Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

sparka
28. srp 2007

tak holciny moje mala beruska uz se zase zacina budit ale snad stacim neco pisnout...ja mela bolesti silny asi od 4 hod v 5:30 mi rupla voda a jeli sme..no a to jsem ten den mela jit na kontrolu,ale nesla jsem nakonttrolu ale na sal...musim rict ze porod je v pohode,i kdyz to boli.me teda nejvic bolelo siti a tlaceni je fakt zahul,ale da se to zvladnout az bude vic casu popisu presne co a jak..no a my uz vazime 3900g a merime 52.5 cm..a mlicka mam vic nez dost a manzel je z ty maly blesky docela hotovej myslim ze nas miluje a me vic nez driv...a u porodu byl a pry to nedoporucuje

michelle.k2
28. srp 2007

Sparka: to jsem ráda, že je malá v pohodě a že máš mlíčka dost, já mám z toho kojení fakt vítr, bojím se toho mnohem víc než porodu ☹ ☹ ☹

Jakýho jsi měla Dr. na sále při porodu?

S tím doprovodem tvýho manži u porodu jsi mě zarazila, můj chlap je strašnej citlivka a plašan, tak mám obavy, že to asi nezvládne 😅 😅 😅

snupik
28. srp 2007

michelle:
děkuji za info...jsem fakt zvědavá, kolik ty naši mimískové budou potom opravdu vážit 😒 ..každý dr.tvrdí něco jiného 😠

My jdeme s manžou do poradny ve čtvrtek na 9.h, tak to tam radši vyrazíme dřív,aby se ještě stihnul vrátit do práce..samotné se mi tam busem nechce, přece jen se už moc necítím 😖 😖 ..a dr.mi řekl,že mám spíše polehávat-CS 4 🙄

Asi taky nakonec nechám ten klistýr na nich..ale já mám problém s velkou a tlačit vedle někoho na záchodě bobky..to mě asi trefí 🙄 😀 i když ono mi to pak asi bude jedno 😀 😀

Já být chlapem, tak taky k porodu nejdu 😀 😀

michelle.k2
28. srp 2007

Snupi: držím moc palce na kontrole a manžu si vem sebou, pro jistotu 😀 😀 , já už bych sama nikam nešla 😀 😀 , pořád mám strach, aby mi někde třeba v nákupním centru neprdla voda......... no to by byl teda trapa 😀 😀 😅 😅 😅

Neboj po klystýru to bude taková rychlost, že budeš ráda, že to stihneš na mísu 😀 😀 , ale fakt se ti po tom hodně uleví 😉

Pak podej info, jo 😉 😉

snupik
30. srp 2007

Ahoj, tak se hlásíme z poradny 🙂 Zvládli jsme to na jedničku 😉 I manža si liboval 🙂 Byli jsme tam o půl hoďky dřív a šli skoro hned na řadu..akorát vedle nás byl páreček a maminu už si tam nechávali..tak se maža trochu vyplašil 😀 😀 😀 aby prý nebyl doma sám, že by mu bylo smutno 😀 😀 Tak mi udělal radost..já myslela, že už se těší až si ode mě trochu odpočine 😒 😠
Jinak tam byl Dr.Budka, přišel mi moc sympatický..i ruku mi podal..zodpověděl všechny dotazy..Kubajz je v pořádku..tak se mi ulevilo..na porod to taky zatím nevypada..má ještě 2 týdny čas 😉 Váha je +-3180g,tak uvidíme..jsou to jen odhady ☹
Jdeme zase příští čtvrtek...
Tak zatím papa, jdu něco zbodnout 😵

michelle.k2
30. srp 2007

Snupi: tak to jsem ráda, že jste s mimiskem oba v pořádku. Tak to jste tu poradnu teda vzali hopem, koukám 😉
Dělal ti monitor??
My jdeme zase v úterý, tak to se zase nepotkáme 😒 , ale to už mám pak jen týden do termínu a ráda bych porodila před termínem, tak jsem na to zvědavá 😒

Jinak jsem koukala do tvého albumu a musím uznat, že ti to tam na těch fotkách moc sluší, jsi kočka mamča 😉 😉 😉 a ne že ne 😉

snupik
30. srp 2007

😢 to je škoda, že se nepotkáme 😖 ..i když třeba potom přímo v porodce..
Co my víme???? 🙂
Taky bych nechtěla moc dlouho přenášet..pak od 1.10.zavírají..to bych musela do Vinohradský(mám ji za rohem..ale je to děs běs 😝 )
Nejradši bych si nechala udělat před 40.tt toho Hamiltona, a bylo by to 😉

Monitor mi taky nenatočil 😔 ..slyšela jsem, jak na něj posílají nějakou maminu až na porodní sál..dělal mi jen kultivaci a průchod pupečníkem a ultzv.
Jsem na to všechno zvědavá..už bych to tak chtěla mít za sebou..nebo aspoň vědět, jak to všechno bude 😀 😀

Díky za chválu..přijdu si jak Míša Kulička kříženej s velrybou 😀 😀

michelle.k2
30. srp 2007

Snupi: jojo, to bylo fajn, kdyby jsme se potkaly v porodce 😀
Já uvažuju nad tím, že pokud se Fíla do 11.9.nenarodí, tak přítel má známýho dr., který se zná s primářem z porodního a domluvila bych si přes něj vyvolání hned na druhý den, nebo mě z toho asi už švihne 😢 😢

Už mě to vážně nebaví, včera mě od rána šíleně bolela hlava a pak se mi z ničeho nic spustila z nosu krev a tak mě to valilo, že jsem to až po 20 min zastavila... no byla jsem absolutně v šoku ☹ ☹ ☹

Tu Vinohradskou bych ti teda nezáviděla, můj gyndoš na ni hrozně nadával....
Takže ty bydlíš na Vinohradech??

snupik
30. srp 2007

Hmmm,tak to se asi zase minem...mám termín až 19.9. ☹
Říkala jsem si, že bysme to nechali nejpoooozdeji tak o neeeceeelý týýýden..aby mi nezavřeli..

Já už jsem taky z toho na hlavu..pálí mě zase žáha a teď furt něco požírám..
už se radši ani nebudu vážit 😖 jsem zvědavá, jak to pak dám se svou postavou dolů ☹

Ta Vinohradská je fakt příšerná..můj gyndoš řekl, že mám radši porodit na seně..my se tam byli i podívat a probíhá tam stavba..a každej si tam dělal, co chtěl..na sstru jsme čekali na prohlídku asi hodinu..nikdo jinej tam nebyl..hrůza děs 😠 ☹
Máme to kousilínek..bydlíme v Malešicích..Praha 10

No, a když se nesejdeme v porodce, tak můžeme potom někde s prcíkama..já tu moc známých v Praze nemám(jsem náplava z Třeboně 🙂 🙂

Zatím papapa jdu se juknout na aukcičky 😉

michelle.k2
30. srp 2007

Snupi: no já jsem určitě pro, mám to do Malešic kousek, bydlím hned u Ikemu, Praha 4 - už jsou to Kunratice, také jsem náplava z Jihlavy 🙂 🙂 🙂

Jo to já do sebe taky neustále něco láduju a už jsem na sebe pěkně naštvaná.... Na ty kila po porodu jsem fakt zvědavá, jak je shodím, ale pořád marně doufám, že to půjde, tím poletováním okolo mimča líp než kdykoliv jindy....

Přítel mi slíbil, že až přijdu domů z porodky, tak tu budu mít připravený orbitrek na cvičení, jelikož na posilku asi nebude čas 😖 😖 😖 😖

snupik
30. srp 2007

😀 😢 já myslím, že na orbitrek nebude moc času...hlavně potom chuti 😀 budeme rády, že zalezeme do pelechu..já když vidím kamarádku..má teď skoro 2měsíční holčičku..je ráda, když se stihne od rána převlíknout z košile a vyčistit si zoubky 😀 Nabrala jako já a je taky trochu korpulentnější postavy..a teď už má vše kila dole 🙂 to mě jediný uklidňuje 😅

Manža se zase těší, že koupíme brusle a budeme bruslit i s kočíkem(je to lepší než kolo..on je totiž vášnivý cyklista 😠 😠 a já necyklista 😀 😀

To je dobře, že to máme takhle blízko 🙂 to se můžeme i vidět 😉

michelle.k2
30. srp 2007

Snupi: no ty brusle máme také v plánu, ale pochybuju, že to tenhle rok ještě stihneme 😒 , ale mohli bychom vyrazit na brusle s rodinkama 😀 😀 😀 😀

A kolik jsi přibrala, jestli se můžu zeptat?

snupik
30. srp 2007

Mám dnes 14kiliček..mám nožky baculatý a prdelku jako valach 😢 😢

Jooo, pujdeme pak bruslit..asi na jaře 😉

snupik
30. srp 2007

Taky jsem dnes zase začala pít maliník 😎
..minulý týden jsem přestala kvůli děsné vyrážce, co se mi udělala na rukách a nožkách(takový malý puchýřky a děěěěěsněěěě to svědilo)Dr,mi řekla, že to může být z čeho kokoli a gyndař, že to je, jak malý jezdí u žlučníku...už to naštěstí nemám..byl to děs 😖

Taky ho piješ nebio třeba masíruješ hráz??

michelle.k2
30. srp 2007

Snupi: to je v pohodě 14 kg to lehce shodíš, já mám už 12kg a doufám, že se to už zastaví 😒

Ale nepřijde mi, že by jsi měla nějaký obří pozadí, jsi mamča kočka 😉 😉

michelle.k2
30. srp 2007

Snupi: nepiju ho, jak mi včera tekla ta krev z nosu, tak jsem byla na pohotovosti v Krči a tam mi řekli, že je to z toh 😒 o maliníku, jelikož jsem ho pila 3 hrnky denně, a to je ¨prý moc, on totiž může způsobit překrvení a může uškodit i mimču.... Jo a taky pokud ho piješ,tak by jsi měla určitě dodržovat správně pitný režim, jelikož maliník, má diuretické účinky, tzn. že odvodňuje...
Takže já jsem s pitím maliníku skončila, a ani hráz nemasíru, myslím si, že to nemá moc význam, stejně je nastřižená skoro každá druhá ženská a raději se nechám nastřihnout, než aby mě mimi potrhalo 😒 😒

A ty masíruješ?? Jo a snupi chodila jsi do nějakýho předporodního kursu?? Já ne 😖

snupik
30. srp 2007

..jééé 😅 já už piju jen jeden malinkatej hrneček denně..víc radši neee 😒 Hráz taky nemasírujem..asi to fakt je zbytečný..stejně ho mít budu...mám zkrácený vazy od nesouložení 🙂 🙂snad si to nepřečte manža..ten by mě zastřelil 🙂 nesměli jsme..já moc špinila od začátku..bylo nám to tedy zakázáno..my pořád čekali..já se styděla optat gyndaře..a teď už nám to taky nedoporučil..takže chudák ten můj Piškotek 🙄
Už se těší až budu mít po šestinedělí..a já taky 😀 😝 😝 😝 děsněěěě 😝 😝 😝 😝

N akurzu jsme byli s manžou..takovej shrnující i pro taťky se Zorkou Síbkovou ve Slunečnici(Maiselovka) bylo to moc fajn..takový poučný a zajímavý 😉
Jinak jsem nechodila nikam 🙂

michelle.k2
30. srp 2007

Z toho nesouložení si snupi nic nedělej, jelikož my ho v poslední době také nepraktikujeme, jelikož já se u toho musím strašně smát, protože s tím pupkem je to fakt velká sranda 😀 😀 😀

Také se těším až bude po šestinedělí, ale můj chlap myslím víc 😝 😝 😝
Snupi bereš si do porodky nějaký oblíbený CD jak píšou v tom seznamu???

Já mám připravenou Ivu Fruhlingovou 😀

michelle.k2
30. srp 2007

... jo taky jsem si dnes koupila dvě fakt nádherný košile do porodky 😀 😀 , no budu fakt za číču 😀 😀 😀 😀 a nafukovací kruh pro jistotu ☹

A taky jsem přemýšlela, že si sebou vezmu i kojící polštář, jsem na něj už zvyklá, spím na něm každou noc a musím uznat, že je to paráda 😀 😀

snupik
30. srp 2007

😀 😀 tak to mě docela pobavilo..asi bych se taky zasmála..ani bych ho přes ten svůj pupíček neviděla 😀 😀
to jsem ráda, že nejsme sami 🙂

Asi si vezmu U2, mám je moc ráda..ale nevím, zda to vůbec potom budu vnímat nebo jestli mě to nebude znervozňovat(na prohlídce porodky říkala por.asist., že tam měla holčina puštěný techno..a šlo to jak po másle 🙂 )
Stačilo mi to na svatbě..to jsem ani nevěděla, že něco hráli 😅 😅

michelle.k2
30. srp 2007

NO když nad tím tak přemýšlím, tak to techno asi zase na jednu stranu není na škodu 😀 😀 😀, ale nerada bych hned po porodu Filipka vyděsila 😀 😀 😀

Máš moc pěknou svatební fotku, sluší vám to tam oběma s manžou 😉

snupik
30. srp 2007

Kde jsi koupila košilky do porodky..já mám jen od tinťongů dvě děsný..na kojení..rozepínací 😖 to budu taky koooča 😀

Kruh mi slíbil manža..a koukala jsem dnes, že ho měli i ve stánku před porodkou..pěknej..s kytima 😀

A co ten polštářek:kolik stl a kde jsi ho koupila?To jsem ale zvědavá,co? 😠

michelle.k2
30. srp 2007

Tak snupi, košile do porodky jsem koupila taktéž u tinťongů, za dvě jsem dala 200,- a něco tak antisexuálního jsem fakt už hodně dlouho neviděla 😀 😀 😀 😀 , jsou také rozepínací ale jen pod prsa a jedna je oranžová druhá modrá, no doufám, že se mě můj chlap nelekne, až si je obleču 😀 😀 😀

Kruh jsme koupili v Globusu, taky jsem si musela vybrat ten co se mi líbil nejvíc modrej s rybičkama 😀 😀

Polštářek jsem koupila v krámku s dětskýma potřebama, ale dá se objednat i na netu, mě stál 460,- a přesně se to jmenuje anatomický polštář a je to fakt luxusní na spaní s tím pupkem 😀 a pak to využiješ i na to kojení 😉

snupik
30. srp 2007

...oni ani nikde žádný hezký těhu nevedou..a když jo, tak stojí 1200,- a to se mi dávat fakt na tu chvíli nechce ☹ kdyby aspoň byly ňáký pěkný..ale..
ještě, že máme ty naše žluťáky 🙂 🙂
dneska jich zrovna bylo v té poradně celý klan 🙂 a sestra říkala, že už jí lezou na nervy 😢

O tom polštářku ještě popřemýšlím..možná se ještě v pondělí někam vydám..uvidím, jaak mi bude 🙂 🙂

Děkuji za psychickou oporu..jsem ráda, že jsem tě tu našla 🙂 🙂 fakt díky..nepřipadám si tak sama...
Jdu se vykoupat a umýt si vlásky, ať jsem taky trochu člověk 😠 a pappaaatt

Zítra se těším 🙂

Krásné sny o našich klučíčkách 🙂
Už se nemůžu dočkat..dneska se mi i zdálo, jak bude vypadat 🙂 😉
Papa Lucík a malý plyšík v bříšku

michelle.k2
30. srp 2007

Luci také děkuju, je to fajn si s nikým vyměnovat takhle informace a pocity 🙂

Tak se krásně vydadejte a pohlaď za mě bříško.. 😵
Zítra se budu těšit papa 🙂

snupik
30. srp 2007

Míšo,taky krásné sny 🙂
A posíláme pusinky Filípkovi 🙂
papapa

dzonyss
31. srp 2007

teda holky, vy ste se rozjely 🙂

K té hudbě u porodu, já se přiznám, že sem ani nevnímala, že tam mám manžu. Vím, že mě hladil po hlavě (teda v té poslední hodince před tlačením) a že říkal něco o tom, že začlo pršet. Ale pochybuju, že bych vnímala hudbu 😅 Jinak už vím, kdo mi dělal Hamiltona 🙂 byl to doktor Menšík. Hezkej, mladej cca 35 a hrozně šikovnej, protože to zafungovalo a hlavně to nebolelo.

Držím palečky, ať máte už svoje uzlíčky u sebe. Ale uvidíte, že přenášet dlouho nebudete 😉 Mě Hamiltona dělali den před termínem podle průkazky a na termín sem vlastně rodila. Holky hlavně si zajistěte jídlo do porodky, prtoože ty jejich blafy sou fakt hrůza. A já měla hlad hlavně v noci po kojení 😀 Sprchy jsou tam docela děsný, ale teplá voda nonstop, takže príma. A doporučuju si nakoupit domů ty vložky do porodnice bez lepítek a bez těch igelitovejch vnitřků. Líp to luftuje a líp se hojí šití.

No nic, moje zlatíčko se hlásí o mlíkárnu 😝 Si přídu, že kojím nonstop snad nebo co 😅

michelle.k2
31. srp 2007

Ahooooooooooooooj dzonysss, jsi hodná, že jsi ještě přidala svoje postřehy z porodnice. Já doufám, že mi toho Hamiltona taky udělá, podle všeho mi vychází kontrola na den porodu 😉

Dzonyss a co je to za vložky, kde jsi je sehnala???? A do porodky teda sebou vložky nepotřebuju, podle toho co píšou na tom seznamu z porodnice????!!!!

michelle.k2
31. srp 2007

Ahoj Luci, tak jak jste se s pupíkem vyspali? No já teda děsně, od 6 h jsem už byla vzhůru 😒 no jestli to půjde takhle dál, tak na ten porod zrovna moc síly mít nebudu ☹

jmisa
31. srp 2007

Holky, mám prosbu, setkala jste se některá v Krči s některým z těhle doktorů (nejsem si jistá, jestli tam pracují všichni, ale někdo určitě) - Tůma, Kvapil, Hynek - ti jsou mladší a nebo dr. Motyčka?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru