13. říj 2008

Vrani, co tady děláš???? 😀 víš kde máš být? 😀 tlak máš krásnej, takže dobrý a jdeš teda zítra na kontrolu?

oskarka
13. říj 2008

Ahoj vrani, tlak je dobrej, super. Také zápasíš s odběrem krve, jo? Já od malička, nemám žádné žíly, takže je to vždy utrpení, i když někdy jsou sestry velmi šikovné a ani o tom nevím, tady v Krči je to bohužel opačně.
Já jsem to sbalila všechno dohromady i s věcmi pro manžela - jen si ty věci přímo k porodu, tj. asi pantofle, osuška, pití, něco na cucání, možná žínku na osvěžení obličeje a nějaký lůj na rty (hrozně se mi vysušují a při tom dýchání to bude asi ještě horší), dám do jedné igelitky navrch, abychom to jen popadli a šli na sál.

Tak se asi zítra uvidíme, viď?

vrana
13. říj 2008

oskarko, no asi se uvidíme, na jednu stranu bohužel ☹ žíly jsou mi blbě vidět od té doby co jsem dost přibrala, ale v laborkách s tím nikdy nemají problém. Jenže ty sestry tady v poradně....škoda mluvit. Jsem ráda že mě poslaly rovnou k odborníkům, kde nehly ani brvou a napoprvé mi to sestra napíchla a hotovo. Fakt super.

Já pořád přemýšlím, že některý ty věci dám jako rovnou do jiný tašky no. A v tý druhý co mám fén a tak, to budou věci fakt jenom na pokoj.

matru
13. říj 2008

holky, tak se dohodněte a roďtte spolu 😀
co dnes vaříte? já si dám v poledne jen pudink s ovocem ale nevím co večer, asi jen upeču kuře

oskarka
13. říj 2008

Třeba to tak dopadne, matru, a sejdeme se s vranou i na sálech🙂.
Matru, dneska asi nebudu vařit - jen nějaký vývar se zeleninou a manžel chtěl bábovku, tak upeču. Jinak se mi do ničeho nechce. Mám tu spoustu prádla k vyprání, tak do toho se musím dát, aby bylo alespoň vypráno, kdybych za chvíli skončila v porodnici.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru