Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

aaa
25. říj 2012

@jajinka27 Jojo, to souhlasím, ony tak působí i na mne jen z těch přednášek, co jsem tam absolvovala 🙂

monivo
25. říj 2012

@aaa aha, no vidíš. Ale já jsem nakonec ráda, že jsem tam vlastně nemusela být, tady jsem si nepřipadala jako na JIPce. Sestry tam byly opravdu super. Mě hodně překvapilo, že mi až do posledního dne, co jsem tam byla pořád nabízely prášky či injekci na bolest. Já se bála kvůli kojení, ale sestry mi řekly, ať nedělám zbytečně hrdinku 🙂 I na doma mi doporučily klidně brát Ibalgin 200. Ten jsem si vzala párkrát. Teď už jizva nebolí.

radana1979
25. říj 2012

@monivo Naprosto ti rozumím, JIP mě děsí. Raději bych na pokoj individuální péče, ale já věřím, že to nebude vůbec nutné.

radana1979
25. říj 2012

@jajinka27 Tak to si neumím představit, muselo to být opravdu náročné. Oba porody mi postupovaly dobře, u toho prvního se pro sekci rozhodl primář z důvodu 34 tt a podezření na cukrovku. 2.porod byl rychlý, přirozený, bez nástřihu 2 stehy. Kéž by to takto šlo i potřetí. Já mám snad strach víc jak poprvé.

radana1979
25. říj 2012

@monivo Hmm, tak kdybych neporodila normálně, nadstandard si zaplatím. Já bych bez návštěvy nevydržela. Mám dva kluky a představa, že bych je neviděla je nemyslitelná. Neumím si představit ani jeden den, proto tvůj stesk po dceři naprosto chápu. A jak jsi to měla ten první den. Mohla jsi mít u sebe aspoň mobil? Kéž by to už bylo za mnou. Já sis snad budu přát ať ještě rekonstruují, zkusím se zeptat svého doktora, ten bude mít o rekonstrukci přehled. Kdy jsi šla potom domů? Proč jsi nakonec skončila na císaři? Porod nepostupoval? K miminku moc gratuluji.

aaa
25. říj 2012

@radana1979 Asi proto, že víš, do čeho jdeš 🙂 . Já se střídavě těším a další den strašně bojím 🙂

aaa
25. říj 2012

@radana1979 Opravdu myslím, že JIP už je hotová, že to tento týden dodělali. Ještě tam jsou nějaké igelity, ale vypadalo to, že je v provozu.

radana1979
25. říj 2012

@aaa Tak já se v pondělí poptám a pak dám info. Osobně bych raději na normální pokoj, ale tam určitě půjdu.Snažím se myslet pozitivně a ono to určitě vyjde. Šlo to 2x, půjde to i potřetí. Potřebuji brzy za dětmi domů. Mladší syn je na mě hodně fixovaný a o mé závislosti na klukách nemluvě. Nakonec jsem se rozhodla, že v případě sekce si vyžádám též nadstandard, bez návštěv bych to nezvládla. Já už bych to nejraději měla za sebou. Jsem jak koule 115 cm přes břicho jsem ještě neměla, ale na druhou stranu, ať to ještě týden počká a malá je zralá.

jajinka27
26. říj 2012

@radana1979 monivo měla polohu KP 🙂 proto císař 🙂 a myslím že tam byla stejně dlouho jako já 5 dní

jajinka27
26. říj 2012

@radana1979 jéé a vám se koukám povedla po dvou klucích holčička 😵

radana1979
26. říj 2012

@jajinka27 Tak u KP bych se také bála, 5 dní je po císaři docela pěkných, ale i tak... Pamatuji se na ty bolesti, už nechci znovu...++++++++++++++++++++++++

radana1979
26. říj 2012

@jajinka27 Už jsem ani nevěřila, že by to mohlo vyjít. Ono ostatně žádné mimi nebylo hned a slečna v bříšku přišla už naprosto nečekaně. V době kdy jsem učila, měla svoji třídu, vzdala to a malá se rozhodla, že je pravý čas. Mooc se na ni těším, do školy pořád chodím a vzpomínám, ale dnes už stesk po mé třídě nahrazuje užívání si dalšího mateřství. Najednou mám zase čas na své kluky, zvládáme kroužky, dorty ..... Holčička je pro mě vysněná, manžel už 3. moc nechtěl, má strach do dnešní doby, aby mohly děti vystudovat, byt 3+1 také není ideální, ale zadařilo se.

jajinka27
26. říj 2012

@radana1979 já teda už třetí nechci ani za milion, i bych se bála po dvou císařích a jako třetího kluka bych asi nevydýchala 😀
a neboj porod zvládneš přirozeně

aaa
26. říj 2012

@radana1979 Neboj, to dobře dopadne. V pondělí budu držet palce, abys slyšela samé dobré zprávy a určitě napiš. A třeba se pak na jaře potkáme s kočárkama v Libčicích 😉 . Myslím, že malá už bude dopečená, že se případného porodu bát nemusíš 🙂 . A holčička po dvou rošťácích bude vyloženě radost 🙂

radana1979
26. říj 2012

@jajinka27 Já jsem třetí chtěla, ale kdybych byla po dvou císařích asi bych mluvila také jinak. Jinak si nemysli. Jsou dva a vydají za 10. Teď už je to lepší, přece jenom jsou jim téměř 4 a 8. Věkový rozdíl je velký, ale kluci jsou parťáci (hlavně na hádání, pošťuchování a nezbednosti 😉 ). Holčičku mám za odměnu a to víš že jsem to pokoušela, doufala, ale byla zároveň smířená. V přirozený porod doufám, jsem srab a máš můj obdiv za 2 císaře a ještě tak krátce po sobě.

radana1979
26. říj 2012

@aaa Bát se budu vždycky, jak jsi včera psala, střídá se to s tím, aby už to bylo a strachem. Dnes když jsem dospávala noc, kdy nemůžu spát, jsem si říkala, že za 14 dní už to bude jinak. Mám zlatou maminku, ač 200 km odsud, už je zbalená, aby se postarala o moje dva chlapečky v době pobytu v nemocnici a pak pojede domů na otočku navařit dědovi a zpět pomoci mi v prvním týdnu. Kluci musí do školy a do školky, mají kroužky a s týdenním mimčem si to neumím představit. V Libčicích tě ráda potkám, to už budou mrňouskové větší. Vy znáte pohlaví? Moc mi pomáhá být zde s vámi v kontaktu. Uklidňuje mě to, získala jsem spoustu informací a je fajn mít kolem sebe mamči, které byli nebo se chystají do stejné porodnice, třeba se tam opravdu nakonec potkáme.

aaa
26. říj 2012

@radana1979 Pohlaví vím už asi od cca 16.tt. Je to kluk 🙂 . Já si tak nějak plánuju, že bych byla na jaře (když bude počasí) s malým na chatě, aby byl venku. Jinak bydlím v paneláku. Porod zvládneme, v Krči je fajn 🙂

radana1979
26. říj 2012

Také mi pohlaví Dr. řekl brzy. Dokonce už někdy kolem 13.tt, ale tehdy bez záruky. Naposledy byla slečna potvrzena v 34.tt, tak snad tam opravdu je 😒 . Vidíš to, my jsme z Libčic a stejně z paneláku, ale procházky jsou tady hezké. Jen nevím, kdy to budu při všech těch kroužkách s raubíři zvládat, nejspíš dopoledne. Určitě porod zvládneme, stejně od něj není už úniku. Jak říká mamka když to šlo tam, půjde to i ven.

aaa
26. říj 2012

@radana1979 Kluka mi potvrdili tři různí doktoři, tak doufám, že z něj nebude holčička. Celou výbavu mám do modra 😀 😀

radana1979
26. říj 2012

@aaa Tak u nás bude kluk také v růžové 🙂. Výbavičku jsem pořídila, nemohla jsem si nechat ujít tu příležitost, ale kdyby se opravdu narodil kluk, vytáhnu věci po těch svých dvou raubířích, ještě je mám schované. Jaká jste si vybrali jména?

aaa
26. říj 2012

@radana1979 Kluk bude Jakub, kdyby náhodou vylezla holčička, tak to bude Anna 🙂 . Ty máš vybranou Sabinku? 🙂

radana1979
26. říj 2012

Vyhrála to Sabinka, chtěli ji kluci. Ale my jsme zůstali věrní jménu od druhého syna. Stejně se to točilo kolem předchozích jmen. Ve výběru byla Viola a Sabina. Líbila se nám Klára, ale z důvodu příjmení jsme nechtěli ve jménu R. Kluk by byl Michal, Jakuba jsem se vzdala, protože mě předběhla švagrová 😉 . No a výběr dívčího jména pro změnu neprošel u manželových rodičů, ale je mi to úplně jedno. Důležité je, že se to líbí nám. Ty čekáš svoje první miminko?

aaa
26. říj 2012

@radana1979 Ano, první 🙂 . Violka je krásné jméno 😵 . Mně by se líbil třeba Mikuláš, ale to mi neprošlo 😉 . Určitě se těšíš, že budeš mít do té pánské přesilovky holčičku, viď? 🙂

monivo
26. říj 2012

@radana1979 měla jsem u sebe mobil, koukala jsem dokonce večer na TV 🙂 Císař byl plánovaný, malej se neotočil. Rodila jsem ve středu a domů jsme šli v pondělí, což je normální. Pak jsem měla přijít 6 nebo 7. den na vyndání stehů. To jsem byla trochu naštvaná, protože v Podolí, kde jsem rodila prvně, dávají samovstřebávací stehy. Přeci jen jsem musela druhý den řešit hlídání dětí a ještě odvoz (netroufla jsem si takhle brzy řídit).

radana1979
26. říj 2012

@aaa I mě se líbila Violka, ale pánské osazenstvo si zvolilo 🙂. Ani nevíš jak jsem ráda, že tentokrát by měla přijít holčička. Přála jsem si ji pokaždé. Manžel chtěl pokaždé kluka až teď rezignoval. Možná měl strach, že budu chtít ještě 4. mimi 😉 , ale to určitě ne. Nakonec ono je to úplně jedno. Kluci jsou miláčkové, jsou neskuteční mazlíkové, i ten 8letý se rád ještě přitulí. Občas se stane, že manželská postel je čtyřlůžkem. Mě z klučičích jmen neprocházelo téměř nic a proti Jirkovi jsem se tvrdě postavila já.

radana1979
26. říj 2012

@monivo Tak to jsi mě potěšila. Aspoň ten mobil, abych mohla kontaktovat rodinu. Už jsem manžela přesvědčila, že v případě sekce zaplatíme nadstandart a to přesto že už platíme doktora. Když tě pustili už v pondělí, připadá mi to docela brzy, jen s těma stehama jsi mě nepotěšila. Také jsem měla poprvé samovstřebávací, ještě se na to přeptám. Netuším jak bych to řešila já. Vůbec se nedivím, že ses nevydala sama, to snad ani nejde. Jak já jsem ráda, že jste tady. Moc mi pomáháte překonávat strach. Proč sis nakonec zvolila Krč a ne znovu Podolí? Také jsem váhala. Chtěla jsem se podivit, že mají na JIP televizi, ale ty jsi vlastně byla na pokoji s individuální péčí viď?

aaa
26. říj 2012

@radana1979 Na individuální péči televize jsou 🙂 . Na chodbě je dokonce kuchyňka a lednice, kam si můžeš uložit dobroty. Já pomalu, ale jistě plním porodní tašku čokoládou 😀

radana1979
26. říj 2012

@aaa Nadstandard je určitě super,ale domluvili jsme se ze ho vezmu jen pri císaři. Ty plnis tašku čokoládou a já ji ještě ani poradne nemám zbalenou,sem tam něco. Dnes me poboliva břicho uz pekne dlouho,snad malou ještě přemluvim ať vydrží.

aaa
26. říj 2012

@radana1979 Já mám tašku sbalenou asi týden. Měla jsem jednu ošklivou noc, kdy jsem myslela, že začínám rodit a nic připraveného. Hned druhý den jsem to podle seznamu, co má Krč na webovkách, sbalila 😅 . Ty čokoládičky už jen postupně přidávám 😀

radana1979
26. říj 2012

Tak já tu noc budu mít asi dnes. Břicho pořád bolí, už jsem byla i na záchodě a zatím to nepřechází. Moc bych chtěla ještě týden vydržet, prosím.... Už jsem alarmovala Žďár, tak čekají zda vyjet. Bříško kleslo, už si ho chovám na klíně. Mám ten dojem, že tašku půjdu dobalit hned. Čokoládky bude muset manžel dovézt, ale mohla bych dětem sebrat želatinové bonbony, ty mám moc ráda 🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru