Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

oskarka
15. říj 2008

matru: hezký plán, už se také těším až za naším mimískem budou jezdit babičky či prababičky s něčím mňam mňam, abych s tím neměla práci🙂. No, já se půjdu nasnídat. Vstávali jsme s manželem brzy, má toho v práci moc - je tam od kuropění do noci - ale po jeho odchodu jsem ještě usnula, tak to bylo docela fajn...

oskarka
15. říj 2008

vrana: tak báječnou čersvtou housku bych si taky dala, ale kde ji vzít? Nikam se mi pro ni nechce. Dám si ještě kousek bábovky, co jsem pekla a bílou kávu.

vrana
15. říj 2008

no to víš, my máme pod barákem cukrárnu s pekárnou 😵

matru
15. říj 2008

my máme taky pekárnu hned u baráku, alesnídám včerejší chleba, nikdy se mi nechce vylézt, musela bych Neli oblékat...

vrana
15. říj 2008

to jo, mě to s kájou taky skončí, ale teď chodím ráno se psem, tak se tam můžu stavit, když dojde pečivo, pak už bude venčit MM, a to hodně brzy, a to má pekárnička zavřeno ☹ Ale koketujeme, že si k vánocům koupíme domácí pekárnu na chleba a budeme si péct svůj 😉

matru
15. říj 2008

hmmm, tak to bude určo dobrůtka...ale já jsem někdy ráda, že ho zvládnu koupit, čas na pečení zatím nemám 😀

vrana
15. říj 2008

právě že tohle peče samo viď...večer nasypeš ingredience a ráno tě vzbudí vůně chleba...hmmmm 😵

matru
15. říj 2008

jo? tak to je dobrý....Vrani, vy máte pejska doma? jak to budete dělat s mimčem? já mám Neli na zemi v hrací dece, neumím si představit, že by tu byl pes, ikdyž manžel a Kačka by ho chtěli a pak taky to venčení...a v autobuse musí pes jinýma dveřma, takže cestovat s kočárem a psem je nemožné ☹

vrana
15. říj 2008

matru máme, je mu 14, ale je to rapl. Nic s tím dělat nebudeme, prostě bude doma pes i kája. On stejně skoro celý den prospí na sedačce nebo v posteli a děti má rád. Když jsou větší jako že už se hýbou a tak, tak z nich má respekt, protože už je to starší pán a tahání za různý části těla mu moc nedělá dobře, tak se jim straní 🙂. Naši mají taky psa a ségra je úplně v pohodě. Naopak ho má na háku a nic si nenechá líbit, má to i svoje výhody 😉 .

Ta doprava je jiná věc, když není v rodině auto...ale my s ním nikam busem nejezdili a ani nebudeme, když je potřeba ho někam převézt, tak se prostě naloží do auta. Venčení, to bude trochu přerod, teď jsem s ním ráno chodila já, odpoledne taky - naproti MM a večer jsme venčili oba. No tak teď mi zbyde to odpolední chození naproti a víkendové společné procházky.

matru
15. říj 2008

tak to máte dobrý, asi je to jiné když už ho máte dlouho, než kdybychom si my ted pořídili nového...auto máme, ale má ho pořád manžel, já jsem zvyklá na MHD, ale kočár, Káču a psa bych fakt nezvládla, takže pejsek nebude 😒

vrana
15. říj 2008

oni stejně k mimču nového psa nedoporučují, protože až do roka potřebuje stejnou péči jako mimi a může tam vzniknout vzájemná žárlivost a tak. Teď o tom byl docela pěknej článek v Betynce. U nás je to s autem tak, že MM s ním sice jezdí do práce, ale když se nahlásím, že někam chci jet a potřebuju auto, tak ho prostě mám, takže je to dobrý. Navíc je to skoro minibus, takže kočár tam narvu do kufru aniž bych ho skládala, tak už se těším 😉

matru
15. říj 2008

No tak to máš dobrý, nám trvá naložení kočáru 10minut a to taky máme docela velký auto...ale už koukáme po větším 🙂 a sedačku s Kájou si budeš dávat dozadu? nedávno jsme to řešili s kámoškou, co je bezpečnější...

vrana
15. říj 2008

matru určitě, MM se na to ptal v servisu, protože jsem chtěla vozit korbičku vepředu s vypnutým airbagem, a chtěla jsem vědět jestli jde vypnout nějak jednodušše nebo jestli s tím musíš do servisu. No a ono je to jednak docela složitý a druhak tam ty servisáci manžovi řekli, že všichni mají děti a vozí je vzadu, že je to fakt nejbezpečnější a že dopředu by to nedali ani za nic. Takže tím je to jasné... Ještě uvidím, jestli ji budu vozit uprostřed, kde to je prý nejbezpečnější nebo na některé straně. Blbý je, že ta korba je proti směru jízdy a vůbec na ni neuvidím, tak to musím ještě vymyslet, možná jedním zpětným zrcátkem na zadní okno.

Viděla jsi jako MM udělal samolepku na auto?

matru
15. říj 2008

Samolepka je úžasná, prohlédla jsem Ti všechna albíčka , máš to všechno krásný a vzorně nechystaný,já být Kájou tak už tam chci být 😀 😀
Taky vozíme Nelu jedině vzadu, kámoška vepředu, říká, že na ní vidí, ale myslím, že při řízení je lepší nechat dítě chvíli řvát než aby byl malér...já sama s dětma nejezdím, takže to neřeším, když jede Káča jsem vepředu a jinak jsem u Nelinky vzadu...
kde jsou ostatní??? jdeme chvíli ven, pak mrknu
🙂

vrana
15. říj 2008

jj, já jdu poklidit a pak k babičce, stavím se odpo nebo navečer, tak nebojte, kdyby něco písnu.

ducky
15. říj 2008

Ahojky holky,

jen teď nakouknu, stejně jste asi zmizely 😉
Musím se jít prospat, spala jsem v noci jen 3 hoďky a ráno jsem vezla manžílka na školení. Potřebuju totiž zítra auto, takže jsem s ním vstávala a jela tam.
Odpo za váma kouknu.

Jájinko určitě budeme kočárkovat, jednou na kopci, jednou pod kopcem 😀
Odpo ahoj

matru
15. říj 2008

Ahoj Ducky 🙂 hezky se vyspi 🙂 závidííííím, já si přes den nelehla ani nepamatuju a ještě pár let si nelehnu...ale nestěžuju si, spím celou noc, Nelinka je stejné zlatíčko jako byla Kačka 🙂

ducky
15. říj 2008

Matru není co závidět. Radši bych spala v noci, ale už 2. noc to moc nejde. Spím pár hodin, pak se vzbudím na čůrání a pak už nemůžu zabrat. Převaluju se a nic. Snad to zase přejde, mám to vždy ve vlnách.
Jinak jsem schrupla asi na půl hoďky, takže taky nic moc. ☹
No, třeba ještě schrupnu 😅
Já jsem zvědavá, jak hodná bude Bětka. Já prý byla moc hodné mimi, tak by to mohla mít po mně 😉

vrana
15. říj 2008

Ahoj holky, tak jsem zpátky. Obývák vytřený na všech 4, byla to hrůůůůza, takže zbytek bytu jsem vzala mopem, protože bych u toho asi umřela. Pak jsem se nemohla vůbec hnout. U babí dobrý, pokecaly jsme, pojedly a domlouvaly Káje. Ale aspoň mi to odpoledne hezky uteklo. No a zítra už je zase čtvrtek. 😒

ducky
15. říj 2008

Ahoj Vrani,
tak to je fajn, že sis udělala hezké odpoledne 😀
Teda až na to vytírání na čtyřech.
Já už začínám být pěkně napjatá, kdy si to Kája rozmyslí. 😅
Ale radši nebudu tipovat 😉

vrana
15. říj 2008

tak to já už jsem spíš rozpolcená, na jednu stranu chci aby byla venku, na druhou mě chytí panika, když si představím, že by to mělo být dneska. Ale už mě to fakt nebaví, tak se modlím ať je to co nejdřív. Dneska to vystihl děda, říká mi, že jí tam držím aby vylezla a rovnou chodila, abych jí to nemusela učit. Tak jsem mu opáčila, že nikoliv, že si tam čte a půjde rovnou do první třídy. 🙂

oskarka
15. říj 2008

Ahoj holky,
již jsem také on-line. Měla jsem na návštěvě svou drahou sestřičku a maminku, tak to bylo fajné a pohodové. Teď musím alespoň sklidit prádlo ze šňůry (některé bude chtít bohužel vyžehlit, ale do toho se mi nechce), abych mohla pověsit další, které se pere. Ale jinak jsem dnes nedělala nic. A rozčilujou mne ty oteklé nohy.
Vrani, tak ses dala do vyhánění Káji vytíráním, jo?

ducky
15. říj 2008

Vrani koukám, že ve vaší rodině je humor dědičný, co? 😀
Zase jsem se pobavila.
Ahojky Oskarko 😀
hele ty začínáš být profi pradlena, ne? Co pořád pereš? My s manžou našpiníme 2 pračky týdně, a to manža nosí košile, každý den samo jinou (parádník 🙂 )

oskarka
15. říj 2008

Ahoj ducky, také má manžel každý den jinou košili, já nosím ráda halenky, no a pak jsem převlíkala peřiny, hodila do pračky i koberečky atd... Je toho nějak hodně, no... A až bude mímo, to teprve bude každodenní praní.

ducky
15. říj 2008

Aha, tak to jo. Já jen že si psala o praní i včera, tuším? 😀
No s mimísem to samo bude záhul. Já než vyprala a vyžehlila všechny věcičky, to bylo aspoň 10 praček 😨

vrana
15. říj 2008

oskarko, no já už tomu neříkám vyhánění, potřebovala jsem vytřít, tak jsem si řekla že to zkusím tím hadrem no, že za pokus nic nedám. Ale je mi jasný že zase nic. Nejhorší je, že se začínám bát, aby se tím přenášením něco nezanedbalo víš... Jak teď ilci psala, že nakonec měla rizikový porod, že byla zkažená plodovka. To na utz přeci nepoznají viď a vím já jakej to má vliv na mimi... prostě už jsem paranoidní no.

ducky humor, hmm, nějakej by byl, ale občas je to náročný. A teď už mi nic moc jinýho než žertovat nezbývá, když mi všichni kladou ty samý dotazy.

oskarka
15. říj 2008

jj, včera taky - včera to bylo bílé a barevné, dneska povlečení, koberečky a černé - no, prostě prádla až běda. ale kdybych náhodou jela do porodnice, bude čisto🙂.

oskarka
15. říj 2008

Vrani, nestresuj se dopředu a nečti žádné smutné, katastrofické či nepříjemné zprávy, buďme klidné, radostné a s láskou očekávající příchod miminka🙂.

vrana
15. říj 2008

oskarka nečtu, neboj, jen mě to prostě občas napadne. Člověk se bojí viď...devět měsíců to člověk nosí, tak aby pak bylo všechno ok.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru