Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

baji
11. čer 2008

ahojky 🙂
katchu, podle mě je jedno, jestli jdeš na 2D nebo 3D, spíš záleží, jestli se mimčo ukáže nebo na vás vystrčí prdelku... s tím podle mě ani na 3D nic nenadělají 😉
jinak vitamíny jsem taky brala akorát v prvním trimestru a teď jen tak 1-2 týdně dobírám, co mi zbyly... s tou velikostí mimča si ale myslím, že je to taky hodně o tom, kolik nabere mamina během těhu...

petule.h
11. čer 2008

mě řekli okolo 3kg před porodem týden a nakonec měl 3800kg

petule.h
11. čer 2008

baji: já jsem chodila do krče před 2 roky,to už byl takovej tak 37tt byla tam vietnamka, tak 30tt a doktor ať jí vitamíny ovoce, zel...a ona, že má vitamíny a on jí řekl, ježiši nejezte je, máte velké dítě...a to ona měla tak 55kg max.. já přibrala jen 9kg a dítě jsem měla velké i bez vitamínů...tak ještě že jsem je nebrala 😀

katchula
11. čer 2008

Holky já nevim, ale není to taky spíš dáno geneticky ta velikost mimča? Já jsem drobná a ani můj přítel není žádnej obr, navíc je dost hubenej, takže snad ani žádnýho obra neporodim. No uvidíme, každopádně s těma vitamínama asi zkončim, teď jak je léto, tak jim stejně pořád nějakou zeleninu.
Petule 3800g je teda hodně - 3800 kg to bych nechtěla vidět 😀 😀

baji
11. čer 2008

no jestli to je geneticky dáno, tak potěš pánbů 😅 můj tatík měl 5,5 kg, já přes 4 kg... 😅

petule.h
11. čer 2008

holky, já mám 164/cca 60kg a manžel 180/82kg, ale moje švagrová porodila obě děti 4500kg a má tedy 180cm, nevím jestli geneticky, určitě na tom má podíl i těhu a stravování...

matru
11. čer 2008

no holky, já nevím, já mám 174 a 63kg a první dítě mělo 2670 a jedla jsem stejně jako při druhé a ta měla 3360...Baji rodit5,5 kg bych nikomu nepřála, rodila jsem 2 x úplně lehce, ale to bych nezmákla 😀

katchula
11. čer 2008

Já měla při narození asi 2900 g. Jinak před otěhotněnim jsem měla X let 54 kg/165 cm, přítel ma 180 cm a je vyloženě hubeňour. Jinak moje kámoška, která měří asi 186 cm, tak měla při narození přes 4 kg, takže by to i celkem sedělo.

petule.h
11. čer 2008

holky císař nebyl tak hroznej 🙂 , já jsem srab, vím, že mě začali bolesti a já už na začátku říkala, že chci epidural a to ještě nebylo nic... 😀 ..tak jsem byla šťastná, že mě nakonec uspali, vím, že to pro mě bylo vysvobození...ale jak říkám...u mě zase nebylo kontrakce jen bolesti asi tou dělohou, jak to nezmákla ty vyvolávačky 😉 ...

petule.h
11. čer 2008

jinak holky opravdu jsem ráda, že mám těch 5kg nahoře, jinak nevím, už chci rodit 😀 ....v noci už 5-6x na záchodě...matru znáš to 😨 , no prostě ty konce...ojojoj...ale to jen, že mám malé dítě, tak to je víc vyčerpávající nebojte 😝

matru
11. čer 2008

Petule mám to v živé paměti, já lítala ke konci snad každou noc 10x a už jsem se těšila, až porodím a zbavím se břicha 🙂 ted je mi po něm někdy smutno, tak si to holky užívejte!Je to krásný být těhotná a je to dar!!! 🙂

petule.h
11. čer 2008

matru: bohužel, já to tak neprožívám to břicho 🙂 , ale jasně, patří to k tomu 😅

petule.h
11. čer 2008

tak koukám, že do 19.12. je porodnice naplněna, to mám zrovna narozky 😀

sparka
11. čer 2008

marcet:ahojky měla bych takový dotz jestli náhodou nevíš za jak dlouho po očkování proti planým neštovicím se může otěhotnět?děkuji

marcet
11. čer 2008

petule.h : jojo Saudková byla na nadstandartu,jelikož jí rodila její lékařka,která tady u nás pracuje externě.. 😉

sparka: ahoj,tak to vůbec netušim 😒

petule.h
12. čer 2008

marcet: to je dobře, že to tak jde, já vím, že bylo spoustu holek, které si taky odrodily jejich doktorky...bohužel né každá rodí v krči 🙂
Jinak doufám, že se potkáme, každý tě tady chválí jak vypadáš mladince, což opravdu vypadáš, tak nevím, kolik ti má tedy vlastně být 😀 no máš sice dovču, ale uvidíme...
Dnes jsem četla čánek o císaři(v blesku), že ho některé nemocnice už dělají i na přání pacientky...je to myslíš pravda? slyšela jsem, že je to pro pojišťovnu celkem sumička. Tedy slyšela jsem to před 2 roky..
😵 . Měj se hezky zatím.......

katchula
12. čer 2008

Ahoj Petule, to jsem taky slyšela o tom císaři, prý v Motole ti ho udělají když chceš (v Podolí např. určitě ne, to vím jistě). Jestli to ovšem nejsou jenom fámy s tim Motolem 😀

Tak dneska snad bude konečně příjemně, žádný horko 😉

matru
12. čer 2008

Petule já myslím, že pokud se s nějakým dr. dohodneš a zaplatíš, tak je to možné nejen v Motole ale kdekoliv...určitě bych to ale nikomu nedoporučovala, císař je velký zákrok, v podstatě operace a ta má vždy nemalá rizika, porod je v přírodě naprosto přirozená věc a zdravá ženská to zvládne...samozřejmě pokud je důvod, že má mimi špatnou polohu, je moc velké a nebo porod desítky hodin nepostupuje, pak je to na místě a je dobře, že taková možnost je...a pokud by se někdo tak bál bolesti, je možnost epidurálu nebo analgetika, což je určitě rozumnější než císař...tak to aspon vidím já 😉

kate77
12. čer 2008

No já měla taky když jsem se narodila 4kg,ségra skoro 5 kg..nejsem moc vysoká..tak možná mysleli jako na mě že je velké mimi..mám 162cm.Ono vlastně záleží i na pánvy jestli je úzka nebo širší...já mám užší(to mi řekli loni v Krči -já tam už do poradny chodila,ale konec byl smutný).Taky bych už šla rodit..když se někam vyberu,tak si musím 4x odpočinout někde po lavičkách...Právě jak píšeš Matru,tak třeba nakonec z toho důvodu možná bych šla i na císaře..když je mimi veliké..se o něj moc bojím.

matru
12. čer 2008

Kate77 to je jasné, když je důvod, pak je císař na místě! Lékaři Ti určitě doporučí, co pro Tebe bude nejlepší...jinak ta únava ke konci těhu je normální, já jsem se taky ploužila 😀 neboj, uteče to a budeš jezdit s kočárkem 🙂 🙂 jaká máš vybraná jména?

petule.h
12. čer 2008

no já toho císaře měla krz tu skoro prasknutou dělohu, proto vím, že to pro mě bylo opravdu vysvobození od bolesti a byla jsem fakt ráda..nicméně se přiznám, že nevím co bych volila, kdybych se začala otvírat a byla připravená na porod, protože pro mě byl císař pohoda 🙂 , ale na druhou stranu ležíš týden v nemocnici...no těžko říct, uvidíme jak se to bude u mě vyvíjet...Ptala jsem se proto, že vím, že to nechtěli dělat a te´d to najednou jde...tak jak to je opravdu...ale Katchula: myslím, že v podolí určitě ty prominentní hvězdy nebo známí to určo císařem také mají plánované...která koliv hvězda tam rodí, tak vždy císařem...to je divné...takže zase bych to tam tak striktně neviděla 😀

matru
12. čer 2008

Petule taky si myslím, ted rodila Rolincová, Vítová, Gottová všechny císař, vždy napíšou, že to bylo nutné, ale kdoví jak to je...nechci nikomu křivdit, ale je to divný 😉

kate77
12. čer 2008

hm žeby se o ně jako o hvězdy víc báli?..ale ne ten císař je větší zásah do organizmu,je to normální operace.i když ja se fakt loni po porodu nemohla postavit asi měsíc,ale císaře nedoporučovali,že potom bychom nemohli hned se pokoušet o další miminko...tak měli pravdu....

katchula
12. čer 2008

Petule: No tak ty „celebrity“ to je kapitola sama pro sebe, myslim, že to nás obyčejný lidi nemusí vůbec zajímat 😀 Každopádně je mi to ale taky podezřelý!! Pergnerová je další, která taky rodila v Podolí císařem. Ale kámoška rodila v Podolí císařem v lednu, měla zaplacenýho doktora a ten po ní chtěl potvrzení, že musí rodit císařem. Ŕekl jí, že rozhodně na požádání císaře nedělají a že to dělají např. v Motole. Ta kámoška ale měla indikaci na císaře kvůli očím, má hodně dioptrií a hrozilo jí něco vážnýho, takže si normálka přinesla potvrzení od očního a bylo to vyřešený.

petule.h
12. čer 2008

jo jasný, hele to je jedno, tam psali myslím doktoři od apolináře...já jen, že už se to asi bude za chvilku dělat ...tak já v tom nevidím nic hrozného, to je každého rozhodnutí...každopádně, já si počkám jak dopadnu 😀
nezavrhuji ani jedno, ale určitě jsem srab a bolesti se trochu bojím 😒

katchula
12. čer 2008

No holky, tak já jelikož jsem ještě nerodila, tak se k tomu nemám moc co vyjadřovat. Já to nechám na doktorech 😉 Zajímavý spíš je jak toho císaře snáší každá holka jinak. Třeba moje švagrová i moje kolegyně teda byly úplně vyřízený a strašně naštvaný, že nemohly porodit přirozeně. Naopak ta moje kámoška s tou indikací kvůli očím, tak ta byla ráda, že má císaře.
Petule: pokud jde ale o tu bolest, tak z toho mám taky velkej strach 😒

petule.h
12. čer 2008

pro mě byl taky císař úplná pohoda...po týdnu doma jsem byla naprosto v pořádku 😎

sparka
12. čer 2008

kate77:ahojky tebe jsem už dlouho neviděla jakpak se máš?moc jsem na tebe myslela

baji
12. čer 2008

no já bych radši normálně, i když se toho taky bojím, ale chtěli bychom další mimčo brzo (příp. pak ještě jedno) a to by s císařem nešlo... ale uvidíme, jsem taky spíš drobnější postavy, tak bude záležet, jak bude mimčo velký... švagrová musela díky drobný malý postavě 2x na císaře...

katchula
12. čer 2008

baji ahojky, no tak zase tak moc drobná nejsem, aby to byl problém s porodem 😀 Aspoň si to myslím a když mi doktor měřil pánev, tak ani nic neříkal, tak si myslím, že jsem tak nějak „v normě“. To mám kamarádku, která je úplný tintítko a už porodila přirozeně 2 kluky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru