Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

smudlinka
12. únor 2007

Ahoj, zkušenosti s touto porodnicí mám celkem dobré. Rodila jsem tam 13.4.2006. Byla jsem prvorodička, takže jsem byla celkem vyjukaná, když jsem navštívila první poradnu, nejenom, že tam bylo snad milion lidí, ale jedna sestřička byla obzvlášť nepříjemná, už si nepamatuji její jméno, ale moc mi nesedla. Pokoje na šestinedělí žádný luxus, ležela jsem u okna a musim říct, že je tam dost hluk ze silnice, která je kousek a hlavně jsou tam strašně stará okna, která nejdou dovřít, takže do pokoje táhlo. Jinak sestřičky byly celkem ochotný.Ale na tohle všechno člověk zapomene, jak na bolest, tak i na prostředí, ve kterém rodí. Narodil se nám po né moc hladkém porodu kleštěmi zdravý chlapeček.Nechci tě nijak děsit, ale jsem rozhodnutá, že druhé miminko přijde na svět v jiné porodnici. Držím mooooc palečky, ať se rozhodneš pro jakoukoliv porodnici, aby vše dobře dopadlo a drobeček Vám dělal jenom samou radost. PS. Myslím, že si můžeš v některých dnech porodnici projít a seznámit se s prostředím a personálem. Uvidíš, každý máme trochu jinou představu o porodnici, ale třeba se ti bude líbit 🙂 Pohlaví zůstává překvapením? Taky jsem si myslela, že to vydržím a pohlaví si nenechám říct, ale zvědavost byla silnější 🙂 Jestli se můžu zeptat, jaký máte jména, jen tak pro inspiraci?

lucias1
autor
13. únor 2007

Ahoj Smudlinko...
tak snad to nebude tak strašné 😉 jak říkám já...každá porodnice má své pro a proti.
Pohláví prcka...zatím zůstává překvapením,jelikož náš prcek je nějaký stydlín a nechce roztáhnout nožky 😀 a to nejspíš už tak zůstane až do porodu.....takže to bude veliké překvapení 🙂
A jména máme...Honzík po tatínkovi,jelikož se drží jejich tradice a pro holčičku...Sárinka...tu jsem chtěla od malička,takže nebylo žádné velké přemýšlení 😉
A jinak gratuluji k chlapečkovi 🙂

bramburka
19. bře 2007

Holky, tak nevím, nemáte někdo další zkušenosti? Pořád nevím jestli Podolí nebo Krč...i když je to zatím trošku předčasné...

lenkazdenek
20. bře 2007

Ahoj holky,potřebovala bych od vás malou radu,v kolikátém měsíci bych se měla zaregistrovat v porodnici ?

carodkaa
20. bře 2007

Holky vite ze kdyz budete chtit epidural,tak tam za to zaplatite kolem 5000,-Kc??Za to se v jinejch porodnicich neplati 😖

smudlinka
20. bře 2007

Souhlasím s carodkaa, epidurál se tam platí, já jsem měla papíry podepsané a nakonec jsem odrodila bez epidurálu, protože než přišel doktor, tak byl malej na světě 😠 . Doktor, který epidurál provádí dojíždí od jinud (není v nemocnici po ruce), takže musí mít člověk štěstí, že tam dr. je, nebo pomalý porod, aby tam stačil dorazit 😒

stovinda
11. dub 2007

Ahoj. Já se rozhodla rodit v Krči. Kamarádka tam rodila 2x a byla spokojená. Pravda je, že to není žádný luxus - ty pokoje atd., ale personál se zdál opravdu milý. taky se mi líbí, že je to menší porodnice, ale s hodně zkušenostmi.

Co se týče epidurálu, platí se prý za něj taky kvůli tomu, že to v Krči funguje trochu jinak, než v jiných porodnicích. Doktor je u pacienty celou dobu a postupně jí kanylou posílá dávku léku a reguluje to. Jinde prý přijde doktor, nebo i medik a prostě vám epidurál píchne v jedné dávce a pak už se nestará. V Krči vlastně platíte přítomnost a neustálou asistenci toho anesteziologa. Jinde to tak není. A taky je to prý větší odborník. No od medika bych si nerada píchala něco k míše... ale tohle je vše "prý" - od sestřičky, která tam pracuje. Já sama doufám, že to zvládnu bez epidurálu, takže mi je jedno, jestli se za to platí, nebo ne.

lucias1
autor
11. dub 2007

Ahojky......
Tak já jsem už taky pro Krč rozhodnuta,jelikož to máme za pár 😀
Souhlasím s Stovindou...žádný luxus to není,ale aspoň to tam neběží jako na běžícím páse 😅 jako v některých jiných porodnicích 😉
Po porodu podám větší informace,jak jsem byla nebo nebyla spokojená 🙂

valsar
8. kvě 2007

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda-li jste mohly mít po porodu a na oddělení šestinedělí mimíska u sebe?
Z oficiálních stránek Thomayerovy nemocnice jsem to nezjistila. Jen že se platí za nadstandard, kde je matka s miminkem, ale předpokládám, že je to v případě, když tam chce mít klid pro sebe a mimi.
Můžete mi některá z maminek poskytnout víc informací?
Díky moc, nechtěla bych platit nadstandard, ale nedovedu si představit, že by mi malou přivezli jen na kojení nebo tak.
Šárka

rakula
16. kvě 2007

Ahoj valsar, 18.7.2006 se mi narodil chlapecek v Krči a musim řict ze jsem byla spokojena u porodu byli všichni velice ochotni a milí. Je pravda 6e na šestineděli je to trochu hlučnější, ale miminka jsme měli u sebe sestřičky se straly a nadstandart je docela zbytečný si myslím, ale je to věc nazoru. Jinak se taky výborně staraji o maminky které mají problém s kojením. Ja jsem byla spokojena a vím že drohe ditě bych chtěla rodit taky tam.
Andrea

janiska
17. kvě 2007

ahoj,rodila jse v krci v prosinci,a nemam stim moc dobry zkusenosti,jediny kdo byl nejmilejsi byla moje pporodni asistentka.byla jse tam dvakrat v poradne a stacilo mi ti,pocurany zachody atd.mela jsem termin 20 prosince a kdyz jsem tam 21 prosince prijela tak rekli ze to nic neni ze mam poslicky,a druhy den me pustily domu.27 p.jsem byla v poradne a nic,rekli ze mam v sobotu nastoupit,ja uz tam jela v patek v noci a malej se narodil v sobotu odpoledne.v pul desaty jsem sla na sal,v jedenact mi pichly vodu a rekli ze je zkalena,ale ze to nic neni,kluk se narodil az v pul paty.musel na jip,protoze mel vodu na plicich a musel dychat s pristrojema,kdyby mi to vyvolali tak mohlo byt vse v poradku,do krce bych uz nesla.

kate77
17. kvě 2007

Ahojky, já jsem se taky rozhodla pro Krč a chci se zeptat,jestli tam někdo chodil na nějakou přípravu nebo kurz.Ted chodím na těhotenské cvičení na VN,ale jestli třeba už ten poslední měsíc není lepší to absolvovat tam,hm?Děkuji

kata76
17. kvě 2007

ahoj holky, moje kamoska rodila v Krci a byla docela dost spokojena

berdicek
18. kvě 2007

Ahoj Kate77, byla jsem v Krči na všech třech prednaskach, ktere poradaji. Takova ta vseobecna je na tema priprava do porodnice, porod, prohlidka porodnich salu + nam ukazali i pokoje sestinedeli a nadstandardu. Meli jsme stesti, ze byl zrovna klid a nerodilo se, takze jsme prosli vsechny 4 porodni pokoje + sprchy 😅 . Na tuto prednasku chodi i partneri.
Pak jsem tam jeste byla na prednasce o ulovovych polohach, dychani pri porodu, sestinedeli - tam jsem se nedovedela nic extra, co bych uz nekde neslysela nebo necetla.
Treti byla na tema kojeni,pece o novorozence, prvni pomoc novorozenci - ta se mi libila hodne.
Pokazde to vedla jina porodni asistentka, takze zalezi, na koho clovek narazi, ale vseobecne je doporucuji, prednaska stoji 300 kč, coz jde a clovek se alespon seznami s tim prostredim.

kate77
18. kvě 2007

Děkuji Berdicek-přesně je to asi dobré,že to prostředí pak není tak cizí.Ještě prosím doplnujíci dotaz:To není jakoby těhotenský kurz, ale jednotlivé přednášky?Takže bych si mohla vybrat co chci absolvovat?

berdicek
18. kvě 2007

Presne tak kate77, neni to klasicky tehotensky kurz, ale poradaji tyto 3 prednasky, takze si zavolas na porodnisal (tel. 261082260 od 8-13 hod) a objednas se, na kterou budes chtit. Jinak poradaji taky tehotenske cviceni, s tim ale nemam zkusenost, chodim do Klubu Slunečnice kousek od Staromestske a tam jsem spokojena.
Kdy mas termin? Ja az koncem cervence, takze jeste nejsem v Krči zaregistrovana, berou az od 33.tydne, tak doufam, ze pak nebude stop stav, kdyz uz jsem tam vsechno absolvovala a psychicky se na to prostredi pripravuji 😀

kate77
19. kvě 2007

Tak to joo-ja chodím na kurz do Studia pro ženy-cvičíme-povídáme.Do Krče tedy půjdu jen na nějakou tu přednášku...To jsem si přečetla no,že tam registrují od 33.týdne.Já jsem 27tt-termín polovina srpna.To můžou-vyhlásit stop stav?Na těhotenské svičení kam chodím,je nás docela hodně(podle termínu cvičíme),tak si říkám,kde všechny budem v tom srpnu v Praze rodit🙂

berdicek
22. kvě 2007

To vís, ze muzou vyhlasit stop stav, zrovna na jedne prednasce nam rikali, ze uz letos museli 2x vyhlasit stop stav, protoze meli plno.... Vzhledem k tomu, ze Apolinar a Podoli registruji hodne brzy a byva tam narvano a Krč registruje az od 33.tydne, tak pak pry byva uz jen sance na Bulovce nebo Vinohradech. Ale co, az to na nas prijde, nekde nas nechat odrodit musi no ne 😀 ?

kate77
22. kvě 2007

Joj?hm tak pak pojedem jako přes celou Prahu někam?ach jooo..já budu v 33 týdnu až za měsíc,pak mi dej vědět jestli Tě vzali...

lucias1
autor
24. kvě 2007

Ahojky........
Zdravím všechny co se rozhodli rodit v Krči.
Já tam nakonec nerodila,i když jsem tam byla registrovaná.Rozhodla jsem se na poslední chvilku pro Benešovskou porodnici a proto se chci s vámi podělit proč jsem se tak rozhodla.
Takže termín jsem měla 23.dubna,do Krčské porodnice jsem začala docházat na kontroly až po termínu,jelikož jsem do konce 40tt docházela ke svému gyndaři.
Na každý prohlídce mě prohlížel pokažký jiný doktor,takže jsem v tom měla pěkný zmatek,protože každý říkal něco jiného.O záchodech vůbec nemluvím,prostě katastrofa!!!!Ani jste si neměla čím umýt ruce a utřít taky ne!!!
A takže když už jsem 11 den přenášela a pořád nebyli schopni semnou nic dělat,tak jsem to naposlední chvilku vzdala,protože je to docela o nervy,když nic nevíte a zavolala si do Benešovský porodnice,to bylo ve čtvrtek a v pátek jsem měla příjem a taky ten den 4.5.2007 se nám malá narodila 😵 😵
Takže jeslti můžu,tak Benešovská porodnice na jedničku s hvězdičkou 🙂 🙂

Ale tím to určitě nechci nějak nikoho zastrašit,jen prostě má zkušenost 😉

kate77
25. kvě 2007

Hm...no tak ta představa,že pokaždé mi řeknou naprohlídce něco jiného,tak z toho budu na nervy.a neslyšeli jste něco o privátnich porodnicích?Je nějaká v Neratovicích..Ale to bude asi pro horních 10T..

bramburka
29. kvě 2007

Prej tam v Neratovicich se super, ale mala rodinna, pouze pro bezproblemove porody, to ja nevim, kdyz uz nemocnice, tak at si umeji poradit. No ja tedy nevim, na Podoli i Apolinar uz je pozde, takze budu muset asi zkousnout tu Krc... do te benešovské brali i jen tak, jo?

bramburka
29. kvě 2007

Jinak v krči rodila kamoska obe deti a byla spokojena, jenze ona si zaplatila u porodu vlastniho Dr... tak nevim! Ach, co s tim?

lucias1
autor
29. kvě 2007

Ahojky Brambůrko...

Jestli opravdu můžu poradit,tak Krč ne!!!
Doporučuji ti tu Benešovskou a stačí tam volat až kolem 35tt.Já volala úplně na poslední chvilku a bez problémů 🙂

bramburka
29. kvě 2007

Bebešov bychom neměli tak daleko, uvidíme, jak to pujde rychle.

berdicek
31. kvě 2007

Myslim si, ze v kazde porodnici clovek muze narazit na protivneho doktora nebo sestru, ktera se spatne vyspala. Vsude se najde nekdo, kdo si bude porodnici hrozne chvalit a dalsi clovek ji bude pomlouvat.

kate77
6. čer 2007

samozřejmě,že je vše o lidech a okolnostech..I v nejvícvyhledávaných porodnicích se může stát něco, na základě čeho se tady napíše Krč ne,Apolinář ne,Podolí ne..Kolegyni zapoměli u císaře v bříšku tampón a než se nato přišlo...byli s tím problémy..a nebyla to Krč 😕

bramburka
6. čer 2007

Hm, já se nakonec rozhodla, že do tý Krče půjdu, kdybyste některá taky šla, atk sem napište zkušenosti! Ale raději ty dobré 😉

berdicek
7. čer 2007

Tak jsem se byla vcera v Krči zaregistrovat, registruji pondeli - ctvrtek od 12-13 hodin, ale doporučuji jit tam driv. Byla jsem tam uz v 11.45 a byla jsem 5. a uz registrovali. Nejdriv se jde do prijmove kancelare, tam me dostali tim, ze chteli misto narozeni manzela, coz jsem si najednou nemohla vzpomenout, takze jsem mu musela volat 🙂 . Kdyz je tohle vyrizene, tak se jde pred prenatalni poradnu, kde se ceka, az si vas zavolaji, mezitim dostanete papiry na vyplneni, ktere se tykaji rodinné anamnezy a pak to s vami vsechno prochazeji a zapisuji do PC. Odchazela jsem v jednu hodinu a za mnou bylo jeste asi 10 mamin. Takze se obrňte trpelivosti, jinak ale sestricky byly prijemne.

bramburka
7. čer 2007

Ahojky, a co potřebuješ mít sebou?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru