Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

vrana
6. říj 2008

co jiného zbejvá, že jo 😕 😅 😀

matru
6. říj 2008

já mám poslední dobou humoru až moc, asi se mi mlíko dostalo až do mozku 😀 😀 😀 už abychom přikrmovali 😉

matru
6. říj 2008

třeba se holky potkáte v porodnici 😉

vrana
6. říj 2008

matru na to přistoupím pouze za předpokladu, že oskarka bude rodit nejpozději 10.10., dýl teda jako čekat nechci 😀

oskarka
6. říj 2008

to se může stát🙂. manžel mi porod naplánoval nejdéle na 12.10., tak třebas se potkáme.

oskarka
6. říj 2008

no jsem zvědavá, co mi řeknou zítra v poradně, sice tam doktoři nejsou moc hovorní v těch ambulancích, ale něco z nich snad dostanu🙂.

matru
6. říj 2008

tak se musíte dohodnout...teda spíš mimouši 😀
Oskarko: ty fakt nevíš co budeš mít? to bych nevydržela i když jsem to měla v plánu 😀 ale nešlo to vydržet

vrana
6. říj 2008

no jo, tyhle plány, moje babička zase v pátek říkala, že to bude nedělňátko, tak tahle neděle jí nevyšla..ale byla by to docela sranda 😀 Měly bychom si dát nějaké poznávací znamení, abysme se případně poznaly

oskarka
6. říj 2008

Matru: opravdu to nevíme, vydrželi jsme a nenechali si to říci, vždyť to není vůbec podstatné - bude to toužebně očekávaný človíček. Ale už se těšíme, zda na nás vykoukne děvče nebo chlapeček.

oskarka
6. říj 2008

vrana, poznávací znamení🙂, dobrý nápad. co by to tak mělo být?

vrana
6. říj 2008

ty jo, to bych taky nevydržela, nenechat si to říct. Ale i tak jsem zvědavá, jestli se dr. na 3D trefila, to by bylo překvápko...a máte hezkého chlapečka 😀

matru
6. říj 2008

no to je super, to bude překvápko 😉 já vím, že je to jedno, hlavně at je zdravé, to je jasný...jména jsou taky tajný?

oskarka
6. říj 2008

vrana, uvažuješ o epidurálu? je třeba mít něco sepsaného předem, že jo? já tedy nejsem nějak přesvědčena o jeho využití, ale co kdyby, že? ta žádost a nějaké info o tom se získají v ambulanci u sester?

matru
6. říj 2008

Vrani ale kluka si taky vezmeš, vid? 😀 😀 😀 😀 😀

oskarka
6. říj 2008

Matru, s jmény je to tak, že ještě stále není 100% rozhodnuto u chlapečka - není to v tom, že se nemůžeme dohodnout, ale spíše vybrat si z těch, které se nám líbí oběma, to pro nás nejhezčí.

vrana
6. říj 2008

oskarka: myslím, že se tě budou ptát při příjmu, ale nevím jestli můžeš říct, že ho budeš chtít, jen pokud se to nebud dát vydržet, takže to pro jistotu sepsat a když tak nevyužít, na těch kurzech mi přišlo, že by to jít mělo... Já jsem zatím hrdinka a říkám že ho nechci, jedna je mi docela líto těch prašulí, ale spíš se i bojim toho, že mě bolívá hlava i po narkoze a třídenní bolesti hlavy po porodu bych nechtěla...ale třeba o nj budu žadonit už mezi dveřma, kdo ví....

matru, no to víš že bych si vzala i kluka, ale překvápko by to teda bylo. Chudák rozpolcenej by si myslel že je Karel a on by to byl Jirka 😀

matru
6. říj 2008

Oskarko: jo to znám, taky jsme jich měli ve finále několik, ale spíš klučičí, u holek bylo jasno hned a holky taky máme, takže nebylo co řešit...kluk by byl Michal nebo Marek

oskarka
6. říj 2008

vrana, já bych ho také ráda nevyužila, ale říkám si co kdyby to bylo opravdu nesnesitelné /práh bolesti mám sice docela dost vysoko, ale kdo ví, že?/...

matru
6. říj 2008

Vrana: no to jo, když říkáš Kájo a najednou Jirka 😀 znám jednu holku, co se jí to stalo a taky byla na 3D, oni ale kluka chtěli, tak byli rádi 🙂

vrana
6. říj 2008

no nám to právě řekla jen dr. na tom 3D ve 24.tt, pak už to nikdy nebylo vidět...ale paní doktorka říkala, že se za 25 let nespletla, tak snad to nebude poprvé 😀 No jo, sice by to znamenalo trocu převorání šatníku, kočáru a tak, to bych mu nemohla udělat, že by jezdil v černorůžovým kočáru a spal v růžvém povlečení, ale jinak bysme ho měli taky rádi 😀

oskarka no..taky si to zatím neumím moc představit, co mě čeká...ale zase známé co rodily bez říkají, že úplně nesnesitelná bolest to je až ke konci, kdy už ti ho dát stejně nemůžou a že za 20 minut je po všem. Tak to dáme ne? Přece nejsme chlapi.

oskarka
6. říj 2008

vrani: no samozřejmě, nejsme žádné padavky - kdyby rodili chlapi, no nevím, kam by lidstvo přišlo... 🙂

matru
6. říj 2008

já taky porodila bez EPI a v pohodě, hrozný bylo šití, to jsem fakt myslela, že to nevydržím...naštěstí jen u Kačky, s Neli mě nestřihli,bylo to nesrovnatelně lepší, mohla jsem chodit i sedět, pár hodin po porodu jsem nevěděla, že jsem rodila 🙂 zato s Kačkou jsem si nesedla půl roku 😝

oskarka
6. říj 2008

matru, z toho šití mám také obavy, že to bude hrůza...

matru
6. říj 2008

Oskarko: kdyby rodili chlapi, tak tu nikdo nejsme 😀 jim se stačí dívat a mají dost 😅

vrana
6. říj 2008

matru a Kačku jsi rodila taky v Krči? Doufám, že už tam to šití nebolí. PA se dušovala 😀

oskarka, to ti řeknu přesně, buď by byly samý císaři nebo bychom vyhynuli.

matru
6. říj 2008

no nechci děsit, ale je to fakt hnusný, tak snad vás to mine...

matru
6. říj 2008

jo taky v Krči...myslím, že to bez bolestně nejde, po tom co projde hlavička je to citlivý....

vrana
6. říj 2008

třeba už je to fakt jiný...jinak tomu věřím a taky se bojím víc, když jsem byla v prosinci na malý operaci s abscesem v podstatě ve stejný nebo podobný oblasti jako bývá nástřih, tak mi po dvou dnech vyndavaly dvě sestry umělkyně stehy.... myslela jsem že u toho umřu a přesně tak nějak si představuju šití. Jinak s šitím mím jen zkušenost na prsu, kdy mi vyndavala kožařka pihu a šila to. Opíchla to, ptá se jestli něco cítím, tak říkám že jen trošku, ale že to je dobrý a ona že ne, že to ještě poíchne jednou. Opíchla a začla šít... dámy...bulela jsem jak želva a myslela na to, že chudáci vojáci ve válce asi hodně trpí...

matru
6. říj 2008

brrrr ☹ třeba ted mají něco nového, ale myslím, že se i ted víc snaží porodit bez nástřihu, mám dost holek kolem, ale je fakt, že spíš druhé děti, ty už tam mají prošlapanou cestu ven 😀

vrana
6. říj 2008

no nic kočky, jsu konečně do vany a pak asi budu žehlit, ještě se během dne stavím.
Jsem vám projela alba, nelinka je nádherná a oskarko máš moc hezký album 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru